Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Věřitelé FTX mohou jásat. Burza je plně odškodní, ale má to háček

Po více než roce mohou věřitelé zkrachovalé burzy FTX.com jásat, protože dostanou svá aktiva zpět a to v plné výši. Informaci sdělili právníci při nedávném soudním jednání.

Publikováno
Věřitelé FTX mohou jásat. Burza je plně odškodní, ale má to háček
Zdroj: wishu.io

“V současné době předpokládáme, že budeme mít dostatek prostředků na to, abychom uhradili všechny uznané pohledávky zákazníků a věřitelů v plné výši,” sdělil u soudu právník FTX Andrew Dietderich.

Připomeňte si

V listopadu 2022 požádala burza FTX o ochranu před bankrotem dle kap. 11 zákona o úpadku a její šéf Sam Bankman-Fried byl později shledán vinným z podvodu na zákaznících, věřitelích a investorech. Uživatelé tehdy přišli o kryptoaktiva v celkové hodnotě 8,9 miliard USD.

Háčkem je, že hodnota prostředků, která zákazníkům FTX bude vrácena, bude založena na cenách kryptoměn z listopadu 2022, tedy v den krachu FTX, což se některým zákazníkům nemusí líbit, protože trhy jsou dnes mnohdy na vyšších číslech než v roce 2022. Datum, z něhož se bude vypočítávat odškodnění (tedy listopad 2022) předběžně schválil konkurzní soudce John Dorsey.

V soudním jednání také zaznělo, že se neplánuje restart FTX, protože se nenašel žádný investor, který by chtěl vložit svůj kapitál do obnovy burzy. Právník FTX Dietderich řekl, že důvodem, proč žádný investor nepřistoupil ke koupi FTX, je hrozný stav společnosti, kterou za sebou nechal Sam Bankman-Fried.

“Náklady a rizika na vytvoření životaschopné kryptoburzy z toho, jakou spoušť po sobě pan Bankman-Fried zanechal, byly prostě příliš vysoké,” řekl Dietderich.

Na poslední zprávy o FTX reagoval také její token FTT, který podle serveru CoinGecko vzrostl z 2,65 USD až na skoro 3 USD, ale posléze klesl a nyní stojí $1,73.

Tato kryptoměna nemá v dnešní době žádné reálné využití, takže cenové pohyby způsobili spíše spekulanti, kteří reagovali na nové zprávy o FTX.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎