Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Novinky » Novinka: CySEC zpřísňuje pravidla pro binární obchody

Novinka: CySEC zpřísňuje pravidla pro binární obchody

Novinka: CySEC zpřísňuje pravidla pro binární obchody

Včera (14. 4. 2016) se udála velice zajímavá věc. CySEC obeslal všechny jím regulované brokery novým oběžníkem, ve kterém zmínil mimo jiné i čtyři zásadní věci. Jedná se jmenovitě o nové regulační podmínky, kótované ceny, odprodej opcí a krátkodobé opce.

Informoval o tom server jak Finance Magnates ve svém novém článku, který nese padnoucí jméno “Nová regulace CySEC drasticky změní platformy na binární opce,” tak i oficiální stránky CySEC (Celý oběžník v angličtině zde)  Takže se na to pojďme podívat více zblízka.

Nové podmínky pro regulaci

Nové podmínky, které CySEC vydal lehce změní přístup brokerů k nám, klientům a obchodníkům. Podle těchto podmínek musí binární brokeři poskytnout všem obchodníkům adekvátní informace a vysvětlení binárních opcí a uzpůsobit všechno chování, aby bylo pro obchodníky fér. Ačkoli se jedná o takový standard, ne všichni brokeři tato pravidla dodržovali.

Chce-li být broker nadále regulovaný u regulační autority CySEC, musí také přestat poskytovat obchodování 30 sekundových binárních opcí, což považuji za velice významný krok. Všichni totiž určitě víme, že 30 sekundové binární opce jsou horší, než ruleta a jiné druhy hazardu.

Informace o kótovaných cenách

Další ze změn, ke kterým u platforem pro binární opce bude muset dojít je plná průhlednost kótovaných cen. Pokud tedy broker nabízí obchodování s cenou ropy, vždy musí zákazníkům (obchodníkům) říct, o přesně kterou cenu se jedná. Nestačí tedy napsat, že se jedná o cenu ropy, ale musí být vidět, že cena je získávána z TI Crude Oil (Dec 15) NYMEX.

Nově CySEC také zmínil, že od brokerů binárních opcí očekává plynulé zobrazení aktuální ceny aktualizované každou vteřinu. Cena se tedy bude muset aktualizovat častěji a tak my, obchodníci, vždy budeme vědět, na čem jsme.

Přehlednost grafu a informovanost obchodníků

vynatek cysec obezniku

Výňatek z oběžníku v angličtině

Jak si můžeme v oběžníku přečíst, platformy budou také nově muset poskytovat přesné, lehce čitelné a pro průměrného obchodníka pochopitelné grafy. Ovšem s tím si, myslím, už většina brokerů nemusí lámat hlavu. Grafy na platformě SpotOption, kterou nabízí asi nejvíce brokerů (např. optiontrade) jsou podle mého uvážení pochopitelné a jasné.

Bezztrátové odprodání opcí

Tato věc se mi ze všech nových pravidel líbí asi nejvíc. Obchodník by podle všeho měl nově mít možnost odprodat jakoukoli nakoupenou opci do pár vteřin po zakoupení – tedy zrušit obchod. A to se 100% výplatou, tedy bez ztráty.

Tato možnost přijde vhod v případě, že se obchodník uklikne a potvrdí obchod špatného aktiva, nebo se špatnou částkou. A musím se přiznat – mně se to občas stává a vsadil bych boty, že nejsem sám. :-) Věřím, že tyto změny povedou pouze k lepšímu a tleskám CySEC. Jaký na změny máte názor?

Sdílejte tento článek

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 3 komentáře
drabus

Změny určitě vítám, hlavně bezztrátové odprodání opcí. Už mockrát se mi stalo, že jsem se překlikl a zadal jsem například místo 10 dolarů obchod za 100 dolarů. Pokud takový obchod vyjde, člověk má radost, ale pokud ne….

Štěpán Petřivý – Binární Opce

Je to tak drabusi, aspoň vidíme, že CySEC něco dělá a naše opce jsou o krok blíže uznávanému investičnímu nástroji :-)

jindra

supr

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
Cena24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast Plc ---
N/A
Moneta ---
N/A
Alphabet (Google) ---
N/A
RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 95 %
U 62 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %

Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. *

RECENZE

TOP Brokeři opcí

IQ Option logo
IQ Option★ 88 %
Binární opce jsou v EHP zakázány.
Dukascopy logo
Dukascopy★ 88 %

Upozornění na obchodní rizika: váš kapitál je ohrožen*

Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
  • Reklama
Finex logo