Finex.cz logo
Menu
Finex » Recenze » Zoomtrader

Recenze brokera Zoomtrader

Základní informace o Zoomtrader

V češtině?

Ne

Demo účet

Hodnocení (text)

Již neexistuje

Broker Zoomtrader nikdy nepatřil k oblíbeným brokerům binárních opcí. To proto, že na něj lidé vždy slyšeli jen špatné ohlasy. My jsme si ho ale pro vás pěkně proklepli a v této recenzi vám vše vysvětlíme. Začneme tím, že úřady nejen že udělily zoomtraderu nespočet pokut, ale podle vyjádření ČNB už z roku 2012 by firma neměla přijímat obchodníky z České republiky, ovšem je přijímá. Jediné co udělali je, že odebrali český jazyk ze své platformy.

Na začátku roku 2014 dostal Zoomtrader pokutu od hlavního regulačního úřadu CySEC ve výši $15.000 (310 000 Kč) za to, že poskytovali obchod binárních opcí Evropanům bez jakékoli licence. Všichni brokeři sídlící na Kypru totiž musí podléhat regulacím a tím pádem tedy být fér. To se ale zaměstnancům tohoto brokera nelíbilo a protože rádi podvádí lidi a okrádají je o peníze, museli své sídlo přestěhovat do Karibiku, kde už regulace CySEC není třeba.

Zoomtrader CySEC, ČNB a další regulace

zoomtrader čnb regulace
Falešná registrace u ČNB

Zoomtrader sice na své stránce zveřejňuje seznam všech možných regulačních úřadů, ale to je pouze na oko. Ve skutečnosti není ani zoomtrader, ani jejich společnost Zoompartners Ltd. regulována většinou z nich.

Rozklikněme si například položku u České vlajky a dostaneme se na tuto stránku (obrázek vpravo). To je sice hezký dokument hovořící o regulaci, ale háček je v tom, že nereguluje zoomtrader, ale jinou společnost – Novox Capital Ltd.

Po chvilkovém zkoumání a hledání na internetu jsme zjistili, že to je společnost, která nemá se zoomtrader nic společného. Zaštiťuje pouze brokery OptionBIT a OptionXP, kteří však také nejsou pro své nečestné skutky zrovna chvalně známé.

Podvod Zoomtrader pokutován

pokutaV loňském roce byla tomuto podvodnému brokerovi dokonce i udělena pokuta právě úřadem CySEC a to ve výši $15.000 a to právě proto, že neměli jejich licenci.

Podle zákonů totiž mohou obchodování binárních opcí poskytovat pouze CySEC regulovaní brokeři. Společnost Zoompartners Ltd. z toho ale vyklouzla poměrně lehko, vezmeme-li v potaz, že nejvyšší sankce právě za tento přestupek je více než 20x větší a to $350.000.

Od jejich založení v roce 2012 byla společnost pokutována několikrát a to tolikrát, že do tolika ani neumím počítat a proto vám to zde nemohu říct.

Zkušenosti s tímto brokerem

Za celou dobu, co se o binární opce zajímáme jsme slyšeli jediný dobrý ohlas na tohoto brokera. Byla to slečna, která se někde na internetovém fóru dušovala, že denně u zoomtrader vydělává tisíce korun.

Tomu ale ne úplně věříme, vzhledem k tomu, že vzápětí slečna zveřejnila její zoomtrader sponzorský kód, za který od zoomtrader dostává peníze. Domníváme se tedy, že byla jednou ze zaměstnanců marketing oddělení zoomtraderu a tento názor zveřejnila ještě v době, kdy přijímali české klienty.

Nezřídka taky na internetu nalezneme článek, nebo komentář, který mluví o pozdržování, nebo úplném zastavení vyplácení peněz obchodníkům. Nezřídkakdy se stávalo, že např. 60 sekundové opce byly expirovány až po 100 sekundách, což je téměř dvojnásobek. A když ne toto, tak broker jednoduše zfalšoval cenu při exspiraci.

Zoomtrader bonus

Další z nekalých praktik, které zoomtrader provozuje je způsob, kterým se chovají ke klientům, kteří provedou vklad. Tímto chováním máme namysli připisování bonusu, o který si klient nezažádal. A to hlavně proto, že potom je klient nucen proobchodovat určitou částku před tím, než bude vůbec moci peníze vybrat zpět. Tyto částky jsou většinou nesmyslně vysoké.

Právě kvůli tomuto důvodu na začátku roku 2017 nařídil nejvyšší regulační orgán CySEC brokerům přestat jakékoli bonusy nabízet. A to že by byl bonus připsán automaticky je už úplné pasé. Ošem to brokerovi zoomtrader může být fuk, protože stejně žádné regulaci nepodléhá.

Vaše zkušenosti s brokerem Zoomtrader

Obchodovali jste vy sami někdy s brokerem Zoomtrader? Jaké byly vaše zkušenosti? Určitě se ozvěte do komentářů, ať si můžeme všichni udělat obrázek. Díky!

10 %
4. místo
Již neexistuje
Broker ZoomTrader byl podvodný broker binárních opcí, který již ukončil svoji činnost.
  • Platforma vypadý důvěryhodně (ale není!)
  • Již neexistující broker
  • Platforma je nastavená proti obchodníkům
  • Bonus nelze odmítnout
  • Svoje peníze nikdy neuvidíte

Více informací o Zoomtrader

Jméno firmyZoomtrader
Webová stránkawww.zoomtrader.com
V češtině?
Minimální vklad250 USD
Zákaznická podporaOnline chat v angličtině
Počet aktiv250
Další poplatkyPoplatky za vklad i výběr
Metody vkladuPlatební karta, bankovní převod, PayPal, Neteller, Skrill
Metody výběruKryptoměny, Bankovní převod
Měna účtuDolary, Eura

Ohodnoťte Zoomtrader


Připojte se k diskuzi
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo