Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové burzy » Kucoin

Recenze burzy KuCoin – návod, zkušenosti, poplatky

Základní informace o Kucoin

V češtině?

Ne

Počet aktiv

119

Poplatky za obchod

Od 0,013 % do 0,1 %

KuCoin je relativně nová kryptoměnová burza fungující od září 2017, která se ovšem těší velké popularitě. Je to mj. díky tomu, že na ní můžete obchodovat s více než 110 kryptoměnami, které kombinuje do více než 400 kryptoměnovými párů. Kvůli složitější platformě a pokročilým možnostem obchodování je ale KuCoin určený spíše pro zkušenější tradery.

Kromě klasické burzy nabízí KuCoin také pákové obchodování v poměru až 100:1 (na platformě KuMEX), přímý trading z vlastní peněženky, možnost podílu na těžbě ERC-20 tokenů (Pool-X) a provozu nodes (KuCoin Soft Staking); na svých digitálních aktivech můžete vydělat také jejich zapůjčením.

Co to všechno znamená a co si o KuCoinu myslíme? Přečtěte si tuto KuCoin recenzi!

Obsah recenze burzy KuCoin

1.Obchodování platforma burzy KuCoin2.Založení účtu na burze KuCoin3.Nákup kryptoměn na burze KuCoin4.Pokročilé možnosti obchodování na burze KuCoin5.Burza KuCoin a poplatky6.Kryptoměna KuCoin Shares (KCS)7.Zabezpečení kryptoměnové burzy KuCoin a zákaznická podpora8.Zkušenosti s burzou KuCoin9.Vaše zkušenosti s KuCoin (diskuze)

Obchodování platforma burzy KuCoin

Burza KuCoin je jednou z nejlikvidnějších burz a chlubit se může více než 5 miliony aktivních uživatelů. K začátku března 2020 nabízí celkem 119 kryptoměn, jejich směnu za fiat měny ale neumožňuje – vystačit si budete muset se stablecoiny DAI, TUSD, USDT a USDC.

Samotné měnové páry jsou rozdělené do dvou sekcí: KuCoin Plus a Main Market. V KuCoin Plus jsou zařazené páry, které provozovatelé kryptoměnového tržiště považují za méně riskaktní pro obchodování. Mezi hlavní kritéria pro zařazení do tohoto oddílu patří:

 • obchodování daného páru v dostatečném objemu,
 • přítomnost jedné z kryptoměn v páru mezi čtyřicítkou virtuálních měn s nejvyšší tržní kapitalizací.

Ostatní (z pohledu burzy riskantnější) páry jsou v sekci Main Market (kde končí také většina nově zalistovaných tokenů).

Web a burzovní platforma jsou dostupné v 15 jazycích (včetně angličtiny, němčiny nebo ruštiny), českojazyčná verze chybí. Řada cizojazyčných komunit KuCoinu se sdružuje na Redditu a Facebooku – jejich seznam najdete na tomto odkazu.

Obchodování a pohyb tokenů na platformě probíhá přes tři typy účtů:

 • main account (slouží pro vklad a výběr tokenů),
 • trading account (obchodování na klasické platformě),
 • margin account (trading na „pákové“ platformě).

Všechny účty jsou přístupné z jednoho profilu. Samotné obchodování je zabezpečené vlastním, 6číselným heslem (trading password – viz dále).

Obchodní platforma KuCoin je poměrně komplexní – začátečník se v ní snadno ztratí. Výchozí nastavení zobrazuje standardní svíčkový graf měnového páru. Zobrazované rozmezí vývoje ceny (a časové pásmo) změníte pod grafem, časové intervaly nad grafem. Pod diagramem hodnoty najdete zobchodovaný objem kryptoměny za daný časový úsek. Platforma KuCoin nabízí řadu základních i pokročilých indikátorů.

recenze kucoin platformy
Náhled na platformu burzy KuCoin

V levé části obrazovky je seznam všech dostupných trhů a nastavíte zde upozornění na dosažení určité hodnoty dané kryptoměny (price alert – pozor, neplést si se stop-limitem).

Napravo od grafu se nalézá order book, seznam posledních obchodů (recent trades) a hloubka trhu (market depth).

Samotné obchodování probíhá ve čtveřici oken pod grafem. Pro nákup/prodej tokenů jsou určena dvě okna:

 • limit order – volba vlastní ceny,
 • market order – okamžitý nákup či prodej za nejlepší tržní nabídku.

Zbylá dvojice oken nabízí příkazy stop-limit (prodej či nákup tokenů při dosažení definované hodnoty za předem určenou cenu) a stop-market (při dosažení definované hodnoty se tokeny prodají či nakoupí za nejlepší tržní nabídku).

Obchodovat na KuCoinu můžete i prostřednictvím mobilních aplikací, které jsou k dispozici jak pro Android, tak pro iOS.

VIDEO: podrobný tutoriál pro začátečníky

Založení účtu na burze KuCoin

Registrace na KuCoin vám zabere jen několik minut. Po zadání e-mailové adresy do registračního formuláře a kliknutí na tlačítko „send code“ vám do schránky přijde kód, který zkopírujete do příslušného políčka. Pak už stačí jen zaškrtnou souhlas s uživatelskými podmínkami a kliknout na tlačítko pokračovat.

Po nastavení přístupového hesla a zabezpečení účtu (heslo pro obchodování, dvoufázová autentizace – viz dále) můžete začít s obchodováním.

Abyste mohli obchodovat s vyššími částkami a především tokeny převádět do vlastní peněženky, je třeba účet verifikovat. KuCoin zavedl ověření uživatelů v listopadu 2018 jako obranu proti praní špinavých peněz nebo financování extremistických organizací.

Platforma umožňuje dva stupně verifikace:

 • 1. stupeň (KYC1) zahrnuje sdělení jména, země původu a čísla dokladu (občanského nebo řidičského průkazu, popř. pasu).
 • 2. stupeň (KYC2) vyžaduje doplnění adresy pobytu, data narození a vyfocení se s předepsaným textem a dokladem totožnosti.

Limity na burze KuCoin

limity na burze kucoin
Náhled na limity na burze KuCoin dle levelu verifikace

Nákup kryptoměn na burze KuCoin

Vklad tokenů na hlavní účet můžete provést běžným kryptoměnovým převodem. Ujistěte se ale vždy, že tokeny převádíte na správný deposit účet – každá kryptoměna má svou vlastní adresu a při využití špatné adresy již kryptoměny nikdy nemusíte vidět.

Další možností je nákup kartou z dashboardu. Lze využít platební brány Simplex (dostupná po ve většině zemí) nebo Banxa (pouze pro obyvatele Austrálie a Spojeného království).

Při využití Simplexu je třeba se registrovat a projít procesem verifikace (jméno, e-mail, telefon a bydliště). Vedle bitcoinů nebo etherů koupíte přes Simplex i LTC, XRP nebo TRX tokeny.

nákup kryptoměn na kucoin kartou
nákup kryptoměn na kucoin kartou

Platit můžete v dolarech, eurech ale i českých korunách, což ušetří pár procent poplatek vaší bance za směnu měn. Na druhou stranu je ale stále výhodnější provést nákup u směnárny nebo na burze v Česku. Jako alternativy se tedy nabízí zejména Simplecoin, Coingi a Coinmate.

Pokročilé možnosti obchodování na burze KuCoin

Již jsme zmínili, že na KuCoinu si přijdou na své spíše pokročilejší obchodníci. Co přesně ale KuCoin nabízí?

Margin trading

Na margin platformě můžete obchodovat s 15 kryptoměnami až na 10násobnou páku. KuCoin ale nabízí i tržiště pro obchodování s finančními deriváty (KuMEX – KuCoin Mercantile Exchange), kde lze využít páku v poměru 1:100, podobně jako všem známý BitMEX.

K dispozici máte dvě KuMEX platformy: Lite (pro začátečníky) a Pro (pro pokročilé tradery).

Recenze platforem KuMEX Lite a KuMEX Pro.
Nahoře KuMEX Lite, dole KuMEX Pro.

Půjčování kryptoměn (lending)

Nedostatek tokenů pro obchodování s pákou je možné vyřešit půjčkou, které fungují stejně jako u jiných burz (např. Poloniex či Bitfinex).

Investoři vystavují nabídky úvěrů s přesně daným obnosem, dobou trvání výpůjčky a výši úrokové sazby (může být v rozmezí 0 až 0,2 %). Prostřednictvím služby KuCoin Lending si půjčíte až devítinásobek vlastních prostředků (vaše vlastní tokeny slouží jako zástava).

Samozřejmě můžete i vy vystupovat v roli věřitele a půjčovat svá virtuální aktiva jiným obchodníkům.

Těžba tokenů a provozování nodes

V rámci platformy KuCoin Pool-X se můžete podílet na těžbě tokenů postavených na principu proof-of-stake. Důležitou součástí poolového ekosystému jsou POL kredity. Umožňují obchodovat s uzamčenými tokeny – slouží jako decentralizovaná záloha.

Kromě podílu v poolu je možné uzamknout tokeny do uzlů a podílet se na jejich provozování (KuCoin Staking). Roční zhodnocení obou aktivit se pohybuje v řádu jednotek procent.

Tokeny dostupné pro staking na KuCoinu (březen 2020)
Tokeny dostupné pro staking na KuCoinu (březen 2020)

Burza KuCoin a poplatky

Za vklad tokenů na hlavní účet si burza neúčtuje žádné poplatky, za výběr se liší podle druhu kryptoměny, např.:

 • Bitcoin: 0,0004 BTC (min. výběr 0,001 BTC),
 • Ethereum: 0,003 ETH (min. výběr 0,01 ETH),
 • Litecoin: 0,001 LTC (min. výběr 0,002 LTC),
 • XRP: 0,1 (min. výběr 20 XRP).

Trading fee (poplatek za obchodování) se na platformě KuCoin pohybuje od 0,013 % do 0,1 %. Výši poplatku za obchodování určuje dolarová hodnota zakoupených a prodaných tokenů za posledních 30 dní, popř. množství držených KCS tokenů, nativní kryptoměny burzy KuCoin.

Vedle toho existuje ještě tzv. stříbrné, zlaté a diamantové členství, které poplatky dále snižuje. Při zaplacení obchodovacího poplatku pomocí KCS získáte 20% slevu. U obchodování s vyšším objemem tokenů rozlišuje burza poplatky pro makers (prodejci) a takers (kupující).

Na platformě KuMEX se obchodovací taxa pro takers pohybuje v rozmezí 0,048 až 0,06 %. Bližší informace o poplatcích za obchodování a výběr najdete zde.

Při půjčování virtuálních aktiv si ze získaných úroků KuCoin strhne 10 % jako poplatek a dalších 5 % pro účely pojišťovacího fondu.

Kryptoměna KuCoin Shares (KCS)

Součástí burzy KuCoin je (pravědpodobně po vzoru Binance) i vlastní kryptoměna, KuCoin Shares (KCS). Vychází z protokolu ERC-20 a její celkový objem je stanoven na 200 milionů tokenů. Za držení KCS tokenů získává uživatel celou řadu výhod.

Provozovatelé burzy pravidelně vykupují KCS tokeny za polovinu denního výnosu a následně je rozdělují poměrným systémem mezi uživatele, kteří mají v držení více než 6 KCS. Desetinu vykoupených tokenů potom pálí.

Tržní kapitalizace
$813,7 mil.
Změna za 24h
-0,63%
Cena
$10,16
Aktualizováno 2.8.2021 14:02

Zabezpečení kryptoměnové burzy KuCoin a zákaznická podpora

Zabezpečení burzy staví na standardních prvcích. K dispozici je dvoufázové ověření 2FA (bez něj uživatele na hlavní účet ani kryptoměny či tokeny nevloží) i obnovení přihlašovacích údajů (podmíněné verifikací).

Specialitou KuCoinu je heslo pro obchodování, které sestává ze 6 čísel a uživatel si jej volní sám. Další úroveň zabezpečení nabízí možnost vložit do e-mailů od provozovatelů burzy vlastní frázi – jde o účinnou obranu proti phishingu. Díky spolupráci s technologickým start-upem Arwen můžete na platformě navíc obchodovat přímo z vlastní kryptopeněženky.

Obavy může – vzhledem k současné geopolitické situaci – naopak vzbuzovat sídlo burzy v Hongkongu. Zákaznická podpora funguje jen přes e-mail, což nemusí některým uživatelům vyhovovat.

Zkušenosti s burzou KuCoin

Máte s burzou KuCoin sami nějaké zkušenosti? Nebo se chcete na něco zeptat? Napište komentář do diskuze pod článkem!

Přívětivost pro čechy 50%
Přívětivost platformy 80%
Poplatky 85%
Dostupné možnosti 85%
Registrace a verifikace 80%
Důvěryhodnost značky 80%
77 %
14. místo
Průměrná burza
Burza pro pokročilé tradery s nabídkou více než stovky kryptoměn. Možnost pákového obchodování a podílu v těžbě tokenů nebo provozování nodes.
 • Velké množství dostupných kryptoměn
 • Možnost využít až 100násobnou páku
 • Burza neustále prochází vývojem
 • Menší likvidita než na jiných, větších, burzách

Jméno firmyKucoin
Webová stránkahttps://kucoin.com
V češtině?
Demo účet
Minimální obchod0.0001 BTC
Počet aktiv119
PákaAž 1:100
Poplatky za obchodOd 0,013 % do 0,1 %
Poplatky za vklad/výběrVklad zdarma, výběr 0,0004 BTC
Metody vkladuKryptoměny a nákup kartou
Metody výběruPouze kryptoměny
Měna účtuBitcoin + stablecoiny
Mobilní aplikace?
Webová verze?

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo