Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Investujte do brzy nejlepší krypto burzy! Přichází Aevo a své tokeny nabízí zdarma

Nabízíme pohled na to, co Aevo umí, jaká je tokenomika jeho tokenu, kdy se začne obchodovat ale hlavně jak jej získat zdarma.

Publikováno
Investujte do brzy nejlepší krypto burzy! Přichází Aevo a své tokeny nabízí zdarma
Zdroj: aevo.xyz

Aevo (AEVO) je decentralizovaná burza (DEX), která se zaměřuje na segment derivátů jako jsou opce a perpetual futures. Aevo DEX funguje na AEVO L2, což je rychlý Ethereum rollup založený na technologii OP Stack od projektu Optimism (OP).

Aevo kombinuje flexibilitu tradičního obchodování s transparentností blockchainu. Cílem platformy je poskytnout rychlé a plynulé prostředí, které bude konkurovat centralizovaným burzám, a zároveň zachovat výhody decentralizované burzy jako třeba anonymní použití bez nutnosti ověření totožnosti (KYC).

Způsobem, jak toho chce dosáhnout, je párování příkazů off-chain, ale provádění vypořádání on-chain. Správa objednávek tedy probíhá mimo blockchain, zatímco jejich vypořádání se děje přímo na hlavní vrstvě blockchainu.

Zdroj: aevo.xyz
Ukázka platformy Aevo
Ukázka platformy Aevo

Díky této technologii Aevo umožní:

  • snížení transakční zátěže,
  • zvýšení rychlosti,
  • snížení poplatků,
  • zajištění bezpečnosti,
  •  a zajištění spolehlivosti.

Podle svých slov může Aevo podporovat až 5 000 transakcí za sekundu.

Zdroj: aevo.xyz
Aevo nabízí i přehled vašeho portfolia
Aevo nabízí i přehled vašeho portfolia

Jaká je tokenomika AEVO?

Celková maximální zásoba AEVO je 1 miliarda tokenů, z toho v den zalistování na burzy (13. března 2024) bude v oběhu 11 % z nich, tedy 110 milionů tokenů.

Co se týče distribuce, tak z celkové zásoby všech tokenů největší část zamíří do DAO poklady, kam bud umístěno 36 % tokenů. Dalších 23 % připadne týmu, 18,5 % bylo rozděleno v rámci privátní prodeje.

AEVO si budou také moci vyměnit v kurzu 1:1 držitelé tokenu RBN, na to je vyčleněno celkem 10,3 % tokenů AEVO.

Zdroj: binance.com
Graf distribuce tokenů Aevo

Projekt byl spuštěn v roce 2022 a je vedený spoluzakladateli Julianem Kohem a Kenem Chanem. Získal podporu od řady kryptofondů.

Aevo má za sebou také podporou giganta v oblasti decentralizovaných financí (DeFi), společnosti Ribbon Finance, která společně s Aevo zfúzovala. Nová firma se chce se stát lídrem v obchodování derivátů na blockchainu.

Zdroj: aevo.xyz
V platformě se nachází i data o proběhlých obchodech

Aevo získalo také podporu od předních kryptofondů, jako např. od Paradigm, Dragonfly Capital a Coinbase Ventures. Ve třech kolem financování platforma vybrala celkem 16,6 milionu USD.

Zdroj: aevo.xyz
Obchodování na Aevo je velmi intuitivní

Jak získat AEVO tokeny zdarma?

Aevo navázalo spolupráci i s největší kryptoměnovou burzou světa, Binance. Její uživatelé tak mohou od 8. do 13. března farmařit AEVO zcela zdarma.

Aevo startuje jako 48. projekt na Binance Launchpoolu, platformě pro nabídku nově vzniklých kryptoměn (tzv. IDO). Uživatelům stačí v rámci Launchpoolu na čas uzamknou své BNB (BNB) nebo stablecoiny FDUSD (FDUSD) a tokeny AEVO se jim budou automaticky připisovat poměrně dle množství jejich uzamčených kryptoměn.

Do Launchpoolu bylo vyčleněno celkem 4,5 % všech tokenů, tedy 45 milionů kusů.

13. března v 11:00 našeho času pak dojde k zalistování kryptoměny a půjde tak koupit či prodat přímo na otevřeném trhu na Binance.

Že se farmaření nových kryptoměn na Binance Launchpoolu vyplatí, ukazuje i výkonnost dříve zalistovaných projektů. Pixels (PIXEL) se po zalistování na burzu zhodnotil cca 10x, Sleepless AI (AI) cca 60x a Alt Network (ALT) 9x.

Jdete do toho? Pokud držíte BNB nebo FDUSD, tak asi není o čem přemýšlet!

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.