Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Interactive Brokers spustilo noční obchodování s vybranými ETF kótovanými v USA

Publikováno
Interactive Brokers spustilo noční obchodování s vybranými ETF kótovanými v USA
Zdroj: Depositphotos.com

Společnost Interactive Brokers zavedla na své obchodní platformě novou funkci, která investorům umožňuje obchodovat s 24 populárními ETF – burzovně obchodovanými fondy kótovanými v USA 23 a půl hodiny denně, pět dní v týdnu.

Funkce je k dispozici v Interactive Brokers Eos Automated Trading System (IBEOS) od 20:00 do 3:30 newyorského času (v ČR je o 6 hodin více), přičemž první seance týdne začíná v neděli ve 20:00 ET a poslední seance týdne končí v pátek ve 3:30 ET. Klienti Interactive Brokers nyní mohou okamžitě reagovat na zprávy, které se na trhu mění, a pohodlně obchodovat téměř kdykoli. Noční obchodní hodiny v systému IBEOS navíc využijí i asijští klienti Interactive Brokers, kteří chtějí mít přístup na americké akciové trhy během svého obchodního dne.

Interactive Brokers reaguje zejména na poptávku asijských klientů

Podle Steva Sanderse, ředitele marketingu a vývoje produktů společnosti Interactive Brokers, má firma velkou klientskou základnu v Asii, přičemž 39 % jejich klientských účtů se nachází v asijsko-pacifickém regionu.

“To byl hlavní důvod, proč jsme tuto nabídku zavedli. Jako skutečně globální broker poskytuje Overnight Trading Hours asijským klientům možnost přístupu na americké akciové trhy během jejich obchodního dne,” řekl Sanders.

Sanders také uvedl, že globální investoři potřebují reagovat na zprávy, které hýbou trhem, kdykoli k nim dojde, nejen během běžných hodin amerického trhu. “Díky nočním obchodním hodinám v systému IBEOS mají nyní naši individuální i institucionální klienti větší flexibilitu, kdy mohou obchodovat, a mohou využívat investičních příležitostí nepřetržitě,” komentoval.

Která ETF bude nově možné obchodovat i přes noc?

Interactive Brokers nabízí noční obchodování na IBEOS s následujícími 24 široce rozšířenými americkými ETF:

Veškeré obchody, které se uskuteční během nočních obchodních hodin, budou vypořádány podle plánu, jako by se uskutečnily během následující seance v řádných obchodních hodinách amerických akcií.

Přístup k nočnímu obchodování v systému IBEOS budou mít všichni klienti s povolením k obchodování s americkými akciemi, přičemž mohou využívat standardní typy příkazů a bezplatných nočních tržních dat.

“Uvidíme, jak to půjde, a pokud bude dobrá odezva a poptávka klientů, zvážíme přidání dalších tříd aktiv,” uzavřel Sanders.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎