Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

8 TOP akcií v Buffetově miliardovém portfoliu! Co se můžete přiučit?

Warren Buffett, prostřednictvím Berkshire Hathaway, spravuje portfolio s ohromujícím výnosem. Jeho klíčové investice, včetně gigantů jako Apple a Coca-Cola, představují více než 90 % jeho aktiv. Jaké další společnosti doplňují tento seznam?

Publikováno
8 TOP akcií v Buffetově miliardovém portfoliu! Co se můžete přiučit?
Zdroj: Midjourney AI

Warren Buffett, známý jako Věštec z Omahy, spravuje prostřednictvím svého konglomerátu Berkshire Hathaway portfolio, které je bedlivě sledováno světovými investory.

Díky působivému ročnímu výnosu téměř 20 % za šest posledních desetiletí nabízí Buffettova investiční rozhodnutí neocenitelné poznatky o úspěšných investičních strategiích.

Jádro investičního přístupu společnosti Berkshire Hathaway spočívá v zaměření na vybranou skupinu akcií, které tvoří většinu jejího majetku.

Hlavní podíly v portfoliu

Tyto klíčové investice představují více než 90 % jejího portfolia o hodnotě 370,6 miliardy dolarů.

Do této skupiny patří 8 společností, které odrážejí nejen Buffettovu investiční filozofii, ale také jeho důvěru v jejich dlouhodobou hodnotu a ekonomickou dominanci.

V čele skupiny stojí Apple, společnost, která je synonymem pro inovace a loajalitu ke značce. Pozice Applu jako technologického titána odpovídá Buffettově preferenci společností s významným ekonomickým příkopem. Aktuální vývoj ceny akcií Applu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Mezi další významná jména v tomto elitním seznamu patří Bank of America, America Express a Coca-Cole, z nichž každá vykazuje konzistentní výkonnost a dominanci v odvětví.

Buffettovy investice do akcií energetických společností, jako jsou Occidental Petroleum a Chevron podtrhují jeho schopnost přizpůsobit se tržním trendům.

Ačkoli tyto investice v minulosti nepředstavovaly významnou složku portfolia, jejich podíly pomalu rostou a mohou naznačovat Buffettovo očekávání pokračujících vysokých cen ropy.

Aktuální vývoj cen Buffettových energetických akcií

Aktuální cena
Změna
Occidental petroleum / OXY
Načítání
Načítání
Načítání
Chevron / CVX
Načítání
Načítání
Načítání

Největší investice doplňují společnosti Kraft Heinz a Moody’s.

Spíše než na diverzifikaci do široké škály akcií se Buffett a jeho zesnulý obchodní partner Charlie Munger zaměřili na hluboké znalosti a porozumění úzké skupině vybraných podniků.

8 největších akciových podílů v portfoliu Berkshire Hathaway
Ticker Název společnosti Podíl
AAPL Apple 50,2 %
BAC Bank of America 10,0 %
AXP American Express 8,2 %
KO Coca Cola 6,8 %
CVX Chevron 5,4 %
OXY Occidental Petroleum 4,2 %
KHC Kraft Heinz 3,5 %
MCO Moody’s 2,8 %

Menší Buffettovy sázky

Kromě základních podílů zahrnuje portfolio Berkshire Hathaway na tři tucty dalších titulů, z nichž každý ale tvoří méně než 1 % celého portfolia.

Společnosti jako Mitsubishi, Itochu a Mitsui představují Buffettův pohled na příležitosti mimo americkou půdu, zatímco investice do Citigroup a Visy ukazují pevnou víru v trvalou sílu finančního sektoru.

Aktuální vývoj menších sázek na finanční sektor

Aktuální cena
Změna
Citigroup / C
Načítání
Načítání
Načítání
Visa / V
Načítání
Načítání
Načítání

Kromě toho portfolio obsahuje pozice ve společnostech Amazon a Snowflake z technologického sektoru, které jsou zástupci nově vznikajících trendů, jež mají podle Buffetta potenciál k výraznému růstu v čase.

V portfoliu nechybí ani podíly v telekomunikačních společnostech jako T-Mobile a Sirius XM Holdings.

Buffettův přístup k investování se zaměřuje na pochopení dlouhodobého potenciálu podniků a jejich místa v širším ekonomickém prostředí.

Jeho portfolio ztělesňuje kombinaci odolnosti a inovace, stability a růstu a nabízí tak vzor pro investory, kteří hledají dobře propracovanou investiční strategii.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎