Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Měli byste před koncem roku 2022 uvažovat o zřízení nového brokerského účtu? Odpovězte si na tyto otázky

Publikováno
Měli byste před koncem roku 2022 uvažovat o zřízení nového brokerského účtu? Odpovězte si na tyto otázky
Zdroj: anglija.lt

Aktivní investování prostřednictvím brokerského účtu je skvělý způsob, jak dlouhodobě zvyšovat své bohatství, pokud máte na tuto činnost dostatek času a disponujete-li tím správným know-how. Můžete investovat prostředky, které nyní nepotřebujete, a v ideálním případě si vytvoříte solidní investiční portfolio, které vás do budoucna zajistí.

Je však důležité umístit své investice na správný účet. A pokud nejste se svým brokerským účtem spokojeni, je možná načase provést změnu, abyste mohli rok 2023 zahájit u brokera, který vám bude lépe vyhovovat. Pokud si nejste jisti, zda je čas na změnu, položte si tyto klíčové otázky.

1. Je mi účtováno mnoho poplatků?

Stejně jako je dobré najít si běžný bankovní účet s minimálními poplatky, je dobré omezit i poplatky, které platíte na svém brokerském účtu. Mnoho makléřských společností v dnešní době zrušilo poplatky za obchody s jednotlivými akciemi. A mnoho brokerských účtů již neukládá poplatky za nečinnost. Pokud vám vaše makléřská společnost stále účtuje nepřiměřené poplatky zleva i zprava, možná je čas na změnu.

2. Je platforma brokera intuitivní a snadno ovladatelná?

Rozhodování o tom, které akcie koupit nebo prodat, může být složité. Ale provedení těchto obchodů, jakmile dospějete k rozhodnutí, by nemělo být. Pokud máte stále potíže s orientací v rozhraní svého brokerského účtu, nebo vám připadá uživatelsky nepřívětivé, pak by mohl být vhodný čas přejít na účet, se kterým není obtížné pracovat.

Poznámka

TIP: Pokud jsou pro vás jednoduchost ovládání platformy, pohodlnost provádění obchodů a nízké poplatky prioritami, zkuste se podívat po investičních platformách.

3. Mohu si koupit všechna aktiva, která mám zájem vlastnit?

Jednotlivý brokeři se liší v nabídce finančních instrumentů a jejich nabídka by měla odpovídat vašim potřebám. Některé brokerské účty už například umožňují investorům i nákup kryptoměn. Pokud je to aktivum, které máte zájem vlastnit, a chcete mít všechna svá aktiva na jednom místě, vyplatí se najít brokerskou společnost, která to umožňuje. Pokud to ta vaše neumožňuje, možná si budete chtít otevřít brokerský účet někde jinde.

4. Mohu investovat do frakčních akcií?

Často uslyšíte, že je důležité udržovat diverzifikované portfolio. A to vám může pomoci umožnit právě investování po frakčních akcií.

Při nákupu frakčních akcií kupujete pouze dílčí část akcie nikoliv celý cenný papír. Řekněme, že chcete vlastnit nějakou společnost, jejíž akcie se obchodují za 500 dolarů za kus. Pokud máte k dispozici pouze 250 dolarů, můžete si koupit polovinu akcie – tedy pokud váš makléřský účet nabízí investování do frakčních akcií.

Mnoho brokerů – například eToro nebo Trading212 – v dnešní době tuto možnost investorům skutečně nabízí. Pokud to ten váš neumožňuje, je to známka toho, že je pozadu – a že byste v nejbližší době měli důrazně zvážit změnu.

Srovnání brokerů umožňující nákup frakčních akcií:

Favorit redakce

U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Výhody
  • Přívětivé podmínky pro začátečníky díky možnosti nákupu frakčních akcií
  • Možnost využití demo účtu pro bezrizikové vyzkoušení obchodování
Nevýhody
  • Absence českých akcií a některých dalších populárních instrumentů, jako jsou kryptoměny, futures nebo opce
  • Omezené využití některých platforem s určitými typy účtů
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Slovo závěrem

Investování by pro vás mělo být bezproblémové a nemělo by vás stát spoustu peněz na poplatcích. Zároveň by vám měl broker nabízet aktiva, která chcete obchodovat, nebo do nich investovat. Výhodou je rovněž nákupu frakčních akcií. Pokud vás váš současný broker v těchto ohledech zklamal, pak by se vám mohlo vyplatit vyměnit ho v příštích několika týdnech za nového.

Nový rok tak můžete začít s novým účtem a snadnějším způsobem investování a zvyšování svého bohatství. Nevíte-li jak nového brokera vybrat, na našem webu jsme zpracovali recenze a vytvořili komplexní srovnání brokerů, tam se pravděpodobně dozvíte téměř vše, co byste potřebovali vědět.

Líbil se vám tento článek?
3
1

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎