stockpair stop
Tento článek pojednává o binárních opcích, které momentálně obchodovat nelze u žádné firmy v EU. Existuje však alternativa s názvem FX Opce. Více o tom zde: Co jsou FX Opce?

Před pár dny se mi ozval manažer ze společnosti Stockpair s tím, že už se s čechy nechtějí zabývat a končí podporou České republiky. Je to pro ně zkrátka malý trh plný malých obchodníků. A moc práce za málo muziky.

Podle toho, co mi tento manažer napsal se společnost rozhodla provést radikální krok a změnit spoustu svých zásad a pravidel.

Soustředí se na větší státy

Nejnovější informace, které jsem byl schopný získat mluví jasně. Broker se chce v budoucnu zaměřit výhradně na státy, ze kterých chodí větší počet obchodníků, kteří následně dělají větší objem obchodů. Jen tak se může společnost posouvat dopředu a věnovat se svým obchodníkům naplno. Mezi země, které má nyní stockpair v hledáčku patří: Anglie, Německo, Švýcarsko a Rakousko jako německy mluvící země, Itálie a Francie.

Stockpair se teď přestává zabývat menšími státy jako je Česko nebo Slovensko. A ačkoli u tohoto brokera stále obchodovat můžeme a neměl by v tom snad být žádný problém, je to podle mě špatný nápad. A to i když teď nasadili novou platformu. A proč? Čtěte dál.

Jak Stockpair doteď fungoval?

Jak jistě víte, broker Stockpair byl vždy vstřícný ke všem obchodníkům. Po registraci byl každému novému obchodníkovi přiřazen manažer, který se staral o to, aby obchodování probíhalo vždy hladce.

call centrumTento manažer se ať už pomocí telefonátů nebo pomocí emailové komunikace staral o několik desítek (nebo více) obchodníků. Pomáhal jim s vkladem peněz na obchodní účet, zařizoval bonusy a staral se o výuku obchodníků.

Mně například můj manažer pomohl odebrat bonus, o který jsem nikdy nežádal a byl mi přidán omylem. Tento bonus způsobil, že jsem si nemohl vytáhnout část peněz ze svého účtu a to se mi nelíbilo. Stačilo napsat email, on mi zavolal a poté jsme během chvilky po telefonu vše vyřešili.

Ovšem protože stockpair patří mezi jednoho z největších brokerů a registruje se k němu hodně obchodníků, občas komunikace vázla z důvodu nedostatku manažerů. Stockpair tedy musel rozhodnout. Buď přestat podporovat některé obchodníky, nebo najít více zaměstnanců, kteří se o ně budou starat.

Problémy s financemi

Vypadá to, že broker už celkově začal zapomínat na obchodníky z České republiky. Na email mi přišel jeden a ten samý dotaz od více obchodníků. Ten dotaz zní:

Ahoj,

Nejde mi vložit peníze k brokerovi stockpair – vždy mi to broker zamítne, přitom platby na internetu povolené mám a můj limit to taky nepřekračuje, nevíš co s tím?

Kromě pár těchto emailů jsem tento problém viděl i na vlastní oči, kdy mému kamarádovi obchodníkovi nebyl přijímán vklad. To je ale zásadní problém. Kdy přijdou problémy s výběry peněz z účtu?

Jak bude broker fungovat teď?

Stockpair se rozhodl starat se pouze o své největší zákazníky – Němce, Franouze, Italy a tak podobně. To znamená, že už se nebude zabývat obchodníky z naší země, což je podle mě špatné. Obchodovat u tohoto brokera sice budeme moct i nadále, ale nebude se nám nikdo věnovat.

To znamená nejen že nebudeme mít své manažery, ale s největší pravděpodobností mohou nastat i technické problémy, které však už nikdo nebude řešit. Co když se zasekne platforma a nám nepujde obchodovat? Co když naopak na našem účtu proběhne 5 obchodů, které nevyjdou? Nevím, ale radši to riskovat nebudu.

12 KOMENTÁŘE

 1. Přidám se do diskuze.
  Takze to chápu správně, že nejen doporučujete brokera, u kterého jste ani nevyzkoušel výběr peněz, ale dokonce už s ním uzavíráte partnerský program? Přijde vám potom fér svoje čtenáře pak tlačit do obchodování s brokerem, u kterého jste si sám nevybral jediný dolar a zároveň na svých vlastních čtenářích vydělávat affiliate programem?

  • Ahoj Vojto,

   je to tak – já sám jsem u brokera (zatím) výběr neprováděl. Jeden z mých blízkých přátel ale ano. Proto si dovoluji tvrdit že broker není špatný. To, že čtenáře tlačím do vkladu pravda není, každý si může vybrat jakého brokera chce.

   Jsem ale nyní v procesu schvalování a zkoušení dalšího brokera, který bude na výběr u BERSI strategie. Zatím nechci prozrazovat jeho jméno ale má češtinu, nízký vklad a je plně regulovaný nejen CySEC ale i ČNB.

   ŠP

   • Co tím myslím? Affiliate odkaz, co rozesíláte, směřuje na optionstarsglobal.com, kde klient uzavírá smlouvy s Markets Development, bulharskou firmou, co nemá obchodnickou licenci a peníze jsou přes New Markets S.A se sídlem Samoa …

    • Ahoj Štěpáne, snažím se teď dopátrat nějakého brokera, kterého se nedotkne regulace EU (asi to je zřejmé z mých dalších komentů) a narazil jsem i na tento příspěvek. Na Optionstars jsem taky narazil, máš nějakou zkušenost? Díky moc. Jan

     • Ahoj, teď momentálně bych doporučil IQ Option, ti budou fungovat dokud to bude možné a pak neskončí, pouze vypnou binární opce. Digitální opce, forex, krypto, atp by měli nechat. Takže za mě OK.

 2. Koukám na něj. Zdá se být poměrně dobře prověřen a obchodování se mi na něm líbí mnohem více než u Stockpair.
  No, počkám si na recenzi.

  Díky!

 3. K tomu můžu mít pouze jeden dotaz. Co bys doporučil za brokera v případě, že jsem s chutí obchodoval u Stockpair na přesný časový úsek (5, 10, 15 minut/1 hodina)?

  Díky.

  • Ahoj Dominiku,

   přesně tímto problémem se teď zabývám dnem i nocí 🙂 Právě tyto expirace můeš najít u brokera Option Stars pod opcemi Advanced, kdy vybereš short term a pak si zvolíš 5 – 10 – 15 minut. Právě ho testuji obchodováním a za pár dní provedu výběr peněz.

   ŠP

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.