Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tento rok překonalo Bitcoin zatím jen 6 altcoinů. Které to jsou?

Dominance Bitcoinu na trhu kryptoměn trvá a o víkendu dokonce dosáhla letošního maxima.

Publikováno
Tento rok překonalo Bitcoin zatím jen 6 altcoinů. Které to jsou?
Zdroj: Analytics Insight

Aktuálnímu poklesu navzdory vzrostla hodnota Bitcoinu (BTC) od začátku roku o cca 50 %. Jeho růst překonalo pouze šest altcoinů z první padesátky kryptoměn podle tržní kapitalizace.

Divoké cenové pohyby kryptoměn

Například Dogecoin (DOGE), který od počátku roku zaznamenal nárůst o více než 70 %, když vzrostl z 0,09 USD na 0,16 USD. To odráží rostoucí trend investorů sázejících na aktiva se silnou přítomností na sociálních sítích a podporou komunity.

Na podobné vlně se veze také Shiba Inu (SHIB), která stihla od začátku roku připsat přes 100 % i když v dubnu zatím ztrácí.

Token kryptoměnové burzy Binance s názvem BNB (BNB), vzrostl letos o více než 75 %.

Mezi další altcoiny, které překonaly výkonnost Bitcoinu, patří Stacks (STX) se 60% růstem, síť Mantle (MNT), druhá vrstva Etherea (ETH) pomáhající s jeho škálováním a Render (RNDR), blockchain pro sdílení GPU. Oba tokeny viděly víc než 70% růst.

Aktuální cena
Změna
Bitcoin / BTC
Načítání
Načítání
Načítání
BNB / BNB
Načítání
Načítání
Načítání
Shiba Inu / SHIB
Načítání
Načítání
Načítání

Většině altcoinů se ale tolik nedařilo. Např. L1 blockchain Aptos (APT) nebo governance token decentralizované burzy Uniswap (UNI) jsou od začátku roku dokonce v červených číslech. Nejvíce se na nich podepsal pád v posledních dnech.

Aktuální cena
Změna
Uniswap / UNI
Načítání
Načítání
Načítání
Aptos (APT) / APT
Načítání
Načítání
Načítání

Rok 2024 je rokem Bitcoinu

Hodnota Bitcoinu vzrostla z 44 300 USD 1. ledna až na dosavadní nové historické maximum 73 800 USD zaznamenané v březnu na Coinbase, což se z velké části přičítá růstu institucionálních investic po lednovém schválení 11 spotových bitcoinových fondů obchodovaných na burze (ETFs) ve Spojených státech.

ETFs přilákaly čistý příliv více než 12 miliard USD, což svědčí o silné institucionální podpoře Bitcoinu jako “investičního nástroje”.

Poté však došlo k poklesu ceny, která se dostala až pod 61 000 USD v sobotu 13. dubna. Dominance Bitcoinu na trhu, která porovnává jeho tržní kapitalizaci s kumulativní tržní kapitalizací všech ostatních kryptoměn, však dosáhla téhož dne vrcholu 56,5 % a zaznamenala tak tříleté maximum.

Zdroj: tradingview.com
5letý graf Dominance Bitcoinu
5letý graf dominance Bitcoinu

Tento nárůst přišel ve chvíli, kdy se Bitcoin poměrně rychle zotavil z výprodeje na celém trhu vyvolaného eskalací geopolitického napětí na Blízkém východě, což posiluje jeho vnímání jako digitálního bezpečného přístavu v dobách nejistoty.

Volatilitu také vyvolávají obavy investorů ohledně globálních ekonomických podmínek, včetně očekávání ohledně politiky úrokových sazeb amerického Federálního rezervního systému.

Analytici, jako například Tony Sycamore ze společnosti IG Market, vidí potenciál Bitcoinu k růstu na úroveň kolem 80 000 USD v nadcházejících měsících, pokud se udrží nad kritickou zónou supportu mezi 58 000 a 60 000 USD.

Růst na nové historické maximum se očekává s dalším přílivem prostředků do ETFs a také v souvislosti s nadcházejícím halvingem.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.