Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Apple by měly do konce roku vyrůst o 36 %. Proč tomu tak bude?

Akciím Apple se první čtvrtletí roku příliš nevydařilo. Ta další by ale podle analytiků Bank of America měla být ve znamení růstu. Proč očekávají obrat?

Publikováno
Akcie Apple by měly do konce roku vyrůst o 36 %. Proč tomu tak bude?
Zdroj: impactplus.com

Bank of America označila akcie Apple za “top výběr” pro rok 2024 a znovu jí udělila rating Buy. Analytik Wasmi Mohan věří, že nedávný pokles už je v ceně akcie obsažen a další vývoj vidí optimisticky.

Akcie Applu letos klesly o více než 10 % v důsledku snížené poptávky po nových iPhonech a také nedostatečnému zapojení firmy do závodu v odvětví umělé inteligence (AI).

Vývoj akcií Apple od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Mohan předpokládá, že tyto negativní vlivy už jsou v ceně kompletně obsaženy a další vývoj by měl být velmi pozitivní.

Cílová cena Bank of America činí 225 dolarů, což by znamenalo růst o 35,7 % z pondělní uzavírací ceny ve výši 165,84 dolaru.

Akciím pomohou 4 věci

Mohan upozorňuje na čtyři klíčové faktory, které by měly v blízké budoucnosti podpořit růst akcí Apple.

Prvním faktorem je očekávané zvýšení navrácení kapitálu akcionářům, které může zahrnovat zvýšení dividend i posílení programu zpětného odkupu akcií.

Analytik očekává zvýšení dividendy o 5 % a zpětný odkup akcií v hodnotě 90 miliard dolarů.

Druhým katalyzátorem by mělo být představení pokroků v oblasti AI, ve které je společnost ve srovnání se svými kolegy v oboru poměrně zdrženlivá. Mohan očekává, že se to změní na červnové konferenci vývojářů softwaru WWDC, kterou Apple pořádá.

Třetím důvodem je uvedení iPhonu 16 později během roku.

Nová řada iPhonu nejspíš nabídne možnosti generativní umělé inteligence přímo v zařízení.

“Naše průzkumy naznačují, že všechny 4 nové modely iPhonu by letos mohly být uvedeny na trh se stejným aplikačním procesorem (A18), který může umožnit lepší výkon AI/strojového učení,” uvedl analytik.

Čtvrtý klíčový faktor pak Mohan vidí v rychle rostoucích ziskových maržích, kterých Apple dosáhl vývojem vlastních čipů. Tím snížil náklady na komponenty a také svou závislost na poskytovatelích cloudových služeb.

S výhledem na nadcházející zprávu o výsledcích (bude zveřejněna 2. 5. 2024) Bank of America předpokládá, že Apple překoná očekávání Wall Street a troufla si odhadnout tržby z prodeje Vision Pro na 1 miliardu dolarů.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
1

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎