Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Samsung se odhodlal k investici do této nové kryptoměny. Vy ji po 4 dny můžete získat zdarma

Jedná se o mince SAGA stejnojmenné platformy. Obrovské ambice, ale i již dosažené úspěchy této sítě dávají najevo, že Saga zamíří v žebříčku kryptoměn vysoko. Jak ji získat?

Publikováno
Samsung se odhodlal k investici do této nové kryptoměny. Vy ji po 4 dny můžete získat zdarma
Zdroj: ironfx.com

Saga (SAGA) je samostatný a nezávislý blockchain pro chytré kontrakty, tzv. síť první vrstvy (Layer 1), stejně jako Ethereum (ETH) nebo Solana (SOL).

Saga se navíc představuje jako “an L1 to launch L1s”, tedy blockchain sloužící ke spouštění dalších blockchainů. Umožňuje spouštět interoperabilní dedikované blockchainy nazývané “Chainlety”, které pak mohou poskytovat jednotlivým decentralizovaným aplikacím jako třeba decentralizovaným burzám nebo hrám na blockchainu nekonečné horizontální škálování.

Konsensu o stavu transakcí dosahuje Saga pomocí mechanismu Proof of Stake. Stejně tak každý Chainlet, který byl pomocí Sagy spuštěn, se ohledně bezpečnosti spoléhá na stejné validátory jako hlavní mainnet Sagy.

Zdroj: saga.xyz
Schéma znázorňující zabezpečení ekosystému blockchainů Saga
Schéma znázorňující zabezpečení ekosystému blockchainů Saga

Jaké jsou cíle a ambice Sagy?

Jako hlavní cíl si tým kolem projektu stanovil umožnit spuštění 1 000 blockchainů zaměřených na hry a zábavu. Do Saga ekosystému se za poslední necelé 2 roky zapojilo přes 350 projektů, z nichž 80 % jsou herní tituly.

A že to Saga s gamingem myslí vážně, dává najevo i nedávné založení divize Origins. Ta má za úkol podporovat herní vývojáře a přivést do decentralizovaného světa kvalitní tituly rovnající se nejlepším hrám ze světa centralizovaného.

K naplnění svých cílů vybral projekt za zmíněné 2 roky činnosti přes 15 milionů USD.

Mezi investory je např. Polygon, Merit Circle, Maven11, ale i jihokorejský Samsung, který se o kryptoměny jinak příliš nezajímá. Důvodem je nejspíš zeměpisná blízkost obou společností –⁠⁠⁠⁠⁠ Saga i Samsung pocházejí s Jižní Koreje.

Zdroj: saga.xyz
Spoluzakladatelka a generální ředitelka projektu, Rebecca Liao
Spoluzakladatelka a generální ředitelka projektu, Rebecca Liao

Jaká je tokenomika kryptoměny SAGA?

Mince SAGA je governance a utility token. Bude tak sloužit k podávání návrhů na budoucí směřování projektu a hlasování o nich, dále ji pujde stakovat a za úrok tak zabezpečovat transakce v celém ekosystému.

V neposlední řadě ji budou potřebovat vývojáři a správci každého Chainletu, pokud budou chtít svoji síť udržet v chodu.

Celková maximální zásoba SAGA je 1 miliarda mincí, z čehož v den zalistování na Binance bude v oběhu 9 % z nich. Tokeny se pak budou postupně uvolňovat do oběhu dle schématu níže. Část pro vývoj ekosystému a rezervu (dohromady 40 %, na grafu červenou a zelenou barvou) by se měla uvolňovat v průběhu několika desetiletí.

Zdroj: binance.com/research
Alokace a plán uvolňování kryptoměny SAGA
Alokace a plán uvolňování kryptoměny SAGA

Jak získat tokeny SAGA zdarma?

Saga navázala partnerství i s největší kryptoměnovou burzou světa, Binance. Její uživatelé tak mohou od 5. do 9. dubna tzv. farmařit SAGA zcela zdarma.

Saga startuje jako 51. projekt na Binance Launchpoolu, platformě pro nabídku nově vzniklých kryptoměn (tzv. IDO). Uživatelům stačí v rámci Launchpoolu na čas uzamknou své BNB (BNB) nebo stablecoiny FDUSD (FDUSD) a tokeny SAGA se jim budou automaticky připisovat poměrně dle množství uzamčených kryptoměn.

Nově je také možné BNB nechat úročit v rámci produktu Binance Simple Earn a dostávat odměny ze všech Launchpoolů automaticky.

9. dubna v 16:00 našeho času také dojde k zalistování kryptoměny a půjde tak koupit či prodat přímo na otevřeném trhu na Binance.

Že se farmaření nových kryptoměn na Binance Launchpoolu vyplatí, ukazuje i výkonnost dříve zalistovaných projektů. Např. Pixels (PIXEL) i Alt Network (ALT) se po zalistování na burzu zhodnotily cca 10x, Sleepless AI (AI) dokonce cca 60x.

A prozatím poslední projekt na Binance Launchpoolu, emitent algoritmického stablecoinu Ethena, o kterém jsme také psali, od svého spuštění jen roste!

Zdroj: binance.com
Výkonnost 50. Binance Launchpoolu, ENA
Výkonnost 50. Binance Launchpoolu, ENA

Jdete do toho? Tak rychle, na farmaření máte nyní pouhé 4 dny!

Líbil se vám tento článek?
11
3

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.