Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

5 nejlepších růstových akcií, do kterých můžete investovat na následujících 5 let

Top 5 růstových akcií, které je třeba v roce 2024 sledovat. Které společnosti budou v příštích 5 letech pravděpodobně prudce růst?

Publikováno
5 nejlepších růstových akcií, do kterých můžete investovat na následujících 5 let
Zdroj: depositphotos.com

Navzdory ekonomickým tlakům prokázal americký akciový trh odolnost, přičemž index S&P 500 i v letošním roce dosáhl po silném výkonu v předchozím roce zatím zisku.

Růstové akcie, známé vyššími cenami v poměru k jejich zisku na akcii, za poslední rok výrazně překonaly širší trh.

Které jsou však ty nejlepší růstové akcie pro investici na následujících 5 let? Odpovědí mohou být tituly, které ve velkém drží hedgové fondy.

5. místo – farmaceutická stálice

Merck je farmaceutický titán s hlubokým historickým odkazem sahajícím až do roku 1668, kdy byl založen v Německu.

Mimo USA a Kanadu známý pod názvem Merck Sharp & Dohme, se zaměřuje na léčiva, vakcíny, biologickou léčbu a produkty pro zdraví zvířat.

Akcie Merck v letošním roce

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MRK Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

S forwardovým poměrem ceny k zisku (P/E) 13 bodů a čtvrtletním růstem tržeb 13,82 % si akcie Merck získala pozornost 98 hedgeových fondů, přičemž například Fisher Asset Management drží ve společnosti významnou investici v hodnotě 1,4 miliardy USD.

4. místo – léky na hubnutí táhnou

Eli Lilly je uznávaná firma působící v 18 zemích světa. Společnost byla založena v roce 1876 a ve farmaceutickém průmyslu si udržuje dobrou pověst dlouhodobě.

Největšího úspěchu ale dosáhla v nedávné době se svým přípravkem Zepbound, který se ukázal jako velmi účinný prostředek k redukci tělesné hmotnosti.

Akcie Eli Lilly v letošním roce

Načítání
Načítání
Kupte si akcie LLY Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Eli Lilly vykázala výrazný čtvrtletní růst tržeb ve výši 28,10 % a má podporu 102 hedgeových fondů, mezi nimiž opět vyniká podíl Fisher Asset Managementu v hodnotě 2,6 miliardy USD. Akcie se obchodují za 40násobek forwardového zisku.

3. místo – vyzyvatel na trhu s čipy

Advanced Micro Devices, polovodičový gigant se sídlem v kalifornské Santa Claře, je známý svými procesory a grafickými kartami. Je klíčovým hráčem v technologickém průmyslu s potenciálem vyzvat Nvidii na trhu s čipy.

Akcie AMD v letošním roce

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AMD Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

S poměrem forwardovým P/E 29 bodů a čtvrtletním růstem tržeb 10,16 % je AMD podporována 120 hedgeovými fondy, přičemž Fisher Asset Management drží 28 milionů akcií AMD v hodnotě 4,1 miliardy USD.

2. místo – osobní doprava trochu jinak

Uber Technologies je technologická společnost se sídlem v San Francisku, která způsobila revoluci v dopravě a doručovacích službách po celém světě.

Získala si značnou oblibu hlavně v USA, kde začala jako služba sdílené dopravy, kdy jedni uživatelé její aplikace nabízeli volná místa ve svém voze těm druhým, kteří potřebovali odvoz.

Uber nadále rozšiřuje svou nabídku, včetně veřejné dopravy, jízdních kol a koloběžek. K tomu přidal i doručování zásilek a také dovoz jídla z restaurací.

Platformu každý měsíc využije 142 milionů uživatelů v 70 zemích světa.

Akcie Uber v letošním roce

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Uber Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

14. února letošního roku oznámila společnost start svého programu zpětného odkupu akcií, když schválila první odkup v hodnotě 7 miliard dolarů.

Akcie s forwardovým P/E ve výši 35 bodů a čtvrtletním růstem tržeb o 15,44 %, kterou podporuje 129 hedgeových fondů, je oceňována za své vedoucí postavení v oblasti sdílení jízd a dnes už i doručovacích služeb.

1. místo – stálice mezi CRM systémy

Salesforce je cloudový softwarový gigant specializující se na CRM systémy, tedy řešení pro řízení vztahů se zákazníky.

Široká škála služeb Salesforce zahrnuje prodej, customer service, automatizaci marketingu, e-commerce, analytiku i vývoj aplikací.

Akcie Salesforce v letošním roce

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Salesforce Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie společnosti se obchodují za 25násobek forwardových zisků a čtvrtletní růst tržeb činí 10,77 %. Ve čtvrtém čtvrtletí 2023 drželo pozice ve společnosti 131 hedgeových fondů.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎