Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Analytik, který přesně předpověděl dno i dosavadní vrchol BTC, očekává další propad

Přetrvávající inflace v USA zničila optimismus ohledně snížení úrokových sazeb. Riziková aktiva ztrácí svůj lesk. A zdá se, že přílivy do bitcoinových ETFs ustávají.

Publikováno
Analytik, který přesně předpověděl dno i dosavadní vrchol BTC, očekává další propad
Zdroj: depositphotos.com

Markus Thielen, zakladatel společnosti 10X Research, známý přesnými předpověďmi ceny Bitcoinu (BTC), vyjádřil svůj medvědí pohled na Bitcoin i další riziková aktiva.

Analytik jako hlavní důvod uvedl neočekávanou a přetrvávající inflaci.

Sám se zbavil akcií technologických společností, přičemž zaujal konzervativnější postoj i k držbě kryptoměn.

Vliv inflace na riziková aktiva

Optimismus z počátku roku ohledně snížení úrokových sazeb už značně opadl. Inflace přetrvává a poslední čísla ukazují na vyšší než očekávaný růst, takže se jestřábí politice Federálního rezervního systému nelze divit.

Původně očekávaných 6 snížení sazeb v tomto roce postupně kleslo na 3 a nyní je ve hře i varianta, že ke snížení sazeb letos vůbec nedojde.

Vysoce riziková aktiva jako jsou technologické akcie a kryptoměny tak čeká náročná cesta vzhledem k nárůstu výnosů desetiletých státních dluhopisů, které tento měsíc dosáhly 4,62 %.

Zdroj: investing.com
Výnos amerických 10letých státních dluhopisů
Výnos amerických 10letých státních dluhopisů

Takový výnos u v podstatě bezrizikového instrumentu v současné ekonomicky i geopoliticky nestabilní době láká celou řadu investorů.

Dva motory Bitcoinu se zastavily

Hlavní katalyzátory růstu ceny Bitcoinu v přímé souvislosti s tímto vývojem začaly ztrácet svou sílu.

Nedávný prudký růst ceny Bitcoinu byl poháněn obecným tržním optimismem ohledně snižování úrokových sazeb, díky kterému vystoupaly i akciové a komoditní trhy. Někteří situaci označovali jako “rally všeho”, ale ta zjevně skončila.

Dalším důležitým faktorem byly potom v lednu spuštěné spotové burzovně obchodované fondy (ETFs) na bitcoiny, které přilákaly nové investice do Bitcoinu ve výši 12 miliard USD.

Téměř všechny tyto prostředky však do ETFs zamířily během prvního čtvrtletí, zatímco v dubnu se příliv v podstatě zastavil.

Zdroj: 10xresearch.co
ETF flows
Příliv prostředků do bitcoinových ETFs v čase

V grafu je vidět křivka 5denního průměru čistého přílivu prostředků, která po dosažení historického maxima ceny Bitcoinu prudce klesla a aktuálně se pohybuje kolem nuly.

Markus Thielen vysvětluje, že po počátečním nadšení z nového produktu se časem příliv vyčerpá, pokud cena podkladového aktiva neroste. A Bitcoin už od svého maxima ztratil přes 15 %.

Možná posledním faktorem podporujícím býčí scénář Bitcoinu je halving, ke kterému dojde o víkendu a který historicky vždy poslal cenu vzhůru.

Sníží totiž odměnu pro těžaře na polovinu a tím efektivně omezí rychlost vzniku nových mincí. Přiškrcená nabídka pak žene cenu nahoru.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.