Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové burzy » Coingi

Recenze burzy Coingi – Zkušenosti, poplatky

Základní informace o Coingi

Podporované kryptoměny

Bitcoin, Litecoin, Vertcoin, Dash, Dogecoin, Peercoin, Namecoin

V češtině?

Další poplatky

0.2 %

Kryptoměnová burza Coingi.com je mezinárodní burza sídlící v Londýně, která se zaměřuje převážně na Evropský trh. K nám má velice blízko díky bankovnímu účtu, který má vedený u Fio banky. Díky tomu Coingi poskytuje dokonce české obchodní páry s korunou, stejně jako např. CoinMate.

Webové rozhraní burzy je primárně v angličtině, ale jako jediná burza lze přepnout do českého jazyka. Kromě češtiny mají ještě dalších 17 jazyků.

Obsah recenze Coingi

1.Platforma Coingi2.Poplatky u Coingi3.Vklady a výběry na Coingi4.KYC (Verifikace)5.Vaše zkušenosti s Coingi (komentáře)

Platforma Coingi

Webové rozhraní (k dispozici i v českém jazyce) patří k těm pokročilejším, kde uživatel zadává nákupy a prodeje pomocí limitního přikazu. Je potřeba, aby uživatel zadával jaké množství a za kolik chce koupit nebo prodat.

Jako malý problém vidíme, že pro začínající uživatele nenabízí burza jednoduché tlačíko koupit za cenu na trhu (market order), zde burza cílí pouze na pokročilejší uživatele, kteří se v problematice již více vyznají, nebo mají zjištěné informace, jaký je proces nákupu coinů.

Platforma burzy coingi

Platforma burzy coingi

Samotný web je na Coingi přijemně uzpůsoben pro mobilní telefony, kde se web chová podobně jako mobilní aplikace pomocí tzv. PWA technologie.

Na Coingi je kromě Bitcoinu možné obchodovat i s několika altcoiny, například Litecoin, Vertcoin, Dogecoin a další kryptoměny. Burza samotná se chlubí velkým výkonem a propracovaným systémem, který mu umožňuje vysokou dostupnost uživatelům.

Poplatky u Coingi

Poplatky na burze jsou 0.2% z uskutečněného obchodu. Tyto popatky jsou stejné jak pro maker, tak taker příkazy. Patří díky tomu s poplatky mezi průměrné burzy.

Za vklad peněz na váš obchodní účet v korunách si neúčtuje Coingi nic. U EUR je poplatek 1 euro a u dolaru 5 dolarů za vklad. Výběr peněz z burzy je pak účtován 10 Kč u korun, 10 eury u EUR a 10 USD u dolaru.

Českému uživateli se vyplatí tedy vkládat a vybírat hlavně koruny.

Vklady a výběry na Coingi

Vklady a výběry je možné pomocí korun a eur na převodem na bankovní účet, který mají u Fio banky, nebo převodem kryptoměn jako BTC, LTC, VTC, PPC, Doge, Dash, NMC

Vklad – V rámci FIO banky je vklad během několika sekund připsán. Uživatel ale nesmí zapomenout napsat spávnou zprávu pro přijemce, pomocí které jsou platby identifikovány. Při platbě z jiné banky trvá převod obvykle jeden pracovní den. Pokud je platba zaslába v dopoledních hodinách, mexistuje zde velká pravděpodobnost, že platba bude připsána ještě ten samý den.

Kryptoměny Coingi připisuje obvykle od tří potvrzení u Bitcoinu a od šesti u ostatních altcoinů. Peníze na cestě jsou vidět téměř okamžitě po odeslání. Uživatel tak může sledovat, kolik potvrzení je ještě potřeba, aby byly peníze připsány. Vklad se samozřejmě ale může zdržet, pokud je použit příliš malý poplatek. To je pak transakce závislá na těžařích, kteří mají na starosti procesy v blockchinu, kdy platbu vezmou do bloku a tak jí zpracují. Čím menší poplatek, tím je pro ně daná transakce méně atraktivní na zpracování.

Výběr z Coingi

U bankovních výběrů trvá převod od několika hodin až po jeden pracovní den. Záleží, do jaké banky si uživatel peníze posílá, každá banka má nastavené procesy transakcí jinak. Výběr kryptoměn je okamžitý, stačí potvrdit výběr pomocí odkazu, který uživateli automatiky dorazí do mailové schránky.

Stejně jako spousta dalších burz nabízí Coingi zabezpečení pomocí offline peněženek s tím, že online je jen nezbytné množství prostředků pro vyplácení výběrů uživatelů, kteří zrovna potřebují zrealizovat transakci.

KYC (Verifikace)

Verifikace na Coingi není povinná. Je potřeba pouze, pokud budete chtít vybírat nebo vkládat peníze do banky. Pokud si ale zašlete na burzu Bitcoiny, můžete je libovolně směňovat za jakoukoli měnu, včetně korun nebo eur. Jakmile byste se ale rozhodli o výběr korun do vaší banky, už budete verifikaci potřebovat.

Verifikace probíhá pomocí fotek, kde prokazujete vaší totožnost pomocí dokladu jako je občanka nebo řidíčák, případně pas. Dále pak adresu bydliště pomocí jakéhokoli dokumentu, který vám přišel na uvedenou adresu, třeba faktura či dopis. A třetí povinností k verifikaci je fotka, kde držíte doklad v ruce. Coingi se tak brání proti občankám, které mohou utočníci volně najít na internetu a verifikovat tak jiného uživatele, jehož účet by mohli následně zneužít. Samotná verifikace je poté hotová do několika hodin. Z naší zkušenosti to bylo ale jen pár minut.

stars
95 %
3. místo
Průměrná burza
Burza Coingi vyniká svoji technologií, akceptuje vklady v CZK a nabízí obchodování několika kryptoměn. Nevýhodou však je její malý objem.
  • Platforma v čestině
  • Obchodování za české koruny
  • Nizké spready
  • Jednouché ovládání
  • Bezpečná a stabilní burza
  • Nenabízí obchody s pákou
  • Nemožnost vkladu kartou

Jméno firmyCoingi
Webová stránkahttps://www.coingi.com
V češtině?
Sídlo společnostiLondýn, Anglie
Demo účet
Minimální vklad1 satoshi
Minimální obchod500 satoshi
Zákaznická podporaFAQ + Emailem v češtině i angličtině
Počet aktiv7
PákaNenabízí páku
Další poplatky0.2 %
Metody vkladuKryptoměny, Bankovní převod
Metody výběruKryptoměny, Bankovní převod
Měna účtuČeské koruny, Dolary, Eura
Mobilní verze?
Webová verze?
Možnost obchodovat7 kryptoměn
Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Vertcoin, Dash, Dogecoin, Peercoin, Namecoin

Diskuze k tomuto článku: 12 komentářů
Vašek

Zdravím, momentálně hledám náhradu za Coinmate a přikláněl jsem se právě k Coingi. Jde mi jen o nákup BTC a popřípadě prodej zpět na FIAT. Koukám dle vašich poznatků, že momentálně nemá smysl se na Coingi spoléhat a čekat, jestli Coinmate problém vyřeší u jiné banky.

Momentálně tedy na nákup používám SimpleCoin, ale to beru jako krátkodobé vyřešení ,,problému”.

Díky za váš web ;)

Michal

Ahoj, má coingi taky ukončeno podporu převodu financí s FIO bankou stejně jako coinmate, když sídlí mimo EU a to ke konci března?

Jakub

Taky se na toto ptám. Dnes jsem posílal dotaz na podporu. To co se teď děje, je jasný důkaz toho, že to jde se systémem do kopru.

Honza

Ahoj, dej pak prosím vědět, co Ti odpověděli.

Jakub

Zatím nic, ale dám vědět. Psal jsem tam v češtině, ale raději jsem tam poslal ještě dotaz znovu před chvílí a v angličtině.

Magazín Finex

Na Coingi by, pokud víme, neměl být problém komunikovat se suppotem v češtině. ;-)

Jakub

ODPOVĚĎ SUPPORT:
Dobrý den,

bohužel jsme museli dočasně přerušit možnost depositů FIAT prostředků na
naši burzu.
Náš obchodní partner, který nám poskytoval bankovní služby, nám
spolupráci vypověděl.

Máme již rozjednané další možnosti, takže doufám, že problém brzy vyřešíme.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Coingi.com

Magazín Finex

Dobrý den, Michale. Bohužel má i Coingi s Fio bankou momentálně problém. Z vyjádření Coinmate plyne, že má Fio obecně s kryptoměnami problém. Podle našich informací se však ale vše již řeší a jak coinmate, tak i coingi by brzy měli mít bankovní účet v CZK u jiné instituce.

Marek

Ahoj, nevim jak u vas, ale mne nejde nijako overit ten ucet. Zkousel jsem fio a taky mbank, pokazde mi napise, ze vyckejte na verifikaci, ale nic se nedeje. Support neodpovida vubec a ucet pridat nijako nelze. Mate nejaky tip jak na to? Dik. Marek

Andy

Neměl jsem žádný problém, měl jsem ověřeno relativně rychle.

Bitkojňák

Pokud mám FIO účet, bude převod ke coingi okamžitý? Díky za info.

Magazín Finex

Zdravím Bitkojňáku – ano, z naší zkušenosti je převod zpracován (i o víkendu) během několika málo sekund až minut.

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo