Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Společnost XTB na poli pasivního investování: Investiční plány rozšířeny o funkci autoinvest

Díky XTB je pasivní investování v rámci funkce Investiční plány bezproblémové a pohodlné. Automatické vklady a investice jej posouvají na další úroveň.

XTB
Publikováno
Společnost XTB na poli pasivního investování: Investiční plány rozšířeny o funkci autoinvest
Zdroj: Depositphotos.com

Broker XTB, globální fintech nabízející online platformu pro investování a mobilní aplikaci, využívá svou vlastní technologii, aby učinil dlouhodobé pasivní investování dostupnějším a pohodlnějším.

Společnost právě vylepšila svůj produkt založený na ETF o novou funkci, která investorům umožňuje pravidelně doplňovat své Investiční plány. Další prostředky jsou investovány automaticky v souladu s preferovanou alokací nastavenou klientem.

Mobilní aplikace XTB: Funkce investičních plánů
Mobilní aplikace XTB: Funkce investičních plánů

Po nedávném spuštění úročení neinvestovaných vkladů XTB pokračuje v rozšiřování svých pasivních investičních produktů. Investiční plány založené na ETF právě získaly novou funkci, která investorům umožňuje určit, jak často a kolik peněz chtějí investovat. 

V aplikaci XTB byly zpřístupněny opakované platby a klienti v České republice si nyní mohou pravidelně doplňovat svá individuální portfolia nastavením preferované kadence (denní, týdenní, měsíční) a způsobu platby (kreditní karta, bankovní převod nebo volné prostředky z účtu XTB).

Další prostředky jsou investovány automaticky tak, aby odrážely preferovanou alokaci v rámci jednoho portfolia ETF. Díky tomuto vylepšení je nyní dlouhodobé pasivní investování bezproblémové, protože umožňuje investorům automaticky vkládat a investovat své peníze.

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou

“Zaměřujeme se na zlepšování investičních zkušeností nabízených našim klientům po celém světě. V souladu s přístupem “jedna aplikace – mnoho možností” rozšiřujeme naši nabídku pasivního investování, abychom uspokojili potřeby dlouhodobých investorů, kteří nechtějí trávit mnoho času aktivní správou portfolia. Díky přidání opakovaných plateb a funkce autoinvest jsme pasivní investování posunuli na další úroveň, protože je nyní automatizované a pro naše klienty pohodlnější” říká David Šnajdr, regionální ředitel XTB

V rámci investičních plánů si klienti mohou vytvořit až 10 portfolií, z nichž každé může obsahovat až devět ETF. Funkci automatického investování je třeba nastavit pro každé portfolio zvlášť. V aplikaci XTB ji lze kdykoli zrušit nebo upravit.

V souladu s celkovou nabídkou XTB je při investování do ETF účtován 0% poplatek a zřízení i vedení Investičních plánů je zdarma. To znamená, že investice roste bez zbytečných nákladů.

Výkonnost Investičních plánů na českém trhu

Investiční plány byly pro klienty XTB v České republice spuštěny na podzim. Na podporu svého dalšího růstu na klíčových evropských trzích spustila XTB novou multikanálovou marketingovou kampaň. Spoty berou diváky do vesmíru XTB, kde globální ambasador značky Iker Casillas představuje podstatu pasivního investování.

“S výsledky Investičních plánů na českém trhu jsme spokojeni. Produkt je našimi klienty velmi dobře přijímán a vidíme neustálý růst jak z hlediska počtu klientů, tak i uložených prostředků v jejich dlouhodobých portfoliích. Díky jejich dosavadnímu zapojení jsme se stali druhým největším trhem pro XTB z hlediska počtu klientů” říká Vladimír Holovka, obchodní ředitel XTB.

V roce 2023 si pasivní investoři v České republice vybírali především indexové ETF (založené na indexech S&P 500, MSCI World a NASDAQ 100), následované ETF reprezentujícími výkonnost společností s vysokým hodnocením v oblasti životního prostředí, sociálních věcí a správy (ESG). V TOP 5 byly také ETF s expozicí na největší technologické společnosti.

Vzhledem k tomu, že Investiční plány jsou nyní dostupné pouze na mobilních zařízeních, došlo také ke zvýšení distribuce mobilních zařízení mezi českými investory na rekordních 60 %.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Celosvětově známý broker, který miliónům registrovaných uživatelům poskytuje nejen investování do akcií a ETF bez poplatku, ale také obchodování CFD na forex, indexy, komodity a kryptoměny.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.