Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Výpadek Coinbase může znamenat příchod dalšího bull runu z tohoto důvodu

Technické problémy Coinbase vyvolaly paniku i nadšení. Komunita už je zvyklá, že když některá větší burza nefunguje správně, je to vlastně dobrá zpráva. Proč?

Publikováno
Výpadek Coinbase může znamenat příchod dalšího bull runu z tohoto důvodu
Zdroj: Pixabay.com

Nárůst hodnoty Bitcoinu (BTC) až k 64 000 USD v první polovině týdne opět prověřil připravenost kryptoměnových burz, zejména Coinbase.

Během prudkého růstu se Coinbase potýkala s technickými potížemi, z nichž nejzávažnější bylo, že uživatelé na svých účtech viděli nulové zůstatky.

(Ne)obvyklý výpadek

Coinbase, jedna z největších kryptoměnových burz, má za sebou bohatou historii technických výpadků v obdobích vysoké volatility a obchodní aktivity s bitcoiny.

Kryptoburza například zažila výpadky v roce 2017, kdy se Bitcoin blížil svému tehdejšímu historickému maximu 20 000 USD, a znovu v dubnu 2020, kdy cena Bitcoinu přes noc vyskočila o 15 % v době před halvingem.

Stejně tak k výpadkům došlo i v době, kdy Bitcoin dosáhl svého historického maxima v listopadu 2021.

V současné situaci, kdy Bitcoin vyskočil od začátku týdne o více než 20 % a ve středu večer překonal podruhé ve své historii hodnotu 64 000 USD, se nelze divit vysoké aktivitě na burzách.

Vést non-stop burzu není jednoduché

Časté výpadky na Coinbase během těchto kritických období poukazují na náročnost provozu typickou pro kryptoměnové burzy, které fungují 24/7.

Nepřetržitá povaha kryptoměnového trhu ponechává jen malý prostor pro odstávky a údržbu, což vyžaduje robustní systémy schopné zvládat náhlé a extrémní nárůsty poptávky.

Poznámka

Burza očekávala desetinásobný nárůst provozu a pro takovou událost provedla zátěžové testy. Skutečný příliv však tato očekávání překonal, jak uvedl šéf Coinbase Brian Armstrong.

V reakci na incident se podpora Coinbase obrátila na sociální síť X, aby uživatele ujistila o bezpečnosti jejich aktiv a poskytla odkaz pro sledování stavu problému.

Již dříve během dne Armstrong zmínil, že se potýká s výrazným nárůstem provozu, a omluvil se za způsobené nepříjemnosti.

Reakce komunity

Vzorec se stal natolik předvídatelným, že někteří členové krypto-komunity nyní považují výpadky Coinbase za indikátor býčího trhu. Směsice paniky, humoru i očekávání budoucích zisků tak zaplavila X.

Spoluzakladatel společnosti Reflexivity Research Will Clemente reagoval na zprávu o výpadku aplikace Coinbase příspěvkem, který naznačoval, že se trh dostal zpět do bull runu. Během pár hodin dostal post tisíce lajků.

Alex Valaitis, spoluzakladatel a provozní ředitel společnosti Chateau Capital, poznamenal, že pád Coinbase je býčím signálem, který naznačuje návrat drobných investorů na trh. Jiní přirovnali situaci ke “kanárkovi v uhelném dole” a naznačili začátek “giga býčího” trhu.

A přisadit si nezapomněly ani konkurenční burzy. Například Kraken jednoduše oznámil, že funguje.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
5
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.