Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Cena Monera se zhroutila téměř o 30 %. Může za to Binance

Binance oznámila vyřazení čtyř kryptoměn včetně Monera, což způsobilo téměř 30% pokles jeho ceny. Čtěte více!

Publikováno
Cena Monera se zhroutila téměř o 30 %. Může za to Binance
Zdroj: monero.how

Binance, největší kryptoměnová burza na světě, oznámila vyřazení čtyř kryptoměn ze své platformy s platností od 20. února 2024. Mezi vyřazené tokeny patří Monero (XMR), Aragon (ANT), Vai (VAI) a Multichain (MULTI).

Aragon je platforma pro vytváření a správu DAO, zatímco Vai je decentralizovaný stablecoin protokolu Venus, jehož governance token XVS na Binance i nadále zůstává. Multichain pak pomáhá uživatelům propojit aktiva a NFTs napříč blockchainy.

Monero

Rozhodnutí mělo značný dopad na cenu všech kryptoměn, největší z nich, Monero, zaznamenalo během několika hodin 27% pokles z ceny 166 USD až na 122 USD.

Monero s tržní kapitalizací kolem 2,5 miliardy USD vzniklo za účelem privátního převodu kryptoměn. To se mu do jisté míry podařilo – adresa odesílatele a příjemce i obnos transakce jsou dnes na Moneru soukromé údaje, které teoreticky není možné žádným způsobem zjistit.

Právě proto kryptoměna čelí nevoli regulačních orgánů kvůli obavám z možného zneužití k nezákonným činnostem jako např. praní špinavých peněz.

Důvody vyřazení

Pro Binance jsou právě taková obvinění důvodem pro delistování aktiv. Posuzovanými faktory jsou také objem a likvidita obchodů, stabilita a bezpečnost, komunikace projektu s veřejností a neetickém nebo podvodné jednání.

O moc konkrétnější burza ve svém oznámení nebyla.

Binance reviduje aktiva pravidelně a jakýkoli náznak neetického nebo podvodného jednání je významným faktorem při rozhodnutích o vyřazení z obchodování.

Ostatní kryptoměny vyřazené z obchodování měly také své problémy.

Z Multichainu například loni zmizelo 126 milionů USD a navíc se vyrojila podezření, že protokol napadli lidé přímo zevnitř.

Vyřazení nabývá platnosti k 20. únoru, kdy Binance zastaví vklady a obchodování. Výběry kryptoměn budou možné až do 20. května. Poté uživatelům se zůstatky ve vyřazených tokenech Binance jejich aktiva převede na stablecoiny.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.