Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jednoduché investování? Broker XTB představuje revoluční funkci Investiční plány!

Broker XTB představuje Investiční plány - nástroj pro jednoduché pasivní investování pro české investory - bez poplatků.

Publikováno
Jednoduché investování? Broker XTB představuje revoluční funkci Investiční plány!
Zdroj: Depositphotos.com

V rychle se vyvíjejícím finančním prostředí představil broker XTB převratný produkt přizpůsobený měnícím se potřebám začníajících českých investorů: Investiční plány, nástroj pro dlouhodobé pasivní investování prostřednictvím burzovně obchodovaných fondů (ETF).

Investiční plány umožňují investorům snadno sestavovat diverzifikovaná portfolia přímo v intuitivním prostředí mobilní aplikace XTB. Zavedení Investičních plánů předznamenává novou kapitolu pro ty, kteří se chtějí zapojit do dění na trzích bez neustálé potřeby aktivního obchodování.

Klienti si nyní mohou vybrat preferované ETF, určit požadované procento alokace a nastavit si pravidelné a automatické investice, přičemž o zbytek se automaticky postará platforma.

Tato inovativní funkce nejen zjednodušuje investiční proces, ale také jej demokratizuje, takže je přístupný jak začínajícím, tak zkušeným investorům.

Funkce Investičních plánů je do objemu 100 000 EUR měsíčně naprosto bez poplatků a dodržuje stejná pravidla jako standardní transakce s akciemi a ETF v rámci jejich platformy.

Základní premisa Investičních plánů

Burzovně obchodované fondy (ETF) se staly základním kamenem moderních investičních strategií a nabízejí kombinaci všestrannosti a dostupnosti, která vyhovuje širokému spektru finančních cílů.

Tyto diverzifikované koše aktiv, které mohou zahrnovat akcie, dluhopisy nebo komodity, se obchodují na burzách podobně jako jednotlivé akcie, což umožňuje stanovení cen v reálném čase a flexibilitu nákupu nebo prodeje v průběhu obchodního dne.

ETF se od jednotlivých akcií odlišují tím, že mohou sledovat výkonnost celých indexů nebo sektorů, což investorům představuje jednoduchý přístup k získání expozice vůči různým segmentům trhu a ne jen jednomu akciovému titulu.

Ať už chcete investovat do robustního světa komodit nebo do koše společností v rámci prosperujícího odvětví, ETF poskytují vstupní bránu na tyto trhy bez složitého výběru jednotlivých akcií.

Společnost XTB, která se přizpůsobila potřebám a preferencím své klientely, nabízí investorům do ETF přesvědčivou nabídku. Díky nulovým poplatkům za investice do ETF a nulovým poplatkům za vedení účtu u Investičních plánů se XTB staví do pozice té snad nákladově nejefektivnější platformy s tímto záměrem.

Mobilní aplikace XTB: Funkce investičních plánů
Mobilní aplikace XTB: Funkce Investičních plánů

Klienti si už dnes mohou díky Investičním plánům sestavit až 10 separátních portfolií, z nichž každé může obsahovat až 9 ETF.

Tato úroveň přizpůsobení je dostupná díky minimálnímu investičnímu prahu pouhých 15 EUR/USD, tedy cca 300 Kč, což umožňuje diverzifikaci investic i se skromným počátečním kapitálem.

V nabídce je aktuálně 350 dostupných ETF, což zajišťuje, že investoři mohou najít nástroje, které odpovídají jejich individuálním investičním tezím a toleranci rizika. Investiční plány XTB jdou ale ještě o krok dále, protože navrhují ETF na základě osobních preferencí klientů, čímž efektivně zjednodušují proces tvorby portfolia a umožňují investorům soustředit se na jejich dlouhodobé finanční cíle.

Souhrnně lze říci, že nabídka ETF a Investiční plány společnosti XTB jsou navrženy tak, aby investorům poskytovaly diverzifikovaný soubor nástrojů pro správu portfolia. Díky nízkým vstupním bariérám, široké škále možností a personalizovaným investičním řešením připravuje společnost XTB investorům cestu k tomu, aby se mohli s jistotou a lehkostí pohybovat v prostředí ETF.

Bezkonkurenční flexibilita pro zkušené investory

Broker XTB si uvědomuje, že finanční situace a cíle se mohou v průběhu času měnit. Proto jsou investiční plány navrženy s ohledem na maximální flexibilitu.

Investoři mohou plány otevírat nebo uzavírat podle vlastního uvážení, což jim poskytuje svobodu přizpůsobovat investiční strategie měnícím se tržním podmínkám nebo osobním okolnostem.

Tato vlastnost dává investorům možnost kontroly, kterou potřebují k efektivní správě svých prostředků, aniž by byli vázáni dlouhodobými závazky.

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou

Automatické pasivní investování

Při pohledu do budoucna společnost XTB neusíná na vavřínech. Firma aktivně pracuje na zvýšení pohodlí svých Investičních plánů zavedením automatických investic.

Tato funkce má zefektivnit proces dlouhodobého investování a ještě více usnadnit klientům pravidelné přispívání do jejich portfolia. Tímto vylepšením XTB dále odstraňuje překážky konzistentního investování a umožňuje klientům budovat svůj majetek pravidelnými příspěvky.

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎