Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Skvělá zpráva! Díky formuláři W-8BEN nyní uživatelé platformy eToro ušetří na dani z dividend u amerických akcií

Publikováno
Skvělá zpráva! Díky formuláři W-8BEN nyní uživatelé platformy eToro ušetří na dani z dividend u amerických akcií
Zdroj: Depositphotos.com

Investování je o zhodnocování volných financí a tvorbě dodatečných zisků. Do těchto snů investorů ovšem často zasahují nezbytné poplatky a daně, které celý výnos z investování krátí a narušují tak jeho profitabilitu.

Tento týden však vyšla najevo zpráva, že broker eToro vyšel vstříc svým klientům, kteří nově ušetří na dvojitém zdanění dividend u amerických akcií a ETF. Uživatelé nově mohou využít formulář s označením W-8BEN, na který tak dlouho čekali. O co se jedná a jak tento formulář vyplnit? Dočtete se v tomto článku!

Uživatelé investiční platformy eToro museli až do nynějška zkousnout nemilý fakt, při kterém jim byl krácen zisk z dividendy a to o 30 %. Poskytovatel platformy musel tuto částku odvádět americkému daňovému úřadu (Internal Revenue Service – IRS) u každého klienta, který nebyl rezident USA. Tomu je ovšem nyní konec.

Formulář W-8BEN

Americká daňová správa IRS (Internal Revenue Service) vyžaduje, aby i tací investoři, kteří nejsou rezidenty USA, platili daň z dividend společností sídlících v USA právě v Americe. Uživatelé eToro mají však nově možnost vyplnit tento formulář, po jehož zpracování bude daň snížena na částku, kterou mají státy zahraničních rezidentů s USA uzavřenou.

Českým investorům bude po vyplnění formuláře
W-8BEN strhávána daň ve výši 15 % namísto
současných 30 %.

Jak formulář vyplnit?

  1. Čeští investoři mají nárok na snížení daně, a proto je dobré tento formulář o zamezení dvojího zdanění vyplnit.
  2. Formulář je dostupný uživatelům platformy eToro, a to po přihlášení ke svému účtu.
  3. Formulář stačí vyplnit a odeslat.
  4. Po odeslání formuláře je celý proces ukončen a investorům již bude strhávána daň 15 %.

Shrnutí

Formulář W-8BEN zamezuje dvojímu danění dividend z amerických akcií a ETF. Českému investorovi díky jeho vyplnění bude broker strhávat daň 15 % na místo 30 %, které je broker povinen odvádět americkému daňovému úřadu.

Uživatelé platformy eToro mají nově k dispozici tento formulář ve svých profilech a mohou tak využívat jeho výhod a navýšit si tak zisk z investování.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.