binární opce
Tento článek pojednává o binárních opcích, které momentálně obchodovat nelze u žádné firmy v EU. Existuje však alternativa s názvem FX Opce. Více o tom zde: Co jsou FX Opce?

Kryptoměny jsou poslední dobou velice často omílaným tématem. A ať už se jedná o bitcoin, ethereum, nebo litecoin, jsem si jistý, že jste o tom alespoň párkrát zaslechli, nebo četli.

A protože je to poslední dobou takový boom, nejen že stále vznikají nové burzy, ale i CFD brokeři a brokeři binárních opcí o tom ví svoje. Samozřejmě vědí, že se o to lidé zajímají a chtěli by s kryptoměnami obchodovat. Proto postupně jeden po druhém tuto možnost zavádí.

Pojďme se tedy podívat na to, jak se kryptoměny u brokerů dají obchodovat.

Popularita bitcoinu

Abych dokázal, že si tyto informace nevymýšlím, pomocí aplikace Google Trends jsem pro Českou republiku vyhledal slovíčko bitcoin. Jak je vidět i z o brázku níže, zájem o toto téma se za poslední rok znásobil několikrát.

Google trends pro slovo bitcoin
Vyhledávanost slova Bitcoin za poslední rok v ČR

Obchodování kryptoměn u IQ Option

U IQ Option lze obchodovat crypto (kryptoměny) už několik měsíců. Obchodovat je můžete jako binární opce, ale i CFD. Osobně mám sice radši binární opce, ale u těchto aktiv mi CFD s pákou přijdou jako lepší nápad, protože jsou šíleně volatilní. S pákou tak můžete vydělat během minut, či hodin i 100+ %. A i když jde cena zpočátku proti vašemu odhadovanému směru, můžete počkat až bude vaše pozice zisková a uzavřít obchod třeba až za týden.

Jak už jsem zmínil, pokud si vyberete CFD obchodování, obchodovat můžete s pákou až 50x. To znamená, že pro nakoupení 1 BTC vám stačí pouze 2% jeho ceny. Více o tom, jak funguje páka zde: vysvětlení páka, stoploss, atd.

trading kryptoměn u iqoption

Obchodování kryptoměn u BDSwiss

Nedávno rozeslal i broker BDSwiss emailový oběžník s tím, že u nich lze obchodovat kryptoměny. Je to poslední dobou prostě horké téma a každý broker to potřebuje nabízet, aby mohl získat nové obchodníky. 🙂

U BDSwiss to sice je možné, to je pravda, ale oproti IQ Option mají horší platformu a vyšší minimální vklad. Proto u nich osobně neobchoduji. Na druhou stranu ale poskytují jak podporu, tak i platformu v českém jazyce a vsadím se, že mezi námi najdu spoustu lidí, kteří to upřednostňují a na tom není nic špatného. 🙂

cfd obchodování krypto u bdswissRegistrujte se u BDSwiss

BDSwiss logo

Celkové hodnocení

85/100

 • Česká platforma i podpora
 • Dlouho stabilně fungující broker
 • Nenabízí obchodování v Kč
 • Podpora pouze v angličtině

Hlavní výhoda

Obchodování v Kč

Upozornění na rizika: Váš kapitál může být ohrožen

Další info

V tomto článku jsme se zmínili i o obchodování kryptoměn jako CFD. Co to ale znamená? Více info můžete nalézt zde: Obchodování CFD (forexu). Samozřejmě, že burz pro zhodnocení BTC je více a jsou i o dost kvalitnější. Jejich recenze připavujeme a již brzy je uveřejníme.

9 KOMENTÁŘE

 1. Ahoj,
  zajímala by mě jedna věc s dvěma otázkama 🙂 . V IQ Option je na výběr investovat crypto jako: Crypto CFD a pouze CFD. Ale přitom Crypto CFD se directly kupují coiny bez páky (pouze spread), tak proč je tam ten název CFD? A hlavní dotaz. Proč bych si vůbec měl koupit coiny přímo a ještě navíc s poplatkem 10%, když můžu CFD? Časově omezený prodej není ne? Takže byť se pohne cena dolů, tak si akorát počkám na její vzrůst (třeba měsíc, dva). Řekněme, že počítám s tím, že cena nějakým způsobem stále poroste, byť s určitými pády, tak prostě poroste. Už jen tou podstatou cryptoměny.
  Díky za odpověď

  • Zdravím. Tiež som nakúpil kryptomeny u IQ option a mám v pláne ich držať otvorené. Otázka je ako dlho ich môžem držať otvorené. Či mi ich broker sám po nejakej dobe nazatvorí. Momentálne som v zisku cca 20 %. Mám otvorených asi 15 pozícií.

    • Ďakujem za info. Písal som totiž na support že kedy si môžem vybrať peniaze o odpoveď bola že do troch mesiacov od vkladu. Zdá sa mi to čudné. Mám pocit, že ma len nútia obchodovať. Čo je pochopiteľné. Apropo vyskúšal som včera opcie a poviem vám bez vedomostí a skúseností sa do toho netreba púšťať.

     • Ahoj, to jste si asi nerozuměli. Vklad si můžeš vybrat na svoji kartu. Oni napíšou do tvé banky, že sis přál transakci zrušit a prakticky oni ti tak vrátí peníze místo výběru. Na to máš 3 měsíce. Ale pokud si bdueš chtít peníze vybrat jiným způsobem (např převodem či na skrill) tak to můžeš kdykoli. 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.