Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kryptoměna, která vyroste 100X? Binance nabídne reinkarnaci Terra LUNA

Získejte governance token ENA protokolu Ethena. Projekt je vydavatelem algoritmického stablecoinu USDe, který lze úročit s 35% ročním úrokem. Vidíte tu paralelu?

Publikováno
Kryptoměna, která vyroste 100X? Binance nabídne reinkarnaci Terra LUNA
Zdroj: coinmarketcap.com

Ethena (ENA) je emitentem syntetického stablecoinu USDe, který má být stabilním a škálovatelným prostředkem směny nespoléhajícím se na tradiční bankovní systém.

Svoji vázanost neboli peg na dolar udržuje pomocí algoritmické arbitráže. Kolaterálem USDe jsou kryptoměny a odpovídající krátké pozice (shorty).

Zdroj: binance.com/research
Schéma, jakým si USDe udržuje svoji hodnotu
Schéma, jakým si USDe udržuje svoji hodnotu

USDe lze nyní úročit s neuvěřitelným 35,4% ročním APY. To je mnohem více, než pro dolarové stablecoiny nabízí kryptoměnové burzy či DeFi lending protokoly, natož pak tradiční bankovní systém. I proto lze v Etheně spatřovat nástupce Terry, jejíž stablecoin UST nabízel před krachem ekosystému úrok 19 %.

Zdroj: ethena.fi
Statistiky protokolu Ethena
Statistiky protokolu Ethena

Mechanismus udržování pegu je však v případě USDe jiný, doufejme tak, že další tragédii v DeFi již neuvidíme. To by měl zajistit i zkušený tým a silní investoři, např. Binance Labs, OKX Ventures, burza Deribit či CEO BitMEXu Arthur Hayes.

Zdroj: ethena.fi
Investoři a poradci protokolu Ethena
Investoři a poradci protokolu Ethena

Jaká je tokenomika kryptoměny ENA?

Token ENA je typickým příkladem tzv. governance tokenu. S jeho držením je tak spojeno hlasovací právo a majitelé díky němu mohou rozhodovat o návrzích na budoucí směřování projektu nebo podávat své vlastní.

Celková maximální zásoba ENA je 15 miliard tokenů, z čehož v den zalistování na Binance bude v oběhu 9,5 % z nich. Tokeny se pak budou postupně uvolňovat do oběhu dle schématu níže s ukončením emisí v roce 2028.

Zdroj: binance.com/research
Plán uvolňování tokenů ENA do oběhu
Plán uvolňování tokenů ENA do oběhu

Token si zajistí publicitu i díky airdropu, tedy kryptoměnám zdarma. Ty obdrží uživatelé, kteří na platformě Ethena.fi sbírali body např. za úročení stablecoinů, poskytování likvidity nebo zvaní přátel do ekosystému.

Do kampaně se zapojilo přes 110 000 uživatelů.

Jak získat tokeny ENA zdarma?

Ethena navázala spolupráci i s největší kryptoměnovou burzou světa, Binance. Její uživatelé tak mohou od 30. března do 2. dubna tzv. farmařit ENA zcela zdarma.

Ethena startuje jako jubilejní 50. projekt na Binance Launchpoolu, platformě pro nabídku nově vzniklých kryptoměn (tzv. IDO). Uživatelům stačí v rámci Launchpoolu na čas uzamknou své BNB (BNB) nebo stablecoiny FDUSD (FDUSD) a tokeny ENA se jim budou automaticky připisovat poměrně dle množství uzamčených kryptoměn.

Nově je také možné BNB nechat úročit v rámci produktu Binance Simple Earn a dostávat odměny ze všech Launchpoolů automaticky.

2. dubna v 9:00 našeho času také dojde k zalistování kryptoměny a půjde tak koupit či prodat přímo na otevřeném trhu na Binance.

Že se farmaření nových kryptoměn na Binance Launchpoolu vyplatí, ukazuje i výkonnost dříve zalistovaných projektů. Pixels (PIXEL) se po zalistování na burzu zhodnotil cca 10x, Sleepless AI (AI) cca 60x a Alt Network (ALT) 9x.

A prozatím poslední projekt na Binance Launchpoolu, liquid restaking protokol ETHFI, o kterém jsme také psali, od svého spuštění jen roste!

Zdroj: binance.com
Výkonnost 49. Binance Launchpoolu, ETHERFI
Výkonnost 49. Binance Launchpoolu, ETHERFI

Jdete do toho? Tak rychle, na farmaření máte nyní pouhé 3 dny!

Líbil se vám tento článek?
3
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.