Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo HTX
Burza HTX (dříve Huobi)
Logo HTX
HTX
Logo HTX

Burza HTX (dříve Huobi)Recenze, návod, poplatky, zkušenosti 2024

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
15. 5. 2024
Logo HTX

Hodnocení Finex.cz

- 13. místo -
78 %
Poslední aktualizace
15. 5. 2024

Burza HTX (dříve Huobi)

Burza vhodná spíše pro pokročilé tradery, která nabízí stovky kryptoměn. Možnost pákového obchodování a podílu v těžbě tokenů nebo provozování nodes. Huobi nabízí několik platforem, mj. pro směnu virtuálních tokenů za fiat měny nebo pro obchodování kryptoměnových derivátů.

Logo HTX

Hodnocení Finex.cz

- 13. místo -
78 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

50%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

85%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

85%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

85%

Registrace a verifikace
V tomto kritériu je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace, popř. procesu ověřování totožnosti, je-li to vyžadováno.

80%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

85%

Základní informace o HTX

V češtině Ne
Vznik burzy 2013
Podporované kryptoměny BTC, XRP, ETH, SOL + 700 dalších
Poplatek za obchod na spotové burze Do 0,2 % pro makery i takery
Nabízené služby Směna, trading, staking a úročení, půjčky, copy trading, trading boti, OTC trading, launchpady
Nutnost KYC Ano

Huobi je kryptoměnová burza založená v roce 2013 v pevninské Číně a aktuálně sídlící v Singapuru. Na Huobi můžete obchodovat se stovkami kryptoměnových párů pomocí klasického i pákového tradingu, nebo přes obchodování futures.

Huobi je zalistovaná na burze v Hongkongu a provozuje několik poboček: Huobi Global, Huobi US (určena pro americký trh) a Huobi China (poskytování konzultací v oblasti kryptoměn). Obchodní platforma je pochopitelná i pro začátečníky a přínosná pro pokročilé tradery. Huobi nabízí také podíl na těžbě tokenů a provozuje vlastní mobilní aplikaci a peněženku.

Obsah recenze Huobi

Platforma a obchodování na burze Huobi

Na klasické tradingové platformě můžete obchodovat s více než 200 kryptoměnami. Burza není v češtině, ale nabízí 12 různých jazykových mutací. Na Huobi lze obchodovat i fiat měny (Huobi OTC) a futures a swap (Huobi DM).

Obchodní platformu snadno pochopí začátečníci, ale je užitečná i pro pokročilé tradery. Všechny funkce a grafy jsou uspořádané v jednom okně, takže není nutné nikam přejíždět nebo překlikávat.

Vývoj ceny měnového páru se zobrazuje ve ve svíčkovém grafu bez indikátorů a dalších nástrojů. V zápatí grafu je miniaturní zobrazení hloubky trhu, časové intervaly vývoje ceny změníte nad grafem.

Základní a pokročilé indikátory najdete na listu “trading view” (viz šipka). Třetí list (“depth”) zobrazuje hloubku trhu daného měnového páru.

Huobi - Recenze platformy
Spot tradingová platforma Huobi.

Mezi jednotlivými kryptoměnami a obchodními páry je možné překlikávat vlevo nahoře. Napravo od grafu se pak nachází order book a úplně napravo pak seznam právě proběhlých obchodů.

Obchodování na Huobi probíhá v pravém dolním rohu. Na výběr máte ze tří možností objednávek:

 • limit – volba vlastní ceny (prodej i nákup),
 • market – okamžitý nákup či prodej za nejlepší tržní nabídku,
 • stop-limit – nabídnutí prodeje (či nákupu) tokenů za určenou částku ve chvíli, kdy tržní cena dosáhne předem stanovené hodnoty.

 

Na rozdíl od jiných kryptoburz (např. KuCoinu) chybí funkce stop-market. Seznam vámi zadaných příkazů (orders) naleznete vlevo dole. V pravém dolním rohu pak můžete přímo z platformy převést na svůj účet tokeny nebo je zakoupit pomocí platební karty (viz dále).

Pákové obchodování

Na platformě Margin můžete obchodovat kryptoměny s až 3násobnou pákou. V páru s BTC je možný trading s pěticí kryptoměn, v případě USDT se pak nabízí 6 měnových párů.

Platforma je v zásadě totožná jako u spot tradingu. V pravém dolním rohu si ale navíc od burzy můžete vypůjčit tokeny od provozovatele burzy. Při půjčce USDT tokenů počítejte s 0,1% denní úrokovou sazbou, u jiných kryptoměn se sazbou 0,02 %.

Na Huobi lze na páku obchodovat dvěma způsoby:

 1. cross margin – marži sdílí dvojice otevřených pozic; v případě potřeby se pozice vyhne likvidaci čerpáním marže ze zůstatku na účtu.
 2. isolated margin – marže přiřazená pozici je omezená určitým obnosem; dostane-li marže pod udržovací hodnotu, dojde k likvidaci pozice.
Recenze Huobi platformy pro obchodování s pákou
Platforma pro obchodování s pákou

Obchodování kryptoměnových derivátů

Obchodování na kryptoměnové futures a swaps (pod názvem Huobi Contracts) nabízí Huobi DM – a to až na 125násobnou páku. Jde ale o poměrně rizikovou formu obchodování kryptoměn a jako takové je určeno jen pokročilým traderům s dostatečným kapitálem.

Při využívání páky 1:125 totiž stačí cenový pohyb o 0.8 % a vaše pozice je zlikvidována. Možná i proto trading na Huobi DM provozovatelé burzy podmiňují pokročilou verifikací uživatele KYC.

Mobilní aplikace a peněženka Huobi

Ve vlastní mobilní aplikaci nabízí Huobi možnost spot tradingu i pákového obchodování nebo nakupování tokenů kreditní kartou. Aplikace Huobi Global je dostupná ve verzi pro iOS i Android.

Své virtuální tokeny můžete uložit do mobilní peněženky Huobi Wallet, kterou provozovatelé burzy vyvinuli.

Založení účtu na burze Huobi

Pro registraci na Huobi Global stačí zadat e-mailovou adresu, heslo a vybrat zemi, ze které pocházíte. Následně vám e-mailem přijde verifikační kód, který zadáte do příslušného formuláře.

To je vše, váš účet je hned aktivní.

Po přihlášení ale důrazně doporučujeme profil zabezpečit dvoufázovým ověřením (přes telefonní číslo nebo mobilní aplikaci Google Authenticator) – ostatně bez něj není možné z burzovního účtu vybírat tokeny a ani požádat o obnovení hesla.

Dalšími zabezpečovacími prvky, které doporučujeme nastavit, jsou:

 • anti-phishing kód (unikátní sekvence znaků, např. fráze nebo číslo, která se automaticky přidá do každého e-mailu od provozovatelů burzy),
 • funding heslo (zabezpečuje nákup tokenů za fiat měny).
Huobi - Bezpečnost uživatelského účtu
Zabezpečení i verifikaci provedete snadno z dashboardu

Pro možnost využívat pokročilé funkce platformy a navýšit limity obchodního účtu je třeba projít trojicí verifikačních procesů:

 • ID Verification (identifikace uživatele účtu; navyšuje limity pro obchodování a výběr),
 • Advanced Fiat Verification (nutné pro obchodování s fiat měnami),
 • Contract Risk Verification (nutné pro možnost obchodování futures a swaps).

Při základní verifikaci je třeba provozovatelům sdělit své jméno a příjmení, číslo dokladu (pasu či občanského průkazu) a přiložit fotografii v předepsaném formátu. Schválení trvá obvykle 24 hodin.

Limity na burze Huobi

Denní limity výběru se liší podle druhu kryptoměny – lze je najít na hlavním účtu (sekce “deposit & withdrawals”). Po verifikaci se limity zvyšují. Tradingové limity jednotlivých kryptoměnových párů naleznete v této tabulce.

Nákup kryptoměn na burze Huobi

Vklad i nákup tokenů probíhá přes Exchange Account na Huobi Global. Pozor – při převodu se vždy ujistěte, že tokeny směřujete na správný účet – každá kryptoměna má svou vlastní adresu (a také minimální výši vkladu, např. 0,001 BTC, 0,01 ETH nebo 20 TRX).

Nákup tokenů kreditní kartou umožňuje platforma Huobi OTC přes platební bránu Simplex. Přihlašovací údaje jsou totožné jako na Huobi Global, převod zvládnete jediným kliknutím. Pokud chcete ale Simplex využít, je třeba se registrovat a svůj účet verifikovat. Podrobný návod naleznete zde. Zakoupené tokeny na váš burzovní účet přijdou během 10 až 30 minut.

Tokeny můžete za dolary, eura či koruny nakoupit také od jiných obchodníků – často bez prokazování totožnosti. Zaplatit můžete bankovním převodem nebo přes platformu PayNow. Své virtuální tokeny můžete na Huobi OTC prodat i vy.

VIDEO: návod pro nákup a přímý prodej tokenů

Burza Huobi – poplatky

Vklad tokenů na Huobi je zdarma. Poplatky za výběr se liší podle druhu kryptoměny, např.:

 • Tether: 1 USDT (min. výběr 2 USDT),
 • Bitcoin: 0,0005 BTC (min. výběr 0,001 BTC),
 • Ethereum: 0,005 ETH (min. výběr 0,05 ETH),
 • Litecoin: 0,001 LTC (min. výběr 0,1 LTC).

Základní poplatek za obchodování je 0,2 %. Nižšího poplatku dosáhnete, pokud vlastníte určité množství Huobi tokenů, popř. podle zobchodovaného finančního objemu za posledních 30 dní. Bez přihlédnutí k různým akcím a slevám se trading fee pohybuje v rozmezí 0,0138 % až 0,2 % (makers), resp. 0,0276 až 0,2 % (takers).

Huobi poplatky
Přehled obchodovacích poplatků pro spot trading na platformě Huobi (platné k dubnu 2020)

Trading fees za pákové obchodování jsou v rozmezí 0,02 až 0,098 %. Rozpis poplatků za obchodování futures a swap najdete zde.

Za nákup kryptoměn kreditní kartou vám Simplex naúčtuje 3,5% poplatek ze zakoupeného objemu tokenů (nebo 10 dolarů, kupujete-li menší množství virtuální měny).

Huobi Token (HT) a další kryptoměny burzy Huobi

Jako řada jiných burz (např. Binance, KuCoin nebo ABCC) nabízí Huobi několik vlastních kryptoměn.

Huobi tokeny (HT) slouží jako prostředek pro získání slev při tradingu. Držitelům propůjčují tokeny také možnost hlasovat při rozhodování o zalistování nových virtuálních měn. Huobi tokeny jsou předtěžené, získat je můžete zakoupením.

Provozovatelé burzy část tokenů pravidelně vykupují zpět a pálí je. Z původního množství 500 milionů HT k 1. dubnu 2020 zbývá 302 530 390 tokenů.

V únoru 2019 spustila burza emisi Huobi Pool tokenů (HPT). Jejich držitelé se mohou podílet na těžbě jiných kryptoměn v rámci projektu Huobi Pool. Burza nabízí také vlastní stable coinHUSD.

Aktuální kurz Huobi Tokenu

Zabezpečení burzy Huobi a zákaznická podpora

Bezpečnost burzy dosahuje podobné úrovně jako u konkurenčních platforem – dvoufázovou autentizaci, anti-phishing kód a funding heslo doplňuje několik úrovní verifikace.

Přesto v minulosti Huobi čelilo kontroverzím – v září 2014 zmizelo z účtů burzy kvůli účetní chybě 920 bitcoinů a 8 100 litecoinů. Firma ztracené tokeny uživatelům vrátila. V minulosti byla burza nařčena z manipulace s obchodními čísly, obvinění se ale nikdy nepodařilo prokázat.

V rámci zákaznického servisu nabízí Huobi telefonní a e-mailovou podporu a 24/7 online chat na svém webu. Podle řady uživatelů je zákaznická podpora aktivní a na dotazy odpovídá relativně rychle.

Zkušenosti s burzou Huobi

Máte s burzou Huobi zkušenosti? Nebo se chcete na něco zeptat? Napište nám do diskuze pod článkem!

Více informací o HTX

Jméno firmyHTX
Základní informace o burze
Vznik burzy2013
Počet klientůPřes 50 mil. registrovaných uživatelů
Webová stránkahttps://www.htx.com/
Typ burzyCentralizovaná, KYC
Vlastní tokenHuobi Token (HT)
V češtině
Česká koruna
Dohled ČNB
Provozovatel společnostiHuobi Global Limited
ŘeditelstvíSeychely
Sídlo pro EULitva
Důležité informace pro investora
Nabízené službySměna, trading, staking a úročení, půjčky, copy trading, trading boti, OTC trading, launchpady
Minimální vklad10 eur
Minimální investice (objednávka) 1 až 5 usd
Počet kryptoměn700
Podporované kryptoměnyBTC, XRP, ETH, SOL + 700 dalších
Měna účtuUSD, EUR, GBP, kryptoměny
Nutnost KYC
Pojištění vkladů
Nástroje a nabízené služby
Finanční páka
Futures
Opce
P2P Obchodování
Kopírování obchodníků
Obchodovací boti
Pravidelné investice (DCA)
Staking (Earn programy)
Půjčky
Launchpady
Launchpooly
OTC Trading
Demo trading
Vlastní platební krypto karta
Vlastní peněženka
Poplatky za obchodování
Poplatek za obchod na spotové burzeDo 0,2 % pro makery i takery
Poplatek za obchod na derivátové burze0,02 % pro makery, 0,05 % pro takery
Vklad a výběr peněz
Metody vkladuSEPA, Platební karta, Kryptoměny
Metody výběruSEPA, Kryptoměny
Poplatky za vklady a výběry
Vklad bankovním převodemZdarma
Vklad platební kartou2 až 4 %
Vklad kryptoměnZdarma
Výběr bankovním převodemZdarma
Výběr platební kartouNelze
Výběr kryptoměnVariabilní
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Desktopová aplikace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyFAQ, kontaktní formulář, live chat
Email[email protected]
Ohodnoťte společnost HTX
3
0

Autor

Kryptoměny vnímám jako finanční nástroj budoucnosti, jehož vývoj je – přes všechny dosažené úspěchy – stále teprve na začátku.

Psaním o kryptoměnách si nejen prohlubuji vlastní znalosti, ale pomáhám také šířit osvětu o decentralizovaných finančních nástrojích mezi ostatní. Právě pro běžné lidi jsou kryptoměny určené – a jim mohou pomoci nejvíce.

Ačkoli na tomto webu nepíšu “klasické” články, jsem autorem spousty analýz a profilů jednotlivých kryptoměn.

Přečíst více

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎