Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
revolut nove logo
Revolut
Recenze, karta, účet, poplatky 2024, aplikace
revolut nove logo
Revolut
revolut nove logo

RevolutRecenze, karta, účet, poplatky 2024, aplikace

Veronika Kubalová
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Autor recenze
Matěj Bajer
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Ověřeno
Poslední aktualizace
15. 5. 2024
revolut nove logo

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
98 %
Poslední aktualizace
15. 5. 2024
Zkontrolujte platné obchodní podmínky

Skvělý pomocník pro všechny cestovatele a lidi hledající alternativu k tradičnímu bankovnictví

Díky Revolut můžete v rychlosti posílat peníze mezi svojí rodinou či přáteli. Největší výhodou Revolut však je jejich platební karta s extrémně nízkými poplatky a skvělými směnnými kurzy. Platební karta se skvělými kurzy pro směnu měn, platby do zahraničí bez poplatků, blokování karty na 1 klik a zajímavé možnosti investování dělají z Revolutu skvělou službu, která má podle nás velkou budoucnost. 

revolut nove logo

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
98 %

Promo akce

Získejte Premium zdarma

Registrujte se přes odkaz v této recenzi a získejte Premium plán na 3 měs. zdarma! Více info v recenzi.

Základní informace o Revolut

Vznik služby 2015
Počet klientů 35 mil.
V češtině Ano
Měna účtu CZK, USD, EUR + 36 dalších měn
Možnost investovat Ano
Otevření a vedení účtu Zdarma
Poplatek za směnu měn Zdarma / Víkend 1 %

Revolut je skvělým usnadněním při zahraničních cestách a alternativou běžných platebních karet vydaných bankami. Umožňuje placení v zahraničí za lepších podmínek, poskytuje výhodné směnné kurzy a nabízí investiční nástroje. Revolut nabízí samozřejmě mnoho dalších funkcí, které si představíme v této recenzi.

Tuto službu spustila britská fintech společnost Revolut Ltd v roce 2015, přičemž v České republice působí od května 2018. Tržní kapitalizace Revolutu neustále rostou, což ji dle Forbes staví na první místo mezi evropskými mobilním bankami.

Pokud vás zajímá, jak přesně Revolut funguje, co všechno umožňuje a proč si vybrat právě Revolut, jste na správném místě. Vše důležité se dozvíte v naší pečlivě vypracované recenzi.

Obsah recenze Revolut

Co je Revolut?

Revolut.com je služba, která představuje alternativu ke klasické platební kartě a osobnímu účtu. Lze ji považovat za určitou formu internetové peněženky, se kterou však můžete investovat a výhodně směňovat širokou škálu měn.

Revolut můžete použít při platbách v zahraničí, častých měnových převodech či při tuzemských a mezinárodních transakcích.

Konkrétně tedy nabízí možnost nákupu a prodeje kryptoměn, obchodování s akciemi nebo s ETF, investování do komodit, platby telefonem a mnoho dalších velmi užitečných funkcí! A aby toho nebylo málo, umožňuje vést až 36 různých měn, díky čemuž při placení v zahraničí výrazně ušetříte.

O jejím úspěchu vypovídá i počet uživatelů, kterých je napříč světem již přes 35 milionů a provádí měsíčně půl miliardy transakcí. V České republice služby Revolutu využívá přes půl miliónu uživatelů.

Jak Revolut funguje a co umí?

Revolut se od běžného bankovního účtu odlišuje mnoha způsoby. Ačkoliv si u Revolutu založíte účet, veškerá jeho správa probíhá pouze prostřednictvím Revolut aplikace. Po založení účtu obdržíte Revolut kartu a nic jiného již nepotřebujete. Pojďme si představit, jak Revolut funguje a jaké funkce nabízí!

 • Po celém světě platíte a vybíráte bez poplatků
 • Získáte nejvýhodnější konverzní kurzy v mezibankovních sazbách
 • Pořídit si můžete virtuální karty nebo fyzické karty v různých designech
 • S Revolutem lze snadno investovat do akcií nebo kryptoměn či kupovat zlato

Je Revolut banka?

Zdroj: revolut.com
Vzhled Revolut aplikace.
Vzhled Revolut aplikace.

Firma sice má bankovní licenci, nicméně Revolut jako banka funguje pouze v mobilním telefonu prostřednictvím aktualizované mobilní aplikace Revolut 10, kterou si můžete stáhnout jak pro Android, tak pro iOS.

V posledních pár letech však začala představovat svůj nový koncept Revolut Bank, se kterým se chce zase o kousek přiblížit klasickým bankám. I nadále bude fungovat pouze digitálně, ale kromě toho poskytuje spořicí účty a pojištění, nabízí digitální bankovnictví, umožňuje převody peněz nebo obchodování s kryptoměnami, akciemi či komoditami.

Jak probíhá přerod v banku?

Za odstartování nového bankovního konceptu se považuje sloučení Revolut Payments UAB do Revolut Bank UAB, které proběhlo 1. července 2022. Díky tomu se všichni klienti dostali pod křídla právě Revolut Bank.

Co to znamená pro samotné uživatele? V první řadě již nevlastní pouze účet u internetové peněženky, ale naopak běžný účet jako u klasické banky. Ze sloučení však plynou i další výhody, a to zejména pojištění vkladů ve výši 100 000 EUR.

Dalším krokem, ke kterému dochází v roce 2023, a který směřuje k získání bankovní licence, je zjednodušení vlastnické struktury, na které se Revolut domluvil se svým investorem SoftBank.

Pokud se totiž britská fintech společnost Revolut zbaví prioritních akcií v držení investorů a sloučí všech šest tříd akcií v jednu, britské centrální bance nebude již nic bránit v udělení plné licence.

Revolut registrace

Abyste mohli začít používat Revolut, je třeba se zaregistrovat a založit si účet. Celý proces je jednoduchý, pokud si však chcete zřídit platební kartu, nějakou dobu si na ni počkáte.

Jak probíhá registrace do služby Revolut?

Nejprve na stránkách Revolut.com vyplníte vaše telefonní číslo a počkáte na SMS. V té následně obdržíte odkaz na stažení aplikace Revolut.

Zdroj: revolut.com
Registrace Revolut - zadání telefonního čísla pro stažení aplikace.
Registrace Revolut – zadání telefonního čísla pro stažení aplikace.

Odkaz v SMS zprávě rozkliknete a zavede vás na obchod Google Play (pokud máte Android) nebo na App Store (máte-li iOS).

Přímo v aplikaci si zvolíte, jaký účet chcete otevřít: Standard, Plus, Premium, Metal, Ultra. Na základě typu účtu, jaký si zvolíte, získáte maximální finanční limity, jaké můžete vyčerpat každý měsíc. Následně si můžete ještě objednat fyzickou kartu Revolut, která je sice zdarma, ale zaplatíte si za její doručení. Karta vám přijde do 2 týdnů na vámi uvedenou adresu.

S Revolut platební kartou nebo pomocí aplikace budete moci platit ve více než 150 světových měnách, a to bez zbytečných poplatků nebo provizí. Také budete moci využívat měnové kurzy platné v mezibankovních sazbách. Ušetříte tak za rozdíly v kurzech.

Po otevření Revolut účtu si můžete také zvolit měnu, ve které chcete provádět platby a vybírat peníze. Samozřejmostí je česká koruna a dalších více 150 měn. Směňovat peníze můžete v 36 měnách. Platby v zahraničí jsou bez poplatků a probíhají v místní měně.

Revolut platební karta

Revolut má v nabídce předplacenou debetní kartu od Visa. Revolut platební kartu můžete využít především pro směnu peněz za mnohem výhodnější kurzy, než které nabízejí tuzemské banky. Hodí se tedy např. na dovolenou, kde můžete z bankomatu vybírat peníze s výrazně lepším kurzem.

V současné době je k dispozici směna do 36 světových měn. S kartou Revolut lze samozřejmě nejen vybírat z bankomatů, ale také platit po celém světě.

Počítejte s tím, že pořízení fyzické karty je zpoplatněné. Samotná karta je zdarma, ale zaplatíte poplatek za dodání karty, který činí 172,99 Kč. Kromě fyzické karty si můžete u Revolutu pořídit také virtuální nebo jednorázové karty pro větší bezpečnost online.

Jak na Revolut kartu vložit peníze?

Vzhledem k tomu, že je Revolut karta běžnou debetní kartou, abyste s ní mohli platit a provádět transakce, je na ni nejprve nutné vložit peníze.

To lze uskutečnit několika způsoby:

 • Nejjednodušší a současně nejvýhodnější variantou je nahrát si peníze prostřednictvím aplikace ze své české platební karty. Kartu si do aplikace uložíte a poté pouze převedete požadovanou částku. Využít můžete také funkce automatické nabití, které se provede v případě, že zůstatek klesne pod vámi nastavený limit.
 • Peníze na Revolut kartu si můžete také poslat bankovním převodem. Tento způsob se vám může ale prodražit, protože Revolut nemá účet u české banky, a vy tak vlastně posíláte mezinárodní SWIFT platbu, za kterou své bance zaplatíte poplatek.
 • Pokud využíváte služeb Google Pay nebo Apple Pay, může být tato forma převodu peněz pro vás tím nejlepším způsobem.
 • Peníze můžete také poslat z vašeho účtu u Wise, což probíhá stejně jako poslání peněz bankovním převodem. Stačí tedy otevřít aplikaci Revolut, zvolit položku “Přidat peníze”, vybrat možnost převodu z bankovního účtu. Poté se vám zobrazí údaje vašeho Revolut účtu, které vyplníte v internetovém bankovnictví nebo přímo v aplikaci Wise při převodu peněz.

Přihlášení do Revolut probíhá pouze v mobilní aplikaci. Revolut kartu můžete používat jako jakoukoliv platební kartu. Lze s ní hradit nákupy na internetu, v obchodech, vybírat z bankomatů po celém světě. Díky tomu, že není napojena na bankovní účet, nemusíte se obávat jejího přečerpání nebo vybílení celého konta.

Velkou výhodou je také fakt, že si můžete kartu kdykoliv zablokovat a odblokovat, a to kolikrát chcete. Před výběrem z nějakého pochybného místa si ji odblokujete a po výběru ihned zablokujete. Konec strachování se.

Virtuální platební karty Revolut

Revolut nabízí podobně jako většina jeho konkurence virtuální karty, čímž se snaží zvýšit míru bezpečnosti u online plateb. Vybírat můžete hned ze dvou typů virtuálních karet, a to těch jednorázových a permanentních. Virtuální karty jsou k účtu zdarma

Jednorázové virtuální karty

Jednorázové virtuální platební karty jsou platné jen na jednu jedinou platbu, přičemž po jejím provedení se jejich CVC kód změní. Díky tomu nevystavujete svůj bankovní účet nebezpečí zneužití karty a odčerpání jiné finanční částky.

Virtuální karta Revolut se hodí zejména pro platby na místech, které vám přijdou pofidérní, ale nemáte možnost zaplatit hotově. Za konkrétní produkt nebo službu zaplatit nějakým způsobem musíte. Také jsou vhodné pro online platby na internetu.

Permanentní virtuální karty

U všech tarifů můžete využít i klasické permanentní virtuální karty, které slouží k pravidelným online platbám nebo opakujícím se platbám u těch samých obchodníků. Tato karta funguje jako klasická karta s trvalými údaji, které jsou platné do doby, než ji zrušíte. Opět se tak můžete vyhnout případnému zneužití vašeho účtu a zároveň budete mít dokonalý přehled nad svými měsíčními výdaji.

Poznámka

Vygenerovat si můžete celkem až 20 permanentních virtuálních karet k jednomu účtu, se kterými budete platit jen některé položky, například předplatné, zábava a online nákupy. Za každých 30 dní je limit vygenerovaných virtuálních karet celkem 4. Jednorázovou kartu můžete mít k účtu připojenou jednu.

Aplikace Revolut

Jak už jsme zmínili, účet u Revolut funguje pouze přes mobilní aplikaci, dostupnou v Google Play a App Storu. Aplikace je uživatelsky velmi oblíbená, přehledná, intuitivní a nabízí prakticky vše, co během běžného dne potřebujete.

Revolut si už od začátku zakládá u své aplikace na pozitivní uživatelskou zkušenost, která je vlastně součástí politiky celé společnosti. Právě proto dbá na detaily a neustále přináší svým uživatelům nové služby a vylepšení. Využít tak můžete pokročilé analýzy výdajů, ale i aktuální přehled rozložení vašeho portfolia.

Aplikace Revolut umožňuje platit online, provádět transakce a platit v obchodech. Dle obrovského množství uživatelských hodnocení na Google Play to vypadá, že je velmi oblíbená a dobře zpracovaná. Navíc je kompletně přeložená do češtiny.

Zdroj: play.google.com
Hodnocení uživatelů aplikace Revolut v Google Play.
Hodnocení uživatelů aplikace Revolut v Google Play.
Zdroj: apple.com
Hodnocení uživatelů aplikace Revolut v App Store.
Hodnocení uživatelů aplikace Revolut v App Store.

Revolut neustále úporně pracuje na akvizici nových uživatelů, takže prakticky nepřetržitě můžete využít štědré bonusy za registraci vašich známých, přátel či rodinných příslušníků – odměna se běžně pohybuje od 300 do 1 000 Kč, ale je možné, že Revolut přijde i s dalšími lákadly.

Revolut 10 – Aktualizace aplikace

Revolut je jednoduchá aplikace, která původně sloužila k převodu měn. Postupně se však rozrostla o další nové funkce: cestovní pojištění, spoření nebo obchodování s akciemi či kryptoměnami. S neustále přibývajícími funkcemi se však zhoršila její přehlednost, což Revolut řeší aktualizací aplikace s názvem Revolut 10.

Cílem aktualizace je zjednodušení uživatelského prostředí, možnost personalizace domovské obrazovky dle svých potřeb a sloučení všech funkcí přehledně v jednom “účtu”.

V nové aplikaci jsou všechny vaše peníze v “centru dění” vaší domovské obrazovky. K přepínání mezi účty stačí na zvolený účet klepnout. Aplikaci si navíc můžete upravit dle svých potřeb, to znamená přizpůsobit si pozadí, widgety a motivy. Zkrátka navrhnout si ji tak, aby vám vyhovovala.

Zdroj: revolut.com
Domovská stránka aplikace Revolut 10.
Domovská stránka aplikace Revolut 10.

Vedení účtu v mnoha světových měnách

Revolut účet lze vést v mnoha světových měnách. Díky tomu se jedná o nejlevnější způsob placení v zahraničí – jednoduše platíte měnou, která je v daném státě určená. Velkou výhodou, kterou v České republice oceňujeme, je nabití peněženky českou měnou.

Díky této funkci můžete posílat peníze do zahraničí levněji. Při mezinárodních směnách, převodech či příjmu peněz vám nehrozí žádné skryté poplatky nebo nesmyslné kurzy.

Poznámka

Účet lze nyní vést v 36 měnách, jedná se o tyto měny: AED, AUD, BGN, CAD, CHF, CLP, COP, CZK, DKK, EGP, EUR, GBP, HKD, HUF, ILS, INR, ISK, JPY, KRW, KZT, MAD, MXN, NOK, NZD, PHP, PLN, QAR, RON, RSD, SAR, SEK, SGD, THB, TRY, USD, ZAR.

Jak funguje převod měn?

Revolut, na rozdíl od bank, nepoužívá pro převod rozdílný kurz na nákup a prodej, ale peníze převádí za tzv. středový kurz, a to zdarma. Díky tomu se jedná o výhodnější převody, na kterých můžete na jedné týdenní dovolené ušetřit tisíce korun, oproti klasickým kurzům českých bank.

Je však důležité dát si pozor na to, že směna je mimo obchodní čas forexového trhu (tedy například o víkendech) zpoplatněná. Budete-li tedy měnit peníze mimo standardní obchodní hodiny (zejména víkendy a svátky), zaplatíte za to poplatek. Při směně měny o víkendech zaplatíte poplatek 1 %, a to bez ohledu na váš plán. Tato transakce představuje ochranu proti rozdílu kurzu, který může vzniknout po znovuotevření trhů po víkendu.

Máte-li plán Standard a překročíte-li limit pro směnu (1 000 EUR / měsíc), zaplatíte dodatečný poplatek 1 %. Máte-li plán Plus, bude vám za překročení limitu (3 000 EUR / měsíc) účtován snížený poplatek 0,5 %.

Zahraniční platby

Podstatou Revolutu jsou levné zahraniční platby, za které si účtuje oproti klasickým bankám výrazně nižší poplatky. Zdarma jsou převody v rámci stejné země a SEPA platby.

Limity se přitom liší podle tarifu, který vlastníte – Standard a Plus jsou omezené na limit 1 000 USD, další platby jsou následně zpoplatněny poplatkem 0,5 %. U tarifů Premium a Metal žádná omezení neexistují.

Na platbu poplatků se připravte u mezinárodních plateb neboli SWIFT plateb, u kterých se může výše poplatků lišit – celý ceník si můžete prohlédnout zde. S tarify Premium a Metal lze využít slevy, a to 20 % a 40 % u každé mezinárodní platby. U tarifu Ultra jsou mezinárodní poplatky zdarma.

Právě výběr platby ovlivní i samotnou délku převodu. U účtů od Revolutu je převod téměř okamžitý. Problematičtější jsou převody na karty, které by měly trvat maximálně několik minut, ale někdy dojde ke zpoždění – to však Revolut svádí většinou na banku, kde máte vedený běžný účet. Mezinárodní platby trvají zpravidla 3 až 5 pracovních dní.

Trezor Revolut Vault – Kapsa

Trezor Vault umožňuje dávat si stranou své finance a šetřit tak peníze. Platby lze zaokrouhlovat a spořit si rozdíl nebo si do trezoru převádět peníze jednorázově či pravidelně. Trezor je virtuální a našetřené finance si z něj můžete kdykoliv dle potřeby vybrat.

V nové verzi aplikace Revolut 10 je trezor pozměněn na novou sekci s názvem Kapsa. Uživatelé mají obvykle problém zpočátku novou verzi trezoru najít. Stačí přejít na domovskou obrazovku, klepnout na rozevírací nabídku “účty” pod hlavním zůstatkem a přejít dolů do sekce Kapsy.

Rozložení plateb mezi uživateli

Revolut vyslyšel požadavky svých uživatelů, kteří dlouho volali po možnosti rozložení neboli “splitnutí” plateb mezi více uživatelů (podobnou funkci nabízí například Twisto).

Uživatelé tak běžně mohou na pár kliků rozložit platbu mezi více lidí. Navíc nemusíte řešit, jestli se jedná o uživatele Revolutu – stačí, když vyberete kontakt uživatele, který má část platby uhradit, a aplikace se o vše postará za vás.

Nástroj pro plánování rozpočtu

S funkcí pro plánování rozpočtu budete mít své finance pod kontrolou. Tento nástroj umožňuje nastavit si vlastní rozpočet a získat kontrolu nad svými výdaji. Můžete si nastavit například rozpočet na cestování, nákupy, restaurace. V aplikaci poté sledujete, jak si vedete a jak se vám plnění cílů daří.

Revolut a platby s Google Pay a Apple Pay

Revolut umožňuje také placení mobilním telefonem nebo hodinkami pomocí Apple Pay a Google Pay. Stačí si Revolut kartu jednoduše přidat do aplikace od Android nebo iOS. Veškeré údaje si aplikace načte z appky Revolut. Díky tomu budete moci platit rychle, pohodlně a bezpečně.

Tarify Revolut

Revolut podobně jako většina služeb nabízí hned několik tarifů, ze kterých můžete libovolně vybírat. V nabídce je pět tarifů: Standard, Plus, Premium, Metal a Ultra, z nichž čtyři jsou zpoplatněné. I zde platí pravidlo, že čím dražší tarif vlastníte, tím více služeb a různých vychytávek můžete využívat.

Poplatky za tarif u Revolut činí (měsíčně): Standard 0 Kč, Plus 114,99 Kč, Premium 174,99 Kč, Metal 349,99 Kč a Ultra 1 100 Kč.

Zdroj: revolut.com
Přehled tarifů Revolut s nabízenými funkcemi.
Přehled tarifů Revolut s nabízenými funkcemi.

Standardní tarif – Revolut karta zdarma

Úplným základem, který můžete u Revolutu získat, je tarif Standard, který je zcela zdarma. Dopředu však počítejte s poplatkem za doručení karty – jeho výše se pohybuje od 99 do 199 Kč. Pokud se neřadíte mezi vášnivé investory či cestovatele, určitě si se základním tarifem vystačíte.

Naleznete zde prakticky vše, co jako běžný uživatel potřebujete – výhodné kurzy, výběry, převody v 36 světových měnách a platební kartu, která hravě dokáže platit až ve 150 měnách. Samozřejmostí je také vychytaná aplikace, se kterou budete mít svůj rozpočet neustále pod kontrolou.

Investovat můžete i do kryptoměn a dalších investičních instrumentů jako jsou akcie, ETF či komodity – u nich však očekávejte určitá omezení. Pro představu tedy můžete měsíčně bezplatně provést pouze jeden nákup akcií, u dalších už budete muset zaplatit poplatek 1,49 % (za směnu kryptoměny) a 1,99 % (za směnu komodity).

Počítejte také s limitovaným počtem výběrů z bankomatů, zpoplatněnými zahraničními platbami či bezplatným převodem měn pouze do 1 000 EUR. Jestliže se však opravdu řadíte mezi běžné a nenáročné uživatele, určitě se bez upgradu obejdete.

K tomuto tarifu si můžete připojit jeden účet <18 pro děti a teenagery ve věku 6 až 17 let, ale s omezenými funkcemi. Také se můžete aktivovat Revolut Pro, účet pro freelancery s 0,4 % cashbackem za platby pomocí karty Pro.

Info

Výběr z bankomatu je u tarifu Standard zdarma pouze do měsíčního limitu 200 EUR (max. 5 výběrů). Poté si Revolut účtuje poplatek 2 % z vybírané částky, přičemž minimální výše poplatku je 1 EUR.

Revolut Plus

Pomyslným mezistupněm mezi bezplatným tarifem a opravdu kvalitním účtem od Revolut, je tarif Plus. Za ten měsíčně zaplatíte 114,99 Kč a získáte výhody navíc oproti již zmíněnému tarifu Standard.

Konkrétně tedy nejsou výběry z bankomatu limitovány počtem, ale naopak částkou, a to 200 EUR / měsíc. Směna měny je zde limitována navýšenou částkou 3 000 EUR / měsíc. Získáte exkluzivní personalizovanou kartu Plus i prioritní uživatelskou podporu 24/7 v rámci chatu v aplikaci.

Skvělou funkcí je ochrana plateb do ročního limitu 1 000 EUR – službu lze využít v případě, že vám obchodník odmítá vrátit peníze, nebo vám někdo vaše finanční prostředky odcizil.

Na podobném principu funguje i možnost vrácení peněz během 90 dní u zboží v hodnotě od 50 do 300 EUR. Možné je využít také vrácení platby u lístků na koncerty či jiné akce, a to až do výše 1 000 EUR.

Poznámka

K tarifu Plus si navíc můžete připojit až 2 účty <18 pro děti a teenagery ve věku 6 až 17 let. Také si můžete aktivovat Revolut Pro, účet pro freelancery s 0,4 % cashbackem za platby pomocí karty Pro.

Poplatky za investování či limit pro bezplatný převod měn zůstává bohužel stejný – změna je pouze u počtu bezplatných obchodů s akciemi, které lze provést rovnou třikrát měsíčně. I přesto je ale tarif Plus menším upgradem, který uvítají zejména uživatelé, kteří od platební karty očekávají více než jen základní funkce.

Revolut Premium

Pro náročnější uživatele Revolut nabízí tarif Premium, za který měsíčně zaplatíte 174,99 Kč – platba se automaticky strhne z vašeho účtu, pokud nemáte dostatek peněz, strhne se i tak, přičemž je nutné částku do 30 dní doplatit. Pokud tak neučiníte, Revolut vám tarif zruší, a zároveň si naúčtuje i poplatky.

Jelikož se nejedná o zrovna nejmenší částku, vyplatí se popřemýšlet, zda veškeré služby budete opravdu využívat. Najít zde můžete stejné výhody jako u tarifu Plus ale ve většině s vyššími limity.

Dostupná je tedy například ochrana plateb do 2 500 EUR, limitní převody měn či výběry z bankomatů zdarma do limitu 400 EUR za měsíc. Při platbách prostřednictvím SWIFT lze použít 20% slevu.

Tarif potěší i investory, kteří se mohou těšit na snížené poplatky u kryptoměn na 0,99 % a komodit z 1,49 %. Navíc lze využít i pět obchodů s akciemi měsíčně zdarma.

Upgrade na Premium provedete jednoduše v aplikaci, přičemž si následně můžete objednat i novou individuální Premium kartu. S ní máte expresní doručení zdarma, počítejte ale i s propracovanějším designem. Kromě Premium karty, máte náhradní kartu zdarma jedenkrát ročně.

Najde se zde ale i celá řada výhod pro cestovatele, včetně služby Smart Delay. S ní se můžete při zpoždění letu o více než hodinu přesunout do letištního salónku spolu s jedním ze svých přátel.

Výhodné je také cestovní pojištění, které u Premium tarifu funguje po celém světě a kryje vás a případně i děti do 17 let, které s vámi cestují. Podmínkou je, že cesta nesmí trvat déle než 90 dní – ihned poté už nejste pojištěním kryti.

Vztahuje se například na pohotovostní lékařské ošetření, zubní ošetření, zpoždění zavazadel či zranění během sportování. Všechna krytí mají samozřejmě své limity – u pohotovostního ošetření se jedná například o 10 milionů EUR. Do července 2022 stála za pojištěním společnost Allianz, poté její práci převzala odnož společnosti Revolut Insurance Europe UAB.

I u tarifu Premium si navíc můžete připojit až 2 účty <18 pro děti a teenagery, ale s plným přístupem pro každého ve věku 6 až 17 let. Také si můžete aktivovat Revolut Pro, účet pro freelancery s 0,6 % cashbackem za platby pomocí karty Pro.

Revolut Metal

Mezi nejdražší tarify patří tarif Metal, u kterého měsíční poplatek činí 349,99 Kč. Cena je možná trochu přehnaná, na druhou stranu, součástí této Metal karty je mnoho dalších výhody navíc, které ocení zejména uživatelé, pro které je cestování denním chlebem. K tarifu získáte vlastní exkluzivní Metal kartu s opravdu propracovaným designem, která vám bude doručena expresně a zdarma.

Tarif Metal nabízí, kromě stejných služeb, které jsou součástí tarifu Premium, další řadu výhod. Jedná se například o navýšení limitů pro výběry z bankomatů na 800 EUR měsíčně či cashback pro všechny platby. – Peníze z cashbacku ve výši až 1 % se automaticky ukládají do trezoru, přičemž jej lze získat ve všech 36 podporovaných měnách, ale zároveň i kryptoměnách, a to v Bitcoinu, Litecoinu a Ethereu. U SWIFT plateb vám Revolut poskytne 40% slevu.

V nabídce je opět i kvalitní cestovní pojištění a služba Smart Delay, kterou můžete využít vy i další vaši tři přátelé. Zajímavá je také spoluúčast při pronájmu automobilu či krytí osobní odpovědnosti do 1 milionu EUR.

Samozřejmostí pak již je možnost obchodování s akciemi, a to až do limitu 10 obchodů měsíčně. Poplatky za směnu kryptoměny nebo komodity jsou zde stejné, jako u tarifu Premium – tedy 0,99 % za směnu kryptoměny a 1,49 % za směnu komodity.

Také si zde můžete připojit až 5 účtů <18 pro děti a teenagery, ale s plným přístupem pro každého ve věku 6 až 17 let. V nabídce je také Revolut Pro, účet pro freelancery s 0,8 % cashbackem za platby pomocí karty Pro.

Revolut Ultra

“Nejvyšším” tarifem u Revolutu pro nejnáročnější zákazníky je tarif Ultra. Nabízí nespočet zajímavých funkcí, ale také si za něj zaplatíte vysoký poplatek 1 100 Kč měsíčně. Jakých výhod si můžete za tuto cenu užívat?

U tarifu Ultra získáte doslova vše, na co si vzpomenete. Součástí je Platinová karta, cashback u všech plateb kartou nebo chat v aplikaci navíc s možností žádosti o zpětné volání. Na mezinárodní poplatky nezískáte slevu, ale rovnou je budete mít zdarma.

Výběry z bankomatu je limitován částkou 55 000 Kč měsíčně. Také si zde můžete připojit až 5 účtů <18 pro děti a teenagery, ale s plným přístupem pro každého ve věku 6 až 17 let. Rovněž si můžete aktivovat Revolut Pro, účet pro freelancery s 1,2 % cashbackem za platby pomocí karty Pro.

Stejně tak investování vás zde vyjde výhodněji. Obchodů s akciemi můžete provést 10 měsíčně, burzovní poplatky činí pouze 0,12 %. Poplatek za směnu kryptoměny je zde nejnižší oproti ostatním tarifům, a to 0,49 %. Směna komodity stojí 1,49 %.

Ultra je zkrátka tarif pro gurmány. Nabízí exkluzivní lifestylové výhody, precizně zpracovanou platinovou kartu a možnost prvotřídního cestování.

Další typy Revolut účtů

Nabídka služeb Revolutu je opravdu pestrá, což mimo jiné dokazují i další “nestandartní” účty v nabídce. O jaké účty se jedná?

Revolut spořicí účet

Na podzim roku 2023 Revolut spustil novinku, která opět otřásla světem. A to spořicí účet s úrokem v měně EUR až do 3,90 %. Spořit můžete ve třech měnách: USD (úrok až do 5,34 %), GBP (úrok až do 5,26 %) a EUR (úrok až 3,9 %). Úroky jsou na spoření vyplácené denně, díky čemuž vaše uložené prostředky rostou rychleji.

Peníze můžete na účet přidávat kdykoliv chcete, ale také z něj kdykoliv vybírat, a to bez poplatků nebo jakýchkoliv jiných podmínek. A kde Revolut vaše peníze zhodnocuje? Investuje je do fondů peněžních trhů, což jsou jedny z nejkonzervativnějších investičních nástrojů. Úrok je variabilní a pohybuje se okolo zmíněných 3 – 5 % p.a.

Společné účty

Revolut si pro své klienty také připravil novinku “společné účty”. Jedná se o účet vytvořený pro dvojici. Můžete tak například se svým partnerem nebo manželem navzájem sdílet všechny informace týkající se výdajů. Nemusí se jednat o osobu, se kterou bydlíte na stejné adrese, ale může to být i kamarád nebo kamarádka, se kterou chcete mít společný účet.

Společný účet umožňuje posílání peněz, sdílení výdajů a utrácení ve dvojici. K účtu získáte sadu virtuálních karet, které k sobě pasují, a to bez příplatku. Na kartách je znázorněná osmička, která představuje vaše “nekonečné přátelství”. Oba si také můžete pořídit klasickou fyzickou kartu.

Účet Pro pro freelancery

Revolut si také připravil něco pro freelancery. Jedná se o účet Revolut Pro určený pro podnikatele na volné noze. Slouží jako bezplatný účet pro samostatné podnikání a vedlejší výdělečnou činnost. Tento účet umožňuje navíc získat cashback až 1,2 % z každého nákupu. Výše cashbacku je závislá na vašem aktuálním tarifu z výběru tarifů výše.

Co účet Pro nabízí?

 • Vytváření, sdílení a přijímání bezkontaktních plateb pomocí odkazu
 • Možnost plateb zákazníků prostřednictvím QR kódu
 • Vytváření, sledování a odesílání faktur pomocí šablon
 • Přijímání plateb s rychlou a přenosnou čtečkou karet Revolut Reader

Pokud pracujete v zahraničí, můžete provádět a přijímat platby ve více než 36 měnách za výhodné směnné kurzy. Součástí účtu Pro je zdarma k dispozici vlastní debetní karta Pro. Všechny vaše transakce se následně ukládají v samostatném sekci v aplikaci. Za doručení karty se mohou platit poplatky.

Revolut <18 pro děti a teenagery

Účet Revolut <18 je zdarma pro všechny ve věku 6 – 17 let. Ke každému z tarifů je možné sjednat si určitý počet těchto účtů. K účtu náleží aplikace i vlastní platební karta. Navíc je zabezpečen limity výdajů až po možnost zmrazení karty. Rodiče mají nad platbami svých dětí plný dohled a získávají okamžitá platební oznámení.

V aplikaci Revolut lze blokovat hazardní hry, nákup cigaret i alkoholu. Také lze nastavit pouze důvěryhodné kontakty pro převody. Děti si mohou prostřednictvím dětského konta osvojovat finanční gramotnost. Naučí se zodpovědně utrácet, vytvářet si rozpočty a budovat zdravý vztah k financím. Rodiče účet sami sledují a mají nad ním dozor.

U Standard tarifu si můžete otevřít pouze jeden účet. Tarify Plus a Premium nabízí dva účty a tarif Metal a Ultra hned 5 účtů – pokud tedy máte více dětí, určitě není od věci investovat do vyššího tarifu.

Změny tarifu – Upgrade vs Downgrade

Pokud se rozhodnete svůj tarif změnit, můžete přistoupit buď k upgradu, nebo downgradu. V prvním případě si můžete převést svůj účet na vyšší tarif, což provedete jednoduše, a hlavně bezplatně uvnitř aplikace – za pár kliků tak můžete mít sjednaný nový tarif a využívat veškeré služby.

Větším oříškem je downgrady neboli změna na nižší tarif, kterou Revolut nevidí zrovna rád. Nejjednodušší je převod v období 14 dní od sjednání původního tarifu, díky čemuž se vyhnete platbě poplatku a společnost vám navíc vrátí i uhrazené předplatné. Pokud jste však využívali některou z funkcí rušeného tarifu, Revolut vám naúčtuje poplatek za její využití.

Chcete-li změnit plán přejděte na Profil → Váš plán → ⚙️ Spravovat → Změnit plán.

Chcete-li svůj plán snížit na Standard, přejděte na Profil → Plán → ⚙️ Spravovat → Změnit plán → Snížit na Standard.

Podmínky snížení tarifu po 14denní lhůtě pro plány Plus, Premium a Metal:

 • U roční platby nezapomeňte snížit plán alespoň měsíc před koncem roční smlouvy. Váš plán bude platný do konce aktuálního ročního předplatného.
 • U měsíční platby vás bude ukončení během prvních 10 měsíců stát poplatek za přerušení (uvedený níže), váš účet bude propojen s plánem až do dalšího měsíce. Pokud ukončíte smlouvu v 11. měsíci, vaše předplatné se nebude na další rok automaticky obnovovat.
 • Pokud se rozhodnete pro nižší tarif, karta vám zůstane, ale bez souvisejících výhod.

Poplatky za snížení plánů Plus, Premium a Metal:

 • Plus: 229.98 Kč
 • Premium: 439.98 Kč
 • Metal: 699.98 Kč

Podmínky snížení tarifu Ultra:

Při snížení úrovně plánu do 14 dnů a při objednání karty Ultra Card vám Revolut naúčtuje poplatek 50 GBP (nebo ekvivalent této částky v měně vašeho účtu) za kartu a poplatek za doručení.

Při změně úrovně plánu po 14 dnech do 6 měsíců:

 • Při roční platbě bude váš plán aktivní do konce aktuálního ročního předplatného. Nebudete platit poplatek za snížení úrovně plánu, ani za doručení karty, nebude vám ale ani vrácena žádná náhrada.
 • U měsíční platby budete muset zaplatit předplatné za měsíc, kdy plán ukončíte a jako poplatek za snížení vám bude účtován ještě poplatek za další měsíc.

Při změně úrovně plánu po 6 měsících a více:

 • O roční platby bude váš plán aktivního až do ukončení ročního předplatného. Nebudete platit poplatky za změnu, za kartu ani za doručení, ale nedostanete nazpět žádnou kompenzaci,
 • U měsíční platby jste povinní uhradit předplatné za měsíc, kdy jste oznámili změnu tarifu. Poplatek za ukončení vám ale účtován nebude.

Revolut a investování

Revolut vás vpustí i do světa investic. Nabízí totiž obchodování s akciemi, ETF, kryptoměnami a komoditami. Uživatelé tak mohou kromě nákupu kryptoměn a akcií nakupovat i zlato či stříbro. Obchodování akcií a kryptoměn, ale i dalších komodit je přístupné pro uživatele tarifu Revolut Ultra, Metal, Premium, Plus i Standard.

Zdroj: revolut.com
Revolut a poplatky za investování.
Revolut a poplatky za investování.

Akcie

Zdroj: revolut.com
Sekce investování do akcií.
Sekce investování do akcií.

Revolut umožňuje obchodovat s akciemi uživatelům všech svých tarifů. Cílem je, aby bylo pro uživatele obchodování snadné a rychlé.

S Revolut můžete investovat do zlomkových akcií již od 1 EUR, díky čemuž je obchodování s akciemi dostupné opravdu všem.

Můžete nakupovat a prodávat akcie světových společností na amerických akciových trzích. K dispozici je přes 2 000 akcií společností jako je Apple, Meta, Tesla či např. Zoom. Navíc nejsou stanovené žádné minimální limity na vašem účtu.

S tarifem Revolut Metal a Ultra můžete provést 10 obchodů s akciemi měsíčně, s Revolut Premium máte k dispozici 5 obchodů bez provize měsíčně, s Revolut Plus 3 obchody zdarma a s Revolut Standard 1 obchod.

Provizní poplatek nad tento limit činí 0,25 % pro všechny plány s výjimkou plánu Ultra, kde je snížený poplatek ve výši 0,12 % z částky příkazu / 28 Kč, dle toho, která částka je vyšší. Poplatek se účtuje v USD nebo v EUR podle obchodovaného aktiva, a je použit směnný kurz platný době příkazu.

Roční poplatek za úschovu aktiv se pohybuje kolem 0,12 % z tržní hodnoty aktiv a je placen měsíčně.

Podobně jako u brokerů s akciemi přímo nedisponujete a pouze máte se společností uzavřenou smlouvu o obchodování s nimi.

Pokud navíc společnost vyplácí dividendy, budou vám pravidelně připisovány na váš účet v odpovídající hodnotě podle výše vašeho podílu.

Kryptoměny

Na svém Revolut účtu si můžete také koupit, držet a prodat kryptoměny, a to u všech tarifů, tedy i pro uživatele tarifu Standard. Revolut prozatím pokračuje s vývojem služeb spojených s kryptoměnami ve vybraných zemích. U nás v ČR tedy momentálně není možné disponovat s nakoupenými kryptoměnami a pouze musíte společnosti věřit, že vámi nakoupené kryptoměny opravdu drží a dokáže vykompenzovat jejich případný růst.

V UK jsou však již testovány převody kryptoměn na privátní kryptoměnové peněženky. Pro české uživatele je pouze dostupná funkce převodu kryptoměn mezi účty uvnitř Revolutu – pokud tedy chcete poslat svým přátelům platbu v kryptoměnách, můžete tak provést v řádu pár minut.

Revolut v současné době podporuje desítky kryptoměn a tokenů, včetně – Bitcoinu, Bitcoin Cash, Etherea, Litecoinu a Ripple. Kryptoměny můžete snadno a rychle zakoupit za svůj zůstatek na Revolut účtu, bez neustálého zasílání peněz do kryptoměnových burz.

Výhodou je, že pokud máte na účtu kryptoměny a chcete platit kartou, automaticky vám je aplikace převede na požadovanou měnu podle aktuálního kurzu.

Odpadá tedy nutnost kryptoměny ručně kontrolovat a prodávat. Díky tomu, že prodáváte kryptoměny přímo na Revolutu, jsou vaše finanční prostředky ihned k dispozici. Podobně jako u kryptoměn můžete při obchodování s kryptoměnami zadávat limit order či stop loss.

Kryptoměny vám navíc mohou vydělávat. Stačí si své tokeny uzamknout a vydělávat až 15 % APY v kryptoměnách díky Stakingu. Úroková sazba je variabilní a může se měnit.

Komodity – zlato, stříbro, platina a palladium

Služba Revolut umožňuje také investování do komodit, které je dostupné všem uživatelům. Vybírat můžete mezi zlatem, stříbrem, platinou a palladiem. Tarify Premium, Metal a Ultra nabízí i možnost s komoditami platit.

Revolut navíc nabízí několik možností, jak s komoditami obchodovat. Nejjednodušší je nakoupit je za tržní cenu, ale možná je také automatická výměna a nastavení požadovaných cenových limitů. Poslední variantou je naúčtování cashbacku v podobě komodity, které je však možné pouze u Revolut karty Metal.

Velkou výhodou je, že u Revolut nemusíte nakupovat zlato po uncích, ale lze zakoupit i jeho zlomky. Minimální částka je 10 haléřů. I zde však počítejte s poplatky za směnu komodity: u tarifů Standard a Plus 1,99 % a u Premium, Metal a Ultra 1,49 %.

S nakoupenou komoditou pak můžete pomocí Revolut karty platit, nebo ji směnit za fiat měny či kryptoměny. Také je možné ukládat si je do trezoru. Více o službě investování do zlata u Revolut se dozvíte v našem článku zde.

ETF

Revolut umožňuje diverzifikovat své portfolio pomocí více než 150 fondů obchodovaných na burze (ETF) a investovat již od 1 EUR. V nabídce jsou nekomplexní ETF, které jsou registrovány v Evropské unii. Mezi běžné typy ETF patří např:

 • Tržní indexy: Sledují výkonnost určité burzy nebo celkového trhu (např. indexu S&P 500 nebo Dow Jones Industrial Average).
 • Sektorové indexy: Zaměřené na určitá odvětví nebo sektory, jako jsou technologie, zdravotnictví nebo energetika.
 • Dluhopisové indexy: Sledují výkonnost určitého trhu s dluhopisy, například státních nebo podnikových dluhopisů.
 • Komoditní ETF: Investují do fyzických komodit, jako je zlato, ropa nebo zemědělské produkty.
 • Aktivně spravovaná portfolia: Jsou spravována týmem investičních profesionálů, kteří dle vlastní analýzy do fondu cenné papíry vyberou.
Zdroj: revolut.com
Investování do ETF u Revolut.
Investování do ETF u Revolut.

Zákazníci společnosti Revolut Trading Ltd. zatím nemají k ETF přístup. ETF jsou zatím k dispozici pouze pro zákazníky zařazené pod Revolut Securities Europe UAB. Pokud chcete zjistit, jaká společnost vám služby poskytuje, jděte na záložku Stocks ve vaší mobilní aplikaci Revolut a posuňte se na konec stránky, kde uvidíte prohlášení.

Obchodování Pro

Obchodování Pro je nový doplněk k tarifu Revolut, který je navržený pro pokročilé obchodníky. Toto předplatné umožňuje přístup k novým obchodním funkcím a posouvá obchodování na novou úroveň.

Obchodníci získají levnější poplatky za obchodování s akciemi a vyšší limity pro americké i evropské akcie či ETF. Uživatelé navíc mohou získat desktopový nástroj Obchodní terminál pro pokročilou analýzu portfolií založenou na aktuálních datech. Bonusem je prodloužení hodin pro obchodování s americkými akciemi.

Nové předplatné poskytuje Revolut Securities Europe UAB a můžete si jej přidat ke stávajícím plánům Revolut (plán Ultra již doplněk obsahuje zdarma).

Jaké výhody má Obchodování Pro?

 • Výhodnější poplatek za akcie 0,12 % (místo 0,25 %), nulové minimální poplatky
 • Vyšší limity příkazů až do výše 1 500 000 USD na americké akcie a 1 500 000 EUR na akcie a ETF v EU (max. 50 000 akcií)
 • Pokročilá analytika
 • Obchodní terminál
 • Specializovaná zákaznická podpora

Tuto sadu nástrojů si můžete vyzkoušet zdarma po dobu 30 kalendářních dnů. V čísti “Investovat” zvolte → Více → Doplněk Obchodování Pro. Tento předplatitelský plán je dostupný v zemích EHP a stojí 15 EUR / měsíčně.

Bezpečnost Revolut – Na co si dát pozor?

Jelikož se jedná pouze o digitální službu, je jasné, že se najdou lidé, kteří jí nebudou zcela věřit. Právě proto se Revolut snaží neustále pracovat i na své bezpečnosti. Kromě toho, že nabízí pojištění vkladů do 100 000 EUR, investuje i do dalších bezpečnostních mechanismu a prvků.

Přístup do aplikace si tedy můžete chránit buď kódem, nebo otiskem prstu. Další možnou ochranou jsou finanční limity, které není možné překročit – pokud se někdo do vašeho účtu dostane a rozhodne se přeposílat vyšší částky, má smůlu.

Karta navíc komunikuje neustále s vaším mobilním telefonem a hlídá si vaši polohu – jestliže při placení zjistí, že karta je vzdálená od vašeho mobilního telefonu, ihned platbu zablokuje. Toto zabezpečení se vám však může vymstít – pokud například používáte VPN nebo váš telefon jen špatně rozpozná polohu, můžete se připravit na menší trapas, kdy vám bude platba zamítnuta.

Aplikace vás navíc neustále informuje o pohybu na vašem účtu, takže při podezřelé platbě můžete jednoduše zablokovat kartu a případní zloději mají utrum.

Důležitá je však i samotná pověst společnosti, která aktuálně disponuje bankovní licencí a už má za sebou delší historii na trhu. V podstatě se tedy dá říct, že se jedná o již ověřenou a dobře fungující společnost.

Zákaznická podpora Revolut

Poměrně často rozebíraným tématem u Revolutu je zákaznická podpora. Ta, i přesto, že si Revolut zakládá na spokojenosti svých zákazníků, značně pokulhává. Velký problém je v tom, že většina hlášení je řešena automaticky, což znamená, že při řešení akutních či složitějších situací budete mít velký problém spojit se s někým, kdo vás skutečně vyslechne.

Jestliže navíc ztratíte přístup do aplikace, kde můžete komunikovat skrze online chat, bude pro vás velmi složité najít způsob, jak se se zákaznickou podporou spojit.

Odpověď na e-maily má totiž časté prodlevy, a to i v řádu několika dní, což u opravdu palčivých problémů nepadne zrovna na úrodnou půdu. Pokud se však jedná o banální dotazy, můžete počítat s tím, že vám podpora do pár minut či hodin vyhoví.

Revolut a sankce na ruské společnosti – je na místě mít obavy?

Nejednoho uživatele začátkem roku 2022 vyděsily kroky Evropské Unie, která po ruské invazi na Ukrajinu přistoupila k četným sankcím. Ty zasáhly velkou část ruských společností a také podnikatelů. U nás jsme si toho mohli všimnout například u Sberbank, přičemž velké obavy kolovaly i u banky Expobank – tu však ruský podnikatel prodal novým majitelům.

Ihned se tedy na internetu začaly šířit i obavy ze strany uživatelů Revolutu, jelikož jeho zakladateli jsou ruský podnikatel Nikolaj Storonskij a ukrajinský podnikatel Vlad Yatsenko. Právě ruský podnikatel je synem ředitel ruského Gazpromu, což vedlo k úvahám, že se sankce dotknou i tohoto startupu.

Samotná společnost se od invaze distancovala a ujistila uživatele, že ona nebude terčem sankcí – v souvislosti s tím vypnula své služby v Rusku i Bělorusku. V její prospěch vypovídá i fakt, že se oficiálně jedná o firmu se sídlem v Londýně, která v tomto ohledu nemá žádné vazby na Rusko. Uživatelé teď tedy mohou být v klidu – prozatím je aplikace bezpečná a nemá smysl panikařit.

Navíc veškeré účty nově spadají pod Revolut Bank, jejíž sídlo je oficiálně v Litvě, a kde jsou veškeré vklady ze zákona pojištěny do 100 000 EUR – kdyby tedy potenciálně došlo ke krachu či ukončení působení Revolutu v Evropě (což nepředpokládáme), byly by následně vyplaceny vklady až do této výše – podobně bylo postupováno i u již zmíněné Sberbank.

Výhody a nevýhody Revolut

Revolut nám přináší mnoho skvělých výhod. Hlavní a nejdůležitější význam má při platbách v zahraničí, kde se oproti směňování ve směnárnách opravdu vyplatí.

Je ale dokonce výhodnější nežli platby běžnou platební kartou, která funguje za podmínek aktuálního kurzu. Na tom bohužel vydělávají především banky, ale nám se takový kurz může v konečném důsledku pěkně prodražit.

Samozřejmě díky rozšíření svých funkcí nabízí spousty dalších služeb, které ulehčí život nejednomu cestovateli nebo investorovi. Revolutku díky tomu používají lidé již běžně i zde v České republice i mimo své zahraniční cesty. Pojďme si shrnout vše, co Revolut karta umí a vyvodit z toho výhody a nevýhody, které nám přináší.

Výhody Revolut

 • Směna za výhodné středové kurzy
 • Žádné poplatky za transakce
 • Vedení účtu v mnoha světových měnách
 • Rychlý převod peněz pomocí aplikace
 • Bezpečnost vašich financí
 • Nabídka spoření, dětského účtu, účtu pro freelancery
 • Možnost investovat do akcií, kryptoměn a komodit
 • Zdravotní pojištění, pojištění věcí proti krádeži, při zpoždění letu, ztrátě zavazadel a další
 • Virtuální platební karty Revolut
 • Platby telefonem za pomocí Google Pay a Apple Pay

Nevýhody Revolut

 • Výběry z bankomatu zdarma mají své limity
 • Měnové kurzy se o víkendu zpoplatňují
 • U některých kurzů si dejte při převodu měn pozor, ať se potom nedivíte
 • Pomalá zákaznická podpora
 • Dlouhá dodací lhůta u fyzické platební karty (až 2 týdny)
 • Poplatky za snížení tarifů nebo ukončení plánu

Zpoplatněním měnových kurzů o víkendu se Revolut chrání před znehodnocením měny, protože o víkendu jsou tradiční burzy zavřené. V sobotu a neděli tak za převod měny zaplatíte také poplatek od 0,5 % – 1 %. Jak se před tímto poplatkem chránit? Myslete na včasný převod měn v týdnu.

Počítejte také s tím, že Revolut bude ověřovat vaši totožnost. To je z důvodu bezpečnosti, aby někdo nezneužil vaše osobní údaje.

Ověření totožnosti probíhá tak, že do aplikace nahrajete screen svého občanského průkazu a selfie obličeje. Pro aktivaci účtu je třeba provést dobití ve výši 300 Kč z vaší platební karty.

Konkurence Revolut

Revolut není samozřejmě jediným průkopníkem v této oblasti. Má i celkem schopnou konkurenci, ke které se řadí například TransferWise, Curve či Twisto. Na rozdíl od těchto služeb je však Revolut bankovní službou.

Všechny tyto služby jsou vhodné pro usnadnění cestování a zároveň lze všechny považovat za FinTech platformu. Navíc je lze ovládat přes mobilní aplikaci, Twisto a TransferWise mají i desktopovou verzi.

 • Twisto je velmi úspěšný FinTech startup, který svou konkurenci velmi rychle dohání. Nabízí služby, které byste jinde pohledali. Výhodou je česká podpora na jedničku.
 • Curve je vlastně peněženkou pro jiné karty a co do kurzů není rozhodně tak výhodná, jako Revolut nebo právě Twisto.
 • Také Wise (bývalý TransferWise) nabízí mnoho skvělých funkcí užitečných na cesty. Umožňuje vést účty v nespočtu měn, převádět peníze, platit kartou. Dobíjení účtů je zde ale zpoplatněné ve výši okolo 2 %.

Ačkoliv Wise a Curve nabízejí také výhodné převody měn, Revolut kurzy stále vychází levněji. Například u TransferWise platíte totiž poplatky za převod, které se pohybují okolo 0,5 %.

Závěr – Doporučujeme Revolut?

Doporučili bychom Revolut? Z našeho pohledu rozhodně ano. Důvodů je hned několik. Veškeré z nich jsme zmínili ve výhodách o několik odstavců v této recenzi Revolut výše.

Revolut karta vám bude skvělým pomocníkem na cestách. Už jsme v mnoha recenzích četli nebo od různých lidí slyšeli, že ji s oblibou využívají i zde v České republice, kde vám však nepřinese tolik výhod jako právě v zahraničí. Díky tomu, že umožňuje vést účet v mnoha světových měnách, v zahraničí můžete ušetřit tisíce. Pokud jste na cestách pravidelně, asi by vás překvapila výše částky, kterou s Revolutkou ročně ušetříte.

Další důležitou výhodou je samozřejmě také bezpečnost. Díky tomu, že Revolut karta není s vaším bankovním účtem nijak propojena, vaše finance jsou v bezpečí. V sázce jsou pouze peníze, které jste si na revolutku nahráli. No a o pojištění ani nemluvě. Nemusíte hledat vhodnou pojišťovnu a s tarifem Premium, Metal nebo Ultra jste pojištěni automaticky.

Účet Revolut si navíc založíte z pohodlí domova a využívat můžete skvělé doplňkové služby (jako např. trezor či virtuální kartu). Za zmínku bezesporu stojí také možností investování prostřednictvím Revolut, které jsou vskutku pestré a naprosto jednoduché. Revolut navíc neustále přichází s dalšími užitečnými novinkami, jako je spořicí účet, společné účty, účet pro freelancery nebo pro děti a mladé do 17 let. Své si najde zkrátka každý, kdo chce mít ve svých financích přehled a rád je zhodnocuje dále.

Revolut karta je výborným usnadněním pro všechny cestovatele. Ušetříte s ní, pojistíte se, s vyššími tarify získáte vstupy do letištních salónků. Dejte si ale pozor na výše limitů, které se mohou měnit. Určitě proto průběžně sledujte stránky Revolut.com. Také se vyhněte víkendovým převodům měn.

A vy ještě Revolutku nemáte?

FAQ – často kladené otázky

Pro koho je karta Revolut vhodná?

Revolut karta je vhodná pro všechny cestovatele a investory, nebo pro ty, kdo často platí do zahraničí.

Jaká je cena Revolut karty

Vedení Revolut karty je zcela bez poplatků. Vedení účtu je zpoplatněno dle typu tarifu. Revolut nabízí tyto tarify: karta Revolut Standard, karta Revolut Premium a karta Revolut Metal. Počítejte ale s poplatkem za doručení karty.

Jak kartu Revolut aktivovat?

Pro aktivaci karty je nutné ověřit svou totožnost zasláním fotografie své občanky a selfie obličeje. Celý proces ověřování nezabere déle než 5 minut.

Jak na kartu vložit peníze?

Nejlevnější způsob je z vaší platební karty. Na kartu Revolut lze vložit peníze třemi způsoby. Z vaší platební karty, bankovním převodem nebo Apple Pay či Google Pay.

Mohu si změnit PIN na kartě?

PIN si můžete změnit v kterémkoliv bankomatu, který umožňuje operace s PINem a přijímá MasterCard a VISA karty. V některých zemích bankomaty změnu PINU neumožňují.

Co když mi karta nepřišla?

Dodání karty lze zkontrolovat v účtu Revolut v části Karty. Standardní dodání může zabrat až 2 týdny. Kartu také mohl převzít někdo jiný, např. váš soused. Pokud vám karta nedorazila a dodací lhůta již uplynula, nahlaste ji v aplikaci jako ztracenou a objednejte si kartu náhradní.

Více informací o Revolut

Jméno firmyRevolut
Základní informace o peněžence
Vznik služby2015
Počet klientů35 mil.
Webová stránkahttps://www.revolut.com/
V češtině
Možnost investovat
Typy účtů Standard, Plus, Premium, Metal, Ultra
Měna účtuCZK, USD, EUR + 36 dalších měn
Pojištění vkladů
Dohled ČNB
Kdo za společností stojíRevolut Ltd.
Sídlo společnostiLondýn, Spojené království
Možnosti investování
Minimální možná investice 1 EUR / USD
Akcie
ETF
Frakční akcie
Kryptoměny
Komodity
Poplatky za investování
Akcie Poplatky se liší v závislosti na tarifu
ETF Poplatky se liší v závislosti na tarifu
Kryptoměny 2,5 %
Komodity 29 Kč / 2 %
Poplatek za držení cenných papírů0 %
W-8BEN
Funkce a nástroje
Cashback
Pravidelné investice (DCA)
Limitní příkazy
Spořicí účet
Účet pro děti a studenty
Pojištění
Firemní účet
Další nabídkaSpolečné účty, účet pro freelancery, plánování rozpočtu, split plateb
Informace k platební kartě
Fyzická platební karta
Možnost vybírat z bankomatu
Vydavatel platební kartyVisa
Virtuální platební karty
Google pay
Apple Pay
Poplatky za službu
Otevření a vedení účtu Zdarma
Poplatek za směnu měn Zdarma / Víkend 1 %
Poplatek za vklad bankovním převodemZdarma
Poplatek za výběr bankovním převodemZdarma
Poplatek za vklad kartouZdarma
Poplatek za výběr kartou 0,7 %
Aplikace
Mobilní verze
Webová verze
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyFAQ, Chat, Email
Email[email protected]
Telefonní kontakt+37052143608
Ohodnoťte společnost Revolut
17
8

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (84 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

George

Já jsem s Revolutem více než spokojen, byla to moje vstupní brána k obchodu s kryptoměnou a akciemi. Od roku 2020 co Revolut používám, tak přibylo mnoho funkcí a vždy k lepšímu. Je velmi přehledný a má dobré rozložení.

Když se vrátím k těm kryptoměnám, tak musím doporučit pro ty co o tom nic neví či nechtějí investovat tolik. Jsou tam poplatky (2,5% / 1,5% ), ale pro nováčka je to dobrá zkušenost. Potom v rámci krypta hlavně Coinbase nebo Binance

Vladimír

Zaměstnavatel mi zasílá mzdu ,která se mu stále vrací existuje nějaká podpora nebo telefonní linka co mi pomůže ?
Pěkný den.
Vladimír

Matěj

Něco podobného se mi stalo také, můj zaměstnavatel ze Slovenska mi začal na revolut posílat mzdu v EUR a na straně revolutu to ne a ne být připsáno. Viselo to tam a byla u toho poznámka, že to je validováno nebo v šetření nebo něco takového. Po týdnu nebo 10 dnech jsem začal bombardovat zákaznickou podporu Revolutu (prvně přes chat v aplikaci s robotem, postupně se to dostalo k nějakému homo sapiensovi). Ten mi posléze řekl / napsal že se to prověřuje jestli to není nějaký fraud, a jestli můžu doložit nějaký doklad. Vyfotil jsem výplatní pásku a poslal jim to, a potom to uvolnili a příště už vše proběhlo bez problémů. Používám to takto 2 roky.

Redakce Finex

Dobrý den, Vladimíre. Bohužel s tímto problémem nemáme osobní zkušenost a proto můžeme doporučit pouze kontaktovat zákaznickou podporu Revolut přímo v aplikaci.

Kateřina istokova

Dobrý den prosím vás můžete mně kontaktovat potřebuji platební kartu a k tomu PIN děkuji mám založený účet a nemám kartu moje číslo tel737092924dekujis pozdravem Istokova jsem momentálně v Holandsku

Václav

Nainstaloval jsem si aplikaci REVOLUT, nicméně, když chci platit telefonem, tak se mi objeví na obrazovce telefonu, že se nepodařilo nastavit platby v obchodech. Mohli byste mi prosím poradit. Virtuální kartu jsem si zavedl do G Pay.

Martin davídek

Dobrý den,
mám problém s novým přihlášením na novém telefonu.
Nedokážu přejít přes selfie. Foceno na stejném místě, jen po třech měsících…
A obličej není rozpoznán….
Trochu mě to uráží. Ale Hlavně se nedostanu ke svým akciím.
Nevíte, co s tím?
U podpory se mnou mluví jenom robot.

Vadim

Čau je možný vložit peníze z účtů známého ? Když anonjak dlouho to trvá .. A jde poslat například z aplikace skrill něco na revolut.. Díky

Jaroslav

No nevim jestli muzu revolut doporucit. S kamaradem sme si ho zalozili a oba hned mame problem na zacatku.
Ja jsem si poslal penize z binance (jen na test) na revolut. Transakce zamitnuta, penize vraceny zpet, ale nikdy nedosly. Dalsi transakce z binance uz dosla ale ty prvni penize uz jsem nevidel a je to uz tyden.
Potom jsem poslal penize z revolut na cesky ucet tady v bance. 3 dny cekam a penize nikde, transakce nevyrizena odhadovany cas vcera. Prvni dojem na revolut asi nic moc ze.
Kamarad si dal na revolut 600kc a ty si poslal taky zpet na ucet. Transakce stav zamitnuto – nedostatecny zustatek. 600kc odecteno nikdo nevi kde jsou ale nikdy nedosly. Hned pri prvni platbe taky pekny :). My nejsme lidi co by hned psali a volali 10ti lidem ale vidim ze se nic nedeje takze asi nic. Takovahle sluzba co se tyce financi musi fungovat 100% a to revolut rozhodne nefunguje. Snad to byla nahoda.

Karel

Mě to fungovalo dobře hned od začátku, jen při změně telfonu mi chvilku trvalo než jsem to nainstaloval znova, ale jinak to chodí OK..

Honza

Zdravím, po přečtení článků o Revolutu jsem se zaregistroval přes váš odkaz, kde by měla být zaslána karta zdarma, ovšem chce to po mě odsouhlasit pouze standardní kartu s poštovným 180,99 Kč. Takže jsem trochu z vašeho doporučení zklamaný………

Redakce Finex

Dobrý den, Honzo. Mrzí nás, že jste kartu zdarma nezískal. Bohužel přes odkaz v tomto článku, přes který jste se registroval, už od Revolutu kartu zdarma nezíská nikdo. Ještě jednou se omlouváme a nepřesnost v recenzi opravíme.

Martin

Ahoj. Mam nějaké exekuce…. Účet nemám není možný. Mám tam i něco za zdravotní a sociální. Dosáhnou na to? Někdo nějaká zkušenost? Díky za odpovědi

Petr

Funguje to :-)

Radek

Dobrý den,je možné převést kryptoměnu do revolutu ze směnárny.
Jakou kartu doporučíte využívat jen na nákup a prodej kryptoměn??aby byla nejvýhodnější.

Redakce Finex

Dobrý den, bohužel transakce s kryptoměnami (přijímání a odesílání ven) na Revolut zatím nejsou možné. Co se týče výhodnosti nákupu a prodeje kryptoměn u Revolut, tuším, že by Vám mělo stačit základní členství. To se ale v průběhu času může měnit a proto si radši zkontrolujte aktuální oficiální sazebník a podmínky.

Lenka

O Revolutu jsem taky nejdřív uvažovala, ale když jsem viděla to množství negativních zkušeností, tak jsem to radši nechtěla riskovat, protože potřebujeme vyměňovat poměrně vysoké částky. A tak jsem se rozhodla raději pro produkty českých bank, které sice nejsou vždy úplně ve středovém kurzu (někdy nabízí střed, někdy lehce nad střed), ale pro ty co potřebují vyměňovat bezhotovostně větší částky, je to určitě výhodná a bezpečnější varianta…

Petr

Zdravím. Prosím o radu. Investuji přes Revolut a dnes jsem obdržel dividendy od firmy EPD, ale byly zdaněny asi omylem 85%. Prosím o radu, kam se obrátit.
Na chatu jsem nic nenašel a na mail se neozývají. Díky za odpověď

Michal

Také jsem poslechl,a vytvořil účet na Revolutu.Opravdu se mi chce potvrzovat potvrzení pro potvrzení,abych dostal potvrzení! Jediná výhoda,že je v češtině,to je,ale,asi tak všechno! Nechápu,jak tohle mohlo vyhrát peněženku roku,když na jinou peněženku nejde z revolutu nic poslat a v prohlížeči je revolut naprostro bezpředmětný, nic nejde provést, naprosto mizerná podpora virtuálních měn, takže budu rušit.DŮRAZNĚ NEDOPORUČUJI !!

Libor

Ja durazne doporucuji. Pouzivam uz nekolik sezon a dost jsem na kurzu v zahranici usetril.
Nabijim dle potreby s predstihem a mala cast je nastavena na automaticke doplnovani.
Kryptomeny nedoporucuji v Revolutu obchodovat, horsi kurz nez na burze.
Akcie a komodity neni pri delsim drzeni problem (kratke obchody prodrazi poplatky).

OnD

Mně Revolut účet zablokoval loni v létě a pak ho i zrušil sám od sebe, když jsem jim nechtěl poslat mojí výplatní pásku. Komunikovali celkem arogantně, ani nechtěli prokázat, kdo se mnou přes chat mluví a proč takovou informaci potřebují. To jsem ještě ani nevěděl, že v aplikaci nějaký chat je. Naše mzdová účtárna mi řekla, že na výplatní pásku nemají nárok a doporučila mi účet zrušit. Ke zrušení jsem se tedy již nedostal, protože jsem měl zablokovaný účet. Pak jsem se dočetl, že několika lidem v GB účet zrušili a následně pak i třeba účet manželky, když zjistili, že má u nich také účet.

Zajímavosti:
Za 3 měsíce bez komunikace mi v chatu aplikace (ten jediný fungoval) oznámili, že mi zbylé peníze (cca 10 000Kč) posílají na účet, z kterého jim tam naposledy dorazily peníze, a že mi účet ruší bez vysvětlení. Co kdyby poslední transakce byl nějaký refund z eBay? Jelikož byl účet zablokován, ani jsem přesně nevěděl, kolik jsem tam měl.

S kolegou jsme si účet u Revolut zakládali den po sobě. Oba jsme si Revolut dobíjeli českou debetní kartou na 70 000Kč. On tam celou částku poslal naráz bez problémů, já to posílal asi po 8000Kč skoro 2 týdny. Každý den jsem zkoušel, kolik tam mohu celkem poslat a pokaždé byla suma za den jiná. Podobný problém jsem měl, když jsem si pak posílal peníze zpět na účet v ČR.
Revolut jsem používal zejména na nákupy na eBay do 100USD měsíčně. A pak na platby v samoobsluhách na dovolené v zahraničí. Na to byl Revolut dobrý.
Takže pozor na Revolut!