Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové burzy » Coinbase Pro (GDAX) – Návod, poplatky

Coinbase Pro (GDAX) – Návod, poplatky

Základní informace o Coinbase Pro

V češtině?

Možnost obchodovat

20 kryptoměn

Poplatky

0 - 0.25 %

Coinbase Pro (dříve Global Digital Asset Exchange – GDAX) je kryptoměnová burza přidružená ke směnárně Coinbase. Založena byla už v lednu 2015 a od svého založení neměla žádné významné problémy, což je chvályhodné.

Obsah recenze Coinbase Pro

1.CoinBase a CoinBase Pro rozdíly2.CoinBase Pro platforma3.Obchodování u Coinbase Pro4.Poplatky na Coinbase Pro5.Vklady a výběry na Coinbase Pro6.Verifikace účtu na Coibase Pro7.Mobilní aplikace Coinbase Pro8.Vaše zkušenosti s Coinbase Pro (komentáře)

Jaký je rozdíl mezi Coinbase a Coinbase Pro?

Možná vás napadne otázka, jaký rozdíl je mezi Coinbase a Coinbase Pro.

Ve skutečnosti je odpověď opravdu jednoduchá: Coinbase je pouze směnárna, kde si kryptoměny kupujete přímo od dané společnosti a naopak Coinbase Pro je burza, kde se střetává více obchodníků a kryptoměny si prodávají navzájem.

Účty na Coinbase a Coinbase Pro jsou ale navzájem propojeny a pokud budete chtít z Coinbase přejít na Coinbase Pro, dá se tak udělat okamžitě a zcela zdarma. Stejně tak i převod peněz/kryptoměn mezi účty je také rychlý a zdarma.

Jaká je platforma Coinbase Pro?

Na Coinbase Pro máte jako uživatel k dispozici knihu objednávek, historii obchodování, otevřené objednávky, zůstatek účtu či upravitelný svíčkový či čárový graf. Tento graf si můžete nastavit podle svých preferencí, přičemž sledovat můžete časové intervaly klidně po minutě.

V levém horním rohu platformy se nachází rozbalovací menu, kde si můžete vybrat kryptoměnový pár, na který se chcete podívat anebo s ním obchodovat. Tyto páry jsou rozděleny na trhy podle BTC, USDC a EUR. Hned napravo vedle vidíte aktuální informace o vámi zvoleném kryptoměnovém páru (poslední obchodní cena, změna ceny za posledních 24 hodin vyjádřená v % a objem obchodu za posledních 24 hodin).

coinbase pro platforma

Platforma kryptoměnové burzy Coinbase Pro

V levém postranním panelu stránky máte možnost vytvořit objednávku – koupit anebo prodat danou kryptoměnu a to buď jako MARKET order nebo LIMIT order. Vpravo od tohoto sloupce si můžete povšimnout seznamu objednávek (Co je to seznam objednávek?).

Po pravé straně obrazovky se nachází cenový graf, který zabírá více než polovinu šířky stránky. Napravo si můžete zvolit „depth chart“, který znázorňuje nabídku a poptávku na současném trhu. Když myší najedete na jakýkoli bod, zobrazí se vám konkrétní cena a množství, které můžete v daném okamžiku koupit anebo prodat.

Výchozí timeframe je nastaven na 5 minut, ale vy si můžete zvolit třeba jen 1 minutu, 15 minut, 1 hodinu, 6 hodin nebo klidně jeden celý den. Zde si také můžete přidat klouzavý průměr EMA12 nebo EMA26. Další indikátory bohužel momentálně využít nelze.

Obchodování u Coinbase Pro

Na obchodováním samotném není nic složitého. Jednoduše kliknete na políčko “View Exchange“ v hlavním navigačním panelu, nebo se prokliknete přes tento odkaz. Po levé straně obrazovky se vám zobrazí možnosti „Sing In“ nebo „Create Account“. Jakmile se přihlásíte k vašemu Coinbase účtu, nebo si založíte nový, najeďte myší na rozbalovací nabídku nacházející se v menu nahoře, těsně nad svým přihlášením.

Zde si vyberte kryptoměnový pár, který chcete obchodovat.

Nalevo si také můžete povšimnout objednávkového formuláře s tlačítky „Buy“ (zeleně) a „Sell“ (červeně). Zvolte možnost v závislosti na tom, zda chcete nakupovat anebo prodávat. Pod těmito příkazy si můžete vybrat typ objednávky – „Market“, „Limit“ a „Stop“. U každé z možností musíte zadat množství, které chcete koupit anebo naopak prodat.

 • Market order
  Díky tomuto příkazu lze nakoupit anebo prodat za momentálně nejvýhodnější cenu na trhu. Objednávka se pak dostane na burzu a tam je spárována s nejvýhodnější nabídkou. V případě market orderu se stáváte tzv. takerem a platíte vyšší poplatek (až 0.25 %).
 • Limit order
  Zde máte možnost nastavit si konkrétní cenu, za kterou chcete koupit anebo prodat určité množství kryptoměny. Vy pak budete čekat, až některý uživatel bude s vaší nabídkou souhlasit a objednávku potvrdí. V případě limit orderu se stáváte tzv. makerem a platíte nižší poplatek (až 0 – 0.15%).
 • Stop order
  Tento příkaz se využívá k zabránění možných ztrát v případech, kdy cena za kryptoměnu náhle spadne. Zde se stanovuje konkrétní cena, při které se automaticky spustí nákup či prodej.

Podle toho, jaký typ objednávky si zvolíte, obrazí se dodatečná políčka k vyplnění. U příkazů „limit order“ si nastavujete také cenový limit, přičemž si ještě vyberete z možností „Post Only“ nebo „Allow Taker“ s pokročilou možností nastavení výchozího „Good Til Cancelled“. Nicméně máte možnost si toto výchozí nastavení změnit na „Good til Time“, „Immediate or Cancel“ nebo „Fill or Kill“. U příkazu „Stop Order“ si navolíte částku, stop cenu a cenový limit.

Bez ohledu na zvolený typ objednávky, bude poplatek, který zaplatíte a celkové množství kryptoměn automaticky aktualizováno přímo nad tlačítkem „Place Buy Order“ anebo „Place Sell Order“.

Své otevřené objednávky můžete průběžně sledovat pod cenovým tabulkami uprostřed téže stránky.

Poplatky na Coinbase Pro

poplatky coinbase pro

Tabulka poplatků

Při standardním nákupu nebo prodeji zaplatíte na Coinbase (směnárně), coby evropští obchodníci 1,49 % a pokud nakupujete přes kreditní kartu, činí poplatek 3,99 %. Budete-li své finance převádět anebo vybírat přes SEPA bankovní převod, bude si za tuto transakci Coinbase účtovat 0,15 EUR. Od poplatků jsou však na Coinbase osvobozeny vklady a výběry v kryptoměnách.

To, proč je ale platforma Coinbase Pro tak oblíbená, je pro její velmi nízké poplatky, které se pohybují už od 0 % do 0,25 %. Rozdíl v poplatcích mezi Coinbase a Coinbase Pro je, jak sami vidíte, markantní.

A to je také důvod, proč je Coinbase Pro mezi profi obchodníky s kryptoměnami tolik oblíbená.

Vklady a výběry na Coinbase Pro

Abyste mohli na Coinbase Pro obchodovat, je potřeba převést si z bankovního účtu na Coinbase Pro finance. Zdarma tak lze udělat prostřednictvím SEPA převodu v Eurech během 24-48 hodin.

Nebo můžete vložit peníze na svůj Coinbase (směnárnový) účet pomocí platební karty a tyto peníze si následně zdarma instantně převést na svůj Coinbase Pro (burzovní) účet.

Verifikace účtu na Coibase Pro

Abyste však mohli Coinbase Pro používat, musíte nejdříve projít verifikačním procesem. To znamená, že na Coinbase Pro musíte doložit svou totožnost doklady, například občanský či řidičský průkaz společně s adresou pobytu. Zároveň si musíte vyfotit společně s dokladovou fotkou i selfie, aby bylo patrné, že osoba na dokladu jste vážně vy.

Pokud jste však verifikaci provedli už na klasickém Coinbase, verifikace u Coinbase Pro již nebude zapotřebí.

Mobilní aplikace Coinbase Pro

Pro obchodní platformu Coinbase Pro bohužel zatím neexistuje oficiální mobilní aplikace. A to je také její velká nevýhoda a důvod, proč někteří uživatelé burzu Coinbase Pro opouští.

Pro Coinbase Pro však existuje neoficiální verze mobilní aplikace, která se jmenuje UDAX Mobile App. Společnost, která aplikaci UDAX vyvinula, nemá s Coinbase nic společného a nemá ani potřebnou licenci. I přestože se aplikace UDAX nezdá, že by vás měla chtít okrást o osobní data, není zrovna nejbezpečnější a nejmoudřejší je nějaké třetí straně, o které nic nevíte, poskytovat.

Tato mobilní aplikace dokonce není ani zdarma, na App Store se prodává za 249 Kč. My jsme appku nezkoušeli a ani to nedoporučujeme. Na druhou stranu na ní jsou na internetu pozitivní recenze.

Další informace

stars
90 %
6. místo
Stabilní burza!
Coinbase Pro je kryptoměnová burza přidružená ke směnárně Coinbase. Od založení v roce 2015 neměla žádné významné problémy. Nabízí obchodování s nízkými poplatky a proto je možné ji doporučit.
 • Skvělá pro zkušené krypto obchodníky
 • Jedna z největších burz na světě
 • Nízké poplatky
 • Absence mobilní aplikace
 • Velmi složitá pro začátečníky
 • Špatná zákaznická podpora

✅ Jméno firmyCoinbase Pro
✅ Webová stránkahttps://pro.coinbase.com
✅ V češtině?
✅ Sídlo společnostiSan Francisco, Kalifornie, USA
✅ Demo účet
✅ Počet aktiv20
✅ PákaNenabízí páku
✅ Poplatky0 - 0.25 %
✅ Metody vkladuSEPA platba v EUR či převod kryptoměn
✅ Metody výběruSEPA platba v EUR či převod kryptoměn
✅ Měna účtuEura, USDC, Dai
✅ Mobilní aplikace?
✅ Webová verze?
✅ Možnost obchodovat20 kryptoměn
✅ Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, Dash, EOS, Stellar Lumens, Maker, Ethereum Classic, Zcash, Augur, Golem, Decentraland, Loom, Civic, District, 0x, Chainlink

Diskuze k tomuto článku: 4 komentáře
Tom

Můžu na coinbase/coinbase pro vložit dolary z dolarového účtu u české banky?

Magazín Finex

Tome, Coinbase bohužel nepodporuje měnu USD. Lze tam vložit pouze EUR – nebo stablecoiny DAI či USDc. Dolary z dolarového účtu lze po ověření účtu KYC vložit např. na Bitfinex, Bittrex nebo Bitstamp.

Zdenda

CoinBase je můj TOP, jak směnárna tak platforma pro obchodování PRO. Zatím jsem krypto kupoval vždycky jenom tady a nehodlám dělat jinak..

Magazín Finex

Děkujeme za Vaši zkušenost, Zdendo.

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coinbase logo
Coinbase★ 93 %
ccShop logo
ccShop★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC