Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové burzy » Coinbase Pro

Recenze kryptoměnové burzy Coinbase Pro - Návod, poplatky, zkušenosti

Základní informace o Coinbase Pro

V češtině?

Ne

Možnost obchodovat

20 kryptoměn

Další poplatky

0 – 0.25 %

Coinbase Pro je kryptoměnová burza přidružená ke směnárně Coinbase. Založena byla už v lednu 2015 a od svého založení neměla žádné významné problémy, což je chvályhodné.

Obsah recenze Coinbase Pro

1.CoinBase a CoinBase Pro rozdíly2.CoinBase Pro platforma3.Obchodování u Coinbase Pro4.Poplatky na Coinbase Pro5.Vklady a výběry na Coinbase Pro6.Verifikace účtu na Coibase Pro7.Vaše zkušenosti s Coinbase Pro (komentáře)

Jaký je rozdíl mezi Coinbase a Coinbase Pro?

Možná vás napadne otázka, jaký rozdíl je mezi Coinbase a Coinbase Pro.

Ve skutečnosti je odpověď opravdu jednoduchá: Coinbase je pouze směnárna, kde si kryptoměny kupujete přímo od dané společnosti a naopak Coinbase Pro je burza, kde se střetává více obchodníků a kryptoměny si prodávají mezi sebou.

Účty na Coinbase a Coinbase Pro jsou ale navzájem propojeny a pokud budete chtít z Coinbase přejít na Coinbase Pro, dá se tak udělat okamžitě a zcela zdarma. Stejně tak i převod peněz/kryptoměn mezi účty je také rychlý a zdarma.

Jaká je platforma Coinbase Pro?

Na Coinbase Pro máte jako uživatel k dispozici knihu objednávek, historii obchodování, otevřené objednávky, zůstatek účtu či upravitelný svíčkový či čárový graf. Tento graf si můžete nastavit podle svých preferencí, přičemž sledovat můžete časové intervaly klidně po minutě.

V levém horním rohu platformy se nachází rozbalovací menu, kde si můžete vybrat kryptoměnový pár, na který se chcete podívat anebo s ním obchodovat. Tyto páry jsou rozděleny na trhy podle BTC, USDC a EUR. Hned napravo vedle vidíte aktuální informace o vámi zvoleném kryptoměnovém páru (poslední obchodní cena, změna ceny za posledních 24 hodin vyjádřená v % a objem obchodu za posledních 24 hodin).

coinbase pro platforma
Platforma kryptoměnové burzy Coinbase Pro

V levém postranním panelu stránky máte možnost vytvořit objednávku – koupit anebo prodat danou kryptoměnu a to buď jako MARKET order nebo LIMIT order. Vpravo od tohoto sloupce si můžete povšimnout seznamu objednávek (Co je to seznam objednávek?).

Po pravé straně obrazovky se nachází cenový graf, který zabírá více než polovinu šířky stránky. Napravo si můžete zvolit „depth chart“, který znázorňuje nabídku a poptávku na současném trhu. Když myší najedete na jakýkoli bod, zobrazí se vám konkrétní cena a množství, které můžete v daném okamžiku koupit anebo prodat.

Výchozí timeframe je nastaven na 5 minut, ale vy si můžete zvolit třeba jen 1 minutu, 15 minut, 1 hodinu, 6 hodin nebo klidně jeden celý den. Zde si také můžete přidat klouzavý průměr EMA12 nebo EMA26. Další indikátory bohužel momentálně využít nelze.

Obchodování u Coinbase Pro

Na obchodováním samotném není nic složitého. Jednoduše kliknete na políčko “View Exchange“ v hlavním navigačním panelu, nebo se prokliknete přes tento odkaz. Po levé straně obrazovky se vám zobrazí možnosti „Sing In“ nebo „Create Account“. Jakmile se přihlásíte k vašemu Coinbase účtu, nebo si založíte nový, najeďte myší na rozbalovací nabídku nacházející se v menu nahoře, těsně nad svým přihlášením.

Zde si vyberte kryptoměnový pár, který chcete obchodovat.

Nalevo si také můžete povšimnout objednávkového formuláře s tlačítky „Buy“ (zeleně) a „Sell“ (červeně). Zvolte možnost v závislosti na tom, zda chcete nakupovat anebo prodávat. Pod těmito příkazy si můžete vybrat typ objednávky – „Market“, „Limit“ a „Stop“. U každé z možností musíte zadat množství, které chcete koupit anebo naopak prodat.

 • Market order
  Díky tomuto příkazu lze nakoupit anebo prodat za momentálně nejvýhodnější cenu na trhu. Objednávka se pak dostane na burzu a tam je spárována s nejvýhodnější nabídkou. V případě market orderu se stáváte tzv. takerem a platíte vyšší poplatek (až 0.5 %).
 • Limit order
  Zde máte možnost nastavit si konkrétní cenu, za kterou chcete koupit anebo prodat určité množství kryptoměny. Vy pak budete čekat, až některý uživatel bude s vaší nabídkou souhlasit a objednávku potvrdí. V případě limit orderu se stáváte tzv. makerem a v případě vyšších objemů platíte o něco nižší poplatek.
 • Stop order
  Tento příkaz se využívá k zabránění možných ztrát v případech, kdy cena za kryptoměnu náhle spadne. Zde se stanovuje konkrétní cena, při které se automaticky spustí nákup či prodej.

Podle toho, jaký typ objednávky si zvolíte, obrazí se dodatečná políčka k vyplnění. U příkazů „limit order“ si nastavujete také cenový limit, přičemž si ještě vyberete z možností „Post Only“ nebo „Allow Taker“ s pokročilou možností nastavení výchozího „Good Til Cancelled“. Nicméně máte možnost si toto výchozí nastavení změnit na „Good til Time“, „Immediate or Cancel“ nebo „Fill or Kill“. U příkazu „Stop Order“ si navolíte částku, stop cenu a cenový limit.

Bez ohledu na zvolený typ objednávky, bude poplatek, který zaplatíte a celkové množství kryptoměn automaticky aktualizováno přímo nad tlačítkem „Place Buy Order“ anebo „Place Sell Order“.

Své otevřené objednávky můžete průběžně sledovat pod cenovým tabulkami uprostřed téže stránky.

Poplatky na Coinbase Pro

Při standardním nákupu nebo prodeji zaplatíte na Coinbase (směnárně), coby evropští obchodníci poplatek ve výši 1,49 % a pokud nakupujete přes kreditní kartu, činí poplatek 3,99 %. Budete-li své finance převádět anebo vybírat přes SEPA bankovní převod, bude si za tuto transakci Coinbase účtovat 0,15 EUR. Od poplatků jsou však na Coinbase osvobozeny vklady a výběry v kryptoměnách.

To, proč je ale burzovní platforma Coinbase Pro výhodnější, je pro její nižší poplatky oproti standardní směnárně Coinbase. V případě burzy se poplatky pohybují už od 0 % do 0,5 %, což je násobně méně. To, jaké poplatky za své obchodování zaplatíte, záleží na měsíčně zobchodovaném objemu a také na tom, zda-li vystupujete jako maker či taker.

 • Maker, jak už znalost angličtiny napoví, je obchodník, který pomáhá s tvorbou trhu. Maker příkazy nejsou realizovány ihned, ale vstupují do knihy objednávek, tedy do order book, ve formě LIMIT obchodů. A tam čekají na nějakého takera, který je zrealizuje.
 • Taker je ten, kdo na trhu bere. Tzn. využívá příkazy, které na trhu už jsou k dispozici. Taker obchody většinou mají formu MARKET obchodů. Realizují se tedy ihned a do order booku nevstupují. Naopak z něho již existující příkazy berou.
Coinbase Pro - poplatky
Poplatky za obchodování u Coinbase Pro se liší v závislosti na zobchodovaném objemu v posledních 30 dnech.
Zdroj: Coinbase.com

Je však nutno podotknout, že některé z ostatních burz (např. Binance) nabízí poplatky ještě o něco nižší.

Vklady a výběry na Coinbase Pro

Abyste mohli na Coinbase Pro obchodovat, je potřeba převést si z bankovního účtu na Coinbase Pro finance. Zdarma tak lze udělat prostřednictvím SEPA převodu v Eurech během 24-48 hodin.

Nebo můžete vložit peníze na svůj Coinbase (směnárnový) účet pomocí platební karty a tyto peníze si následně zdarma instantně převést na svůj Coinbase Pro (burzovní) účet.

Verifikace účtu na Coibase Pro

Abyste však mohli Coinbase Pro používat, musíte nejdříve projít verifikačním procesem. To znamená, že na Coinbase Pro musíte doložit svou totožnost doklady, například občanský či řidičský průkaz společně s adresou pobytu. Zároveň si musíte vyfotit společně s dokladovou fotkou i selfie, aby bylo patrné, že osoba na dokladu jste vážně vy.

Pokud jste však verifikaci provedli už na klasickém Coinbase, verifikace u Coinbase Pro již nebude zapotřebí.

Přívětivost pro čechy 50%
Přívětivost platformy 85%
Poplatky 70%
Dostupné možnosti 85%
Registrace a verifikace 85%
Důvěryhodnost značky 100%
79 %
9. místo
Stabilní burza!
Coinbase Pro je kryptoměnová burza přidružená ke směnárně Coinbase. Od založení v roce 2015 neměla žádné významné problémy. Nabízí obchodování s nízkými poplatky a proto je možné ji doporučit.
 • Skvělá pro zkušené krypto obchodníky
 • Jedna z největších burz na světě
 • Nízké poplatky
 • Absence mobilní aplikace
 • Velmi složitá pro začátečníky
 • Špatná zákaznická podpora

Více informací o Coinbase Pro

Jméno firmyCoinbase Pro
Webová stránkahttps://pro.coinbase.com
V češtině?
Sídlo společnostiSan Francisco, Kalifornie, USA
Demo účet
Minimální obchod0.001 BTC
Počet aktiv158
PákaAž 1:3
Další poplatky0 - 0.25 %
Metody vkladuSEPA platba v EUR či převod kryptoměn
Metody výběruSEPA platba v EUR či převod kryptoměn
Měna účtuEura, USDC, Dai
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovat20 kryptoměn
Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, Dash, EOS, Stellar Lumens, Maker, Ethereum Classic, Zcash, Augur, Golem, Decentraland, Loom, Civic, District, 0x, Chainlink

Ohodnoťte společnost Coinbase Pro


Diskuze k tomuto článku: 92 komentářů
Roman L.

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, jaký je poplatek při převodu mezi 2 měnami? Např. ETH-BTC ? Při preview to píše Fee 0, jak je to ve skutečnosti? Kdybych převedl převod tam a hned třeba zpátky ( teoreticky kdyby se tedy nezměnila vůbec cena ani jednoho z nich ), měl bych stále stejně původní měny? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Roman L.

Dobrý den, Romane. Jak píšeme v recenzi výše, záleží na měsíčně zobchodovaném objemu a na tom, zda jste pro daný obchod vystupujete v pozici takera či makera. Pro více informací se podívejte výše do recenze.

Romana

Dobrý den,
mohu se asi hloupě zeptat když jsem přes coinbase posílala peníze v eurech , několikrát a vše bylo v pořádku. A teď by mi někdo eura poslal do mé peněženky -jak si mohu převést eura z coinbase na svůj účet v bance nebo kartu? Prostě abych je měla k dispozici na účtu ve své bance? Moc děkuji za radu. Romana

Portál Finex.cz
Odpověď na Romana

Dobrý den, Romano. Mělo by stačit přejít do Portfolia Vašeho účtu na Coinbase a zvolit možnost Withdraw from EUR Wallet.

Eva

Dobrý den,
lze si prosím přes SEPA platbu poslat z REVOLUT na Coinbase eura?

Portál Finex.cz
Odpověď na Eva

Dobrý de, Evo. Dle nám dostupných informací by to mělo být možné.

Martin
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, také zkouším propojit svůj Revolut účet z Coinbase posláním malé částky z Revolutu na Coinbase, ale platba se vrací. Se zprávou „Not Specified Reason Agent Generated“. Zajímalo by mně, jestli se to už někomu podařilo.

Martin
Odpověď na Martin

Tak ještě jednou odpovídám sám sobě – povedlo se! Je třeba zadat správně i „Reference“. Poté SEPA platba z Revolutu na Coinbase prošla a trvalo to cca do 15 minut.

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. Máme radost, že se vše podařilo a děkujeme i za objasnění situace i pro ostatní. :-)

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
stefan

Dobrý den,

U Coinbase Pro lze krypto nakoupit za aktuální kurz a nechat v peněžence? Rozdíl je tedy pouze v poplatcích C-Pro je levnější než C.?

Portál Finex.cz
Odpověď na stefan

Dobrý den, Štefane. Ano, máte pravdu, je to tak.

stefan

Dobrý den,

U Coinbase Pro lze krypto nakoupit za aktuální kurz a nechat v peněžence? Nejedná se tedy čistě o trading, kde nakoupím a jsem v obchodu dokud nevystoupím (neukončím obchod). děkuji S.

Portál Finex.cz
Odpověď na stefan

Dobrý den, Štefane. Ano, nakoupit mince či tokeny za aktuální kurz a nechat je ležet na účtu u Coinbase Pro (nebo si je vybrat do své vlastní peněženky) je možné.

Peter

Aký je limit nákupu v eurách,na coinbase je to 1000 eur na rok.
Coinbase pro má tiež limit?

Portál Finex.cz
Odpověď na Peter

Dobrý den, Petere. U CoinBase Pro, co se týče max. počtu nebo objemu obchodů za rok, není žádný limit. Co se ale týče Vámi napsané informace, že u Coinbase (nikoliv na burze Coinbase Pro) je limit 1000 € na rok, tak to není pravda. Viz oficiální informace zde.

Chip

Aktualizujte si poplatky, to co uvádíte už dávno neplatí!

Portál Finex.cz
Odpověď na Chip

Dobrý den, Chipe. Děkujeme za upozornění, informace o poplatcích v recenzi jsme aktualizovali.

Helena Staňková

11.3. 2021 mně bylo z mého účtu odebráno 480 + 500 EUR Coinbase /Londýn/. Účet Coinbase mám i s mým jménem otevřen, ale peníze žádné. Nevím co mám dělat, když napíši email, přejde mi to zpět. Jsem už zoufalá, protože už jsem z Londýna přišla o 18 tisíc EUR a už nemám nic ani korunu. Už si nevím rady na koho se obrátit, aby mi pomohl. Děkuji Vám a přeji hodně ůspěchů.

Portál Finex.cz
Odpověď na Helena Staňková

Dobrý den, Heleno. Můžete nám poskytnout více informací? Není možné, že jste se stala terčem podvodu? Více info o nich naleznete např. v tomto nebo v tomto článku.

Viktor

Dobrý deň, som úplný začiatočník.
Môžete mi prosím vysvetliť, v čom je SEPA prevod výhodnejší nez platba kartou keď si chcem dať peniaze na coinbase pro burzu? Mne napriklad banka účtuje 100kč za každú SEPA platbu, naozaj je to výhodnejšie než platba kartou?

Portál Finex.cz
Odpověď na Viktor

Dobrý den, Viktore. Vždy záleží na Vaší bance, na celkové převáděné částce a na aktuálních podmínkách. Není výjimkou, že by poplatek za vklad kartou byl přes 2 %, a to pak stačí vkládat cokoli nad 5000 Kč a už je 2% poplatek vyšší, než Vámi zmíněných 100 Kč za SEPA platbu. Konkrétní čísla pro Váš případ si ale musíte dopočítat sám… :-)

Petrk
Odpověď na Viktor

SEPA platba je jen v EURECH není v jiné měně. Takže pokud nechcete platit je nutné ve své bance za poplatek převést Kč na EURA a ta bez poplatku odeslat.

David

Dobrý den,
Chci se zeptat, jak se dá na Coinbase pro obchodovat jako právnická osoba. Je třeba si udělat jiný účet a jaké jsou tam podmínky. Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na David

Dobrý den, Davide. Pokud chcete u jakékoli směnárny či burzy obchodovat jako právnická osoba, pak je opravdu potřeba založit si jiný typ účtu. Někdy se mu říká business account (tak to je např. u Coinbase Pro), jindy třeba enterprise account (např. u Binance). U každé burzy jsou podmínky o něco jiné, takže určitě doporučujeme si radši projet podmínky více burz – ideálně přímo na jejich stránkách – a rozhodnout se poté.

Iva

Dobrý den,
je možné na Coinbase nebo Coinbase Pro poslat GBP, aby nedocházelo ke konverzi? Případně jak to správně provést?
Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Iva

Dobrý den, Ivo. Ano, na Coinbase GBP poslat můžete. Oficiální návod viz zde.

Jakub Kouřil

Dobrý den, mám dotaz jak změnit limity na coinbase. Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jakub Kouřil

Dobrý den, Jakube. Aktuální limity na Coinbase Pro naleznete na této oficiální stránce.

Petr

Dobrý den ,

Jak poznám ,že mi bude připsáno po utrátě 100 USD bonus ve formě 10 USD?
Nejsem si jistý, zda mi to ten sponzorský link na který jsem klikl uznalo?Jsem nový uživatel na Coinbase.děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře, bohužel nevíme, zda je nějaká možnost, jak toto poznat. Obáváme se, že není.

Vojtěch
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře, obávám se, že abyste získal bonus, tak musíte utratit zmíněnou částku na Coinbase. Nikoliv na Coinbase Pro. Měl byste ve složce „portfolio“ u jednotlivých aktiv vidět, jestli Vám bonus přidělili. Nejpravděpodobněji Vám je přidělí v Eurech.

Ondřej

Dnes ráno jsem chtěl poslat krypto z Coinbase pro na účet Coinbase. Při probíhající transakci jsem okno zavřel a tudíž nedošlo k dokončení a potvrzení procesu. Nyní vidím danou sumu na Coinbase pro jako čekající transakci (pending). Suma na účet nedorazila a na Coinbase pro s ní nemohu nijak manipulovat. Mohli byste mi, prosím, poradit, jak postupovat dále? Uplynul již celý den a nevím, zda je to pouze otázkou doby čekání, či mám problém řešit. Velice děkuji za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na Ondřej

Dobrý den, Ondřeji. Převod by měl být potvrzen během max. několika hodin. Pokud se tak ještě nestalo, kontaktujte přímo podporu Coinbase, protože oni uvidí všechno info a budou mít potřebné pravomoce – my s tím nic nezmůžeme. :-)

Martin

Dobrý den. Mám vytvořené účty na Coinbase i Coinbase Pro a chtěl bych si poslat eura na Coinbase Pro, ale když se podívám na adresy těchto účtů tak jsou naprosto stejné i IBAN. Zajímá mě jak moje banka pozná, že chci poslat eura na Coinbase Pro. Děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, čísla účtů (IBAN) u Coinbase a Coinbase Pro jsou totožná, protože se jedná o totožnou firmu. Rozdíl však je v tzv. reference code, který musíte u plateb uvést (obdoba variabilního symbolu). A i v případě, že by Vám byly peníze připsány na Coinbase namísto Coinbase Pro, na jedno kliknutí je možné je mezi těmito účty převést.

Martin
Odpověď na Portál Finex.cz

Děkuji za odpověď. Mě šlo jenom o to, že se všude píše, že na Coinbase Pro jsou nižší poplatky, tak jsem to chtěl vyzkoušet , kolik zaplatím za směnu eura u obou aplikací.

Martin
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, mám dotaz, co se stane s platbou (SEPA), když jsem zapomněl zadat zmíněný reference code
Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. V tom případě bych Vám určitě doporučil kontaktovat zákaznickou podporu Coinbase, kde by Vám poté měli být schopni poslat peníze zpět, nebo je připsat na Váš účet. Budete ale potřebovat různé informace, jako výše transakce, datum jejího odeslání, č. účtu odesilatele, atp. Tak si je dopředu připravte, abyste proces urychlil. :-)

Zobrazit další odpovědi (1)
Matyáš

Dobrý den,
Chci se zeptat jaký je rozdíl mezi allow taker a post only? Popřípadě které z těchto možností mám zvolit?
Předem děkuji za odpovědi.

Honza

Dobrý den, mám dotaz, jestli a případně jak je možné poslat nakoupenou kryptoměnu na CoinBase Pro rovnou do Trezoru? Jsou za převod nějaké poplatky? Nebo je nutné převést měnu na standardní CoinBase účet a odtud odeslat do hardwarové peněženky. V případě, že to jde, tak je asi nejlepší si poslat peníze přes SEPA platbu přímo na CoinBase Pro, tam nakoupit a rovnou odeslat do Trezoru, pokud se liší výše poplatků za převod z CoinBase a CoinBase Pro.

Portál Finex.cz
Odpověď na Honza

Dobrý den, Honzo. Nakoupené kryptoměny si do Trezoru můžete převést pomocí tlačítka Withdrawal. Poplatky není možné takto říci, protože se poměrně často mění, ale obecně je nutné s nějakým poplatkem za převod počítat.

Vladislav

Dobrý den,

nevíte, prosím, jak dlouho může trvat převod BTC z HW peněženky Ledger do Coinbase? Před cca 48 h jsem ho odesílal, ale ještě mi na C. nedošel. V přehledu mám stále Pending.

Poplatek jsem zadal ručně v políčku Custom ve výši 0,00000146 BTC. Když jsem provedl další převod s přednastaveným políčkem Standard 0,00011096 BTC, tak převod proběhl do 2 h.

Co teď mohu dělat?
– Mám čekat, převod musí projít, jak to dlouho může trvat?
– Případně vrátí ho z důvodu nízkého fees zpět?
– Dá dodatečně fees navýšit?

Děkuji za odpověď, Vladislav

Portál Finex.cz
Odpověď na Vladislav

Dobrý den, Vladislave. Vždy záleží na tom, jak velký poplatek transakci přidělíte. Pokud jste uvedl celkový poplatek ve výši 0,00000146 BTC, tak je to opravdu šeredně málo. Doporučeno je minimálně 2 sat/B. Projít by sice měla, ale otázkou je, kdy. Proto bych doporučoval transakci „pošťouchnout“ (viz zde).

Vladislav
Odpověď na Portál Finex.cz

Děkuji za odpověď, tak mi to po týdnu prošlo ;-) i bez popošťouchnutí. Trochu jsem si oddychl.

V.

martin

Dobrý den mam dotaz kde na coinbase najdu odkaz na sdileni pro kamarada, aby kdyz se zaregistruje a udela obchod dostal on i ja 10 dollaru? Dekuji za info.

Portál Finex.cz
Odpověď na martin

Dobrý den, stačí se přihlásit a kliknout na tlačítko „Invite Friends“

Jakub

Dobrý den coinbase začal podporovat platbu PayPal , netušíte prosím jak je tato platba zpoplatněna ?

Martin Mikulica

Dobrý den,
Mám dotaz ohledně poplatků v coinbase při depositu peněz do eurové peněženky. Vím že tyto poplatky by přes kartu byly asi 4% a při převodu SEPO platbou asi o polovinu nižší. Napadlo mě tedy, že když vy tu píšete, že převod peněz mezi coinbase a coinbase pro je bez poplatků, tak jestli by šlo je nahrát na coinbase pro s menšími poplatky a pak pouze převést na coinbase a tam nakoupit kryptoměny.¨
Děkuji za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin Mikulica

Dobrý den, Martine. Ano, to je možné. Nejlepší je posílat peníze přes SEPA na CoinbasePro, tam bitcoiny či jiné kryptoměny nakoupit na burzovní platformě a v zásadě se tak úplně vyhnout klasické směnárně Coinbase, která má oproti burze obří poplatky. Pokud byste do toho šel, tak ale mohu spíše doporučit burzu Binance, která má ještě nižší poplatky. I nižší, než Coinbase Pro. :-)

Pavol

Dobrý deň.
Mám v CB nejaké alcoiny a chcel by som ich zmeniť na časť bitcoinu. ako to mám urobiť ?

ďakujem

Martin

Dobrý den, mám dotaz, zda je výhodnější posílat na Coinbase euro sepa platbou z účtu banky vedeném v korunách, nebo si nejdřív převést koruny na eura v mojí bance a poslat na Coinbase eura z eurového účtu? A musím poslat eura nejdřív na účet na Coinbase a pak převést z Coinbase na Coinbasepro nebo mohu poslat přímo na účet Coinbasepro?

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. Je třeba se na tuto situaci podívat z jiného pohledu. Vždy posíláte eura, ale na účtě máte koruny. Proto potřebujete nejdříve své koruny na požadovaná eura, která chcete odeslat, směnit. To lze udělat buď před samotným převodem, nebo jeho součástí. Vaše banka vám směnu umožní, nicméně průměrný poplatek za takovou směnu (skrytý v rozdílech nákupního a prodejního kurzu) u českých bank bývá něco přes 1 %. Nejvýhodnější je pro vás si směnu na eura zajistit u nějakého levnějšího poskytovatele, než jsou banky. Napadá mne např. Revolut, TransferWise nebo RoklenFX. Tam zaplatíte i 4x méně. Nicméně pokud nekupujete za desítky tisíc Kč nebo více, asi je to zanedbatelné. Vklad SEPA platbou můžete provést jak na účet Coinbase, tak i na Coinbase Pro. Snad jsem pomohl. :-) Vojtěch, Finex.cz

Václav

Při otevírání Coinbase Pro  kliknu pouze na svém počítači na ikonu. Neni třeba žádného hesla a vše se otevře a je přístup na cokoliv. Neni třeba to nějak zabezpečit ??? 

Píší tady o zabezpečení Whitelisting a o adresáři. Co to je?

Já pouze nakupuji a hned zase prodávám. Po prodeji dám zase hned nákup. Nikde měnu nemám uloženou. 

Díky

Portál Finex.cz
Odpověď na Václav

Dobrý den, Václave. Nevím přesně, jakou ikonu na počítači máte namysli, nicméně tuším, že Vám tato ikona pouze otevře internetový prohlížeč se stránkou burzy Coinbase Pro. Je to tak? Jestli ano, tak v tom případě, pokud nechcete být vždy hned po kliknutí přihlášený, tak se musíte vždy po tom, co přestanete burzu používat, ručně odhlásit kliknutím na tlačítko Sign Out (po kliknutí na Vaše jméno v pravém horním rohu).

A abych odpověděl na Vaši otázku ohledně Whitelistingu – jedná se o metodu, díky které můžete zabezpečit Váš účet na burze Coinbase Pro tak, že nebude možné z něho posílat kryptoměny na cizí peněženky. Bude to možné pouze na ty peněženky, které povolíte přidáním do tzv. „whitelistu“.

Denisa

Dobrý den,

chci se zeptat, jak přesně vložit peníze na coinbase účet, abych je poté mohla převést na coinbase pro. Po nahrání kreditní karty vidím všude jen možnost koupit kryptoměny.

Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Denisa

Dobrý den, vložit peníze na obchodní účet u Coinbase je možné pouze SEPA platbou a to po přihlášení na stránkách Coinbase -> Portfolio -> Euro -> Deposit. Na stránkách burzy Coinbase Pro můžete taktéž vložit peníze pomocí SEPA platby po kliknutí na tlačítko Deposit -> Euro -> SEPA Transfer.

Denisa
Odpověď na Portál Finex.cz

Děkuji za informaci, zeptám se ještě, lze nevyužité finance zaslat i nazpět bez poplatků?

Děkuji,
D.

Portál Finex.cz
Odpověď na Denisa

Hezký den, jistě, to jde. Jen namísto Deposit zvolte Withdrawal. Poplatek by pak dle jejich ceníku měl být 0.15 €.

Jan
Odpověď na Portál Finex.cz

Jde to i přes kartu a je to hned, ale lepší SEPA a počkat den dva …..

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan

Dobrý den, pomocí karty je na Coinbase možné pouze nakoupit kryptoměny, není možné přes ni nabít Coinbase EUR účet. Právě jsem se na to díval podrobněji. Jediný možný postup by byl nakoupit přes kartu třeba BTC a ten ihned prodat za EUR. Ale jak říkáte – to je složitější a dražší postup. Proto opravdu doporučujeme využít SEPA.. :-)

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Martin

Zdravim, precital som si Vas clanok „navod“, ale ako naschval prave ta cast, ktora ma zaujima nie je napisana ako navod, ale skor ako opis.
Konkretne mi ide o vysvetlenie (podrobne, propadne aj s prikladmi) ako funguje funkcia BUY a SELL „STOP LIMIT“. Skusal som to totiz s nejakymi drobnymi, ale nefungovalo to tou logikou akou to chapem ja.
Za vysvetlenie budem velmi rad a zelam pekny den.
Martin

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. Dejme si příklad: aktuální kurz vašeho oblíbeného aktiva je 1,1 a vy chcete nakoupit za 1,2 (například na 1,18 je silná hladina resistence a po jejím proražení očekáváte růst). Protože je aktuální kurz 1,1 a vy nebudete u počítače nonstop, tak zadáte příkaz buy stop. Jakmile kurz dosáhne požadované hodnoty (v našem případě 1,2), realizuje se nákupní příkaz. Samozřejmě funguje to i opačně a můžete zadávat i sell stop a sell limit objednávky na prodej. Pro více informací zkuste mrknout na článek zde.

AP

Dobrý den ,
mám dotaz , obchodují na coinbaspro přes rok , ale teď mi ti nejde . Ve statusu mi píšou – Partially degraded servise – nevím proč ? Dokážete poradit ?? děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na AP

Dobrý den, aktuální stav CoinBase můžete najít zde. Vypadá to, že teď už je vše v pořádku. Čas od času systém prostě na pár minut vypadne, to se stává.. :-)

Michal

Dobrý den, rád bych začal investovat přes Coinbase pro, avšak slyšel jsem, že není bezpečné tam peníze nechávat a je lepší si je převést k sobě. Chtěl bych investovat něco kolem 500 tis. V čem je nebezpečné tam peníze nechávat prosím? Případně pokud by peníze někdo odcizil je tam možnost refundu ze strany Coinbase? Předem děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, Michale. Jak se to vezme… Pro někoho (nezodpovědného) může být bezpečnější mít kryptoměny na burze, než na vlastní peněžence, kterou třeba omylem ztratí nebo nechá hacknout.. Obecně se osobně nebojím nechávat peníze na burzách, ale je pravda že v důsledku je to teoreticky bezpečné o něco méně. Nicméně Coinbase je obrovská firma a pokud sám neuděláte žádnou chybu (nainstalování virusu apod.) neměl byste s tím mít problém. V případě hacku přímo na Coinbase by Vás (pravděpodobně) odškodnili. V případě, že uděláte svoji chybu, oni za to samozřejmě neručí. Pokud ale chcete koupit kryptoměny „na hodl„, doporučil bych si je převést do Trezoru a neřešil to.

Lukas

Dobrý den, na coinbase pro jsem zakoupil krypto měny vše proběhlo naprosto v pořádku rychle bez problému.
Při převodu krypto měn do softverové peněženky mi to vždy napíše chybu. Adresa zadaná správně. Neví někdo co s tím?
Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukas

Dobrý den, je třeba si dát pozor na to, abyste zadával adresu korespondující peněženky. Tzn. pro výběr BTC pouze BTC peněženku apod. Kdybyste chtěl poradit konkrétněji, můžete nám napsat přes kontaktní formulář více info a podíváme se na to soukromě.

Vlad

Dobrý den,
mám trochu (možná) hloupý dotaz. Na CB jsem již pár let, dnes jsem chtěl aktivovat PRO. Jako stávající uživatel to chtělo po mně další ID – to jsem dodal (řidičák) za pár minut mi přišlo na mail potvrzení (You account has been verified … You account is ready). Pořád ale, když jdu na stránku Pro.coinbase…. tak mně to nepustí a znova chce další ID. Takže nevím jestli můj přístup na burzu JIŽ JE nebo NENí aktivní.
Mám ještě čekat?
A dá se na PRO přejít ze zákl. CB stránky?
Díky
Jinak perf. popis thumb-up

Portál Finex.cz
Odpověď na Vlad

Dobrý den, děkujeme za komentář. Jak můžete vidět na stránce Coinbase Status, rychlost ověřování je zpomalená, ne-li úplně zaseklá. Rozhodně si nemyslím, že by Vás ověřili během pár minut :-/ . Ještě bych tedy pár dní počkal. V případě že už byste to nemohl vydržet, proč nezkusit další ověřené burzy, jako Binance či Kraken?

Vlad
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, díky za komentář – nakonec jsem to „prolomil“. Při inicializaci PRO – chtěli po mně další dokument (pas anebo řiičák) a já nabízel několikrát řidičák. Ono to sice vzalo, ale zřejmě to byl ten samý doklad jaký jsem poskytl při registraci norm. Coinbase. Pak jsem nakonec použil pas – ten taky prošel a pak během několika minut mně to pustilo na burzu.

Portál Finex.cz
Odpověď na Vlad

Děkujeme za zprávu, jsme rádi, že jste se tam dostal. :-)

Zobrazit další odpovědi (1)
Jaroslav

Dobry den dal jsem na Coinbase pro nakup eura sepa platbou a jiz je to 7 den a na portfoliu stale zadne eure nemam

Jiří
Odpověď na Jaroslav

Doporučuji si řádně projít SEPA platbu zda jste zadal všechny povinné údaje. Nejhlavnější je reference number. Pokud tohle číslo není správně nejsou schopni vaši platbu přiřadit k účtu. Budete se muset spojit s technickou podporou a požádat o nalezení Vaší platby.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jaroslav

Dobrý den, je Váš Coinbase Pro účet verifikovaný (posílal jste dokumenty prokazující Vaši totožnost, které byly přijaty)? Posílal jste peníze na Coinbase nebo Coinbase Pro – a hledáte EUR na tom správném účtu? Shoduje se č. účtu pro deposit s účtem, na který jste platbu poslal a použil jste správné Reference number?

Jiří

Zdravím.chci se přihlásit do coinbase a převést XRP z thebestvouchers dle vašich rad.chce to po mě faktury k ověření.poslal jsem asi 5 různých a nějak se nedaří.Nevím jak najet na XRP Tag.děkuji za info.J.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jiří

Dobrý den, Jiří. Jako dokument pro ověření Vaší adresy je nejlepší použít výpis z bankovního účtu (nesmí být starší než 3 měsíce). Stačí stahnout, vytisknout a nafotit. Občas stačí i nahrát PDF, které stahnete v internetovém bankovnictví Vaší banky, ale ne vždy. Tag naleznete tak, že v přihlášeném Coinbase účtu kliknete na Portfolio -> XRP -> Receive. Tam pak máte i tag, i adresu.

Matouš
Odpověď na Jiří

Jsem na tom stejně, nejde mi to nijak ověřit, zkouším posílat výpisy horem dolem, používám různé způsoby (PDF, fotky) a nic…

Ivo
Odpověď na Matouš

Ahoj Matus, podarilo sa nakoniec? Riesim presne rovnaky problem, zatial neuspesne ?

Matouš
Odpověď na Ivo

Ahoj,
bohužel stále nic. Psal jsem dnes na podporu, tak uvidíme.

Matouš
Odpověď na Ivo

Toto odepsali:
We aren’t able to circumvent the requirement preventing you from accessing Pro, but if you provide us with your permission to delete this account, you should be able to open a new one where you will no longer encounter this issue.
Pokračuju, ale v konverzaci, nevím jestli chápe situaci.

Lukáš
Odpověď na Matouš

Zdravim, som na tom podobne, uz asi tyzden skusam overovat adresu, zaujimave , ze ID presiel hned, ale adresu nechce. Skusal som bank vypis, mobil, internet,….a stale nic. Pisal som na podporu, ozvali sa rychlo, ze to riesia, ale kvoli covidu je s tym problem. Pisal som opat dnes, ze este nech pockam par dni, ze nejake podobne pripady uz vyriesili, ze aj moj je uz „escalated“, tak cakam :(.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (2)
Martin

Čau kluci. Dik za navody. Přeci jen mam jeste doplnujici info. Jedu coknbase uz dyl a coinbase pro chvilku. Chci se zeptat jestli muzu propojit coinbase pro a coinbase? Pusobi to jako dve firmy i kdyz chapu ze nejsou. Jen mi jde o to jestli jde z Pro poslat nwco zpatky do smenarny? Snad chapete. Diky mejte se.

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Zdravím Martine. Ano, to samozřejmě jde, sám to dělám. Na Coinbase Pro stačí zmáčknout Deposit a jako zdroj pro vklad použít Coinbase Account. S withdrawal je to to samé. Jen předpokládám, že ty dva účty musí být na stejný email, nebo nějak jinak propojeny a bohužel už si nevzpomínám, jak se to dělalo.
Vojtěch, Finex.cz

Petr

Dobrý den, sice nemám dotaz a ani nic k diskuzi,ale chtěl jsem Poděkovat za návody které jste poskytli , podle kterých jsem se registroval na Coinbase, nakoupil své první krypta. Ikdyž to není složité věděl jsem dopředu co mě čeká na registraci a verifikaci abych mohl začít tvořit. Již mám nakoupeno ikdyž zatím né mnoho,ale vše postupně. Hledal jsem jak se dostat na coinbase pro, díky Vám už vím. Ikdyž možná jeden dotaz bych měl . Jak probíhá prodej kryptoměn, v podstatě převod krypt. zpět na eura nebo koruny na ůčet, kdyby mě někdo navedl jak na to. Hezký den všem Děkuji Petr

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře. Děkujeme za hezký komentář. Co se týče prodeje, máme na to poměrně detailní návod. Najdete ho zde: Jak a kde prodat bitcoin a jiné kryptoměny. Vy, protože dle vašeho komentáře máte ověřený účet u Coinbase, budete mít nejjednodušší si je převést na Coinbase Pro, prodat je v páru vůči EUR a získaná eura si z coinbase pomocí SEPA wire transfer (evropský bankovní převod) vybrat kliknutím na Portfolio – EUR – Withdraw.

Zdraví
Vojtěch, Finex.cz

Jan Nemeček

Mám dotaz Conibase v roce 2019 posílala mejl s tím, že když Odejde Velká Británie z EU nemusí na Evropském trhu Conibase fungovat. Nemá někdo bližší informace , že by conibase mohla skončit na Evropském trhu? díky

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan Nemeček

Dobrý den, Jane. Není třeba se strachovat. Sami CoinBase své evropské zákazníky informují o tom, že v případě Brexitu budou fungovat i nadále a to v nezměněné formě. Jediné, co se stane, je lehká změna organizační struktury společnosti.

Tom

Můžu na coinbase/coinbase pro vložit dolary z dolarového účtu u české banky?

Portál Finex.cz
Odpověď na Tom

Tome, Coinbase bohužel nepodporuje měnu USD. Lze tam vložit pouze EUR – nebo stablecoiny DAI či USDc. Dolary z dolarového účtu lze po ověření účtu KYC vložit např. na Bitfinex, Bittrex nebo Bitstamp.

Zdenda

CoinBase je můj TOP, jak směnárna tak platforma pro obchodování PRO. Zatím jsem krypto kupoval vždycky jenom tady a nehodlám dělat jinak..

Zobrazit celou diskuzi (92)
Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo