Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Na Binance Launchpool právě spouští nová kryptoměna Pixels. Vyplatí se do ní investovat?

Nenechte si ujít další možnost, jak díky Binance Launchpoolu získat kryptoměny zdarma. Tentokrát s herním tokenem PIXEL!

Publikováno
Na Binance Launchpool právě spouští nová kryptoměna Pixels. Vyplatí se do ní investovat?
Zdroj: x.com/binance

Jako již 46. projekt na Binance Launchpoolu, platformě pro nabídku nově vzniklých kryptoměn (tzv. IDO), představila největší kryptoměnová burza světa doposud ještě nikde neobchodovanou kryptoměnu s názvem Pixels (PIXEL).

Tokeny PIXEL mohou zákazníci burzy získat zcela zdarma, pokud v rámci Launchpoolu na čas uzamknou své BNB (BNB) nebo stablecoiny FDUSD (FDUSD). PIXEL lze farmařit od 9. do 19. února.

19. února v 11:00 našeho času také dojde k zalistování kryptoměny a půjde tak koupit či prodat přímo na otevřeném trhu na Binance.

Co je Pixels?

Pixels (PIXEL) je hra se sociálními prvky fungující na sítí Ronin (RONIN). Zahrnuje hru v otevřeném světě, která se točí kolem farmaření, prozkoumávání a tvoření.

Zdroj: pixels.xyz
Jednotlivé minihry na platformě Pixels
Jednotlivé minihry na platformě Pixels

Kromě hlavní hry lze na platformě hrát i řadu miniher, jež mohou vytvářet samotní uživatelé. Samozřejmostí je integrace digitálních sběratelských předmětů ve formě NFTs, ke kterým vlastní hráči plná majetková práva.

Zdroj: pixels.xyz
Ukázka NFT kolekcí integrovaných do světa Pixels
Ukázka NFT kolekcí integrovaných do světa Pixels

Pixels vyvíjí na poměry kryptosvěta poměrně malé studio herních nadšenců nacházející se v San Franciscu v USA. Na rozvoj ekosystému se platformě krátce po svém vzniku podařilo vybrat 2,4 milionu USD od investorů jako Animoca Brands nebo NFT tržiště OpenSea.

Projekt podpořil i CEO internetového agregátoru filmových recenzí Rotten Tomatoes, CEO Twitche a mnoho dalších.

Zdroj: pixels.xyz
Tým vyvíjející hru Pixel
Tým vyvíjející hru Pixel

V dalších kolech vybrala Pixels Foundation dalších 2,4 milionu USD. Privátním investorům se tokeny prodávaly postupně za 0,005, 0,009 a 0,012 USD za kus.

Zdroj: pixels.xyz
Do Pixels zainvestovaly známé značky z kryptoměnového světa
Do Pixels zainvestovaly známé značky z kryptoměnového světa

Pixels si vyzkoušilo již přes 900 000 hráčů. Chcete-li se k nim přidat nebo se zúčastnit Launchpoolu, více o projektu se dočtete v oficiálním litepaperu.

Jaká je tokenomika tokenu PIXEL?

Token PIXEL má v rámci sítě několik využití. Slouží:

  • jako herní měna – všechny NFTs mintované na platformě Pixels se platí v tokenech PIXEL, lze za ně zakoupit i herní vylepšení a VIP členství,
  • ke stakingu – PIXEL lze uzamknout a úročit,
  • ke governance – držitelé PIXEL mohou s tokeny vykonávat své hlasovací právo a rozhodovat o návrzích na budoucí směřování projektu.

Celková maximální zásoba PIXEL je 5 miliard tokenů, z toho v den zalistování na Binance bude v oběhu 15,4 % z nich.

Přibližně polovinu tokenů z počáteční emise získají účastníci Launchpoolu. Zbytek budou mít ihned při spuštění k dispozici poradci a jako odměnu i tzv. Alpha uživatelé.

Zdroj: binance.com/research
Plán uvolňování tokenů PIXEL
Plán uvolňování tokenů PIXEL

Závěr

Shrneme-li si výše uvedené informace, vyjde nám, že PIXEL je herní token vyvíjený malým studiem, které má však velké ideály. Projekt je spojen se silnými jmény jako Binance, OpenSea a Animoca Brands, avšak v privátních kolech na svůj rozvoj vybral poměrně jen malou částku. Tokenomika je standardní.

PIXEL by se v prvních dnech mohl obchodovat na tržní kapitalizaci, řekněme, 77 až 231 milionů USD. Při 770 milionech tokenů v oběhu by se tak cena 1 PIXEL mohla pohybovat mezi 0,1 až 0,3 USD. Nebo se vyšplhá ještě výš?

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.