Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tohle je nejlepší místo, kde kupovat memecoiny. Vydělává miliony denně

Možnost spustit si vlastní memecoin jen za pomoci několika kliknutí a jen za 2 dolary. To nabízí nová platforma a ohlas je až neuvěřitelný.

Publikováno
Tohle je nejlepší místo, kde kupovat memecoiny. Vydělává miliony denně
Zdroj: pump.fun

Nová platforma pro spouštění a obchodování memetokenů s názvem pump.fun se stala ohromným hitem a už 38. den po svém spuštění dosáhla obratu 5 milionů USD.

Inovativní platforma, která umožňuje jednotlivcům rychle a snadno spouštět nové tokeny a obchodovat s nimi, byla původně navržena pro tokeny na Solaně, ale později přidala podporu i pro Blast, druhou vrstvu Etherea.

Co je pump.fun?

Princip fungování sama platforma popisuje následovně:

  1. Uživatelé si vyberou token, který se jim líbí.
  2. Mohou jej okamžitě začít obchodovat na tzv. bonding curve.
  3. Kdykoli ho mohou prodat, aby realizovali své zisky či ztráty.
  4. A jakmile tržní kapitalizace tokenu dosáhne určité hladiny (69 tisíc USD u Solany a 420 tisíc USD u Blastu), část likvidity (12 tisíc USD u Solany, 30 tisíc USD u Blastu) je uloženo na decentralizovanou burzu, LP tokeny jsou spáleny a uživatelé mohou tokeny začít bezpečně obchodovat on-chain.
Zdroj: pump.fun
Jak funguje pump.fun
Návod, jak používat pump.fun

Podobně jednoduchý je i princip spuštění nového tokenu, kdy uživatel zvolí název, ticker a obrázek a token může na své bonding curve odstartovat.

Co je bonding curve?

Bonding curve je matematický pojem, který popisuje vztah mezi cenou a nabídkou aktiva. Základní myšlenka spočívá v tom, že když osoba získá aktivum dostupné v omezeném množství, každý další účastník za něj bude muset zaplatit o něco více.

Jedním z hlavních lákadel platformy pump.fun je možnost vytvoření nového obchodovatelného tokenu bez potřeby základní likvidity.

Pump.fun tvrdí, že umožňuje každému okamžitě spustit nový token a začít s jeho obchodováním za méně než 2 dolary. Díky tomu jich denně vzniká celá řada.

Zdroj: pump.fun
Pumpdotfun board
Hlavní stránka pump.fun s několika dostupnými memecoiny

Pochopitelně se ne všem memecoinům podaří dosáhnout dané tržní kapitalizace aby pronikly na decentralizované burzy, ale potenciál platformy generovat nové úspěšné tokeny je značný vzhledem k nižším nákladům a jednoduchosti v porovnání s tradičními postupy.

Jeden z nejúspěšnějších memecoinů s tickerem TEST dokonce podle slov tvůrce ani nebyl určen k obchodování. Přesto do něj memecoinová komunita zainvestovala značné prostředky a token dosáhl tržní kapitalizace téměř 10 milionů USD.

TEST token
Token TEST s popiskem “Toto je můj první spuštěný token jen pro testování, prosím nekupujte”

A tržby platformy se počítají v řádech milionů dolarů. Podle údajů DefiLlama inkasuje pump.fun příjmy i přes 500 tisíc USD denně.

Zdroj: theblock.co
Denní příjmy platformy Pump.fun
Denní příjmy platformy Pump.fun

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.