Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové burzy » Poloniex

Recenze burzy Poloniex – Návod, zkušenosti, poplatky

Základní informace o Poloniex

V češtině?

Ne

Poplatky za obchod

Od 0,09 %

Počet aktiv

347

Poloniex, kryptoměnová burza spuštěná v lednu 2014, patří k burzám, se kterými si poradí i nováčci ve světě kryptoměn.

Na platformě můžete obchodovat s více než 100 párů tokenů (s některými i na páku) nebo svá digitální aktiva krátkodobě půjčit jiným uživatelům a získat za to úrok. Bohužel však poloniex nepodporuje obchodování s fiat měnami.

Obchodovat je možné na mobilní aplikaci, kromě toho nabízí Poloniex i decentralizovanou burzu Poloni DEX. Renomé platformy však sráží několik historických bezpečnostních narušení (včetně krádeží) a pro běžného uživatele nepříliš dostupná zákaznická podpora.

Kvůli rozchodu s mateřskou společností si od října 2019 navíc američtí uživatelé nemohou na burze založit účet, což jim odebírá značnou část uživatelské základny. Chcete o Poloniexu vědět více? Přečtěte si celou tuto recenzi!

Obsah recenze Poloniex

1.Platforma burzy Poloniex2.Obchodování na páku u Poloniexu3.Založení účtu na burze Poloniex4.Limity na burze Poloniex5.Poplatky u Poloniex6.Zabezpečení u Poloniexu a zákaznická podpora7.Zkušenosti s burzou Poloniex8.Vaše zkušenosti s Poloniexem (komentáře)

Platforma burzy Poloniex

Platforma Poloniexu udělá radost začátečníkům i pokročilým traderům. Na první pohled není nijak složitá, ve skutečnosti ale skrývá řadu užitečných funkcí.

Výchozí nastavení zobrazuje svíčkový graf kryptoměny; jeho časové rozmezí snadno upravíte v levé horní části grafu. V dolní části se pak nalézá zobchodovaný objem za daný časový úsek.

Parametry grafů (barvy, škály, rozsah os) je možné měnit, nechybí ani základní a pokročilé indikátory. V záhlaví je pak možné přepnout na platformu pro obchodování s pákou nebo půjčování tokenů ostatním uživatelům.

poloniex recenze platformy
Takto vypadá platforma burzy Poloniex

Pod grafem naleznete okna pro zadávání příkazů k nákupu či prodeji kryptoměn, formulář pro stop-limit (prodej či nákup tokenů při dosažení definované hodnoty), knihu objednávek (order book) a vizualizaci hloubky trhu (market depth).

spodní část platformy poloniex
Spodní část platformy poloniex

Určitou nevýhodou Poloniexu je, že ani mobilní aplikace ani webové stránky nejsou dostupné v češtině; k dispozici je pouze angličtina, čínština a ruština (u aplikace pak ještě několik dalších jazyků).

Další značná nevýhoda je, že Poloniex nenabízí obchodování fiat měn. Máte však k dispozici stablecoiny USDC a USDT.

Obchodování na páku u Poloniexu

Pákové obchodování je na Poloniexu možné pouze u Bitcoinu a to jen do 2,5násobné výše vlastního vkladu, páka je tedy 1:2,5. Poloniex ale umožňuje i obchodování tzv. perpetual futures kontraktů, kde je maximální páka nastavena na 1:100.

Při poklesu zůstatku pod určitou se obchodní příkaz automaticky ukončí a tokeny se vrátí obchodníkovi. Tokeny si obchodník může vypůjčit od ostatních uživatelů Poloniex, ručí však svými vlastními aktivy.

Možnost krátkodobé zápůjčky tokenů je mezi uživateli burzy oblíbená. V roli věřitele uživatel připraví nabídku, ve které určí:

  • obnos kryptoměny, kterou je ochoten půjčit,
  • dobu trvání zápůjčky (standardem jsou 2 dny),
  • výši úrokové sazby.

Obchodník si následně na příslušné podstránce vybírá z různých nabídek – např. podle toho, kolik tokenů (a na jak dlouho) potřebuje. Pro každou ze služeb (klasické obchodování, obchodování s pákou a půjčování tokenů) jsou k dispozici vlastní účty.

Půjčování u poloniex
Nabídky na půjčování v platformě u Poloniex

Založení účtu na burze Poloniex

poloniex registraceRegistrace na platformu je jednoduchá, stačí zadat e-mailovou adresu a heslo. Po ověření e-mailu získáte účet první úrovně, který vám umožní neomezeně obchodovat a vybírat tokeny v hodnotě až 10 000 dolarů denně – vložit ani vybrat dolary ani eura ale nemůžete.

Přechod na vyšší úroveň (s vyšším limitem výběru a možností pákového obchodování) podmiňuje burza verifikací. Ta zahrnuje vyplnění jména, data narození, adresy a telefonního čísla. Je potřeba také pořídit fotografii s ručně napsaným názvem burzy a aktuálním datem. Schválení trvá typicky několik hodin.

Poloniex nabízí také firemní účty s vyšším limitem pro výběr a VIP zákaznickou podporou. Obchodování na platformě je možné provádět přes speciální mobilní aplikaci, která je dostupná pro iOS i Android.

Limity na burze Poloniex

ověření účtu u poloniexVýběrové limity u osobních účtů se liší podle toho, zda jste prošli verifikací. Bez ověření totožnosti je denní limit výběru 10 tisíc dolarů, po verifikaci se limit navyšuje na 25 000 $. Firemní účty mají limit individuální, určený obchodní podporou burzy.

Omezený je také nákup bitcoinů přes Simplex: minimální výše útraty je 50 dolarů, denní maximum 20 000 $. Za měsíc pak můžete na Simplex nakoupit BTC tokeny v hodnotě nejvýše 50 000 dolarů.

VIDEO: průvodce registrací na burzu Poloniex

Nákup kryptoměn na burze Poloniex

Na platformě koupíte pouze bitcoiny a výhradně kartou s tučným poplatkem. Jinak vložit fiat měnu není možné. Proto je lepší si bitcoiny nebo jinou měnu nejdříve koupit u směnárny (jako např. SimpleCoin) a ten si tam pak převést a směňovat ho za jiné mince či tokeny.

Navíc nákup přes Simplex (zpracovatel plateb kartou) je podmíněný verifikací uživatele (je potřeba zadat jméno, e-mail, telefon a bydliště) a probíhá v dolarech a eurech – nákup českými korunami je možný přes další nevýhodný směnný kurz.

Zakoupené bitcoiny se automaticky vloží na váš účet. Vklad je možné provést i klasickým převodem na blockchainu. Minimální výše depozitu se liší podle kryptoměny, např. u Etherea je to 0,5 ETH; podrobné informace naleznete zde.

VIDEO: průvodce vložením a výběrem tokenů na Poloniex

Poplatky u Poloniex

Výši poplatků za klasické a pákové obchodování určuje platforma na základě zobchodovaného objemu za posledních 30 dnů. Vychází přitom z průměrné denní hodnoty BTC. Ke stržení poplatku z účtu dochází jednou za 24 hodin a to po automatickém zpětném přepočítání.

Poloniex samozřejmě zvýhodňuje obchodníky s velkým objemem tokenů a pro největší investory má připravené speciální VIP programy se zvýšeným limitem výběru nebo dokonce vrácením malé části prodaných tokenů:

poloniex poplatky
Poplatky u burzy Poloniex

Poplatky za vklad Poloniex neúčtuje, za výběr se výše poplatku liší podle kryptoměny, např.:

Informace o poplatcích za výběr dalších kryptoměn najdete zde. Při půjčování kryptoměn třetím stranám si Poloniex účtuje 15% poplatek z úroků.

Při nákupu BTC kartou si platební brána Simplex strhne buď 10 dolarů, nebo 3,5 % ze zakoupeného objemu tokenů – záleží, která částka je vyšší.

Zabezpečení u Poloniexu a zákaznická podpora

Poloniex využívá standardní zabezpečení kryptoměnových burz: disponuje dvoufázovým ověřením uživatele (2FA) a při ztrátě zařízení užívaného pro autentizaci umožňuje získat přístup k účtu pomocí 16místného číselného kódu.

Při přihlášení z cizího zařízení může uživatel svůj účet dočasně zablokovat; pro případ krádeží je burza pojištěna. Stejně jako řadě jiných platforem, ani burze Poloniex se nevyhnuly kybernetické útoky a bezpečnostní problémy. 

V březnu 2014 hackeři odcizili 12,3 % bitcoinů v držení burzy, na konci roku 2019 došlo k úniku přihlašovacích údajů k části osobních účtů a v polovině února 2020 zase kvůli chybě platformy smazali provozovatelé asi 12 minut obchodních transakcí.

Slabinou platformy je i zákaznická podpora. Funguje jen přes e-mail a podle řady uživatelů je velmi pomalá, popř. na dotazy vůbec nereaguje.

Zkušenosti s burzou Poloniex

Poloniex je poměrně oblíbená burza, ikdyž její oblíbenost rok od roku klesá a nahrazují ji konkurenti jako je Binance. Její slabinou je již zmíněná zákaznická podpora a očividně nedostatečné zabezpečení na straně serverů.

Výhodou burzy Poloniex je dostupnost velkého množství kryptoměn a díky velkému množství obchodníků zatím i poměrně dobrá likvidita tokenů.

Po zobchodování tokenů však pro jistotu doporučujeme co nejrychlejší přesun aktiv z burzovních účtů do vlastní kryptoměnové peněženky.

Máte i Vy s burzou Poloniex zkušenosti? Nebo se chcete na něco zeptat? Napište nám do diskuze pod článkem!

Přívětivost pro Čechy 50%
Přívětivost platformy 85%
Poplatky 90%
Dostupné možnosti 85%
Registrace a verifikace 85%
Důvěryhodnost značky 80%
79 %
11. místo
Průměrná burza
Relativně dobrá kryptoburza s několika bezpečnostními problémy v minulosti. Dobrá likvidita tokenů, možnost obchodování s více než 50 kryptoměnami.
  • Velký počet dostupných tokenů
  • Možnost obchodovat s pákou
  • Již několikrát nahackovaná burza
  • Nemožnost operovat s fiat měnami
  • Absence českého jazyku

Více informací o Poloniex

Jméno firmyPoloniex
Webová stránkawww.poloniex.com
V češtině?
Dohled ČNB
Minimální obchodMin. 0.0001 BTC/USDT/ETH
Zákaznická podporaTéměř nedostupná
Počet aktiv347
PákaAž 1:100
Poplatky za obchodOd 0,09 %
Poplatky za vklad/výběrMalé poplatky za výběr
Metody vkladuPouze kryptoměny
Metody výběruPouze kryptoměny
Měna účtuBitcoin + stablecoiny
Mobilní aplikace?
Webová verze?

Ohodnoťte společnost Poloniex


Připojte se k diskuzi
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo