Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Interactive Brokers nově umožňuje nákup kryptoměn prostřednictvím burzovně obchodovaných produktů

Interactive Brokers nově umožňuje nákup kryptoměn prostřednictvím burzovně obchodovaných produktů

Interactive Brokers nově umožňuje nákup kryptoměn prostřednictvím burzovně obchodovaných produktů
Zdroj: Depositphotos.com

Jeden z největších globálních brokerů Interactive Brokers již od roku 2021 umožňuje přímý nákup kryptoměn. Nyní však představil nový produkt, který by měl zpřístupnit investování do kryptoměn i více konzervativnějším investorům, kteří nechtějí nakupovat digitální aktiva napřímo. Jak?

Umožní investorům nakupovat tzv. kryptoměnové ETPs, jejichž prostřednictvím lze investovat do kryptoměn nepřímo. Podobnou službu na českém území nabízí například investiční platforma Portu se svým Portu Crypto.

Co jsou ETPs?

Produkty obchodované na burze (ETPs) jsou finanční produkty, které jsou kótované na burze a lze je nakupovat a prodávat podobně jako akcie. ETPs jsou typem investičního nástroje, který sleduje cenu podkladového aktiva, například komodity, indexu, dluhopisu nebo třeba kryptoměn. Mezi příklady ETPs patří burzovně obchodované fondy (ETF), dluhopisové fondy obchodované na burze (ETN) a komoditní fondy obchodované na burze (ETC).

ETPs jsou mezi investory oblíbené, protože nabízejí výhody diverzifikace, nízkých nákladů a možnosti snadného nákupu a prodeje na burze. Jako každá investice však ETPs nesou určitou míru rizika a investoři by před investicí do nich měli pečlivě zvážit své investiční cíle, toleranci k riziku a další faktory.

Nespornou výhodou kryptoměnových ETPs je, že se jejich hodnota vyvíjí stejným způsobem jako cena podkladového aktiva bez nutnosti jeho úschovy nebo vlastnictví. I proto se hodí pro obchodníky, kteří třeba mají zájem investovat do kryptoměn, ale spokojí se pouze s nepřímým nákupem.

Výhody kryptoměnových ETPs od Interactive Brokers:

  • Poplatky za nákup od 0,05 % hodnoty obchodu, přičemž minimální poplatek pro evropské ETPs činí 3 eura.
  • Možnost získat expozici vůči nejpopulárnějším kryptoměnám, včetně Bitcoinu, Etherea, Stellaru, Polkadotu, Solany, Tezosu, Cardana a dalších.
  • Interactive Brokers vám zprostředkuje přístup k předním poskytovatelům ETPs, jako jsou 21shares, Lyxor, Fidelity, ATME, ETC Issuance GmbH, Wisdomtree, Vaneck, CoinShares, Iconic Funds, Invesco atd.
  • Zároveň můžete obchodovat s kryptoměnovými ETPs z více než 50 burz v Evropě, Severní Americe, Austrálii a Asii.
  • Kryptoměnové ETPs můžete nakupovat přímo ze svého účtu u Interactive Brokers – není nutné si zřizovat účet na kryptoměnové burze nebo si pořizovat kryptoměnovou peněženku.

Ideální samozřejmě je si kryptoměny nakoupit přímo na burze a posléze si je převést do vlastní – ideálně hardwarové – peněženky. Jen tak budete mít kontrolu nad svými mincemi. Pokud však někdo uvažuje nad investicí do kryptoměn, aniž by se musel seznamovat s kryptoměnovým ekosystémem, mohou právě burzovně obchodované produkty představovat zajímavou alternativu.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo