Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

XTB mění pravidla hry: Dluhopisy, sociální investování a nové vzdělávací kurzy!

Objevte plány a nejnovější produkty brokera XTB! Seznamte se s jejich inovativními investičními plány a dalšími připravovanými funkcemi.

Publikováno
XTB mění pravidla hry: Dluhopisy, sociální investování a nové vzdělávací kurzy!
Vladimír Holovka
Vladimír Holovka

V dnešním rychle se měnícím světě investic a obchodování přinášíme exkluzivní rozhovor s Vladimírem Holovkou, obchodním ředitelem české a slovenské pobočky XTB.

XTB je jedním z předních brokerů na trhu online obchodování a investování, který neustále inovuje a rozšiřuje své služby.

V tomto rozhovoru nám Vladimír Holovka představuje nejnovější produkty a vzdělávací materiály, které XTB nabízí, a poskytuje nám pohled na to, jak firma reaguje na současné investiční trendy a potřeby klientů.

Přečtěte si ho a dozvíte se, jak XTB v nadcházejících měsících plánuje oslovit a oslnit jak nováčky, tak i zkušené matadory finančních trhů.

V prvním čtvrtletí jste naplno rozběhli Vaši novou funkci: Investiční plány. Jaké jste měli reakce ze strany klientů?

Začátkem tohoto roku jsme do našeho produktu pro pasivní investování do ETF s názvem Investiční plány zapracovali významné zlepšení, a to v podobě možnosti nastavení automaticky opakující se investice.

Tedy investor si po jednoduchém zvolení parametrů svého Investičního plánu může nastavit, aby se zvolená částka pravidelně investovala například každý měsíc nebo každé čtvrtletí. Je to další krok ke snadnějšímu a pohodlnějšímu řízení svých investic.

I vzhledem k tomu, že máme nastaveny nulové poplatky za realizaci a správu, tak zájem překonal naše očekávání. Je patrné, že zájem o nízkonákladovou formu pasivního investování je v České republice a na Slovensku opravdu veliký.

mobilní aplikace s logem XTB

Jaké další produktové novinky jste od začátku roku uvedli?

Jsme rádi, že jsme mohli potěšit řadu našich klientů zavedením další nové služby, kterou je Investiční směnárna. V praxi to představuje možnost směňovat prostředky určené k investování přímo v rámci XTB.

Dalším určitě pozitivním krokem bylo navýšení úrokových sazeb z nezainvestovaných prostředků. Zde chceme reflektovat tu úvahu, že začínající investor nebo trader často potřebuje ještě nějaký čas, než si nastuduje všechny potřebné znalosti, nebo zkrátka na trzích aktuálně nevidí vhodnou příležitost.

Pro tyto účely jsme zavedli vyšší sazby úročení v prvních 3 měsících na 6 % u korunových účtů, 5 % u dolarových a 4,2 % u eurových účtů. Z interních údajů je patrné, že Češi i Slováci patří mezi ty investory, kteří si vyšší úroky nenechají ujít.

Na okraj bych také uvedl, že jsme během posledních měsíců přistoupili k redesignu našich webových stránkách, aby lépe reflektovaly potřeby našich stávajících i potenciálních klientů. Našim cílem bylo stránky ještě více zjednodušit, ale zachovat nebo zlepšit přehlednost webu, a to především s ohledem na mobilní verzi.

XTB se pravidelně snaží být aktivní i ve vzdělávání. Přinesli jste nějaké novinky i v této oblasti?

Každoročně je začátek roku v duchu našeho analytického výhledu, který připravuje tým lokálních i globálních analytiků XTB.

Pro aktivní tradery jsme přinesli hned dvě větší události:

  1. Tou první byl kurz Trading pro začátečníky kolegy Karola Hajdučka, který je, dovolím si říci, trochu jiný než běžné kurzy pro začátečníky.
  2. Tou hlavní událostí byla určitě naše Online trading konference, která letos poprvé proběhla i v kombinovaném režimu, tedy jak online, tak i prezenční formou. Dostali jsme celou řadu pozitivních reakcí, tak se zdá, že jsme společně s přizvanými řečníky doručili zajímavý program a hodnotné informace nejen pro aktivní tradery.

Nově jsme také uvedli na našem YouTube kanálu formát Market Outlook, což je stručný monitoring těch nejdůležitějších makro událostí se zaměřením na kvalitní aktuální technickou analýzu hlavních trhů.

Samozřejmě pravidelně přinášíme i celou řadu materiálů pro dlouhodobější investory. Ať už to jsou pravidelné formáty Akciové portfolio Tomáše Vranky, tak nově jsme uvedli formát Watchlist Petra Horáčka. Petr je velmi známý investor nejen ze sítě X – v tomto formátu si vždy přizve nějakého našeho kolegu a opravdu do hloubky analyzují konkrétní instrument nebo sektor. Například v posledním videu to byla společnosti Meta.

Pro naše investory také nemohu zapomenout na společný e-book s Jindřichem Pokorou (YouTube kanál Rozumný investor), který nese název 10 rad Rozumného investora. Tento e-book shrnuje nadčasové rady, u kterých stojí za to se zastavit a zamyslet se, nebo případně přehodnotit své stávající investiční přístupy.

Jaké jsou vaše nejbližší cíle pro nadcházející období?

Zanedlouho uvedeme dluhopisy jako další třídu aktiv, se kterou budou moci naši klienti investovat. Budou to jak státní, tak vybrané kvalitní korporátní dluhopisy a pochopitelně zde bude možnost zakomponovat dluhopisy do Investičních plánů.

Samozřejmostí bude možnost nakupovat nebo prodávat dluhopisy po menších jednotkách než je jeden celý dluhopis, tedy nějaké portfoliové řízení bude dostupné i pro menší investory.

Další novinkou, kterou spustíme relativně brzy a v některých zahraničních pobočkách již běží, je nová forma Social investování. Jedná se tedy o možnost sdílet investiční myšlenky, konkrétní obchody nebo pak v další verzi i celá portfolia.

Z těch drobnějších věcí, na které se však také dotazuje více a více klientů, tak to bude vícefaktorová autorizace při přihlašování do investičního účtu.

Co nás určitě čeká z pohledu vzdělávacích aktivit, tak to bude každoroční Analytické fórum, které si klade za cíl přinést aktuální a pestrý pohled na trhy od kvalitních analytiků a portfolio manažerů.

Co patrně již také mohu prozradit je to, že připravujeme nové XTB studio, ze kterého budeme primárně vysílat naše streamy a videa. Tedy věřím, že tímto opět posuneme naši tvorbu na vyšší úroveň.

Líbil se vám tento článek?
17
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Radek Kubelka

Dobrý den,
jak to vypadá výhledově se zařazení DIPu?

Redakce Finex

Dobrý den, Radku. Dle veřejných informací se na tom aktuálně pracuje, protože broker samozřejmě ví, že je to v ČR (ale i v dalších zemích) velké téma. Přeposíláme oficiální vyjádření přímo od brokera: Vzhledem k tomu, že XTB vidí rostoucí potenciál v segmentu dlouhodobého investování, plánuje ve 3. čtvrtletí 2024 uvést na trh produkty zaměřené na důchodové spoření. Vzhledem k atraktivní nabídce XTB bez poplatků za transakce s akciemi a ETF do 100 000 eur měsíčně se očekává, že to podpoří cíl společnosti přilákat nové skupiny klientů. Tento produkt bude nejdříve představen v Polsku, následně bude možnost zavedení podobných programů sondována i na dalších trzích, včetně Česka, kde XTB plánuje vyhodnotit místní DIP.

Marek Cienciala

Hezké PR.. ale praktické zkušenosti už tak pozitivní-nejlepší nejsou viz. recenze na Googlu (to v hodnocení “nejlepšího” brokera není).

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎