Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Poloniex
Recenze burzy Poloniex
Logo Poloniex
Poloniex
Logo Poloniex

Recenze burzy PoloniexNávod, zkušenosti, poplatky

Autor recenze
Poslední aktualizace
20. 5. 2024
Logo Poloniex

Hodnocení Finex.cz

- 11. místo -
79 %
Poslední aktualizace
20. 5. 2024

Průměrná burza

Relativně dobrá kryptoburza s několika bezpečnostními problémy v minulosti. Dobrá likvidita tokenů, možnost obchodování s více než 50 kryptoměnami.

Logo Poloniex

Hodnocení Finex.cz

- 11. místo -
79 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

50%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

85%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

90%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

85%

Registrace a verifikace
V tomto kritériu je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace, popř. procesu ověřování totožnosti, je-li to vyžadováno.

85%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

80%

Základní informace o Poloniex

V češtině Ne
Vznik burzy 2014
Podporované kryptoměny BTC, XRP, ETH, SOL + 560 dalších
Poplatek za obchod na spotové burze Do 0,2 % pro makery i takery
Nabízené služby Směna, trading s pákou, půjčky, copy trading, launchpady, úročení, staking, P2P tržiště
Nutnost KYC Ne

Poloniex, kryptoměnová burza spuštěná v lednu 2014, patří k burzám, se kterými si poradí i nováčci ve světě kryptoměn.

Na platformě můžete obchodovat s více než 100 párů tokenů (s některými i na páku) nebo svá digitální aktiva krátkodobě půjčit jiným uživatelům a získat za to úrok. Bohužel však poloniex nepodporuje obchodování s fiat měnami.

Obchodovat je možné na mobilní aplikaci, kromě toho nabízí Poloniex i decentralizovanou burzu Poloni DEX. Renomé platformy však sráží několik historických bezpečnostních narušení (včetně krádeží) a pro běžného uživatele nepříliš dostupná zákaznická podpora.

Kvůli rozchodu s mateřskou společností si od října 2019 navíc američtí uživatelé nemohou na burze založit účet, což jim odebírá značnou část uživatelské základny. Chcete o Poloniexu vědět více? Přečtěte si celou tuto recenzi!

Obsah recenze Poloniex

Platforma burzy Poloniex

Platforma Poloniexu udělá radost začátečníkům i pokročilým traderům. Na první pohled není nijak složitá, ve skutečnosti ale skrývá řadu užitečných funkcí.

Výchozí nastavení zobrazuje svíčkový graf kryptoměny; jeho časové rozmezí snadno upravíte v levé horní části grafu. V dolní části se pak nalézá zobchodovaný objem za daný časový úsek.

Parametry grafů (barvy, škály, rozsah os) je možné měnit, nechybí ani základní a pokročilé indikátory. V záhlaví je pak možné přepnout na platformu pro obchodování s pákou nebo půjčování tokenů ostatním uživatelům.

poloniex recenze platformy
Takto vypadá platforma burzy Poloniex

Pod grafem naleznete okna pro zadávání příkazů k nákupu či prodeji kryptoměn, formulář pro stop-limit (prodej či nákup tokenů při dosažení definované hodnoty), knihu objednávek (order book) a vizualizaci hloubky trhu (market depth).

spodní část platformy poloniex
Spodní část platformy poloniex

Určitou nevýhodou Poloniexu je, že ani mobilní aplikace ani webové stránky nejsou dostupné v češtině; k dispozici je pouze angličtina, čínština a ruština (u aplikace pak ještě několik dalších jazyků).

Další značná nevýhoda je, že Poloniex nenabízí obchodování fiat měn. Máte však k dispozici stablecoiny USDC a USDT.

Obchodování na páku u Poloniexu

Pákové obchodování je na Poloniexu možné pouze u Bitcoinu a to jen do 2,5násobné výše vlastního vkladu, páka je tedy 1:2,5. Poloniex ale umožňuje i obchodování tzv. perpetual futures kontraktů, kde je maximální páka nastavena na 1:100.

Při poklesu zůstatku pod určitou se obchodní příkaz automaticky ukončí a tokeny se vrátí obchodníkovi. Tokeny si obchodník může vypůjčit od ostatních uživatelů Poloniex, ručí však svými vlastními aktivy.

Možnost krátkodobé zápůjčky tokenů je mezi uživateli burzy oblíbená. V roli věřitele uživatel připraví nabídku, ve které určí:

  • obnos kryptoměny, kterou je ochoten půjčit,
  • dobu trvání zápůjčky (standardem jsou 2 dny),
  • výši úrokové sazby.

Obchodník si následně na příslušné podstránce vybírá z různých nabídek – např. podle toho, kolik tokenů (a na jak dlouho) potřebuje. Pro každou ze služeb (klasické obchodování, obchodování s pákou a půjčování tokenů) jsou k dispozici vlastní účty.

Půjčování u poloniex
Nabídky na půjčování v platformě u Poloniex

Založení účtu na burze Poloniex

poloniex registraceRegistrace na platformu je jednoduchá, stačí zadat e-mailovou adresu a heslo. Po ověření e-mailu získáte účet první úrovně, který vám umožní neomezeně obchodovat a vybírat tokeny v hodnotě až 10 000 dolarů denně – vložit ani vybrat dolary ani eura ale nemůžete.

Přechod na vyšší úroveň (s vyšším limitem výběru a možností pákového obchodování) podmiňuje burza verifikací. Ta zahrnuje vyplnění jména, data narození, adresy a telefonního čísla. Je potřeba také pořídit fotografii s ručně napsaným názvem burzy a aktuálním datem. Schválení trvá typicky několik hodin.

Poloniex nabízí také firemní účty s vyšším limitem pro výběr a VIP zákaznickou podporou. Obchodování na platformě je možné provádět přes speciální mobilní aplikaci, která je dostupná pro iOS i Android.

Limity na burze Poloniex

ověření účtu u poloniexVýběrové limity u osobních účtů se liší podle toho, zda jste prošli verifikací. Bez ověření totožnosti je denní limit výběru 10 tisíc dolarů, po verifikaci se limit navyšuje na 25 000 $. Firemní účty mají limit individuální, určený obchodní podporou burzy.

Omezený je také nákup bitcoinů přes Simplex: minimální výše útraty je 50 dolarů, denní maximum 20 000 $. Za měsíc pak můžete na Simplex nakoupit BTC tokeny v hodnotě nejvýše 50 000 dolarů.

VIDEO: průvodce registrací na burzu Poloniex

https://www.youtube.com/watch?v=5rJK4rNTN9Q

Nákup kryptoměn na burze Poloniex

Na platformě koupíte pouze bitcoiny a výhradně kartou s tučným poplatkem. Jinak vložit fiat měnu není možné. Proto je lepší si bitcoiny nebo jinou měnu nejdříve koupit u směnárny (jako např. SimpleCoin) a ten si tam pak převést a směňovat ho za jiné mince či tokeny.

Navíc nákup přes Simplex (zpracovatel plateb kartou) je podmíněný verifikací uživatele (je potřeba zadat jméno, e-mail, telefon a bydliště) a probíhá v dolarech a eurech – nákup českými korunami je možný přes další nevýhodný směnný kurz.

Zakoupené bitcoiny se automaticky vloží na váš účet. Vklad je možné provést i klasickým převodem na blockchainu. Minimální výše depozitu se liší podle kryptoměny, např. u Etherea je to 0,5 ETH; podrobné informace naleznete zde.

VIDEO: průvodce vložením a výběrem tokenů na Poloniex

https://www.youtube.com/watch?v=soLbRM75wRI

Poplatky u Poloniex

Výši poplatků za klasické a pákové obchodování určuje platforma na základě zobchodovaného objemu za posledních 30 dnů. Vychází přitom z průměrné denní hodnoty BTC. Ke stržení poplatku z účtu dochází jednou za 24 hodin a to po automatickém zpětném přepočítání.

Poloniex samozřejmě zvýhodňuje obchodníky s velkým objemem tokenů a pro největší investory má připravené speciální VIP programy se zvýšeným limitem výběru nebo dokonce vrácením malé části prodaných tokenů:

poloniex poplatky
Poplatky u burzy Poloniex

Poplatky za vklad Poloniex neúčtuje, za výběr se výše poplatku liší podle kryptoměny, např.:

Informace o poplatcích za výběr dalších kryptoměn najdete zde. Při půjčování kryptoměn třetím stranám si Poloniex účtuje 15% poplatek z úroků.

Při nákupu BTC kartou si platební brána Simplex strhne buď 10 dolarů, nebo 3,5 % ze zakoupeného objemu tokenů – záleží, která částka je vyšší.

Zabezpečení u Poloniexu a zákaznická podpora

Poloniex využívá standardní zabezpečení kryptoměnových burz: disponuje dvoufázovým ověřením uživatele (2FA) a při ztrátě zařízení užívaného pro autentizaci umožňuje získat přístup k účtu pomocí 16místného číselného kódu.

Při přihlášení z cizího zařízení může uživatel svůj účet dočasně zablokovat; pro případ krádeží je burza pojištěna. Stejně jako řadě jiných platforem, ani burze Poloniex se nevyhnuly kybernetické útoky a bezpečnostní problémy. 

V březnu 2014 hackeři odcizili 12,3 % bitcoinů v držení burzy, na konci roku 2019 došlo k úniku přihlašovacích údajů k části osobních účtů a v polovině února 2020 zase kvůli chybě platformy smazali provozovatelé asi 12 minut obchodních transakcí.

Slabinou platformy je i zákaznická podpora. Funguje jen přes e-mail a podle řady uživatelů je velmi pomalá, popř. na dotazy vůbec nereaguje.

Zkušenosti s burzou Poloniex

Poloniex je poměrně oblíbená burza, ikdyž její oblíbenost rok od roku klesá a nahrazují ji konkurenti jako je Binance. Její slabinou je již zmíněná zákaznická podpora a očividně nedostatečné zabezpečení na straně serverů.

Výhodou burzy Poloniex je dostupnost velkého množství kryptoměn a díky velkému množství obchodníků zatím i poměrně dobrá likvidita tokenů.

Po zobchodování tokenů však pro jistotu doporučujeme co nejrychlejší přesun aktiv z burzovních účtů do vlastní kryptoměnové peněženky.

Máte i Vy s burzou Poloniex zkušenosti? Nebo se chcete na něco zeptat? Napište nám do diskuze pod článkem!

Více informací o Poloniex

Jméno firmyPoloniex
Kryptoměnové burzy
Základní informace o burze
Vznik burzy2014
Počet klientů400 000 + uživatelů měsíčně
Webová stránkahttps://poloniex.com/
Typ burzyCentralizovaná
Vlastní tokenNe
V češtině
Česká koruna
Dohled ČNB
Provozovatel společnostiPolo Digital Assets, Ltd.
ŘeditelstvíSeychely, USA
Důležité informace pro investora
Nabízené službySměna, trading s pákou, půjčky, copy trading, launchpady, úročení, staking, P2P tržiště
Minimální vkladcca 10 USD
Minimální investice (objednávka)Ekvivalent 1 USD dle kryptoměny
Počet kryptoměn566
Podporované kryptoměnyBTC, XRP, ETH, SOL + 560 dalších
Měna účtuKryptoměny
Nutnost KYC
Pojištění vkladů
Nástroje a nabízené služby
Finanční páka
Futures
Opce
P2P Obchodování
Kopírování obchodníků
Obchodovací boti
Pravidelné investice (DCA)
Staking (Earn programy)
Půjčky
Launchpady
Launchpooly
OTC Trading
Demo trading
Vlastní platební krypto karta
Vlastní peněženka
Poplatky za obchodování
Poplatek za obchod na spotové burzeDo 0,2 % pro makery i takery
Poplatek za obchod na derivátové burze0,015 % pro makery, 0,05 % pro takery
Poplatek za nákup platební kartou3,5 až 5 %
Vklad a výběr peněz
Metody vkladuPlatební karta, Krypto
Metody výběruKrypto
Poplatky za vklady a výběry
Vklad bankovním převodemNelze
Vklad platební kartou3,5 až 5 %
Vklad kryptoměnZdarma
Výběr bankovním převodemNelze
Výběr platební kartouNelze
Výběr kryptoměnVariabilní
Další poplatky-
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Desktopová aplikace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyFAQ, Chat, Support X @polosupport, E-mail
Email[email protected]
Telefonní kontaktNe
Ohodnoťte společnost Poloniex
0
0

Autor

Kryptoměny vnímám jako finanční nástroj budoucnosti, jehož vývoj je – přes všechny dosažené úspěchy – stále teprve na začátku.

Psaním o kryptoměnách si nejen prohlubuji vlastní znalosti, ale pomáhám také šířit osvětu o decentralizovaných finančních nástrojích mezi ostatní. Právě pro běžné lidi jsou kryptoměny určené – a jim mohou pomoci nejvíce.

Ačkoli na tomto webu nepíšu “klasické” články, jsem autorem spousty analýz a profilů jednotlivých kryptoměn.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎