Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Revolut – Recenze internetové peněženky a aplikace
Revolut

Revolut – Recenze internetové peněženky a aplikace

Poslední aktualizace recenze 21. 9. 2023 | Redakce Finex.cz
Hodnocení Finex.cz
98 %
Promo akce
Registrujte se přes odkaz v této recenzi a získejte Premium plán na 3 měs. zdarma! Více info v recenzi.

Revolut je skvělým usnadněním při zahraničních cestách a alternativou běžných platebních karet vydaných bankami. Umožňuje placení v zahraničí za lepších podmínek, poskytuje výhodné směnné kurzy a nabízí investiční nástroje. Revolut nabízí samozřejmě mnoho dalších funkcí, které si představíme v této recenzi.

Pokud vás zajímá, jak přesně Revolut funguje, co všechno umožňuje a proč si vybrat právě Revolut, jste na správném místě. Vše důležité se dozvíte v naší pečlivě vypracované recenzi.

Poznámka

Poznámka: Tuto službu spustila britská fintech společnost Revolut Ltd v roce 2015, přičemž v České republice působí od května 2018. Tržní kapitalizace Revolutu neustále rostou, což ji dle Forbes staví na první místo mezi evropskými mobilním bankami.

Obsah recenze Revolut

Co je to Revolut?

Revolut.com je služba, která představuje alternativu ke klasické platební kartě a osobnímu účtu. Lze ji považovat za určitou formu internetové peněženky, se kterou však můžete investovat a výhodně směňovat širokou škálu měn.

Revolut můžete použít při platbách v zahraničí, častých měnových převodech či při tuzemských a mezinárodních transakcích.

Konkrétně tedy nabízí možnost nákupu a prodeje kryptoměn, obchodování s akciemi nebo s ETF, investování do komodit, platby telefonem a mnoho dalších velmi užitečných funkcí! A aby toho nebylo málo, umožňuje vést až 30 různých měn, díky čemuž při placení v zahraničí výrazně ušetříte.

O jejím úspěchu vypovídá i počet uživatelů, který v roce 2022 překročil hranici 25 milionů napříč světem. V České republice jeho služby využívá přes 485 tisíc uživatelů.

Video: Jak funguje Revolut? Zdroj: Revolut YouTube

BONUS: Získejte od Revolut 250 Kč zdarma!

Díky tomu, že naše stránky Finex.cz navštěvuje spousta lidí, jsme byli schopni s Revolut domluvit pro naše čtenáře speciální akci.

Stáhněte si Revolut přes tento odkaz, získejte svoji platební kartu Revolut a zaplaťte s ní jakýkoli nákup.

Na váš Revolut účet bude poté automaticky připsáno 250 Kč ZDARMA.

Favorit redakce

Výhody
 • Skvělé kurzy pro směnu měn
 • Možnost využít Google Pay či Apple Pay
Nevýhody
 • Prémiové karty jsou až za příplatek
 • Výběry z bankomatu zdarma mají své limity

Jak Revolut funguje a co umí?

Revolut se od běžného bankovního účtu odlišuje mnoha způsoby. Ačkoliv si u Revolutu založíte účet, veškerá jeho správa probíhá pouze prostřednictvím Revolut aplikace. Po založení účtu obdržíte Revolut kartu a nic jiného již nepotřebujete. Pojďme si představit, jak Revolut funguje a jaké funkce nabízí!

Je Revolut banka?

Vzhled Revolut aplikace

Firma sice má bankovní licenci, nicméně Revolut jako banka funguje pouze v mobilním telefonu prostřednictvím mobilní aplikace Revolut – Beyond Banking, kterou si můžete stáhnout jak pro Android, tak pro iOS.

V posledních pár letech však začala představovat svůj nový koncept Revolut Bank, se kterým se chce zase o kousek přiblížit klasickým bankám. I když bude i nadále fungovat pouze digitálně, má v plánu poskytovat například spořící účty či krátkodobé úvěry.

Právě proto došlo 1. července 2022 i ke sloučení Revolut Payments UAB do Revolut Bank UAB, čímž se všichni klienti dostali pod křídla právě Revolut Bank.

Co to znamená pro samotné uživatele? V první řadě již nevlastní pouze účet u internetové peněženky, ale naopak běžný účet jako u klasické banky. Ze sloučení však plynou i další výhody, a to zejména pojištění vkladů ve výši 100 000 EUR.

Revolut platební karta

Revolut má v nabídce předplacenou debetní kartu od Visa. Revolut platební kartu můžete využít především pro směnu peněz za mnohem výhodnější kurzy, než které nabízejí tuzemské banky. Hodí se tedy např. na dovolenou, kde můžete z bankomatu vybírat peníze s výrazně lepším kurzem.

V současné době je k dispozici směna do více než 30 světových měn. S kartou Revolut lze samozřejmě nejen vybírat z bankomatů, ale také platit po celém světě.

Jak na Revolut kartu vložit peníze?

Vzhledem k tomu, že je Revolut karta běžnou debetní kartou, abyste s ní mohli platit a provádět transakce, je na ni nejprve nutné vložit peníze.

To lze uskutečnit třemi způsoby:

 • Nejjednodušší a současně nejvýhodnější variantou je nahrát si peníze prostřednictvím aplikace ze své české platební karty. Kartu si do aplikace uložíte a poté pouze převedete požadovanou částku. Využít můžete také funkce automatické nabití, které se provede v případě, že zůstatek klesne pod vámi nastavený limit.
 • Peníze na Revolut kartu si můžete také poslat bankovním převodem. Tento způsob se vám může ale prodražit, protože Revolut nemá účet u české banky, a vy tak vlastně posíláte mezinárodní SWIFT platbu, za kterou své bance zaplatíte poplatek.
 • Pokud využíváte služeb Google Pay nebo Apple Pay, může být tato forma převodu peněz pro vás tím nejlepším způsobem.
Poznámka

Revolut kartu můžete používat jako jakoukoliv platební kartu. Lze s ní hradit nákupy na internetu, v obchodech, vybírat z bankomatů po celém světě. Díky tomu, že není napojena na bankovní účet, nemusíte se obávat jejího přečerpání nebo vybílení celého konta. Velkou výhodou je také fakt, že si můžete kartu kdykoliv zablokovat a odblokovat a to kolikrát chcete. Před výběrem z nějakého pochybného místa si ji odblokujete a po výběru ihned zablokujete. Konec strachování se.

Aplikace Revolut

Jak už jsme zmínili, účet u Revolut funguje pouze přes mobilní aplikaci, dostupnou v Google Play a App Storu. Aplikace je uživatelsky velmi oblíbená, přehledná, intuitivní a nabízí prakticky vše, co během běžného dne potřebujete.

Revolut si už od začátku zakládá u své aplikace na pozitivní uživatelskou zkušenost, která je vlastně součástí politiky celé společnosti. Právě proto dbá na detaily a neustále přináší svým uživatelům nové služby a vylepšení. Využít tak můžete pokročilé analýzy výdajů, ale i aktuální přehled rozložení vašeho portfolia.

Aplikace Revolut umožňuje platit online, provádět transakce a platit v obchodech. Dle obrovského množství uživatelských hodnocení na Google Play to vypadá, že je velmi oblíbená a dobře zpracovaná. Navíc je kompletně přeložená do češtiny.

Zdroj: Google Play
Hodnocení uživatelů aplikace Revolut v Google Play.
Zdroj: App Store
Hodnocení uživatelů aplikace Revolut v App Store.
Poznámka

Poznámka: Revolut neustále úporně pracuje na akvizici nových uživatelů, takže prakticky nepřetržitě můžete využít štědré bonusy za registraci vašich známých, přátel či rodinných příslušníků – odměna se běžně pohybuje od 300 do 1 000 Kč, ale je možné, že Revolut přijde i s dalšími lákadly.

Vedení účtu v mnoha světových měnách

Revolut účet lze vést v mnoha světových měnách. Díky tomu se jedná o nejlevnější způsob placení v zahraničí – jednoduše platíte měnou, která je v daném státě určená. Velkou výhodou, kterou v České republice oceňujeme, je nabití peněženky českou měnou.

Díky této funkci můžete posílat peníze do zahraničí levněji. Při mezinárodních směnách, převodech či příjmu peněz vám nehrozí žádné skryté poplatky nebo nesmyslné kurzy.

Poznámka

Účet lze nyní vést ve více než 30 měnách, jedná se o tyto měny: CZK, USD, EUR, GBP, dále pak AED, AUD, BGD, CAD, CHF, DKK, HKD, HRK, HUF, ILS, JPY, MAD, MXN, NOK, NZD, PLN, QAR, RON, RUB, SAR, SEK, SGD, THB, TRY, ZAR.

Jak funguje převod měn?

Revolut, na rozdíl od bank, nepoužívá pro převod rozdílný kurz na nákup a prodej, ale peníze převádí za tzv. středový kurz, a to zdarma. Díky tomu se jedná o výhodnější převody, na kterých můžete na jedné týdenní dovolené ušetřit tisíce korun, oproti klasickým kurzům českých bank.

Je však důležité dát si pozor na to, že převod o víkendech je zpoplatněný. Revolut totiž používá předem stanovené přirážky k jednotlivým měnám.

Budete-li tedy měnit peníze mimo standardní obchodní hodiny (zejména víkendy a svátky), zaplatíte za to poplatek. Poplatek je u většiny standardních měn 0,5 %.

Zahraniční platby

Podstatou Revolutu jsou levné zahraniční platby, za které si účtuje oproti klasickým bankám výrazně nižší poplatky. Zdarma jsou převody v rámci stejné země a SEPA platby.

Limity se přitom liší podle tarifu, který vlastníte – Standard a Plus jsou omezené na limit 1 000 USD, další platby jsou následně zpoplatněny poplatkem 0,5 %. U tarifů Premium a Metal žádná omezení neexistují.

Na platbu poplatků se připravte u mezinárodních plateb neboli SWIFT plateb, u kterých se může výše poplatků lišit – celý ceník si můžete prohlédnout zde. S tarify Premium a Metal lze využít slevy, a to 20 % a 40 % u každé mezinárodní platby.

Právě výběr platby ovlivní i samotnou délku převodu. U účtů od Revolutu je převod téměř okamžitý. Problematičtější jsou převody na karty, které by měly trvat maximálně několik minut, ale někdy dojde ke zpoždění – to však Revolut svádí většinou na banku, kde máte vedený běžný účet. Mezinárodní platby trvají zpravidla 3 až 5 pracovních dní.

Trezor Revolut Vault

Trezor Vault umožňuje dávat si stranou své finance a šetřit tak peníze. Platby lze zaokrouhlovat a spořit si rozdíl nebo si do trezoru převádět peníze jednorázově či pravidelně. Trezor je virtuální a našetřené finance si z něj můžete kdykoliv dle potřeby vybrat.

Rozložení plateb mezi uživateli

Revolut vyslyšel požadavky svých uživatelů, kteří dlouho volali po možnosti rozložení neboli “splitnutí” plateb mezi více uživatelů (podobnou funkci nabízí například Twisto).

Uživatelé tak běžně mohou na pár kliků rozložit platbu mezi více lidí. Navíc nemusíte řešit, jestli se jedná o uživatele Revolutu – stačí, když vyberete kontakt uživatele, který má část platby uhradit, a aplikace se o vše postará za vás.

Nástroj pro plánování rozpočtu

S funkcí pro plánování rozpočtu budete mít své finance pod kontrolou. Tento nástroj umožňuje nastavit si vlastní rozpočet a získat kontrolu nad svými výdaji. Můžete si nastavit například rozpočet na cestování, nákupy, restaurace. V aplikaci poté sledujete, jak si vedete a jak se vám plnění cílů daří.

Revolut a platby s Google Pay a Apple Pay

Revolut umožňuje také placení mobilním telefonem nebo hodinkami pomocí Apple Pay a Google Pay. Stačí si Revolut kartu jednoduše přidat do aplikace od Android nebo iOS. Veškeré údaje si aplikace načte z appky Revolut. Díky tomu budete moci platit rychle, pohodlně a bezpečně.

Revolut Apple Pay
Revolut Apple Pay. Zdroj: Revolut.com

Tarify Revolut

Revolut podobně jako většina služeb nabízí hned několik tarifů, ze kterých můžete libovolně vybírat. V nabídce jsou konkrétně čtyři tarify: Standard, Plus, Premium a Metal, z nichž tři jsou zpoplatněné. I zde platí pravidlo, že čím dražší tarif vlastníte, tím více služeb a různých vychytávek můžete využívat.

Zdroj: Revolut.com
Srovnání poplatků za tarify: Standard, Plus, Premium a Metal.
Poznámka

TIP: Poplatky za tarif u Revolut činí (měsíčně): Standard 0 Kč, Plus 89,99 Kč, Premium 174,99 Kč a Metal 299,99 Kč.

Standardní tarif – Revolut karta zdarma

Úplným základem, který můžete u Revolutu získat je tarif Standard, který je zcela zdarma. Do předu však počítejte s poplatkem za doručení karty – jeho výše se pohybuje od 99 do 199 Kč. Pokud se neřadíte mezi vášnivé investory či cestovatele, určitě si se základním tarifem vystačíte.

Naleznete zde prakticky vše, co jako běžný uživatel potřebujete – výhodné kurzy, výběry a převody ve více než 30 světových měnách a platební kartu, která hravě dokáže platit až ve 150 měnách. Samozřejmostí je také vychytaná aplikace, se kterou budete mít svůj rozpočet neustále pod kontrolou.

Investovat můžete i do kryptoměn a dalších investičních instrumentů jako jsou akcie, ETF či komodity – u nich však očekávejte určitá omezení. Pro představu tedy můžete měsíčně bezplatně provést pouze jeden nákup akcií, u dalších už budete muset zaplatit poplatek 1,5 %.

Počítejte také s limitovaným počtem výběrů z bankomatů, zpoplatněnými zahraničními platbami či bezplatným převodem měn pouze do 1 000 EUR. Jestliže se však opravdu řadíte mezi běžné a nenáročné uživatele, určitě se bez upgradu bez problému obejdete.

INFOBOX: Výběr z bankomatu je u tarifu Standard zdarma pouze do měsíčního limitu 4 500 Kč (max. 5 výběrů). Poté si Revolut účtuje poplatek 2 % z vybírané částky, přičemž minimální výše poplatku je 1 EUR.

Revolut připravuje novou funkci v podobě obdoby spořícího účtu, se kterým budou moci uživatelé jednoduše zhodnotit své finanční prostředky.

Výše úrokové sazby se přitom bude odvíjet od tarifu, kterým bude daný uživatel disponovat. Funkce by měla být spuštěna v průběhu roku 2022.

Revolut Plus

Pomyslným mezistupněm mezi bezplatným tarifem a opravdu kvalitním účtem od Revolut, je tarif Plus. Za ten měsíčně zaplatíte 89,99 Kč a získáte menší výhody oproti již zmíněnému tarifu Standard.

Konkrétně tedy nejsou výběry z bankomatu limitovány počtem, ale naopak částkou. Využít přitom můžete i dopravy karty zdarma či prioritní uživatelskou podporu 24/7. Novinkou je ochrana plateb do ročního limitu 1 000 EUR – službu lze využít v případě, že vám obchodník odmítá vrátit peníze, nebo vám někdo vaše finanční prostředky odcizil.

Na podobném principu funguje i možnost vrácení peněz během 90 dní u zboží v hodnotě od 50 do 300 EUR. Možné je využít také vrácení platby u lístků na koncerty či jiné akce, a to až do výše 1 000 EUR.

Poplatky za investování či limit pro bezplatný převod měn zůstává bohužel stejný – změna je pouze u počtu bezplatných obchodů s akciemi, které lze provést rovnou třikrát měsíčně. I přesto je ale tarif Plus menším upgradem, který uvítají zejména uživatelé, kteří od platební karty očekávají více než jen základní funkce.

Revolut Premium

Pro náročnější uživatele Revolut nabízí tarif Premium, za který měsíčně zaplatíte 174,99 Kč – platba se automaticky strhne z vašeho účtu, pokud nemáte dostatek peněz strhne se i tak, přičemž je nutné částku do 30 dní doplatit. Pokud tak neučiníte Revolut vám tarif zruší a zároveň si naúčtuje i poplatky.

Jelikož se nejedná o zrovna nejmenší částku, vyplatí se popřemýšlet, zda veškeré služby budete opravdu využívat. Najít zde můžete stejné výhody jako u tarifu Plus ale ve většině s vyššími limity.

Dostupná je tedy například ochrana plateb do 2 500 EUR, limitní převody měn či výběry z bankomatů zdarma do 9 000 Kč. Při platbách prostřednictvím SWIFT lze použít 20% slevu.

Tarif potěší i investory, kteří se mohou těšit na snížené poplatky u kryptoměn z 2,5 % na 1,5 % a komodit z 1,5 % na 0,50 %. Navíc lze využít i pět obchodů s akciemi zdarma.

Upgrade na Premium provedete jednoduše v aplikaci, přičemž si následně můžete objednat i novou Premium kartu. S ní máte expresní doručení zdarma, počítejte ale i s propracovanějším designem.

Kromě Premium karty, máte náhradní kartu zdarma jedenkrát ročně.

Najde se zde, ale i celá řada výhod pro cestovatele, včetně služby Smart Delay. S ní se můžete při zpoždění letu o více než hodinu přesunout do letištního salónku spolu s jedním ze svých přátel.

Výhodné je také cestovní pojištění, které u Premium tarifu funguje po celém světě a kryje vás a případně i děti do 17 let, které s vámi cestují. Podmínkou je, že cesta nesmí trvat déle než 90 dní – ihned poté už nejste pojištěním kryti.

Vztahuje se například na pohotovostní lékařské ošetření, zubní ošetření, zpoždění zavazadel či zranění během sportování. Všechna krytí mají samozřejmě své limity – u pohotovostního ošetření se jedná například o 10 milionů EUR. Do července 2022 stála za pojištěním společnost Allianz, poté její práci převzala odnož společnosti Revolut Insurance Europe UAB.

U Premium tarifu se navíc nabízí možnost vytvoření bezpečnější Revolut virtuální platební karty, kterou si rozebereme o pár odstavců níže v této Revolut recenzi.

Revolut Metal

Posledním a zároveň nejdražším tarifem je Metal, u kterého poplatek činí měsíčně 299 Kč. Cena je možná trochu přehnaná, na druhou stranu, součástí této Metal karty je mnoho dalších výhody navíc, které ocení zejména uživatelé, pro které je cestování denním chlebem. K tarifu získáte vlastní exkluzivní Metal kartu s opravdu propracovaným designem, která vám bude doručena expresně a zdarma.

Tarif Metal nabízí, kromě stejných služeb, které jsou součástí tarifu Premium, další řadu výhod. Jedná se například o navýšení limitů pro výběry z bankomatů na 22 000 Kč měsíčně či cashback pro všechny platby. – Peníze z cashbacku ve výši až 1 %se automaticky ukládají do trezoru, přičemž jej lze získat ve všech 30 podporovaných měnách, ale zároveň i kryptoměnách, a to v Bitcoinu, Litecoinu a Ethereu. U SWIFT plateb vám Revolut poskytne 40% slevu.

V nabídce je opět i kvalitní cestovní pojištění a služba Smart Delay, kterou můžete využít vy i další vaši tři přátelé. Zajímavá je také spoluúčast při pronájmu automobilu či krytí osobní odpovědnosti do 1 milionu EUR.

Dětský tarif Junior

Tarif Junior je dětský účet, prostřednictvím kterého si děti mohou osvojovat finanční gramotnost. Naučí se zodpovědně utrácet, vytvářet si rozpočty a budovat zdravý vztah k financím. Rodiče účet sami sledují a mají nad ním dozor. K účtu náleží karta a aplikace Junior.

U Standard tarifu si můžete otevřít pouze jeden účet. Tarify Plus a Premium nabízí dva účty a tarif Metal hned 5 účtů – pokud tedy máte více dětí, určitě není od věci investovat do vyššího tarifu.

Změna tarifu – upgrade vs downgrade

Pokud se rozhodnete svůj tarif změnit, můžete přistoupit buď k upgradu, nebo downgradu. V prvním případě si můžete převést svůj účet na vyšší tarif, což provedete jednoduše, a hlavně bezplatně uvnitř aplikace – za pár kliků tak můžete mít sjednaný nový tarif a využívat veškeré služby.

Větším oříškem je downgrady neboli změna na nižší tarif, kterou Revolut nevidí zrovna rád. Nejednoduší je převod v období 14 dní od sjednání původního tarifu, díky čemuž se vyhnete platbě poplatku a společnost vám navíc vrátí i uhrazené předplatné.

Pozor si dejte při objednávce karty před zrušením předplatného – v takovém případě budete muset uhradit cenu karty i její dopravu. U tarifu Metal to bude 40 EUR za kartu a dalších několik euro za dopravu.

O trochu složitější je to se změnou po uplynutí lhůty 14 dní a v případě, že se rozhodnete tarif změnit v průběhu 10 měsíců. Za takové situace si bude Revolut účtovat poplatek ve výši dvou měsíčních předplatných, přičemž vám nevrátí ani již uhrazené předplatné. Po uplynutí 10 měsíců můžete tarif změnit bezplatně, ale připravte se na to, že vám nebude vráceno již dopředu uhrazené předplatné.

Virtuální platební karty Revolut

Revolut nabízí podobně jako většina jeho konkurence virtuální karty, čímž se snaží zvýšit míru bezpečnosti u online plateb. Vybírat můžete hned ze dvou typů virtuálních karet, a to těch jednorázových a permanentních.

Jednorázové virtuální karty

Jednorázové virtuální platební karty jsou platné jen na jednu jedinou platbu, přičemž po jejím provedení se jejich CVC kód změní. Díky tomu nevystavujete svůj bankovní účet nebezpečí zneužití karty a odčerpání jiné finanční částky.

Virtuální karta Revolut se hodí zejména pro platby na místech, které vám přijdou pofidérní, ale nemáte možnost zaplatit hotově. Za konkrétní produkt nebo službu zaplatit nějakým způsobem musíte.

Tento typ karty s měnícím se CVC kódem však není zdarma a abyste ji mohli používat, musíte si zřídit placený tarif Premium nebo Metal.

Permanentní virtuální karty

U všech tarifů můžete využít i klasické permanentní virtuální karty, které slouží ke správě online plateb. Opět se tak můžete vyhnout případnému zneužití vašeho účtu a zároveň budete mít dokonalý přehled nad svými měsíčními výdaji.

Vygenerovat si totiž můžete hned pět virtuálních karet, se kterými budete platit jen některé položky, například předplatné, zábava a online nákupy.

Revolut a investování

Revolut vás vpustí i do světa investic. Nabízí totiž obchodování s akciemi, ETF, kryptoměnami a komoditami. Uživatelé tak mohou kromě nákupu kryptoměn a akcií nakupovat i zlato či stříbro. Obchodování akcií a kryptoměn, ale i dalších komodit je přístupné pro uživatele tarifu Revolut Metal, Premium, Plus i Standard.

Zdroj: Revolut.com
Revolut poplatky pro investovani.

Revolut a akcie

Zdroj: Revolut.com
Sekce investování do akcií

Revolut umožňuje obchodovat s akciemi uživatelům všech svých tarifů. Cílem je, aby bylo pro uživatele obchodování snadné a rychlé.

S Revolut můžete investovat do zlomkových akcií již od 1 $, díky čemuž je obchodování s akciemi dostupné opravdu všem.

Můžete nakupovat a prodávat akcie světových společností na amerických akciových trzích. K dispozici je přes1 100 akcií společností jako je Apple, Meta, Tesla či např. Zoom. Navíc nejsou stanovené žádné minimální limity na vašem účtu.

S tarifem Revolut Metal můžete obchodovat bez omezení, s Revolut Premium máte k dispozici 5 obchodů bez provize měsíčně, s Revolut Plus 3 obchody zdarma a s Revolut Standard 1 obchod. Roční poplatek za úschovu aktiv se pohybuje kolem 0,01 % z tržní hodnoty aktiv a je placen měsíčně.

Nákup akcií je v tomto případě komplikovanější, přičemž je nejprve nutné převést měnu na USD a obchodní akciový účet. Teprve poté se můžete pustit do nákupu či prodeje akcií, a to i těch dividendových. K dispozici jsou vám také příkazy limit order a stop loss.

Podobně jako u brokerů s akciemi přímo nedisponujete a pouze máte se společností uzavřenou smlouvu o obchodování s nimi.

Pokud navíc společnost vyplácí dividendy, budou vám pravidelně připisovány na váš účet v odpovídající hodnotě podle výše vašeho podílu.

Revolut a kryptoměny

Na svém Revolut účtu si můžete také koupit, držet a prodat kryptoměny, a to u všech tarifů, tedy i pro uživatele tarifu Standard. Revolut prozatím pokračuje s vývojem služeb spojených s kryptoměnami ve vybraných zemích. U nás v ČR tedy momentálně není možné disponovat s nakoupenými kryptoměnami a pouze musíte společnosti věřit, že vámi nakoupené kryptoměny opravdu drží a dokáže vykompenzovat jejich případný růst.

V UK jsou však již testovány převody kryptoměn na privátní kryptoměnové peněženky. Pro české uživatele je pouze dostupná funkce převodu kryptoměn mezi účty uvnitř Revolutu – pokud tedy chcete poslat svým přátelům platbu v kryptoměnách, můžete tak provést v řádu pár minut.

Revolut v současné době podporuje desítky kryptoměn a tokenů, včetně – Bitcoinu, Bitcoin Cash, Etherea, Litecoinu a Ripple. Kryptoměny můžete snadno a rychle zakoupit za svůj zůstatek na Revolut účtu, bez neustálého zasílání peněz do kryptoměnových burz.

Výhodou je, že pokud máte na účtu kryptoměny a chcete platit kartou, automaticky vám je aplikace převede na požadovanou měnu podle aktuálního kurzu.

Odpadá tedy nutnost kryptoměny ručně kontrolovat a prodávat. Díky tomu, že prodáváte kryptoměny přímo na Revolutu, jsou vaše finanční prostředky ihned k dispozici. Podobně jako u kryptoměn můžete při obchodování s kryptoměnami zadávat limit order či stop loss.

Revolut a komodity – investování do zlata

Služba Revolut umožňuje také investování do komodit. Tato služba je dostupná všem uživatelům, přičemž tarify Premium a Metal nabízí i možnost se zlatem i platit.

Revolut navíc nabízí několik možností, jak se zlatem obchodovat. Nejjednodušší je nakoupit jej za tržní cenu, ale možná je také automatická výměna zlata a nastavení požadovaných cenových limitů. Poslední variantou je naúčtování cashbacku v podobě zlata, které je však možné pouze u Revolut karty Metal.

Velkou výhodou je, že u Revolut nemusíte nakupovat zlato po uncích, ale lze zakoupit i jeho zlomky. Minimální částka je 10 haléřů. I zde však počítejte s poplatky, během týdne zaplatíte u tarifů Standard a Plus 1,5 % a u Premium a Metal 0,25 %, přes víkend pak 1 %.

S nakoupeným zlatem pak můžete pomocí Revolut karty platit, nebo ho směnit za fiat měny či kryptoměny. Také je možné ukládat si jej do trezoru. Více o této nové službě investování do zlata u Revolut se dozvíte v našem článku zde.

Revolut a ETF

Revolut umožňuje diverzifikovat své portfolio pomocí více než 150 fondů obchodovaných na burze (ETF) a investovat již od 1 EUR. V nabídce jsou nekomplexní ETF, které jsou registrovány v Evropské unii. Mezi běžné typy ETF patří např:

 • Tržní indexy: Sledují výkonnost určité burzy nebo celkového trhu (např. indexu S&P 500 nebo Dow Jones Industrial Average).
 • Sektorové indexy: Zaměřené na určitá odvětví nebo sektory, jako jsou technologie, zdravotnictví nebo energetika.
 • Dluhopisové indexy: Sledují výkonnost určitého trhu s dluhopisy, například státních nebo podnikových dluhopisů.
 • Komoditní ETF: Investují do fyzických komodit, jako je zlato, ropa nebo zemědělské produkty.
 • Aktivně spravovaná portfolia: Jsou spravována týmem investičních profesionálů, kteří dle vlastní analýzy do fondu cenné papíry vyberou.

Zákazníci společnosti Revolut Trading Ltd. zatím nemají k ETF přístup. ETF jsou zatím k dispozici pouze pro zákazníky zařazené pod Revolut Securities Europe UAB. Pokud chcete zjistit, jaká společnost vám služby poskytuje, jděte na záložku Stocks ve vaší mobilní aplikaci Revolut a posuňte se na konec stránky, kde uvidíte prohlášení.

Bezpečnost Revolut – vyplatí se mít na pozoru?

Jelikož se jedná pouze o digitální službu, je jasné, že se najdou lidé, kteří jí nebudou zcela věřit. Právě proto se Revolut snaží neustále pracovat i na své bezpečnosti. Kromě toho, že nabízí pojištění vkladů do 100 000 EUR, investuje i do dalších bezpečnostních mechanismu a prvků.

Přístup do aplikace si tedy můžete chránit buď kódem, nebo otiskem prstu. Další možnou ochranou jsou finanční limity, které není možné překročit – pokud se někdo do vašeho účtu dostane a rozhodne se přeposílat vyšší částky, má smůlu.

Karta navíc komunikuje neustále s vaším mobilním telefonem a hlídá si vaši polohu – jestliže při placení zjistí, že karta je vzdálená od vašeho mobilního telefonu, ihned platbu zablokuje. Toto zabezpečení se vám však může vymstít – pokud například používáte VPN nebo váš telefon jen špatně rozpozná polohu, můžete se připravit na menší trapas, kdy vám bude platba zamítnuta.

Aplikace vás navíc neustále informuje o pohybu na vašem účtu, takže při podezřelé platbě můžete jednoduše zablokovat kartu a případní zloději mají utrum.

Důležitá je však i samotná pověst společnosti, která aktuálně disponuje bankovní licencí a už má za sebou delší historii na trhu. V podstatě se tedy dá říct, že se jedná o již ověřenou a dobře fungující společnost.

Zákaznická podpora

Poměrně často rozebíraným tématem u Revolutu je zákaznická podpora. Ta, i přesto, že si Revolut zakládá na spokojenosti svých zákazníků, značně pokulhává. Velký problém je v tom, že většina hlášení je řešena automaticky, což znamená, že při řešení akutních či složitějších situací budete mít velký problém spojit se s někým, kdo vás skutečně vyslechne.

Jestliže navíc ztratíte přístup do aplikace, kde můžete komunikovat skrze online chat, bude pro vás velmi složité najít způsob, jak se se zákaznickou podporou spojit.

Odpověď na e-maily má totiž časté prodlevy, a to i v řádu několika dní, což u opravdu palčivých problémů nepadne zrovna na úrodnou půdu. Pokud se však jedná o banální dotazy, můžete počítat s tím, že vám podpora do pár minut či hodin vyhoví.

Revolut a sankce na ruské společnosti – je na místě mít obavy?

Nejednoho uživatele začátkem roku 2022 vyděsily kroky Evropské Unie, která po ruské invazi na Ukrajinu přistoupila k četným sankcím. Ty zasáhly velkou část ruských společností a také podnikatelů. U nás jsme si toho mohli všimnout například u Sberbank, přičemž velké obavy kolovaly i u banky Expobank – tu však ruský podnikatel prodal novým majitelům.

Ihned se tedy na internetu začaly šířit i obavy ze strany uživatelů Revolutu, jelikož jeho zakladateli jsou ruský podnikatel Nikolaj Storonskij a ukrajinský podnikatel Vlad Yatsenko. Právě ruský podnikatel je synem ředitel ruského Gazpromu, což vedlo k úvahám, že se sankce dotknou i tohoto startupu.

Samotná společnost se od invaze distancovala a ujistila uživatele, že ona nebude terčem sankcí – v souvislosti s tím vypnula své služby v Rusku i Bělorusku. V její prospěch vypovídá i fakt, že se oficiálně jedná o firmu se sídlem v Londýně, která v tomto ohledu nemá žádné vazby na Rusko. Uživatelé teď tedy mohou být v klidu – prozatím je aplikace bezpečná a nemá smysl panikařit.

Navíc veškeré účty nově spadají pod Revolut Bank, jejíž sídlo je oficiálně v Litvě, a kde jsou veškeré vklady ze zákona pojištěny do 100 000 EUR – kdyby tedy potenciálně došlo ke krachu či ukončení působení Revolutu v Evropě (což nepředpokládáme), byly by následně vyplaceny vklady až do této výše – podobně bylo postupováno i u již zmíněné Sberbank.

Výhody a nevýhody Revolut

Revolut nám přináší mnoho skvělých výhod. Hlavní a nejdůležitější význam má při platbách v zahraničí, kde se oproti směňování ve směnárnách opravdu vyplatí.

Je ale dokonce výhodnější nežli platby běžnou platební kartou, která funguje za podmínek aktuálního kurzu. Na tom bohužel vydělávají především banky, ale nám se takový kurz může v konečném důsledku pěkně prodražit.

Samozřejmě díky rozšíření svých funkcí nabízí spousty dalších služeb, které ulehčí život nejednomu cestovateli nebo investorovi. Revolutku díky tomu používají lidé již běžně i zde v České republice i mimo své zahraniční cesty. Pojďme si shrnout vše, co Revolut karta umí a vyvodit z toho výhody a nevýhody, které nám přináší.

Výhody Revolut

 • Směna za výhodné středové kurzy
 • Žádné poplatky za transakce
 • Vedení účtu v mnoha světových měnách
 • Rychlý převod peněz pomocí aplikace
 • Bezpečnost vašich financí
 • Možnost investovat do akcií, kryptoměn a komodit
 • Zdravotní pojištění, pojištění věcí proti krádeži, při zpoždění letu, ztrátě zavazadel a další
 • Virtuální platební karty Revolut
 • Platby telefonem za pomocí Google Pay a Apple Pay

Nevýhody Revolut

 • Výběry z bankomatu zdarma mají své limity
 • Měnové kurzy se o víkendu zpoplatňují
 • U některých kurzů si dejte při převodu měn pozor, ať se potom nedivíte
 • Pomalá zákaznická podpora

Zpoplatněním měnových kurzů o víkendu se Revolut chrání před znehodnocením měny, protože o víkendu jsou tradiční burzy zavřené. V sobotu a neděli tak za převod měny zaplatíte také poplatek od 0,5 % – 1 %. Jak se před tímto poplatkem chránit? Myslete na včasný převod měn v týdnu.

Počítejte také s tím, že Revolut bude ověřovat vaši totožnost. To je z důvodu bezpečnosti, aby někdo nezneužil vaše osobní údaje.

Ověření totožnosti probíhá tak, že do aplikace nahrajete screen svého občanského průkazu a selfie obličeje. Pro aktivaci účtu je třeba provést dobití ve výši 300 Kč z vaší platební karty.

Konkurence Revolut

Revolut není samozřejmě jediným průkopníkem v této oblasti. Má i celkem schopnou konkurenci, ke které se řadí například TransferWise, Curve či Twisto. Na rozdíl od těchto služeb je však Revolut bankovní službou.

Všechny tyto služby jsou vhodné pro usnadnění cestování a zároveň lze všechny považovat za FinTech platformu. Navíc je lze ovládat přes mobilní aplikaci, Twisto a TransFer Wise mají i desktopovou verzi.

 • Twisto je velmi úspěšný FinTech startup, který svou konkurenci velmi rychle dohání. Nabízí služby, které byste jinde pohledali. Výhodou je česká podpora na jedničku.
 • Curve je vlastně peněženkou pro jiné karty a co do kurzů není rozhodně tak výhodná, jako Revolut nebo právě Twisto.
 • Také TransferWise nabízí mnoho skvělých funkcí užitečných na cesty. Umožňuje vést účty v nespočtu měn, převádět peníze, platit kartou. Dobíjení účtů je zde ale zpoplatněné ve výši okolo 2 %.

Ačkoliv TransferWise a Curve nabízejí také výhodné převody měn, Revolut kurzy stále vychází levněji. Například u TransferWise platíte totiž poplatky za převod, které se pohybují okolo 0,5 %.

Závěr – doporučujeme Revolut?

Doporučili bychom Revolut? Z našeho pohledu rozhodně ano. Důvodů je hned několik. Veškeré z nich jsme zmínili ve výhodách o několik odstavců v této recenzi Revolut výše.

Revolut karta vám bude skvělým pomocníkem na cestách. Už jsme v mnoha recenzích četli nebo od různých lidí slyšeli, že ji s oblibou využívají i zde v České republice, kde vám však nepřinese tolik výhod jako právě v zahraničí. Díky tomu, že umožňuje vést účet v mnoha světových měnách, v zahraničí můžete ušetřit tisíce. Pokud jste na cestách pravidelně, asi by vás překvapila výše částky, kterou s revolutkou ročně ušetříte.

Další důležitou výhodou je samozřejmě také bezpečnost. Díky tomu, že Revolut karta není s vaším bankovním účtem nijak propojena, vaše finance jsou v bezpečí. V sázce jsou pouze peníze, které jste si na revolutku nahráli. No a o pojištění ani nemluvě. Nemusíte hledat vhodnou pojišťovnu a s tarifem Premium nebo Metal jste pojištěni automaticky.

Účet Revolut si navíc založíte z pohodlí domova a využívat můžete skvělé doplňkové služby (jako např. trezor či virtuální kartu). Za zmínku bezesporu stojí také možností investování prostřednictvím Revolut, které jsou vskutku pestré a naprosto jednoduché. 

Revolut karta je prostě výborným usnadněním pro všechny cestovatele. Ušetříte s ní, pojistíte se, s vyššími tarify získáte vstupy do letištních salónků. Dejte si ale pozor na výše limitů, které se mohou měnit. Určitě proto průběžně sledujte stránky Revolut.com. Také se vyhněte víkendovým převodům měn.

A vy ještě Revolutku nemáte?

FAQ – často kladené otázky

Pro koho je karta Revolut vhodná?

Revolut karta je vhodná pro všechny cestovatele a investory, nebo pro ty, kdo často platí do zahraničí.

Jaká je cena Revolut karty

Vedení Revolut karty je zcela bez poplatků. Vedení účtu je zpoplatněno dle typu tarifu. Revolut nabízí tyto tarify: karta Revolut Standard, karta Revolut Premium a karta Revolut Metal.

Jak kartu Revolut aktivovat?

Pro aktivaci karty je nutné ověřit svou totožnost zasláním fotografie své občanky a selfie obličeje. Celý proces ověřování nezabere déle než 5 minut.

Jak na kartu vložit peníze?

Nejlevnější způsob je z vaší platební karty. Na kartu Revolut lze vložit peníze třemi způsoby. Z vaší platební karty, bankovním převodem nebo Apple Pay či Google Pay.

Mohu si změnit PIN na kartě?

PIN si můžete změnit v kterémkoliv bankomatu, který umožňuje operace s PINem a přijímá MasterCard a VISA karty. V některých zemích bankomaty změnu PINU neumožňují.

Co když mi karta nepřišla?

Dodání karty lze zkontrolovat v účtu Revolut v části Karty. Standardní dodání může zabrat až 9 pracovních dnů. Kartu také mohl převzít někdo jiný, např. váš soused. Pokud vám karta nedorazila a dodací lhůta již uplynula, nahlaste ji v aplikaci jako ztracenou a objednejte si kartu náhradní.

Hodnocení Finex.cz

98 %
2023

Skvělý pomocník pro všechny cestovatele a lidi hledající alternativu k tradičnímu bankovnictví

Díky Revolut můžete v rychlosti posílat peníze mezi svojí rodinou či přáteli. Největší výhodou Revolut však je jejich platební karta s extrémně nízkými poplatky a skvělými směnnými kurzy. Platební karta se skvělými kurzy pro směnu měn, platby do zahraničí bez poplatků, blokování karty na 1 klik a zajímavé možnosti investování dělají z Revolutu skvělou službu, která má podle nás velkou budoucnost. 

Více informací o Revolut

Jméno firmyRevolut
Webová stránkahttps://www.revolut.com/
V češtině?
Dohled ČNB
Sídlo společnostiLondýn, Velká Británie
Zákaznická podporaFAQ, Live chat nebo emailem v angličtině
Typ peněženkyInternetová peněženka
Metody vkladuPlatba kartou, bankovní převod
Metody výběruPlatba kartou, bankovní převod
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Sekundární trh
Ohodnoťte společnost Revolut
13
5

Autor

Pod tímto profilem většinou publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (84 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

George

Já jsem s Revolutem více než spokojen, byla to moje vstupní brána k obchodu s kryptoměnou a akciemi. Od roku 2020 co Revolut používám, tak přibylo mnoho funkcí a vždy k lepšímu. Je velmi přehledný a má dobré rozložení.

Když se vrátím k těm kryptoměnám, tak musím doporučit pro ty co o tom nic neví či nechtějí investovat tolik. Jsou tam poplatky (2,5% / 1,5% ), ale pro nováčka je to dobrá zkušenost. Potom v rámci krypta hlavně Coinbase nebo Binance

Vladimír

Zaměstnavatel mi zasílá mzdu ,která se mu stále vrací existuje nějaká podpora nebo telefonní linka co mi pomůže ?
Pěkný den.
Vladimír

Matěj

Něco podobného se mi stalo také, můj zaměstnavatel ze Slovenska mi začal na revolut posílat mzdu v EUR a na straně revolutu to ne a ne být připsáno. Viselo to tam a byla u toho poznámka, že to je validováno nebo v šetření nebo něco takového. Po týdnu nebo 10 dnech jsem začal bombardovat zákaznickou podporu Revolutu (prvně přes chat v aplikaci s robotem, postupně se to dostalo k nějakému homo sapiensovi). Ten mi posléze řekl / napsal že se to prověřuje jestli to není nějaký fraud, a jestli můžu doložit nějaký doklad. Vyfotil jsem výplatní pásku a poslal jim to, a potom to uvolnili a příště už vše proběhlo bez problémů. Používám to takto 2 roky.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Vladimíre. Bohužel s tímto problémem nemáme osobní zkušenost a proto můžeme doporučit pouze kontaktovat zákaznickou podporu Revolut přímo v aplikaci.

Kateřina istokova

Dobrý den prosím vás můžete mně kontaktovat potřebuji platební kartu a k tomu PIN děkuji mám založený účet a nemám kartu moje číslo tel737092924dekujis pozdravem Istokova jsem momentálně v Holandsku

Václav

Nainstaloval jsem si aplikaci REVOLUT, nicméně, když chci platit telefonem, tak se mi objeví na obrazovce telefonu, že se nepodařilo nastavit platby v obchodech. Mohli byste mi prosím poradit. Virtuální kartu jsem si zavedl do G Pay.

Martin davídek

Dobrý den,
mám problém s novým přihlášením na novém telefonu.
Nedokážu přejít přes selfie. Foceno na stejném místě, jen po třech měsících…
A obličej není rozpoznán….
Trochu mě to uráží. Ale Hlavně se nedostanu ke svým akciím.
Nevíte, co s tím?
U podpory se mnou mluví jenom robot.

Vadim

Čau je možný vložit peníze z účtů známého ? Když anonjak dlouho to trvá .. A jde poslat například z aplikace skrill něco na revolut.. Díky

Jaroslav

No nevim jestli muzu revolut doporucit. S kamaradem sme si ho zalozili a oba hned mame problem na zacatku.
Ja jsem si poslal penize z binance (jen na test) na revolut. Transakce zamitnuta, penize vraceny zpet, ale nikdy nedosly. Dalsi transakce z binance uz dosla ale ty prvni penize uz jsem nevidel a je to uz tyden.
Potom jsem poslal penize z revolut na cesky ucet tady v bance. 3 dny cekam a penize nikde, transakce nevyrizena odhadovany cas vcera. Prvni dojem na revolut asi nic moc ze.
Kamarad si dal na revolut 600kc a ty si poslal taky zpet na ucet. Transakce stav zamitnuto – nedostatecny zustatek. 600kc odecteno nikdo nevi kde jsou ale nikdy nedosly. Hned pri prvni platbe taky pekny :). My nejsme lidi co by hned psali a volali 10ti lidem ale vidim ze se nic nedeje takze asi nic. Takovahle sluzba co se tyce financi musi fungovat 100% a to revolut rozhodne nefunguje. Snad to byla nahoda.

Karel

Mě to fungovalo dobře hned od začátku, jen při změně telfonu mi chvilku trvalo než jsem to nainstaloval znova, ale jinak to chodí OK..

Honza

Zdravím, po přečtení článků o Revolutu jsem se zaregistroval přes váš odkaz, kde by měla být zaslána karta zdarma, ovšem chce to po mě odsouhlasit pouze standardní kartu s poštovným 180,99 Kč. Takže jsem trochu z vašeho doporučení zklamaný………

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Honzo. Mrzí nás, že jste kartu zdarma nezískal. Bohužel přes odkaz v tomto článku, přes který jste se registroval, už od Revolutu kartu zdarma nezíská nikdo. Ještě jednou se omlouváme a nepřesnost v recenzi opravíme.

Martin

Ahoj. Mam nějaké exekuce…. Účet nemám není možný. Mám tam i něco za zdravotní a sociální. Dosáhnou na to? Někdo nějaká zkušenost? Díky za odpovědi

Petr

Funguje to :-)

Radek

Dobrý den,je možné převést kryptoměnu do revolutu ze směnárny.
Jakou kartu doporučíte využívat jen na nákup a prodej kryptoměn??aby byla nejvýhodnější.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, bohužel transakce s kryptoměnami (přijímání a odesílání ven) na Revolut zatím nejsou možné. Co se týče výhodnosti nákupu a prodeje kryptoměn u Revolut, tuším, že by Vám mělo stačit základní členství. To se ale v průběhu času může měnit a proto si radši zkontrolujte aktuální oficiální sazebník a podmínky.

Lenka

O Revolutu jsem taky nejdřív uvažovala, ale když jsem viděla to množství negativních zkušeností, tak jsem to radši nechtěla riskovat, protože potřebujeme vyměňovat poměrně vysoké částky. A tak jsem se rozhodla raději pro produkty českých bank, které sice nejsou vždy úplně ve středovém kurzu (někdy nabízí střed, někdy lehce nad střed), ale pro ty co potřebují vyměňovat bezhotovostně větší částky, je to určitě výhodná a bezpečnější varianta…

Petr

Zdravím. Prosím o radu. Investuji přes Revolut a dnes jsem obdržel dividendy od firmy EPD, ale byly zdaněny asi omylem 85%. Prosím o radu, kam se obrátit.
Na chatu jsem nic nenašel a na mail se neozývají. Díky za odpověď

Michal

Také jsem poslechl,a vytvořil účet na Revolutu.Opravdu se mi chce potvrzovat potvrzení pro potvrzení,abych dostal potvrzení! Jediná výhoda,že je v češtině,to je,ale,asi tak všechno! Nechápu,jak tohle mohlo vyhrát peněženku roku,když na jinou peněženku nejde z revolutu nic poslat a v prohlížeči je revolut naprostro bezpředmětný, nic nejde provést, naprosto mizerná podpora virtuálních měn, takže budu rušit.DŮRAZNĚ NEDOPORUČUJI !!

Libor

Ja durazne doporucuji. Pouzivam uz nekolik sezon a dost jsem na kurzu v zahranici usetril.
Nabijim dle potreby s predstihem a mala cast je nastavena na automaticke doplnovani.
Kryptomeny nedoporucuji v Revolutu obchodovat, horsi kurz nez na burze.
Akcie a komodity neni pri delsim drzeni problem (kratke obchody prodrazi poplatky).

OnD

Mně Revolut účet zablokoval loni v létě a pak ho i zrušil sám od sebe, když jsem jim nechtěl poslat mojí výplatní pásku. Komunikovali celkem arogantně, ani nechtěli prokázat, kdo se mnou přes chat mluví a proč takovou informaci potřebují. To jsem ještě ani nevěděl, že v aplikaci nějaký chat je. Naše mzdová účtárna mi řekla, že na výplatní pásku nemají nárok a doporučila mi účet zrušit. Ke zrušení jsem se tedy již nedostal, protože jsem měl zablokovaný účet. Pak jsem se dočetl, že několika lidem v GB účet zrušili a následně pak i třeba účet manželky, když zjistili, že má u nich také účet.

Zajímavosti:
Za 3 měsíce bez komunikace mi v chatu aplikace (ten jediný fungoval) oznámili, že mi zbylé peníze (cca 10 000Kč) posílají na účet, z kterého jim tam naposledy dorazily peníze, a že mi účet ruší bez vysvětlení. Co kdyby poslední transakce byl nějaký refund z eBay? Jelikož byl účet zablokován, ani jsem přesně nevěděl, kolik jsem tam měl.

S kolegou jsme si účet u Revolut zakládali den po sobě. Oba jsme si Revolut dobíjeli českou debetní kartou na 70 000Kč. On tam celou částku poslal naráz bez problémů, já to posílal asi po 8000Kč skoro 2 týdny. Každý den jsem zkoušel, kolik tam mohu celkem poslat a pokaždé byla suma za den jiná. Podobný problém jsem měl, když jsem si pak posílal peníze zpět na účet v ČR.
Revolut jsem používal zejména na nákupy na eBay do 100USD měsíčně. A pak na platby v samoobsluhách na dovolené v zahraničí. Na to byl Revolut dobrý.
Takže pozor na Revolut!

Martina

Dobrý den,
Prosím o radu rada bych si otevřela účet na Revolut ale po zadání čísla a kódu do aplikace,mě vyzve k zadání e-mailu když zadám e-mail ,aplikace napíše ze něco sélhalo,zkouším to již 3 dny a nejde nic víc dělat. Nemáte někdo podobnou zkušenost ?
Děkuji

Martin

Důrazně nedoporučuji využívat Revolut. OPAKOVANĚ A DLOUHODOBĚ BLOKUJE PENÍZE KVŮLI ÚDAJNÉ KONTROLE!! Když půjdete do kasina, máte větší šanci, že ještě někdy své peníze uvidíte nazpět. Chcete toto riziko vážně podstupovat a věřit, že se to právě vám nestane??? Pokud už někdo využívá Revolut doporučuji si urychleně peníze poslat zpět na svůj účet a Revolut účet uzavřít. A jejich chat je něco jako garážová stěna, kde každý může cokoliv napsat alebnikoho to stejně nezajímá. Holt chatbot nic nevyřeší. Na webu snadno naleznete zkušenosti jiných, když zadáte Revolut scam.

Libor

Asi jak komu…
Pouzivame v rodine nekolik let a nikdy nic blokovano…kdysi nekomu nekde (ani nevime proc) se to stalo a s oblibou to porad nekdo dokola vytahjuje…

Redakce Finex.cz

Dobrý den, takto bohužel netuším, kde může být problém.

Zkuste se podívat na tuto nápovědu přímo od Revolut.

K přístupu do aplikace potřebujete pouze tel. číslo a přístupový kód, který jste si zvolila. Po mně osobně to tam email nikde nechce.

Věřím, že společně váš problém vyřešíme. Přeji hezký den.

Jirka

Díky Brexitu již Revolut neposkytuje ochranu investorů v EU :((

Vlastimil

Revolut se kvůli brexitu rozdělil a jako banka s licencí pro EU sídlí v Litvě.

Libor

a co jako..
Pokud tam nedrzis miliony tak je to sumak.
Ja to pouzivam hlavne jako nejlepsi smenarnu (a nekolik cizomenovych platebnich karet dohromady) a nikam nemusim ani chodit..

Redakce Finex.cz

Dobrý den, děkujeme za váš komentář.

Je pravda, že v rámci obchodování s Revolut už nejste (od 1.1.2021) chráněni žádnými regulačními ochrannými opatřeními ani programy kompenzace investorů.

Otázkou však je, když tomu ještě tak bylo, jak tato opatření vypadala. Věřím, že pro spoustu lidí takto skutečnost nebude vůbec problém a Revolut budou využívat i nadále. To si samozřejmě musí posoudit každý sám.

Přeji hezký den.

Soňa

Dobrý den, lze Revolut kartu ,nabít od jiné osoby z Paysafecash? Nebo z cizí karty?
Jinak karta mi přišla v luxusním balení a dnes jsem s ní i platila, funguje skvěle.

Libor

Melo by to fungovat minimalne z karet. Mam napojeno nekolik prodle toho cim dobijim, CZK, EUR, a jeste jednu

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Soňo, jsme rádi, že Vám karta funguje. Bohužel Vám ale k tomuto dotazu více neřekneme. Zkuste se zeptat na zákaznické podpoře Revolut. :-)

Josef

Dobrý den,
dnes od rána se nedokážu přihlásit do aplikace Revolut.Vypisuje mi”Aplikace Revolut pravidelně přestává fungovat”.Co mám dále podniknout?

Martin

Stačí pravidelně aktualizovat svůj telefon. Také mi to psalo a po aktualizaci bez problémů. ;-)

Marek

Za sebe nemohu Rovolut doporučit. Aplikace funguje, hlavně při prvotním přihlašování, dosti podivně, vyžaduje smskou zasílané kódy, ale stránka s přihlašováním se objeví na 2 sec, pak vše padá. Také je přinejmenším podivný přístup jejich customer service. Včera jsem u kamaráda viděl, že mu poslali zprávu, že on i ten, komu doporučí otevření účtu, dostanou nějaký bonus. Naschvál jsem mu řekl, ať mi pošle link. Udělal to a já se o pár hodin později přihlásil a otevřel si účet. No, prémie žádná ani u něj, ani u mne, po upozornění se zákaznický servis nejprve “podrobně seznamuje” s mým případem. Pak začne plácat nesmysly a jde vidět, že vůbec neví, o čem mluví. Během několika zpráv píší údaje, které jsou ve vzájemném rozporu, takže jsem pochopil, že jen lžou a manipulují. Už jsem jim oznámil, že jsou podvodníci a že to hodlám prezentovat na zahraničních zákaznických serverech, oni ale pokračují ve svým lživých narativech. Otevřel jsem si Premium účet, ale nevěřím jim už ani slovo, takže nehodlám přes ně příliš nic moc používat. Pojištění je z nějakého důvodu stále neaktivní, ač by s otevřením prémiového účtu mělo být aktivováno. Proč by někdo měl používat takovou pochybnou aplikaci? Spolehnu se na Transferwise, příbuzní používají již nějakou dobu a nikdy nebyl žádný problém. REVOLUT rozhodně NEDOPORUČUJI!

Petr

Dobrý den, chci se zeptat na aktivaci karty. Aktivace proběhne po zaplacení v kamenném obchodě a zadání PIN. Znamená to, že musím udělat nákup minimálně za 500kč? A ještě jeden dotaz, nedaří se mi poslat z mé karty peníze na nový účet manželky. Je to vázané na aktivaci mé karty?

Redakce Finex.cz

Dobrý den, nemusíte dělat nákup za 500 Kč, stačí platit čipem (kartu do terminálu strčit) a ne bezkontaktně. Pak by měla chtít PIN i u nákupu za 1 Kč. :) Převod peněz mezi 2 Revolut účty by neměl být vázaný na aktivaci karty. Jak se o převod snažíte? V aplikaci je na to funkce Send money, kdy se peníze pošlou mezi 2 Revolut účty, není k tomu potřeba nikam zadávat kartu. Zkuste to a případně dejte vědět. :-)

Pavel

Mám s Revolutem vlastní specifickou zkušenost. Vlastní lehkomyslností jsem si navždy zablokoval přístup k mobilní aplikaci. Otevřel jsem ji, jako mnohokrát před tím, a byl jsem vyzván k aktualizaci. Nepřemýšlel jsem a souhlasil. Po aktualizaci se aplikace spustila a byl jsem vyzván k zadání telefonního čísla. Po zadání čísla se na displayi objevilo oznámení, že mám jít do své emailové schránky, tam je mail od Revolutu a v něm tlačítko, jehož stisknutím se dostanu do aplikace. Pozdě jsem si uvědomil, že napárovaná schránka k mému účtu už neexistuje a že už používám jinou. Bohužel, do aplikace se nejde přihlásit jinak. Účet je vázán na telefonní číslo a to je propojeno na email. K emailu už nemám přístup, takže do mobilní aplikace se už nikdy nedostanu. Jiný přístup k účtu není. Podpora je jen z aplikace. Revolut je pro mě symbolem toho, jak v online světě musí být člověk stále ve střehu a jak jednoduše lze o všechno přijít. Nezbývá, než si vzpomenout, kolik které měny na účtu Revolut mám a pokusit se to alespoň vybrat kartou. A na služby Revolutu dále rezignovat. Škoda. není to špatný systém.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Vaše situace nás mrzí, ale přicházíme s možnými řešeními. :-) Jako první se jeví využít jinou kontaktní metodu (např. zde nebo třeba jejich Facebook/Twitter účet). Další možnost je otevřít nový účet a přes nový účet v aplikaci na podpoře sdělit Váš problém – tedy že jiný účet nefunguje a toto je jediná cesta, jak se k podpoře dostat.. Budeme držet palce, věříme, že se to vyřeší.

Lukas

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké jsou možnosti vzhledem k mojí situaci. Žijí střídavě v ČR a na Slovensku a v každé zemi mám otevřený běžný účet. Revolut bych chtěl začít používat především na převod peněz. To znamená, že bych měsíčně posílal eura ze slovenského účtu na Revolut, tam si je “přeměnil” na koruny a poslal na účet v ČR. Zajímá mě, jestli je v tom nějaký háček, jestli je problém s přidáním dvou různých karet na jeden účet Revolutu a jestli je celý tento proces bez poplatků. V zásadě jde o to, zda to dává smysl a není to zbytečně složité.

Předem děkuji za odpověď.

Libor

Naprosto bez probemu a kdyz se provadi kartami tak take bez poplatku.
SEPA by mely bzt take bez poplatku (podle vasi banky).

Petr

Ahoj, mám Standard účet a chtěl bych si přidat i několik účtů svých známých, ale nejde to. Při volbě přidat bank. účet příjemce se sice okno objeví, ale hned zase zmizí. Takže není čas si nic ani přečíst
Nevím tedy kde je chyba. Díky za odpověď

Lenka Šubertová

Dobrý den, chtěla bych se také podělit s názorem na Revolut.

Kdyby jste se mě zeptali před měsícem jak hodnotím revolut, tak řeknu, že je to nejlepší aplikace, kterou jsem i doporučila mnoho mým přátelům a bez váhání bych dala 5 hvězd. Dnes mé rozhodnutí měním na 1 hvězdu a to z několika důvodů které zde popíšu:

– Dne 2/8/2020 mi byla zablokována karta a znemožněna platba v obchodě bez předchozích upozornění. Revolutu se nelíbila pravděpodobně příchozí platba od mého kamaráda a chtěli po mě výpisy z bankovních účtů, daňová přiznání, několiv výplatních pásek, prohlášení o úsporách a další věci které jsem jim dodala, abych prokázala, že veškeré moje peníze jsou plně legální ( s tím problém nemám), chápu, že můžou mít své regule, dobře beru to, po několika hodinách posílání těchto materiálů mi přišla odpověď, že chcou po mě dokumenty jako výpisy z účtu osoby, která mi peníze poslala ( tady už docela problém mám) , ale vše jsem se svolením dané osoby poskytla včetně jeho výpisů z účtu a důkaz legálnosti jeho peněz ( což upřímně ani není můj problém kde on peníze bere, jen mi vracel moje peníze které mu byly mnou zapůjčeny)… Revolut má pravděpodobně problém s jeho transakcí a to je důvod proč blokují můj účet…. ?

Jak jsem již napsala, dnes je to 13 dnů, kdy mi není umožněno používat revolut, na kterém mám většinu svých úspor i přesto, že jsem veškerou dokumentaci poskytla a “vše je v řešení”

Budu přidávat postupný update, jak se situace vyvíjí, aby všichni uživatelé měli přehled, jak dlouho trvá vyřešení situace, kterou by normální schopný člověk měl vyřešenou maximálně do 1 hodiny.

Zdenek

Dobrý den s Revolutem mam špatnou zkušenost ještě dřív než jsem ji mohl vyzkoušet začalo to tím ze jsem na jejich účet vložil Na pokladne Raiffeisen bank peníze 29.6.2020 netušil jsem ze oni vklady na účet nepodporuji tak jsem vyzval na chatu o vracení peněz i banka je o to zadala a do dnešního dne nemám peníze jsem invalidní důchodce a oni se chovají hrozné je mi píšou ze to předali nějakému týmu jen si vymýšlejí

Martin

Dobrý den, mám podobné zkušenosti. Dokud jsem měl na Revolutu 50tis.Kč a používal jsem ho jako cestovní peněženku na výměnu peněz, bylo všechno ok. Jakmile jsem převedl na účet cca 50.000 USD a začal jsem obchodovat akcie, vyzvali mně k doložení původu peněz. Poslal jsem jim scan smlouvy o prodeji nemovitostí a scan banky kam byla částka z prodeje nemovitostí převedena. Dva měsíce se nedělo nic, ale měl jsem omezené možnosti k užívání účtu. Mohl jsem jenom platit kartou, nešlo posílat peníze převodem. Když jsem se po 2měsících začal zajímat o výsledek šetření, zablokovali mi účet úplně s tím, že jim mám poslat výpis z banky, výplatní pásku, prostě nesmysly. Nikdo mi neodpověděl, jestli mé podklady které jsem již před 2 měsíci posílal byli nedostačující nebo jestli je stratili. Myslím si, že budu muset kontaktovat právníky, možná policii ČR a jsem přesvědčen, že by hromadná žaloba na šikanózní metódy Revolutu měla velkou šanci na úspěch. Je z podivem, že Finex.cz dává Revolutu takovou podporu a nevšímá si problémů, které dle mého názoru jsou již na hranici zákonnosti…

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Martine. Jen bych chtěl ještě takto veřejně dát i ostatním čtenářům vědět, že do pár hodin od Vašeho komentáře se po našem zásahu situace zlepšila a Váš účet je tak již odblokován a plně funkční. Snad se to již nebude opakovat. Přeji hezký den!

Martin

Dobrý den, bohužel mám obdobnou zkušenost, jako příspěvek Martina. Ze začátku jsem byl doslova nadšen rychlostí převodu financí a vedení v eurech i korunách. Bez potíží jsem předváděl na burzu své peníze a poté zase dle potřeby nazpět. Dokonce jsem Revolut úspěšně doporučoval známým, kteří si jej také pořídili. Po pár měsících chtěl Revolut doložit mé příjmy, tak jsem vše potřebné fotil a poslal. Asi měsíc se nic nedělo a dokonce aplikace vypadla, že dana kontrola proběhla a je vyřízena. Jenže pak jsem posílal větší obnos z burzy zpět na svůj účet v bance přes Revolut a zablokovali mi účet. Nyní nemám své peníze a na jejich podpoře mluví leda robot. A to jsem chtěl začít používat další jejich služby. Co nyní? Nemohu obchodovat a posílat peníze. Díky tomu mi již utekly některé obchodní příležitosti, tudíž mám ušlý zisk. Velké zklamání. Nyní uvažuji nad policií a úřady.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Martine. Vaše situace nás mrzí, ale bohužel Vám nemůžeme pomoci jinak, než doporučit vytrvale a trpělivě kontaktovat podporu. Toto by měli jistě vyřešit. Zkusil bych je kontaktovat přes více kanálů – v App, přes mail, přes Facebook, přes email,… Držíme palce!

Haluz

Si děláte ***** ne? Tady to očividně smrdí spoluprací na podvodu, nejspíš organizovaném.. na kterém máte podstanou vinu VY. Propagací tohoto podrazu jako nejlepší volby.. to bez diskuse, já blbec už do toho taky málem šel, než jsem došel k té diskuzi.. no to by bylo něco pro mě.. a dotyční nejspíš přišli o prachy.. a ne pomoc ČR haha.. prej držíme palce.. oni by vás měli držet pod krkem.. :D

Lolík93

Dobrý den ,
když mám účet STANDARD tak nemohu z tohoto účtu poslat převodem peníze na jiný bankovní účet ? a mohu pouze vybírat peníze z bankomatu a to 4500 kč za měsíc ? a jaký je poplatek za větší výběr peněz z bankomatu ? a ještě jedna otázka – když si chci vložit peníze na revolut kartou , tak je tam nějaký limit ? Děkuji

Redakce Finex.cz

Dobrý den, i u účtu standard můžete poslat peníze na bankovní účet. Stačí zmáčknout tlačítko Send -> Bank accounts -> A tam přidat bank. účet příjemce v mezinárodním formátu. Výběry v hotovosti jsou možné v neomezené výši, jen od nějaké částky (momentálně je to zmíněných 4 500 Kč, ale to se v budoucnu může změnit) je za výběr poplatek (momentálně 2 %). Při vkladech kartou by neměl být limit žádný.

Ondřej

Revolut je neseriozni firma, zadržují bezdůvodně peníze tisícům lidem, najděte si to na netu, twitteru (@revolutscam), je to dokonce na Wikipedii. Lidé pak nemají ani na placení účtů, na které si nechávali posílat výplaty – to je vůbec nezajímá.

Moje osobní zkušenost je taková, že mi před 3mi dny zamkli účet kvůli “podezřelé aktivitě”. Okamžitě jsem jim dodal co chtěli: moje selfíe s papírem kde jsem měl napsat datum toho dne, dále prohlášení, že mi nepřišly žádné podezřelé sms ani hovory. Od té doby je na chatu stále zobrazeno looking for agent (již 3 dny) – co jsem pak googlil, tak jsou lidé kteří čekají týdny i měsíce, jsou lidé kterým účet zrušili a peníze nikdy neviděli. Není jak se s nimi spojit, na twitteru, nebo FB Vám vždy odpoví univerzální zprávou, že Váš problém předávají kompetentnímu týmu.. neděje se nic…

Ondřej

Dnes se mi po 3 dnech poprvé ozvala snad živá agentka revolutu jen proto, aby mi sdělila že děkuje za podklady, nic víc nechce a můj případ eskaluje na další jejich kometentní team.. chat s ní ukončen a opět … looking for agent.. účet stále uzamčen – přesně dle šablony kterou popisují lidé na twitteru a facebooku.

Ondřej

4. den se ozvala agentka Margaret – otázka proč mi aliexpress vrací peníze na kartu.. protože mi nedodali některé balíky – to už je opravdu k pláči. Celý den jsem čekal na odpověď a dnes v noci mi odpověďěla, opět další otázkou že chce vědět zdroj mých příjmů a jelikož byla noc a já jsem neodpověděl během několika hodin, chat ukončila. Takže se hledá nový agent a opět čekám. Takže na jejich agenta se může čekat dny i týdny, ale vy musíte odpovědět v řádu hodin!
Šikanování ze strany zaměstnanců revolutu, kdy každý den položí jinou otázku, ale nikdo vám neřtekne proč vám vlastně uzamkli účet.. takže čekám s čím příjdou příště.

Ondřej

5. den další agentka – účet odemčen bez vysvětlení, či omluvy… přecházím k transferwise.

pepa

Dobrý den.
Kartu/účet Revolut mohu mít v mnoha měnách. Mohu ale mít na tomto účtu několik měn najednou? Např. pro cestu do Chorvatska přes Slovensko a Maďarsko jednu částku v € další v HUF a ještě jednu v HRK ? Díky za odpověď.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, ano, to je samozřejmě možné. Na svém účtě můžete mít peníze v libovolném množství měn. Pak se vám při platbě kartou vždy strhne primárně ta konkrétní měna, kterou máte platit.

Ksana

Dobrý den. Jak založit podnikatelský účet přes aplikace Revolut. Je tam jenom možnost osobního účtu. Děkuji

Redakce Finex.cz

Dobrý den, účet si otevřete přímo na stránkách Revolut Business.

Tomáš

Dobrý den,
vůbec bych neřekl, že Revolut podpora funguje skvěle. Nyní mi Revolut zadržuje platbu €5000 s výmluvou, že čekají na další údaje z banky odesílatele. Předešlá platba €1000 od stejného odesílatele byla vyřízena za 24 hodin. NYní už tam platba visí 3 dny a žádna odezva od supportu. Dnes čekám na odpověď zatím pouze 4 hodiny na supportu v aplikaci. Dovolat se samozřejmě nikam nedá.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Tomáši. Pokud Vám zadržují peníze, určitě k tomu mají dobrý důvod. Chápu, že je to nepříjemná situace, ale s trochou trpělivosti věřím, že se vše vyřeší.
Vojtěch, Finex.cz

Jiří

Jaký dobrý důvod to je,že Vám někdo zadrží finance a nedá se nikam dovolat a nikdo nereaguje nebo Vás odbyde?

Tomáš

taky doufám, že k tomu mají důvod, jen marně uvažuji jaký. Nicméně hlavně komunikace je mizerná. Jsem schopen dodat jekékoliv podklady, ale nejsem schopen se spojit s podporou.

Ondys

Je možné si na Revolut účet posilat klasickou vyplatu aniž by to bylo nějak omezené částkou?

Ondřej

Tohle rozhodně nedělejte!!!! Kdykoli Vám mohou bezdůvodně uzamknout účet, budete bez peněz a nikdo se s Vámi bavit nebude! Osobní zkušenosti.

Tomáš

Dobrý den, přesně tohle jsem udělal. €1000 bylo zprocesováno do 24 hodin. €5000 od stejného odesílatele visí jako nezprocesováno již několik dní a podpora absolutně nekomunikuje.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, ano, je to možné. Revolut sami na svých stránkách uvádí: “Přímo na svůj účet Revolut můžete od svého zaměstnavatele, příbuzných a přátel dostávat převody i CZK. Údaje pro převod najdete, když v části Účet v aplikaci přejdete na Podrobnosti a zvolíte měnu, ve které chcete na svůj účet Revolut přidat peníze.”

Martin

absolutně nedoporučuji používat Revolut jinak, než cestovní peněženku na malou sumu peněz, která mně v případě komplikací nebude tolik bolet…

Tazatel

Zdravím.
Je možné peníze vložit nějakou formou hotově a kde?
Děkuji

Redakce Finex.cz

Dobrý den, musím Vás zklamat. Na oficiálních stránkách Revolut uvádí: “Nepodporujeme vklady v hotovosti, protože věříme, že digitální platby představují mnohem bezpečnější a pohodlnější způsob placení. To znamená, že nepodporujeme hotovost ani šeky.”

Ondys

Já jsem ale četl, že je možné vložit klidně v bance na pokladně a zadat IBAN atd jen ta transakce trvá 1-3dny

Redakce Finex.cz

Dobrý den, teoreticky by to asi jít mohlo. Můžete to zkusit s nějakou malou částku a dát nám vědět, zda to prošlo. :-)

blekii

Ahoj všem, já bankovní účet nemám ( exekuce ) takže zaměstnavatel mi platí z toho nechají, hotově. Nehledám cestu jak to objejít, ale placení kartou se hodí… je to i pro mě?

Honzin

Bleki já teda nevim, ale podle mě by to mělo jít v pohodě, ale exekuci nemam takže nepotvrdim

Tomáš

Dobrý den,

je možnost mně zaslat Odkaz pro akci na doručení karty zdarma?

Děkuji

Redakce Finex.cz

Dobrý den Tomáši, stačí kliknout na zelené tlačítko výše. Nebo zde. Karta zdarma je tam. :-)

Diky

Diky za kartu zdarma, už je na cestě :-))

Redakce Finex.cz

Dobrý den, nemáte vůbec zač, snad vám bude karta Revolut dobře sloužit. Klidně nám za pár měsíců napište nějaké své postřehy, co se Revolutu týče. Děkujeme.

Vadim

Dobrý den jak to je tedy s posláním prvního vkladu od známého na aktivaci karty diky

Jirka

Revolut už je v češtině.

Redakce Finex.cz

Díky za komentář, Jirko. Upravili jsme recenzi.

Jirka

Ahoj, to, že jsem si pořídil Revolut, byl můj nejlepší počin. Mám Premium.
Několikrát jsem jí už využil v zahraničí a dlužno poznamenat, že funguje naprosto bezkonkurenčně.

Redakce Finex.cz

Díky za komentář Jirko. Revolutka je fakt dobrá – za mě jako hlavní plusy vidím podporu Apple Pay, rychlou směnu měn s téměř nulovým poplatkem a možnost rychlé blokaci karty. Jsme rádi, že Ti funguje.

Vojtěch, Finex.cz

Jirka

Mám ještě jeden malý poznatek s platbami Revolutu přes ApplePay,
v UK tam se dá platit tímto způsobem pouze do výše 30 Ł.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎