Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak Binance aktivně bojuje proti kryptokriminalitě?

Binance vede boj proti kriminalitě v oblasti kryptoměn, zavádí přísná opatření a spolupracuje s orgány činnými v trestním řízení po celém světě.

Publikováno
Jak Binance aktivně bojuje proti kryptokriminalitě?
Zdroj: bitcoin.com

Binance, největší kryptoměnová burza na světě, která zaujímá dlouhodobě téměř poloviční podíl na trhu centralizovaných burz, se snaží stát lídrem v odvětví v boji proti nekalým praktikám, které souvisí s kryptoměnami.

V rámci toho podniká řadu kroků, aby upevnila svoji spolupráci s policejními složkami a dalšími orgány vystupujícími v trestním řízení.

Jedním z hlavních motivů spolupráce s bezpečnostními složkami je důvěra a bezpečnost. Obě části hrají důležitou roli v přijetí kryptoměn širokou veřejností.

Digitální aktiva fungují na principech a technologiích, které nejsou běžnému spotřebiteli často úplně jasné. Nedávný průzkum organizace Securing the Future of Cryptocurrencies, která se v rámci něj ptala 16 tisíců lidí z celkem 9 států, odhalil, že více než polovina z respondentů má obavy z podvodů, krádeží, případně kybernetického nabourání jejich digitálních aktiv.

Uživatelé se musí při držení a správě virtuálních aktiv cítit bezpečně. Jenom tak může celé odvětví růst. A pocit bezpečí nezahrnuje jenom oblast ochrany samotných aktiv, ale také ujištění, že platformy, které v tomto sektoru působí, mají zavedena bezpečností opatření a správně nastaveny etické standardy, které dodržují.

Jako jeden z klíčových hráčů ve světě kryptoměn zavedla Binance opatření nad rámec standardních pravidel a aktivně se snaží spolupracovat s orgány činnými v trestním řízení, a to po celém světě.

Cenový vývoj kryptoměny burzy Binance, BNB

Kriminalita v krypto světě je na ústupu

Aspoň dle zprávy analytické společnosti Chainalysis, která tvrdí, že podíl transakcí spojených s nezákonnou činností na celkovém objemu transakcí klesl mezi lety 2022 a 2023 téměř o čtvrtinu, a to z 0,42 % na 0,34 %.

Co konkrétně Binance dělá v boji proti kriminalitě?

Zdroj: Binance
Binance provádí řadu workshopů a školení
Binance provádí řadu workshopů a školení

Jedním z důvodů je i přístup společností jako Binance, která se snaží pomoci dalším institucím a orgánům veřejné správy ke kolektivnímu boji proti zločinu na blockchainu.

Klíčové bylo zavedení procedur pro ověřování identity uživatelů (KYC) a boji proti praní špinavých peněz (AML).

Obě tato opatření významně zvýšila schopnost identifikovat a předcházet nelegálním aktivitám.

Hlavním tématem je pro Binance vzdělávání lidí v oblasti boje proti kryptokriminalitě. V roce 2023 provedla burza s podporou svého vyšetřovacího týmu na 120 školení a workshopů, a to jak prezenční formou, tak i online.

Vyšetřovací tým Binance potom během roku zpracoval více než 58 tisíc žádostí o poskytnutí spolupráce s policií nebo dalšími orgány. Průměrná doba, za kterou je žádost v Binance zpracována, činí 3 dny.

Jak vypadá tým Binance, který má vyšetřování zločinů spojených s kryptoměnami na starost? Jedná se o vyšetřovatele, kteří mají zkušenosti z významných firem zabývajících se analýzou blockchainu. Dále se jedná i o bývalé kriminalisty z různých zemí světa, kteří se podíleli na řešení otázek souvisejících s národní bezpečností.

Právě analýza blockchainu v podobě sledování a vyhodnocování transakčních dat umožňuje Binance pomáhat s navracením ukradených prostředků. I tento proces vyžaduje pečlivou koordinaci s o orgány činnými v trestním řízení.

Díky špičkovým nástrojům pro sledování blockchainu a různých analytických platforem se povedlo Binance v roce 2023 po celém světě zmrazit podezřelé transakce, případně později navrátit kryptoměny v hodnotě 55 miliard USD.

Jak je na tom Binance v Česku?

A jak to vypadá v Česku? I u nás se Binance zaměřuje na spolupráci s orgány činnými v trestním řízení. Například za minulý rok uspořádala řadu workshopů a školení, které byly určeny nejen pro jednotky kybernetické kriminality Policie ČR, ale také pro státní zástupce.

Semináře byly postaveny tak, aby všem zúčastněným pomohly k hlubšímu pochopení specifik kryptoměnového prostředí a představily nejnovější metody a nástroje používané na odhalování nelegálních aktivit ve světě digitálních aktiv.

Naším cílem v Binance je učinit kryptosystém bezpečnějším pro všechny uživatele tím, že pomáháme orgánům činným v trestním řízení odhalovat a odrazovat špatné aktéry. Tato iniciativa nás jednou dovede k tomu, že postupem času budou žádosti policistů a dalších orgánů cílenější a umožní hladší průběh vyšetřovacích procesů,” komentuje Ondřej Pilný, vedoucí Binance pro Česko a Slovensko.

Zdroj: Binance
Binance aktivně spolupracuje s orgány činnými v trestním řízení

Vzhledem k tomu, že stále více regulačních orgánů, veřejných orgánů činných v trestním řízení a zúčastněných stran ze soukromého sektoru se blíže zabývá kryptoměnami, zaznamenáváme zvýšenou poptávku po školeních, která pomáhají vzdělávat v oblasti kryptoměnové kriminality a boji proti ní. Abychom tuto poptávku uspokojili, posílili jsme náš tým, abychom mohli provádět více školení a spolupracovat ruku v ruce s regulačními orgány po celém světě,” komentoval zvýšenou poptávku po těchto školeních Jarek Jakubček, vedoucí školitel investigativního oddělení Binance.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.