Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato kryptoměna chce být platidlem všech her. Fondy do ní investovaly miliardu, i přesto lze získat zdarma!

Jedná se o token PORTAL stejnojmenné platformy vyvíjené na síti LayerZero. Ve článku se dozvíte, k čemu slouží, co udělat pro to, abyste jej získali a také, kdy se začne obchodovat.

Publikováno
Tato kryptoměna chce být platidlem všech her. Fondy do ní investovaly miliardu, i přesto lze získat zdarma!
Zdroj: Binance Square

Portal (PORTAL) je herní platforma, jejíž hlavní předností je zastřešení všech mainstreamových herních titulů do jediného uživatelského účtu.

S Portalem mohou hráči hrát hry na všech libovolných blockchainech, aniž by museli aktiva složitě přemosťovat, swapovat či řešit, zda mají dostatek mincí pro zaplacení transakčního poplatku (gas) na daném blockchainu.

Poslání projektu skvěle vystihuje i jeho heslo, které zní:“Connecting all games. On every chain. With one coin.” Je vidět, že ambice Portalu jsou obrovské.

Zdroj: portalgaming.com
Stačí jedno kliknutí a máte přístup ke všem svým herním aktivům
Stačí jedno kliknutí a máte přístup ke všem svým herním aktivům

Samotný token PORTAL má pak mnoho využití. Můžete s ním například:

  • platit za herní předměty,
  • používat jej jako poplatkový token za všechny cross-chain transakce,
  • stakovat jej na Portal Launchpadu a získávat další tokeny a NFTs
  • nebo jej stakovat v uzlech a validovat transakce na síti
  • a v neposlední řadě hlasovat o budoucím směřování projektu v rámci governance.
Zdroj: portalgaming.com
Všechna možná využití tokenu PORTAL
Všechna možná využití tokenu PORTAL

Za projektem stojí nadace Portal Foundation sídlící na Kajmanských ostrovech.

Na vývoji se podílí např. bývalí zaměstnanci Electronic Arts a na palubě je i Jamie King, jeden z původních zakladatelů Rockstar Games, studia stojícího za veleúspěšným hitem Grand Theft Auto.

Zdroj: portalgaming.com
Součástí Portalu je i odlehčená sociální síť a chat s přáteli
Součástí Portalu je i odlehčená sociální síť a chat s přáteli

Portal nabízí i vlastní kryptoměnovou peněženku, na jejíž videopředstavení se můžete podívat níže. Funguje trošku jinak, jednodušeji, než klasické kryptoměnové peněženky –⁠⁠⁠⁠⁠ její součástí není seed fráze, naopak je zabezpečená autorizací pomocí Web2 aplikací, např. Googlu, Twitche či Discordu.

Celková maximální zásoba PORTAL je 1 miliarda tokenů, z toho v den zalistování na burzy (29. února 2024) bude v oběhu 16,7 % z nich.

Co se týče distribuce, mohl být Portal vůči retailovým investorům vstřícnější. Z celkové zásoby všech tokenů připadne např. 23 % z nich týmu a poradcům, 23 % pokladně projektu, 22 % bude rozděleno v rámci private sale a 14 % zůstane pro pobídky vývojářům a komunitě starajícím se o rozvoj ekosystému.

Uvolňování nových tokenů do oběhu je navíc poměrně rychlé a během prvních dvou let (do začátku roku 2026) se množství PORTAL v oběhu zvedne z 16,7% na cca 90 %.

Zdroj: binance.com/research
Plán uvolňování tokenu PORTAL do oběhu
Plán uvolňování tokenu PORTAL do oběhu

To je inflace až 450 % za dva roky! Ve zběsilém bull runu však ani toto nemusí vadit a Portal může horší tokenomiku vyrovnat kvalitní produktem a silnou podporou investorů a velkých hráčů z odvětví.

A zkušení, zdá se, vidí v Portalu potenciál. Již roku 2021 získal tým andělskou investici ve výši 8,5 milionu USD, na kterou o několik let později navázal financováním ve výši 34 milionů USD od investorů jako Coinbase Ventures, OKX Ventures nebo Gate.io.

V přepočtu tak Portal Foundation vybrala téměř 1 miliardu Kč!

Projekt se může těšit i z podpory silné komunity. Profil @Portalcoin na sociální síti X sleduje po necelém roce od založení okolo 350 000 followerů, což je poměrně slušné.

Jak získat tokeny PORTAL zdarma?

Portal navázal spolupráci i s největší kryptoměnovou burzou světa, Binance. Její uživatelé tak mohou od 22. do 29. února tzv. farmařit PORTAL zcela zdarma.

Portal startuje jako 47. projekt na Binance Launchpoolu, platformě pro nabídku nově vzniklých kryptoměn (tzv. IDO). Uživatelům stačí v rámci Launchpoolu na čas uzamknou své BNB (BNB) nebo stablecoiny FDUSD (FDUSD) a tokeny PORTAL se jim budou automaticky připisovat poměrně dle množství jejich uzamčených kryptoměn.

Nově je také možné BNB nechat úročit v rámci produktu Binance Simple Earn a dostávat odměny ze všech Launchpoolů automaticky.

29. února v 11:00 našeho času také dojde k zalistování kryptoměny a půjde tak koupit či prodat přímo na otevřeném trhu na Binance.

Že se farmaření nových kryptoměn na Binance Launchpoolu vyplatí, ukazuje i výkonnost dříve zalistovaných projektů. Pixels (PIXEL) se po zalistování na burzu zhodnotil cca 10x, Sleepless AI (AI) cca 60x a Alt Network (ALT) 9x.

Jdete do toho? Pokud držíte BNB nebo FDUSD, tak asi není o čem přemýšlet!

Líbil se vám tento článek?
14
4

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.