Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo BNP Paribas Easy Euro Stoxx 50 UCITS
ETDD
BNP Paribas Easy Euro Stoxx 50 UCITS
Váš kapitál může být ohrožen*
Graf ETDD

15,12€ (382,6 Kč)

-1,2 % za 7 dní

Logo BNP Paribas Easy Euro Stoxx 50 UCITS

BNP Paribas Easy Euro Stoxx 50 UCITS

Cena ETF ETDD
Graf ETDD

15,12€ (382,6 Kč)

-1,2 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf ceny fondu Bnp Paribas Easy Euro Stoxx 50 UCITS ETF

Informace o fondu Bnp Paribas Easy Euro Stoxx 50 UCITS

BNP Paribas Easy Euro Stoxx 50 UCITS obchodovaný pod tickerem ETDD nabízí možnost investovat do akcií těch nejlepších a nejvýnosnějších akcií na Evropském trhu, přičemž se snaží docílit výkonnosti indexu EURO STOXX 50.

Krátká historie tohoto ET

Fond BNP Paribas Easy Euro Stoxx 50 UCITS (ETDD) byl emitován v červenci roku 2015 francouzskou bankou BNP Paribas, která tak vytvořila vlastní skupinu ETF pod názvem Bnp Paribas Easy.

ETDD se tak řadí mezi akciová ETF, přičemž se zaměřuje na tituly sjednocené pod indexem Euro Stoxx 50 za účelem samotného kopírování jeho výkonnosti.

Mezi nabízenými akciemi tak můžeme najít společnosti především z Itálie, Španělska, Belgie, Finska, Francie, Německa, Nizozemska ale i Velké Británie.

Co ovlivňuje cenu tohoto ETF?

Jak už bylo řečeno, ETDD se řadí mezi takzvaná akciová ETF, tudíž jeho cena závisí právě na výkonnosti a vývoji cen těchto akcií.

Ty jsou fondem vybírány z indexu Euro Stoxx 50, jejímž úkolem je reprezentovat ty nejvýkonnější a zároveň nejlikvidnější akcie emitované lídry na evropském trhu.

Můžeme mezi nimi najít například tituly společností, jak je ASML Holding, SAP, Linde nebo Moet Hennessy Louis Vuitton.

Jak obchodovat toto ETF

U tohoto ETF musíte počítat s reinvestovanými dividendami, které se ročně vyšplhají průměrně na hodnotu okolo 1 eura. Právě proto je tento fond vhodný především pro dlouhodobé a střednědobé investory, kteří chtějí investovat do akcií velkých evropských společností.

Pokud jde o výkonnost daného ETF je jeho snaha kopírovat vybraný index až na menší odchylky přesná, přičemž jeho cena od doby jeho založení především stoupá. Své maximum tak naposledy zaznamenal v roce 2019.

Obchodní hodiny Bnp Paribas Easy Euro Stoxx 50 UCITS ETF

Bnp Paribas Easy Euro Stoxx 50 UCITS ETF je zalistováno hned na několika burzách, a to jak na Stuttgart Stock Exchange, Euronext Paris, SIX Swiss Exchange tak i na burze XETRA.

Pokud si tedy vyberete například poslední zmíněnou burzu je třeba obchodovat toto ETF pouze v její obchodní hodiny, které jsou od 09:00 do 17:30 našeho času.

Shrnutí k Bnp Paribas Easy Euro Stoxx 50 UCITS ETF

Pokud se tedy řadíte mezi dlouhodobé až střednědobé investory a máte zájem investovat do akcií nejlikvidnějších společností v Evropě měli byste se nad tímto ETF určitě pozastavit.

Další plusy mu určitě přidává i přesné kopírování vybraného indexu ale i jeho využití pro diverzifikaci portfolia.

Více informací o BNP Paribas Easy Euro Stoxx 50 UCITS

JménoBNP Paribas Easy Euro Stoxx 50 UCITS
TickerETDD
Oficiální webové stránkyhttps://www.easy.bnpparibas.ch/private-investor-retail-investor/fundsheet/equity/bnp-paribas-easy-euro-stoxx-50-ucits-etf-eur-c-c-fr0012739431/?tab=overview
Emitováno2015
Investiční společnostBNP Paribas Investment Partners
ISINFR0012739431
TER0,18 %
Ohodnoťte ETF BNP Paribas Easy Euro Stoxx 50 UCITS
1
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další ETF, které by vás mohly zajímat