Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

XTB představuje svůj plán produktů a oznamuje předběžné finanční výsledky za rok 2023

Broker XTB celosvětově dosáhl rekordních finančních výsledků za rok 2023, což signalizuje cestu ke stabilnímu a opakovatelnému úspěchu.

XTB
Publikováno
XTB představuje svůj plán produktů a oznamuje předběžné finanční výsledky za rok 2023

Společnost XTB, globální fintech nabízející online investiční platformu a mobilní aplikaci, oznámila předběžné finanční výsledky za rok 2023. Další rok dynamického růstu klientské základny v kombinaci se zvýšenou volatilitou na světových finančních trzích vyústil v rekordní konsolidovaný čistý zisk ve výši 175 mil. eur a konsolidované výnosy ve výši 351 mil. eur.

Loňský rok byl rekordní i z hlediska získávání klientů a jejich zvýšené investiční aktivity. Počet aktivních klientů, kteří provedli nějaký obchod, se zvýšil o 51 % na 408,5 tis. na konci roku 2023. Celkový počet klientů pak dosáhl 897 tisíc a do 29. ledna 2024 si u XTB zřídilo investiční účet dalších 38,1 tisíce klientů.

“Loňské výsledky jsou jasným signálem, že XTB je na správné cestě k dosažení stabilních a opakovatelných výsledků – nejen z hlediska finanční výkonnosti, ale také na provozní úrovni. Díky intenzivním marketingovým kampaním a neustálému rozvoji produktové nabídky se naše aplikace stává řešením první volby pro všechny, kteří chtějí aktivně či pasivně spravovat své úspory,” uvedl David Šnajdr, regionální ředitel XTB.

Po nedávném přidání investičních plánů založených na ETF a zavedení úrokových sazeb u neinvestovaných fondů plánuje XTB dále rozšiřovat svou investiční nabídku o pasivní investiční segmenty a přidávat produkty, které jsou atraktivní pro širší klientskou základnu.

Tato strategie urychlí probíhající transformaci XTB z brokera CFD na univerzální investiční aplikaci.

Rozložení klientů u XTB
Rozložení klientů u XTB

Plán produktů na rok 2024

Ve 2. čtvrtletí 2024 se XTB chystá rozšířit svou nabídku pasivních investic o další třídu aktiv – dluhopisy. Ty budou zahrnovat dluhopisy vydané vládami (včetně USA, Velké Británie, Německa a Polska) a podnikové dluhopisy, které vydávají renomované světové podniky nebo firmy s relativně bezpečným ratingem (od AAA po BBB-).

Plánované pilíře produktů
Plánované pilíře produktů

Ve druhém kvartálu bude také spuštěna služba Social Trading. Cílem této nové funkce je podpořit investory při přijímání promyšlených investičních rozhodnutí sledováním aktivit některých z nejúspěšnějších investorů XTB.

Vzhledem k tomu, že společnost vidí rostoucí potenciál v segmentu dlouhodobého investování, plánuje ve 3. čtvrtletí 2024 uvést na trh produkt zaměřený na potřeby polských klientů – konkrétně penzijní účty IKE a IKZE.

Vzhledem k atraktivní nabídce XTB bez poplatků za transakce s akciemi a ETF do 100 000 eur měsíčně se očekává, že to přiláká nové skupiny klientů.

Podobně jako na polském trhu bude možnost zavedení podobných programů sondována i na dalších trzích, včetně Česka, kde XTB plánuje vyhodnotit místní DIP.

Do konce roku chce XTB představit produkt s přidanou hodnotou nad rámec investování. Integrovaná virtuální peněženka s kartou pro více měn umožní klientům provádět platby, převody, směnu měn a investovat. Aktivní investoři budou moci volně převádět prostředky mezi všemi svými účty XTB.

Líbil se vám tento článek?
13
0

Autor

Celosvětově známý broker, který miliónům registrovaných uživatelům poskytuje nejen investování do akcií a ETF bez poplatku, ale také obchodování CFD na forex, indexy, komodity a kryptoměny.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.