Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Interactive Brokers nově představil nástroj pro automatizaci pravidelných investic - Co to investorům přináší a jak to funguje?

Interactive Brokers nově představil nástroj pro automatizaci pravidelných investic - Co to investorům přináší a jak to funguje?

Interactive Brokers nově představil nástroj pro automatizaci pravidelných investic - Co to investorům přináší a jak to funguje?
Zdroj: cnbc.com

Brokeři pro obchodování akcií a dalších finančních nástrojů se dlouhodobě snaží přiblížit svou nabídku drobným investorům. Posledním takovým počinem je nový nástroj, který představil veřejnosti jeden z největších globálních brokerů Interactive Brokers.

Klienti společnosti nyní mohou využívat nový nástroj opakované investice (Recurring Investments) k nastavení a provádění předem stanovené investiční strategie prostřednictvím automatického investování prostředků podle opakujícího se plánu.

Investoři a obchodníci si mohou u Interactive Brokers vybrat z téměř všech amerických a evropských akcií, zvolit počáteční datum investice a poté vybrat, zda chtějí investovat podle denního, týdenního nebo měsíčního plánu. V den zahájení se obchod provede brzy po otevření trhu a poté se opakuje podle předem stanoveného harmonogramu.

Podaří se Interactive Brokers oslovit tímto krokem retailovou klientelu?

Interactive Brokers spustilo v polovině letošního roku obchodování frakčních akcií. Opakované investice (Recurring Investments) využívají právě obchodování s frakčními akciemi, které investorům umožňují získat části více akcií za nižší cenu. Díky obchodování s frakcemi mohou obchodníci rozdělit své investice mezi více akcií v USA nebo EU a využít tak i malé zůstatky na svých obchodních účtech, případně využít opakované investice k pravidelnému investování drobnější částky.

Na opakované investice se navíc vztahují standardní nízké poplatky Interactive Brokers za obchodování s akciemi.

Žádosti o účast v programu opakovaných investic Interactive Brokers se iniciují online prostřednictvím klientského portálu (Client Portal). V nabídce vyberte možnost "Trade Menu" a následně opakované investice (Recurring Investments).

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo