Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Interactive Brokers se těší rostoucímu zájmu investorů! Překonala odhady tržeb i ziskovosti

Interactive Brokers překonala všechna očekávání svým růstem ve třetím čtvrtletí. Udrží se v růstové fázi, nebo můžeme očekávat spíše pokles?

Publikováno
Interactive Brokers se těší rostoucímu zájmu investorů! Překonala odhady tržeb i ziskovosti
Zdroj: Depositphotos.com

Společnost Interactive Brokers (IBKR) oznámila výrazný nárůst tržeb a zisku za třetí čtvrtletí, čímž překonala očekávání analytiků.

Ve třetím čtvrtletí roku dosáhla společnost Interactive Brokers čistých tržeb ve výši 1,145 miliardy USD, což představuje výrazný 45% meziroční nárůst a 14,5% nárůst oproti předchozímu čtvrtletí. Tento působivý výkon byl podpořen ziskem na akcii ve výši 1,56 USD.

Tržby a zisk společnosti tak výrazně překonaly odhady trhu, který očekával zisk na akcii ve výši 1,51 USD při tržbách 1,11 miliardy USD.

Pohled do nitra společnosti

Při bližším pohledu na finanční výkaz společnosti zjistíme, že:

  • příjmy z provizí vzrostly o 4 % na 333 milionů USD, k čemuž přispěl 18% nárůst objemu obchodů s opčními kontrakty.
  • došlo však k poklesu objemu obchodů s futures a akciemi, které se snížily o 1 %, respektive o 22 %.
  • čisté úrokové výnosy vzrostly o 55 % na 733 milionů USD, k čemuž přispěly vyšší úrokové sazby a úvěrové zůstatky klientů.

Interactive Brokers také zaznamenala negativní obrat v oblasti poplatků za zúčtování a distribuci, které vygenerovaly 98 milionů USD, což představuje 14% pokles. Přesto ukazatele týkající se zákazníků vykázaly výrazné zlepšení: počet účtů se zvýšil o 21 % na 2,43 milionu a vlastní kapitál zákazníků vzrostl o 29 % na 369,8 miliardy USD.

Aktuální vývoj ceny akcií Interactive Brokers Group

Načítání
Načítání
Kupte si akcie IBKR Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Výhled na trh

Dobré výsledky společnosti a její strategické postavení nezůstaly bez povšimnutí firem zabývajících se správou investic, jako je TimesSquare Capital Management. Ve svém dopise pro investory za třetí čtvrtletí společnost vyzdvihla Interactive Brokers Group jako svůj klíčový podíl.

Tato společnost pro správu investic dává přednost specializovaným podnikům a vyhýbá se bankám kvůli obavám ze zhoršení úvěrové situace a rostoucích nákladů na vklady.

Interactive Brokers sice není nejoblíbenějších akcií mezi hedgeovými fondy, ale na konci třetího čtvrtletí byla držena v portfoliích hned 46 z nich, což je o dva více, než v předchozím čtvrtletí.

Výkonnost společnosti a její strategické iniciativy nadále přitahují zájem investorů a staví ji do pozice pozoruhodného hráče v odvětví finančních služeb.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎