Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Používali jste někdy Binance? Tak nyní můžete získat kryptoměnu ETHFI zdarma

ETHFI je governance token protokolu Ether.fi. Ve článku se dozvíte, k čemu slouží, co udělat pro to, abyste jej získali a také, kdy se začne obchodovat.

Publikováno
Používali jste někdy Binance? Tak nyní můžete získat kryptoměnu ETHFI zdarma
Zdroj: reddit.com

Ether.fi (ETHFI) je tzv. liquid restaking protokol, což znamená, že slouží jako prostředník mezi uživateli a platformou EigenLayer, jež se zaměřuje na staking (úročení a zabezpečování blockchainu) druhé největší kryptoměny Etherea (ETH).

Ether.fi přijme od uživatele vklad v kryptoměnách a zastakuje jej na EigenLayer. Výměnou za to vydá uživateli restaking token eETH, který si udržuje víceméně stejnou hodnotu jako ether a uživatel s ním může dále nakládat jak se mu zlíbí, i když zároveň úročí své ethery na EigenLayer. Navíc od protokolu získává body.

Teoreticky tak zdvojnásobí množství svých prostředků. Pokud se rozhodne restaking ukončit, do protokolu vrátí tokeny eETH a vybere si zpět své ethery.

Zdroj: ether.fi
Schéma vysvětlující fungování protokolu Ether.fi
Schéma vysvětlující fungování protokolu Ether.fi

V Ether.fi je nyní uzamčeno přes 620 tisíc ETH v aktuální celkové hodnotě přesahující 2,5 miliardy USD. Stakující uživatelé společně dosáhli na více než půl miliardy EigenLayer bodů, podle kterých má EigenLayer rozdělovat svůj airdrop.

Vývoj Ether.fi probíhá již 3 roky a projekt za tu dobu na svůj vývoj vybral přes 23 milionů USD. Mezi investory se nacházel např. fond burzy OKX, OKX Ventures.

Zakladatel a CEO projektu, Mike Silagadze, je zkušeným podnikatelem. Dříve pomohl spoluzaložit společnost Top Hat, která se stala lídrem na trhu pro poskytování výukového softwaru a dosáhla ročních příjmů 60 milionů USD.

Zdroj: ether.fi
Členové vývojářského týmu
Členové vývojářského týmu

Aktivity Ether.fi jsou pak ještě širší. Dále vyvíjí platformu Ether.fan, který vás za staking etherů odmění možností vymintovat si NFT. S tímto NFT pak můžete využít řady výhod, např. soutěžit o ceny za tisíce dolarů.

Čím déle stakujete, tím větší úrok máte. Ether.fan NFTs je možné zakoupit i na sekundárním trhu.

Zdroj: ether.fan
Ether.fan vám za staking ETH dá NFT
Další projekt Ether.fi, Ether.fan, vám za staking ETH dá NFT

Jaká je tokenomika kryptoměny ETHERFI?

Token ETHERFI je typickým příkladem tzv. governance tokenu. S jeho držením je tak spojeno hlasovací právo a majitelé díky němu mohou rozhodovat o návrzích na budoucí směřování projektu nebo podávat své vlastní.

Konkrétně se decentralizovaná správa bude týkat rozhodování, jak nakládat s rezervou (treasury) projektu, upgradů a aktualizací protokolu a stanovování, popř. následné distribuce poplatků, které Ether.fi nastřádá.

Celková maximální zásoba ETHERFI je 1 miliarda tokenů, z čehož v den zalistování na Binance bude v oběhu 11,52 % z nich. Tokeny se pak budou postupně uvolňovat do oběhu dle schématu níže s největšími emisemi v roce 2025.

 

Zdroj: binance.com/research
Plán uvolňování tokenů ETHFI do oběhu
Plán uvolňování tokenů ETHFI do oběhu

Jak získat tokeny ETHERFI zdarma?

Ether.fi navázal spolupráci i s největší kryptoměnovou burzou světa, Binance. Její uživatelé tak mohou od 14. do 18. března tzv. farmařit ETHERFI zcela zdarma.

ETHERFI startuje jako 49. projekt na Binance Launchpoolu, platformě pro nabídku nově vzniklých kryptoměn (tzv. IDO). Uživatelům stačí v rámci Launchpoolu na čas uzamknou své BNB (BNB) nebo stablecoiny FDUSD (FDUSD) a tokeny ETHERFI se jim budou automaticky připisovat poměrně dle množství jejich uzamčených kryptoměn.

Nově je také možné BNB nechat úročit v rámci produktu Binance Simple Earn a dostávat odměny ze všech Launchpoolů automaticky.

18. března v 13:00 našeho času také dojde k zalistování kryptoměny a půjde tak koupit či prodat přímo na otevřeném trhu na Binance.

Že se farmaření nových kryptoměn na Binance Launchpoolu vyplatí, ukazuje i výkonnost dříve zalistovaných projektů. Pixels (PIXEL) se po zalistování na burzu zhodnotil cca 10x, Sleepless AI (AI) cca 60x a Alt Network (ALT) 9x.

Jdete do toho? Pokud držíte BNB nebo FDUSD, tak asi není o čem přemýšlet!

Líbil se vám tento článek?
6
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.