Finex.cz logo
Menu
Finex » 📈 Akcie » Samsung Electronics Co Ltd

Akcie Samsung (SMSN) – Aktuální cena, graf, kde koupit

Váš kapitál může být ohrožen*

Graf ceny akcií Samsung

Akcie Samsung (SMSN)
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Informace o akciích Samsung

Samsung Electronics je jihokorejský výrobce elektroniky a součástí skupiny Samsung, která podniká v širokém spektru odvětví.

Jsou akcie Samsungu sázkou na budoucnost a jak je obchodovat? Vyplácí Samsung dividendy? Pro koho jsou akcie Samsungu vhodné? To vše a mnohem více vám prozradí následující řádky.

Obsah článku o akciích Samsung

1.Historie Samsungu2.Akcie Samsung3.Historický vývoj cen akcií Samsung4.Samsung dividendy5.Jak obchodovat akcie Samsung?6.Jak nakoupit první akcie Samsungu?7.Vyplatí se o akciích Samsungu uvažovat?8.Diskuze o akciích Samsung (komentáře)

Historie Samsungu

Samotný Samsung byl založen v roce 1938 jako rodinná firma, ale jeho divize elektroniky vznikla až v roce 1969. V sedmdesátých letech se i díky podpoře státu stával Samsung čím dál více konkurenceschopnější i v mezinárodním měřítku.

V roce 1992 se Samsung stal největším výrobcem paměťových čipů na světě, v roce 2005 pak největším celosvětovým výrobcem LCD panelů. Samsung je dnes výrobcem nejenom mobilních telefonů, ale také televizí, pamětí, optických zařízení, baterií a dalších věcí. Více si o historii Samsungu můžete přečíst na oficiálních stránkách.

Akcie Samsung

V tomto článku se budeme bavit o obchodování akcií Samsungu na anglické burze, kterou bude nabízet velká většina zde dostupných brokerů. Akcie se ale obchodují i na burze korejské a mohou tam mít mírně odlišný průběh.

Na burze jsou akcie už od počátku tisíciletí a lze tak mít dobrou představu o jejich vývoji. Denně se obchodují řádově v desítkách tisíc kontraktů, což není mnoho, ale dostačuje to už na několikadenní obchody.

Historický vývoj cen akcií Samsung

Cena akcií Samsung
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

V letech 2012-2016 se cena akcií Samsung držela v pásmu, aby v polovině roku 2016 vystřelila vzhůru a o více jak rok později již byla na dvojnásobku své hodnoty a blížila se k hodnotě 1300 dolarů za akcii. Následoval jeden a půl roku dlouhý mírný pokles, aby se na počátku roku 2019 cena odrazila opět vzhůru a o rok později dosáhla nového maxima, i když jen o málo vyšší než původní vrchol. Následně cena opět začala klesat.

Samsung dividendy

Samsung pravidelně vyplácí dividendu, ale mění se jak její výše, tak způsob vyplácení (čtvrtletně, pololetně). Vzhledem k velikosti společnosti a jejímu tržnímu podílu se dá předpokládat vyplácení dividendy i do budoucna.

Jak obchodovat akcie Samsung?

Akcie Samsungu jsou dostatečně likvidní na krátkodobé obchodování. Při něm nemusíte vědět nic o společnosti a při obchodování se stačí řídit signály technické analýzy.

Při tomto způsobu obchodování vám z držení akcií nebudou plynout žádné výhody. Můžete proto využít obchodování CFD kontraktů, při kterém nedržíte samotné akcie, ale jen spekulujete na jejich růst nebo pokles. U CFD také můžete využívat páky, kdy vám broker půjčí část peněz na obchod a vy tak můžete obchodovat s menším obnosem.

Příklad obchodu: Akcie Samsungu se prodávají za 1 120 dolarů za kus. Nakoupíte 10 akcií, ale využijete páku 1:5. Díky tomu si pořídíte akcie v hodnotě 11 200 dolarů jen za 2 240$.

Po týdnu cena vzroste na 1 145 dolarů za akcii. Při prodeji tak vyděláte celkem 250 dolarů při investici jen 2 240 dolarů, čili za týden zhodnotíte své prostředky o více jak 11%.

Máte možnost držet akcie také dlouhodobě a spíše než na růstu ceny samotných akcií vydělávat na pravidelném inkasování dividendy. Tato varianta sice nenabízí tak zajímavé zhodnocení, ale je časově zcela nenáročná a také méně riziková.

Níže se můžete podívat na video, které vám na akciích Apple ukáže, v čem se liší klasický nákup akcií a obchodování akcií prostřednictvím CFD kontraktů. Video vám také ukáže, že je opravdu jednoduché akcie koupit. Obchody jsou prováděny u brokera RoboMarkets.

Video: Vzorové nákupy akcií Apple u Robomarkets

Jak nakoupit první akcie Samsungu?

O akciích Samsungu už víte vše důležité a můžete se pustit do reálného obchodování. Stačí k tomu splnit jen pár věcí:

  • V první řadě si musíte vybrat brokera, přes kterého budete obchodovat. Musí mít možnost kupovat akcie Samsungu, dále se zajímejte o výši poplatků. Při výběru vám mohou pomoct i naše recenze.
  • Po vybrání si u něj musíte založit účet. K tomu bude pravděpodobně stačit vyplnit formulář na internetu a ofotit doklady totožnosti.
  • Poté se seznámíte s obchodní platformou brokera, ve které budete zadávat své obchodní příkazy, a také budete stavět obchodní strategii, podle které budete nakupovat a prodávat. K procvičení můžete u některých brokerů využít i demo účet.
  • Pak si na účet u brokera převedete peníze, se kterými budete reálně obchodovat.
  • Nakonec už jen budete čekat, až vám vaše strategie dá signál k nákupu a v obchodní platformě provedete svůj první nákup. Nikdy nezapomeňte nastavit stop-loss, protože žádná strategie není stoprocentně úspěšná a ze ztrátového obchodu je důležité vystoupit včas a nepřijít o všechny peníze.

Zde můžete akcie Samsung bezpečně obchodovat

Favorit redakce
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  • Nákup a prodej akcií a ETF bez poplatku
  • Dobrá zákaznická podpora v češtině
  • Při obchodování menších objemů jsou větší poplatky (kromě akcií a ETF)
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Vyplatí se o akciích Samsungu uvažovat?

Samsung je silná nadnárodní společnost, která podniká v silném stabilním odvětví. Její akcie jsou dostatečně likvidní i pro krátkodobé obchodování a pravidelně vyplácí dividendu. Jedná se proto o zajímavou volbu jak krátkodobých obchodů, tak pozičního držení.

Nevýhodou je měnové riziko, jelikož akcie se neobchodují v českých korunách. Další nevýhodou je pak poměrně vysoká cena akcií, ta se však dá vyvážit finančním pákovým efektem.

Zaujala vás možnost ukrojit si kousek zisku velké nadnárodní společnosti? Či už nějaké akcie Samsungu vlastníte? Dejte nám vědět v diskusi pod článkem.

Více informací o Samsungu:


Více informací o akciích Samsung Electronics Co Ltd (SMSN)

JménoSamsung Electronics Co Ltd
TickerSMSN
Webové stránkyhttps://www.samsung.com/
Založeno1938
SektorInformační technologie
PrůmyslPolovodiče a polovodičová zařízení
Vyplácí dividendy?

Vývoj ceny akcie Samsung Electronics Co Ltd za posl. 2 týdny

Datum Hodnota Ticker
29. 03. 2023 Načítání... SMSN
28. 03. 2023 Načítání... SMSN
27. 03. 2023 Načítání... SMSN
26. 03. 2023 Načítání... SMSN
25. 03. 2023 Načítání... SMSN
24. 03. 2023 Načítání... SMSN
23. 03. 2023 Načítání... SMSN
22. 03. 2023 Načítání... SMSN
21. 03. 2023 Načítání... SMSN
20. 03. 2023 Načítání... SMSN
19. 03. 2023 Načítání... SMSN
18. 03. 2023 Načítání... SMSN
17. 03. 2023 Načítání... SMSN
16. 03. 2023 Načítání... SMSN

Ohodnoťte akcie firmy Samsung Electronics Co Ltd


Připojte se k diskuzi

Další Akcie, které by vás mohly zajímat

RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo