Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

Novinka: CySEC zpřísňuje pravidla pro binární obchody

cysecVčera (14. 4. 2016) se udála velice zajímavá věc. CySEC obeslal všechny jím regulované brokery novým oběžníkem, ve kterém zmínil mimo jiné i čtyři zásadní věci. Jedná se jmenovitě o nové regulační podmínky, kótované ceny, odprodej opcí a krátkodobé opce.

Informoval o tom server jak Finance Magnates ve svém novém článku, který nese padnoucí jméno “Nová regulace CySEC drasticky změní platformy na binární opce,” tak i oficiální stránky CySEC (Celý oběžník v angličtině zde)  Takže se na to pojďme podívat více zblízka.

Nové podmínky pro regulaci

Nové podmínky, které CySEC vydal lehce změní přístup brokerů k nám, klientům a obchodníkům. Podle těchto podmínek musí binární brokeři poskytnout všem obchodníkům adekvátní informace a vysvětlení binárních opcí a uzpůsobit všechno chování, aby bylo pro obchodníky fér. Ačkoli se jedná o takový standard, ne všichni brokeři tato pravidla dodržovali.

Chce-li být broker nadále regulovaný u regulační autority CySEC, musí také přestat poskytovat obchodování 30 sekundových binárních opcí, což považuji za velice významný krok. Všichni totiž určitě víme, že 30 sekundové binární opce jsou horší, než ruleta a jiné druhy hazardu. 🙂

Informace o kótovaných cenách

Další ze změn, ke kterým u platforem pro binární opce bude muset dojít je plná průhlednost kótovaných cen. Pokud tedy broker nabízí obchodování s cenou ropy, vždy musí zákazníkům (obchodníkům) říct, o přesně kterou cenu se jedná. Nestačí tedy napsat, že se jedná o cenu ropy, ale musí být vidět, že cena je získávána z TI Crude Oil (Dec 15) NYMEX.

Nově CySEC také zmínil, že od brokerů binárních opcí očekává plynulé zobrazení aktuální ceny aktualizované každou vteřinu. Cena se tedy bude muset aktualizovat častěji a tak my, obchodníci, vždy budeme vědět, na čem jsme.

Přehlednost grafu a informovanost obchodníků

vynatek cysec obezniku

Výňatek z oběžníku v angličtině

Jak si můžeme v oběžníku přečíst, platformy budou také nově muset poskytovat přesné, lehce čitelné a pro průměrného obchodníka pochopitelné grafy. Ovšem s tím si, myslím, už většina brokerů nemusí lámat hlavu. Grafy na platformě SpotOption, kterou nabízí asi nejvíce brokerů (např. optiontrade) jsou podle mého uvážení pochopitelné a jasné.

Bezztrátové odprodání opcí

Tato věc se mi ze všech nových pravidel líbí asi nejvíc. Obchodník by podle všeho měl nově mít možnost odprodat jakoukoli nakoupenou opci do pár vteřin po zakoupení – tedy zrušit obchod. A to se 100% výplatou, tedy bez ztráty.

Tato možnost přijde vhod v případě, že se obchodník uklikne a potvrdí obchod špatného aktiva, nebo se špatnou částkou. A musím se přiznat – mně se to občas stává a vsadil bych boty, že nejsem sám. 🙂 Věřím, že tyto změny povedou pouze k lepšímu a tleskám CySEC. Jaký na změny máte názor?

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

3 komentáře k “Novinka: CySEC zpřísňuje pravidla pro binární obchody”

  1. Změny určitě vítám, hlavně bezztrátové odprodání opcí. Už mockrát se mi stalo, že jsem se překlikl a zadal jsem například místo 10 dolarů obchod za 100 dolarů. Pokud takový obchod vyjde, člověk má radost, ale pokud ne….

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.