Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Citigroup

Akcie Citigroup – Aktuální cena, graf, dividenda, kde koupit

Graf ceny akcií Citigroup

Akcie CitiGroup
CZK
USD
EUR
Normal
Logarithmic

Informace o akicích Citigroup

Citigroup je americká společnost nabízející bankovní a finanční služby ve více než 160 zemích světa. Do roku 2009 byla společnost součástí indexu Dow Jones Industrial Average.

Jak je možné akcie Citigroup začít obchodovat? Vyplácí společnost dividendy? To a ještě mnohem více se dozvíte v našem článku.

Obsah článku o akciích Citigroup

1.Historie Citigroup2.Vývoj cen akcií Citigroup3.Dividendy Citigroup4.Možné obchodní strategie při obchodování Citigroup5.Jak obchodovat akcie Citigroup?6.Proč se vyplatí na akcie Citigroup zaměřit?7.Diskuze o akciích Citigroup (komentáře)

Historie Citigroup

Společnost vznikla v dubnu 1998 spojením skupin Citicorp a Travelers Group.

V roce 2008 do ní vstoupila americká vláda ve snaze zabránit jejímu krachu a tím poškození značné části obyvatel USA. Tato intervence byla ukončena v roce 2010.

Vývoj cen akcií Citigroup

citigroup akcie
Vývoj Citigroup ackií od roku 2020

V letech 2007-2009 nastal obrovský propad ceny, která se propadla z hodnot kolem 550 dolarů za akcii téměř až k pouhým 10 dolarům. Důvodem byly problémy společnosti ve finanční krizi a její bankrot, který byl odvrácen jen díky zásahu americké vlády.

Navíc se cena akcií do dnešní doby nevzpamatovala, 10 let po propadu se obchodovalo za ceny, které byly před propadem v roce 1995.

Od dosažení dna v roce 2009 jsou ale akcie v trvalém, byť velmi mírném růstu.

Dividendy Citigroup

Citigroup pravidelně vyplácí dividendy už od roku 1986, s jedinou výjimkou v roce 2010. V dalších letech pak byla spíše symbolická ve výši jednoho centu.

Vzhledem k výpadku v minulosti se nejedná o nejlepší akcie pro čistě dividendový zisk (na rozdíl od dividendových králů), ale při příznivém P/E poměru se může jednat o zajímavé přilepšení při dlouhodobějším obchodu.

Možné obchodní strategie při obchodování Citigroup

Nejrychlejší možností je pustit se do krátkodobého (až intradenního) obchodování, při kterém budete pozici držet v řádu dní či jen hodin. Tento přístup je však velmi náročný jak časově, tak psychicky na nutnost dělat rychle přesná rozhodnutí. Většinou může přinést jak největší zisky, tak i ztráty. Využijete při něm pouze technickou analýzu.

Pro začínající obchodníky bude pravděpodobně lepší střednědobé obchodování, tedy držet pozici týdny až měsíce. Kromě signálů technické analýzy je vhodné sledovat i důležité fundamentální zprávy.

Při tomto přístupu budete mít více času si vše promyslet a možnost vyvarovat se zbrklých špatných rozhodnutí.

Poslední možností je investovat do akcií (tedy držet je roky) a kromě růstu ceny i pravidelně inkasovat dividendu. V tomto případě je důležité hlavně sledovat fundamentální zprávy a díky tomu včas zareagovat na významné události (např. propad ceny v ekonomické krizi).

Příklad střednědobého obchodu

Jedna akcie Citigroup bude stát 80 dolarů. Nakoupíte jich 50 za celkem 4 000$. Jelikož však nebudete mít tolik peněz, využijete k tomu páku 1:5. Bude vám tak stačit zaplatit pouze 800$ ze svého a zbytek vám půjčí broker.

Po čtyřech měsících cena stoupne na 84$/akcii. Při prodeji tak získáte 4 * 50 = 200$. V této době však Citigroup také vyplatí dividendu ve výši 0,5$. Při padesáti akciích tak na dividendách získáte dalších 25 dolarů.

Celkový zisk bude činit 225 dolarů. Jelikož jste díky páce investovali pouze 800$, váš procentuální zisk bude 225 * 100 / 800 = 28,1 % za čtyři měsíce. Průměrné roční zhodnocení by tak činilo 84,3 % p.a.

Níže se můžete podívat na video, které vám na akciích Apple ukáže, v čem se liší klasický nákup akcií a obchodování akcií prostřednictvím CFD kontraktů. Video vám také ukáže, že je opravdu jednoduché akcie koupit. Obchody jsou prováděny u brokera RoboMarkets.

Video: Vzorové nákupy akcií Apple u Robomarkets

Jak obchodovat akcie Citigroup?

Pokud vás zaujala možnost obchodovat akcie jedné z největších amerických bank, od vašeho prvního obchodu vás nedělí zas tak mnoho:

  • Nejprve si musíte vybrat brokera, se kterým budete obchodovat. Zajímejte se o jeho reference i výši poplatků. V případě že nevládnete angličtinou, lze najít i brokery s českým rozhraním. Spolehlivý a prověřený broker je například XTB.
  • Poté si u vámi zvoleného brokera založíte účet. To lze většinou bez problémů přes internet vyplněním dokumentů a ofocením dokladů totožnosti.
  • Na nově založený účet si pak pošlete peníze, se kterými budete moct obchodovat.
  • Před prvním obchodem je rozhodně vhodné zvolit si obchodní strategii, podle které budete do obchodu vstupovat a vystupovat. U některých brokerů lze využít i demo-účet, abyste si mohli funkčnost strategie ověřit bez hrozby ztráty peněz.
  • Nakonec už se budete moct pustit do reálného obchodování a ideálně se i dostat k prvním výdělkům.

Recenze brokera XTB

Favorit redakce
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  • Nákup a prodej akcií a ETF bez poplatku
  • Dobrá zákaznická podpora v češtině
  • Při obchodování menších objemů jsou větší poplatky (kromě akcií a ETF)
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Proč se vyplatí na akcie Citigroup zaměřit?

Citigroup je značně obchodovaná a velká společnost, díky čemuž lze obchodovat s malým spreadem. Dlouhodobější obchody může taktéž vylepšit vyplácení dividendy, které je kromě jedné krize pravidelné. Nevýhodou může být měnové riziko při obchodování v dolarech.

Láká vás obchodovat akcie Citigroup? Nebo už je dokonce máte ve svém portfoliu? Podělte se s námi o vaše zkušenosti a názory.

Více informací o Citigroup:


JménoCitigroup
TickerC
Webové stránkyhttps://www.citigroup.com/citi/
Založeno1998
Vyplácí dividendy?

Cena akcie Citigroup za poslední 2 týdny

Datum Hodnota Jednotka
21. 04. 2021 $70,12 C
20. 04. 2021 $69,71 C
19. 04. 2021 $72,22 C
16. 04. 2021 $72,4 C
15. 04. 2021 $72,26 C
14. 04. 2021 $72,63 C
13. 04. 2021 $72,29 C
12. 04. 2021 $72,57 C
09. 04. 2021 $72,04 C
08. 04. 2021 $72,24 C
07. 04. 2021 $72,41 C

Ohodnoťte akcie této firmy


Další Akcie, které by vás mohly zajímat

RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 90 %
U 79 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo