Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Toto je nejlepší kryptoměna v ekosystému Etherea, přesto o ní ještě nikdo neví. Navíc lze získat zdarma

Omni Network nebude jen dalším obyčejným rollupem nebo službou pro staking ETH. Klade si mnohem vyšší cíl, a to unifikovat celý Ethereum ekosystém. Jak přesně?

Publikováno
Toto je nejlepší kryptoměna v ekosystému Etherea, přesto o ní ještě nikdo neví. Navíc lze získat zdarma
Zdroj: bitpay.com

Omni Network (OMNI) je samostatný blockchain první vrstvy napojený na blockchain Etherea, jehož cílem je umožnit vývojářům vytvářet aplikace napříč všemi rollupy neboli sítěmi, které pomáhají pomalé Ethereum škálovat (tzv. sítě druhé vrstvy).

V současné době zajišťují škálování Etherea různé izolované rollupy, což vede k tříštění likvidity, aplikací i uživatelů mezi různé sítě.

Omni Network chce všechny tyto sítě, např. Optimism (OP), Arbitrum (ARB) nebo Metis (METIS), jednoduše spojit, díky čemuž se má Ethereum znovu stát hlavním a jednotným operačním systémem pro decentralizované aplikace, angl. dApps.

Zdroj: https://omni.network/
Současný stav Etherea a jeho rollupů
Současný stav Etherea a jeho izolovaných rollupů
Zdroj: https://omni.network/
Stav Etherea s propojenými rollupy
Stav Etherea s propojenými rollupy

I ohledně zabezpečení je Omni s Ethereem propojena. Stejně jako Ethereum používá mechanismus Proof of Stake a o její provoz se tak starají validátoři stakující své kryptoměny. Omni se přitom spoléhá na duální model stakingu, což znamená, že kombinuje staking OMNI a restakovaného ETH.

Pokud se o nové unikátní technologii chcete dozvědět ještě více, neváhejte si přečíst oficiální whitepaper projektu.

Potenciálu start-upu si všimli i významní privátní investoři, např. Coinbase Ventures, Pantera nebo Jump Crypto. Pro ně uspořádala Omni celkem dvě kola, v nichž prodala 20,1 % své celkové zásoby OMNI a obdržela za to 18,1 milionu USD.

V prvním (seed) kole se 1 OMNI prodávala za 0,18 USD, ve druhém kole už za 1,5 USD.

Zdroj: https://omni.network/
Vývojářský tým Omni Network
Vývojářský tým Omni Network

Jaká je tokenomika mince OMNI?

Celkem bude existovat 100 milionů mincí OMNI, z čehož první den obchodování bude v oběhu 10,4 % z nich. Mince se pak budou postupně uvolňovat do oběhu dle schématu níže. Více než 90 % OMNI bude v cirkulaci v dubnu 2027 a prakticky poslední mince se pak uvolní do oběhu přesně o rok později.

Zdroj: binance.com/research
Plán uvolňování mincí OMNI do oběhu
Plán uvolňování mincí OMNI do oběhu

Držitelé OMNI budou moci mince využít např. k již zmíněnému stakingu a zabezpečování sítě za drobný úrok, dále jimi budou moci vykonávat své hlasovací právo v rámci decentralizované správy a v neposlední řadě půjde OMNI použít i jako kryptoměna pro placení transakčních poplatků (gas).

Jak získat mince OMNI zdarma?

Omni Network navázala spolupráci i s největší kryptoměnovou burzou světa, Binance. Její uživatelé tak mohou od 13. do 17. dubna farmařit OMNI zcela zdarma.

Omni Network startuje jako 52. projekt na Binance Launchpoolu, platformě pro nabídku nově vzniklých kryptoměn (tzv. IEO). Uživatelům stačí v rámci Launchpoolu na čas uzamknou své BNB (BNB) nebo stablecoiny FDUSD (FDUSD) a tokeny OMNI se jim budou automaticky připisovat dle množství jejich uzamčených kryptoměn.

Do Launchpoolu bylo vyčleněno celkem 3,5 % všech tokenů, tedy 3,5 milionů kusů.

17. dubna ve 14:00 našeho času pak dojde k zalistování kryptoměny a půjde tak koupit či prodat přímo na otevřeném trhu na Binance.

A že se farmaření nových kryptoměn na Binance Launchpoolu vyplatí, ukazuje i výkonnost dříve zalistovaných projektů. Např. Pixels (PIXEL) i Alt Network (ALT) se po zalistování na burzu zhodnotily cca 10x, Sleepless AI (AI) dokonce cca 60x.

Jdete do toho? Tak na nic nečekejte, čím dříve vaše BNB nebo FDUSD do Launchpoolu vložíte, tím více mincí OMNI dostanete!

Líbil se vám tento článek?
10
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.