Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Interactive Brokers nově představil nástroj pro automatizaci pravidelných investic – Co to investorům přináší a jak to funguje?

Publikováno
Interactive Brokers nově představil nástroj pro automatizaci pravidelných investic – Co to investorům přináší a jak to funguje?
Zdroj: cnbc.com

Brokeři pro obchodování akcií a dalších finančních nástrojů se dlouhodobě snaží přiblížit svou nabídku drobným investorům. Posledním takovým počinem je nový nástroj, který představil veřejnosti jeden z největších globálních brokerů Interactive Brokers.

Klienti společnosti nyní mohou využívat nový nástroj opakované investice (Recurring Investments) k nastavení a provádění předem stanovené investiční strategie prostřednictvím automatického investování prostředků podle opakujícího se plánu.

Investoři a obchodníci si mohou u Interactive Brokers vybrat z téměř všech amerických a evropských akcií, zvolit počáteční datum investice a poté vybrat, zda chtějí investovat podle denního, týdenního nebo měsíčního plánu. V den zahájení se obchod provede brzy po otevření trhu a poté se opakuje podle předem stanoveného harmonogramu.

Podaří se Interactive Brokers oslovit tímto krokem retailovou klientelu?

Interactive Brokers spustilo v polovině letošního roku obchodování frakčních akcií. Opakované investice (Recurring Investments) využívají právě obchodování s frakčními akciemi, které investorům umožňují získat části více akcií za nižší cenu. Díky obchodování s frakcemi mohou obchodníci rozdělit své investice mezi více akcií v USA nebo EU a využít tak i malé zůstatky na svých obchodních účtech, případně využít opakované investice k pravidelnému investování drobnější částky.

Na opakované investice se navíc vztahují standardní nízké poplatky Interactive Brokers za obchodování s akciemi.

Žádosti o účast v programu opakovaných investic Interactive Brokers se iniciují online prostřednictvím klientského portálu (Client Portal). V nabídce vyberte možnost “Trade Menu” a následně opakované investice (Recurring Investments).

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎