Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Internetové peněženky » Revolut

Revolut – Recenze internetové peněženky

Revolut je skvělým usnadněním při zahraničních cestách a alternativou běžných platebních karet vydaných bankami. Umožňuje placení v zahraničí za lepších podmínek a poskytuje výhodné směnné kurzy. Revolut nabízí samozřejmě mnoho dalších funkcí, které si představíme v této recenzi.

Pokud vás zajímá, jak přesně Revolut funguje, co všechno umožňuje, proč si vybrat právě Revolut, nebo jak získat bonus v podobě karty zdarma, jste na správném místě. Vše důležité se dozvíte v naší pečlivě vypracované recenzi.

Obsah recenze Revolut

1.Co je to Revolut?2.Jak Revolut funguje a co umí?3.Revolut platební karta4.Aplikace Revolut5.Tarify Revolut6.Revolut a investování7.Výhody a nevýhody Revolut8.Jak si založit Revolut a jak získat bonus zdarma?9.Konkurence Revolut10.Závěr – doporučujeme Revolut?11.Vaše zkušenosti s Revolut (diskuze)

Co je to Revolut?

Revolut.com je služba, která představuje alternativu ke klasické platební kartě a osobnímu účtu. Lze ji považovat za určitou formu internetové peněženky.

Revolut můžete použít při platbách v zahraničí, častých měnových převodech či při tuzemských a mezinárodních transakcích.

Mimo to nabízí možnost nákupu a prodeje kryptoměn, obchodování s akciemi, investování do komodit, platby telefonem a mnoho dalších velmi užitečných funkcí! A aby toho nebylo málo, umožňuje vést až 30 různých měn, díky čemuž při placení v zahraničí výrazně ušetříte.

Video: Jak funguje Revolut? Zdroj: Revolut YouTube

Jak Revolut funguje a co umí?

Revolut se od běžného bankovního účtu odlišuje mnoha způsoby. Ačkoliv si u Revolutu založíte účet, veškerá jeho správa probíhá pouze prostřednictvím Revolut aplikace. Po založení účtu obdržíte Revolut kartu a nic jiného již nepotřebujete. Pojďme si představit, jak Revolut funguje a jaké funkce nabízí!

Je Revolut banka?

revolut

Vzhled Revolut aplikace

Firma sice má bankovní licenci, nicméně Revolut jako banka funguje pouze v mobilním telefonu prostřednictvím mobilní aplikace Revolut – Beyond Banking, kterou si můžete stáhnout jak pro Android, tak pro iOS.

Tradiční bankou tedy není a nemá ani ambice jí být. Jeho priority jsou totiž jiné. V jednom ohledu chce být lepší než banky, a to v poskytování nejvýhodnějšího možného směnného kurzu, což se v naprosté většině případů daří. A nejen zde samozřejmě Revolut úspěšně konkuruje bankám. Je toho daleko více.

Revolut platební karta

Revolut má v nabídce předplacenou debetní kartu od MasterCard. Dříve byla k dispozici VISA, ale ta se neosvědčila. Revolut platební kartu můžete využít především pro směnu peněz za mnohem výhodnější kurzy, než které nabízejí tuzemské banky. Hodí se tedy např. na dovolenou, kde můžete z bankomatu vybírat peníze s výrazně lepším kurzem.

V současné době je k dispozici směna do více než 30 světových měn. S kartou Revolut lze samozřejmě nejen vybírat z bankomatů, ale také platit po celém světě.

Jak na Revolut kartu vložit peníze?

Vzhledem k tomu, že je Revolut karta běžnou debetní kartou, abyste s ní mohli platit a provádět transakce, je na ni nejprve nutné vložit peníze. To lze uskutečnit třemi způsoby:

 • Nejjednodušší a současně nejvýhodnější variantou je nahrát si peníze prostřednictvím aplikace ze své české platební karty. Kartu si do aplikace uložíte a poté pouze převedete požadovanou částku. Využít můžete také funkce automatické nabití, které se provede v případě, že zůstatek klesne pod vámi nastavený limit.
 • Peníze na Revolut kartu si můžete také poslat bankovním převodem. Tento způsob se vám může ale prodražit, protože Revolut nemá účet u české banky, a vy tak vlastně posíláte mezinárodní SWIFT platbu, za kterou své bance zaplatíte poplatek.
 • Pokud využíváte služeb Google Pay nebo Apple Pay, může být tato forma převodu peněz pro vás tím nejlepším způsobem.

Aplikace Revolut

Jak už jsme zmínili, účet u Revolut funguje pouze přes mobilní aplikaci, dostupnou v Google Play a App Storu. Aplikace je uživatelsky velmi oblíbená, přehledná, intuitivní a nabízí vše, co každý uživatel Revolutu potřebuje.

Aplikace Revolut umožňuje platit online, provádět transakce a platit v obchodech. Dle obrovského množství uživatelských hodnocení na Google Play to vypadá, že je velmi oblíbená a dobře zpracovaná. Navíc je kompletně přeložená do češtiny.

Recenze a hodnoceni aplikace revolut

Hodnocení uživatelů aplikace Revolut. Zdroj: Google Play

Vedení účtu v mnoha světových měnách

Revolut účet lze vést v mnoha světových měnách. Díky tomu se jedná o nejlevnější způsob placení v zahraničí – jednoduše platíte měnou, která je v daném státě určená. Velkou výhodou, kterou v České republice oceňujeme, je nabití peněženky českou měnou.

Díky této funkci můžete posílat peníze do zahraničí levněji. Při mezinárodních směnách, převodech či příjmu peněz vám nehrozí žádné skryté poplatky nebo nesmyslné kurzy.

Jak funguje převod měn?

Revolut, na rozdíl od bank, nepoužívá pro převod rozdílný kurz na nákup a prodej, ale peníze převádí za tzv. středový kurz, a to zdarma. Díky tomu se jedná o výhodnější převody, na kterých můžete na jedné týdenní dovolené ušetřit tisíce korun, oproti klasickým kurzům českých bank.

Je však důležité dát si pozor na to, že převod o víkendech je zpoplatněný. Revolut totiž používá předem stanovené přirážky k jednotlivým měnám.

Budete-li tedy měnit peníze mimo standardní obchodní hodiny (zejména víkendy a svátky), zaplatíte za to poplatek. Poplatek je u většiny standardních měn 0,5 %.

Trezor Revolut Vault

Trezor Vault umožňuje dávat si stranou své finance a šetřit tak peníze. Platby lze zaokrouhlovat a spořit si rozdíl nebo si do trezoru převádět peníze jednorázově či pravidelně. Trezor je virtuální a našetřené finance si z něj můžete kdykoliv dle potřeby vybrat.

Nástroj pro plánování rozpočtu

S funkcí pro plánování rozpočtu budete mít své finance pod kontrolou. Tento nástroj umožňuje nastavit si vlastní rozpočet a získat kontrolu nad svými výdaji. Můžete si nastavit například rozpočet na cestování, nákupy, restaurace. V aplikaci poté sledujete, jak si vedete a jak se vám plnění cílů daří.

Revolut a platby s Google Pay a Apple Pay

Revolut umožňuje také placení mobilním telefonem nebo hodinkami pomocí Apple Pay a Google Pay. Stačí si Revolut kartu jednoduše přidat do aplikace od Android nebo iOS. Veškeré údaje si aplikace načte z appky Revolut. Díky tomu budete moci platit rychle, pohodlně a bezpečně.

Revolut Apple Pay

Revolut Apple Pay. Zdroj: Revolut.com

Tarify Revolut

Na výběr máte ze tří možných tarifů: Standard, Premium a Metal, navíc je k dispozici i dětský tarif Junior. Jednotlivé tarify se liší limity a dalšími přidanými službami. Samozřejmě platí, čím dražší tarif budete mít, tím více služeb a výhod získáte. Kompletní srovnání tarifů naleznete na obrázku níže. 

Karty Revolut

Kompletní srovnání tarifu Standard, Premium a Metal od Revolut. Zdroj: Revolut.com

Standardní tarif – Revolut karta zdarma

Standardní tarif je zdarma, ale doručení karty vás vyjde na 99,99 Kč (pokud nevychytáte akci na doručení karty zdarma). Tento tarif je vhodný pro běžného spotřebitele, příležitostného cestovatele či méně náročného investora.

Součástí tarifu je funkce rozpočtování, své finance lze řídit z jediné aplikace, můžete převádět peníze do zahraničí až ve 30 měnách nebo provádět nákupy v zahraničí ve více než 150 měnách. Také si můžete nastavit opakované platby.

Vaše peníze jsou v bezpečí, protože jsou uchovávány na vázaných účtech u velké globální banky. Také máte okamžitý přístup ke kryptoměnám.

U standardního tarifu jste však omezeni hned v několika ohledech – například ve výběru z bankomatu je stanoven limit free transakcí, jsou zpoplatněny turbo platby, není možný cashback a nemáte přístup ke kryptoměnám. Veškeré věci, které jsou součástí tarifu Standard naleznete výše na obrázku (viz. kompletní srovnání tarifů).

Revolut karta Premium

Premium Revolut karta nabízí další zajímavé a užitečné funkce navíc. Vzhledem k tomu, že tato karta je již zpoplatněná (175 Kč / měsíc), naleznete zde mnoho zajímavých výhod, které ocení zejména náročnější uživatelé.

U tohoto tarifu již nejsou převody měn nijak limitovány, je zde také navýšen limit pro výběr z bankomatu, pojištění je zcela automatické (např. zdravotní, při zpoždění letu či zavazadel). Můžete si zvolit design platební karty Revolut a získáte přístup do některých letištních salonků zdarma nebo alespoň se slevou.

Velkou výhodou je také prioritní vyřízení karty a cílená zákaznická podpora. Na druhou stranu, podpora funguje skvěle i v případě standardní karty Revolut.

U Premium tarifu se navíc nabízí možnost vytvoření bezpečnější Revolut virtuální platební karty, kterou si rozebereme o pár odstavců níže v této Revolut recenzi.

Veškeré věci, které jsou součástí tarifu Premium naleznete výše na obrázku (viz. kompletní srovnání tarifů).

Revolut karta Metal

Cena za Metal Revolut kartu činí 299 Kč / měsíčně, přičemž se jedná o nejvyšší možnou úroveň tarifu v nabídce Revolut. Cena je možná trochu přehnaná, na druhou stranu, součástí této Metal karty je mnoho dalších výhody navíc, které ocení zejména cestovatelé, pro které je cestování denním chlebem.

Tarif Metal nabízí, kromě stejných služeb, které jsou součástí Premium karty Revolut, další možnosti navíc. Jedná se například o navýšení limitů pro výběry z bankomatů, cashback pro všechny platby pomocí této karty – peníze z cashbacku se automaticky ukládají do trezoru (perfektní funkce!).

Další zajímavou výhodou je služba recepční, která slouží jako vaše asistentka na cestách. Objedná vám hotel, zabookuje letenky, rezervuje vstupenky do divadla, objedná místo v restauraci a další…

Počítejte však s tím, že je to služba pro ty, kdo chtějí ušetřit drahocenný čas, nikoliv peníze. Funkce recepční pro vás tedy nebude vyhledávat ty nejlevnější možné varianty, pouze vám pomůže vše zařídit.

Veškeré věci, které jsou součástí tarifu Metal naleznete výše na obrázku (viz. kompletní srovnání tarifů).

Dětský tarif Junior

Tarif Junior je dětský účet, prostřednictvím kterého si děti mohou osvojovat finanční gramotnost. Naučí se zodpovědně utrácet, vytvářet si rozpočty a budovat zdravý vztah k financím. Rodiče účet sami sledují a mají nad ním dozor. K účtu náleží karta a aplikace Junior.

Virtuální platební karty Revolut

Velmi užitečným produktem Revolutu jsou jednorázové virtuální platební karty, které jsou platné jen na jednu jedinou platbu, přičemž po jejím provedení se jejich CVC kód změní. Díky tomu nevystavujete svůj bankovní účet nebezpečí zneužití karty a odčerpání jiné finanční částky.

Virtuální karta Revolut se hodí zejména pro platby na místech, které vám přijdou pofidérní, ale nemáte možnost zaplatit hotově. Za konkrétní produkt nebo službu zaplatit nějakým způsobem musíte.

Tento typ karty s měnícím se CVC kódem však není zdarma a abyste ji mohli používat, musíte si zřídit placený tarif Premium nebo Metal.

Revolut a investování

Revolut vás vpustí i do světa investic. Nabízí totiž obchodování s akciemi, kryptoměnami a komoditami. Uživatelé tak mohou kromě nákupu kryptoměn a akcií nakupovat i zlato. Obchodování akcií a kryptoměn je přístupné pro uživatele karet Revolut Metal, Premium i Standard. Obchodování se zlatem je zatím umožněno pouze uživatelům karet Revolut Premium a Metal.

Revolut a akcie

Revolut umožňuje uživatelům všech svých tarifů obchodovat s akciemi. Cílem je, aby bylo pro uživatele obchodování snadné a rychlé.

S Revolut můžete investovat do zlomkových akcií již od 1 $, díky čemuž je obchodování s akciemi dostupné opravdu všem.

Můžete nakupovat a prodávat akcie světových společností na amerických akciových trzích. K dispozici je přes 850 akcií společností jako je Apple, Facebook, Tesla či např. Zoom. Navíc nejsou stanovené žádné minimální limity na vašem účtu.

S Revolut kartou Metal můžete obchodovat bez omezení, s Revolut kartou Premium máte k dispozici 8 obchodů bez provize měsíčně a s kartou Standard 3 obchody. Roční poplatek za úschovu aktiv se pohybuje kolem 0,01 % z tržní hodnoty aktiv a je placen měsíčně.

Revolut a kryptoměny

Na svém Revolut účtu si můžete také koupit, držet a prodat kryptoměny, a to u všech tarifů, tedy i pro uživatele Revolut karty Standard. Revolut zatím bohužel ale neumožňuje odesílat nebo přijímat v kryptoměnách platby.

Výhodou je, že pokud máte na účtu kryptoměny a chcete platit kartou, automaticky vám je aplikace převede na požadovanou měnu podle aktuálního kurzu.

Odpadá tedy nutnost kryptoměny ručně kontrolovat a prodávat. Díky tomu, že prodáváte kryptoměny přímo na Revolutu, jsou vaše finanční prostředky ihned k dispozici.

Revolut a komodity – investování do zlata

Služba Revolut umožňuje také investování do komodit. Tato služba je dostupná uživatelům s Revolut kartou Premium a Revolut Metal, kteří si tak budou moci pořídit zlato již od 10 haléřů a platit s ním.

Revolut navíc nabízí několik možností, jak se zlatem obchodovat. Nejjednodušší je nakoupit jej za tržní cenu, ale možná je také automatická výměna zlata a nastavení požadovaných cenových limitů. Poslední variantou je naúčtování cashbacku v podobě zlata, které je však možné pouze u Revolut karty Metal.

Velkou výhodou je, že u Revolut nemusíte nakupovat zlato po uncích, ale lze zakoupit i jeho zlomky. Minimální částka je 10 haléřů. I zde však počítejte s poplatky, během týdne zaplatíte 0,25 %, přes víkend pak 1 %.

S nakoupeným zlatem pak můžete pomocí Revolut karty platit, nebo ho směnit za fiat měny či kryptoměny. Také je možné ukládat si jej do trezoru. Více o této nové službě investování do zlata u Revolut se dozvíte v našem článku zde.

Revolut - obchodovani se zlatem

Revolut umožňuje investování do zlata. Zdroj: Revolut.com

Výhody a nevýhody Revolut

Revolut nám přináší mnoho skvělých výhod. Hlavní a nejdůležitější význam má při platbách v zahraničí, kde se oproti směňování ve směnárnách opravdu vyplatí.

Je ale dokonce výhodnější nežli platby běžnou platební kartou, která funguje za podmínek aktuálního kurzu. Na tom bohužel vydělávají především banky, ale nám se takový kurz může v konečném důsledku pěkně prodražit.

Samozřejmě díky rozšíření svých funkcí nabízí spousty dalších služeb, které ulehčí život nejednomu cestovateli nebo investorovi. Revolutku díky tomu používají lidé již běžně i zde v České republice i mimo své zahraniční cesty. Pojďme si shrnout vše, co Revolut karta umí a vyvodit z toho výhody a nevýhody, které nám přináší.

Výhody Revolut

 • Směna za výhodné středové kurzy
 • Žádné poplatky za transakce
 • Vedení účtu v mnoha světových měnách
 • Rychlý převod peněz pomocí aplikace
 • Bezpečnost vašich financí
 • Možnost investovat do akcií, kryptoměn a komodit
 • Zdravotní pojištění, pojištění věcí proti krádeži, při zpoždění letu, ztrátě zavazadel a další
 • Virtuální platební karty Revolut
 • Platby telefonem za pomocí Google Pay a Apple Pay

Nevýhody Revolut

 • Výběry z bankomatu zdarma mají své limity
 • Měnové kurzy se o víkendu zpoplatňují
 • U některých kurzů si dejte při převodu měn pozor, ať se potom nedivíte

Zpoplatněním měnových kurzů o víkendu se Revolut se chrání před znehodnocení měny, protože o víkendu jsou tradiční burzy zavřené. V sobotu a neděli tak za převod měny zaplatíte také poplatek od 0,5 % – 1 %. Jak se před tímto poplatkem chránit? Myslete na včasný převod měn v týdnu.

Revolut návod – Jak si založit Revolut a jak získat bonus zdarma

Založení Revolut karty je snadné a rychlé. Podívejte se na náš návod, jak si Revolut založit krok po kroku. Klikněte naše zelené tlačítko “Otevřít účet” a přejdete tak na oficiální stránky Revolut.com, zde pak vyplníte své telefonní číslo a klikněte na “Získejte svůj dárek”. 

Na vámi zadané telefonní číslo vám přijde odkaz pro stažení Revolut app. Následně pokračujte dle instrukcí. Při registraci budete vyplňovat své osobní údaje (jméno, datum narození, trvalé bydliště, emailovou adresu a další). Poté počkáte na potvrzení.

Počítejte také s tím, že Revolut bude ověřovat vaši totožnost. To je z důvodu bezpečnosti, aby někdo nezneužil vaše osobní údaje.

Ověření totožnosti probíhá tak, že do aplikace nahrajete screen svého občanského průkazu a selfie obličeje. Pro aktivaci účtu je třeba provést dobití ve výši 300 Kč z vaší platební karty.

A to je vše! Máte hotovo. Po založení účtu už jen stačí požádat o platební kartu Revolut, na kterou si budete muset chvíli počkat (maximálně 14 dní). Zatím ale můžete využívat virtuální platební kartu. Tu si můžete ihned uložit do Apple Pay a Google Pay a začít s ní platit.

Za vydání ani správu platební karty Revolut nic neplatíte, je však zpoplatněné poštovné, které stojí 99 Kč. Pokud však účet založíte přes tento odkaz, získáte bonus a Revolut kartu s poštovným zdarma. Až vám karta dorazí, stačí ji dle instrukcí aktivovat a můžete ji hned začít používat.

Konkurence Revolut

Revolut není samozřejmě jediným průkopníkem v této oblasti. Má i celkem schopnou konkurenci, ke které se řadí například TransferWise, Curve či Twisto. Na rozdíl od těchto služeb je však Revolut bankovní službou.

Všechny tyto služby jsou vhodné pro usnadnění cestování a zároveň lze všechny považovat za FinTech platformu. Navíc je lze ovládat přes mobilní aplikaci, Twisto a TransFer Wise mají i desktopovou verzi.

 • Twisto je velmi úspěšný FinTech startup, který svou konkurenci velmi rychle dohání. Nabízí služby, které byste jinde pohledali. Výhodou je česká podpora na jedničku.
 • Curve je vlastně peněženkou pro jiné karty a co do kurzů není rozhodně tak výhodná, jako Revolut nebo právě Twisto.
 • Také TransferWise nabízí mnoho skvělých funkcí užitečných na cesty. Umožňuje vést účty v nespočtu měn, převádět peníze, platit kartou. Dobíjení účtů je zde ale zpoplatněné ve výši okolo 2 %.

Ačkoliv TransferWise a Curve nabízejí také výhodné převody měn, Revolut kurzy stále vychází levněji. Například u TransferWise platíte totiž poplatky za převod, které se pohybují okolo 0,5 %.

Závěr – doporučujeme Revolut?

Doporučili bychom Revolut? Z našeho pohledu rozhodně ano. Důvodů je hned několik. Veškeré z nich jsme zmínili ve výhodách o několik odstavců v této recenzi Revolut výše.

Revolut karta vám bude skvělým pomocníkem na cestách. Už jsme v mnoha recenzích četli nebo od různých lidí slyšeli, že ji s oblibou využívají i zde v České republice, kde vám však nepřinese tolik výhod jako právě v zahraničí. Díky tomu, že umožňuje vést účet v mnoha světových měnách, v zahraničí můžete ušetřit tisíce. Pokud jste na cestách pravidelně, asi by vás překvapila výše částky, kterou s revolutkou ročně ušetříte.

Další důležitou výhodou je samozřejmě také bezpečnost. Díky tomu, že Revolut karta není s vaším bankovním účtem nijak propojena, vaše finance jsou v bezpečí. V sázce jsou pouze peníze, které jste si na revolutku nahráli. No a o pojištění ani nemluvě. Nemusíte hledat vhodnou pojišťovnu a s tarifem Premium nebo Metal jste pojištěni automaticky.

Účet Revolut si navíc založíte z pohodlí domova a využívat můžete skvělé doplňkové služby (jako např. trezor či virtuální kartu). Za zmínku bezesporu stojí také možností investování prostřednictvím Revolut, které jsou vskutku pestré a naprosto jednoduché. 

Revolut karta je prostě výborným usnadněním pro všechny cestovatele. Ušetříte s ní, pojistíte se, s vyššími tarify získáte vstupy do letištních salónků. Dejte si ale pozor na výše limitů, které se mohou měnit. Určitě proto průběžně sledujte stránky Revolut.com. Také se vyhněte víkendovým převodům měn.

A vy ještě Revolutku nemáte?

FAQ – často kladené otázky

Pro koho je karta Revolut vhodná?
Revolut karta je vhodná pro všechny cestovatele a investory, nebo pro ty, kdo často platí do zahraničí.
Jaká je cena Revolut karty
Vedení Revolut karty je zcela bez poplatků. Vedení účtu je zpoplatněno dle typu tarifu. Revolut nabízí tyto tarify: karta Revolut Standard, karta Revolut Premium a karta Revolut Metal.
Jak kartu Revolut aktivovat?
Pro aktivaci karty je nutné ověřit svou totožnost zasláním fotografie své občanky a selfie obličeje. Celý proces ověřování nezabere déle než 5 minut.
Jak na kartu vložit peníze?
Nejlevnější způsob je z vaší platební karty. Na kartu Revolut lze vložit peníze třemi způsoby. Z vaší platební karty, bankovním převodem nebo Apple Pay či Google Pay.
Mohu si změnit PIN na kartě?
PIN si můžete změnit v kterémkoliv bankomatu, který umožňuje operace s PINem a přijímá MasterCard a VISA karty. V některých zemích bankomaty změnu PINU neumožňují.
Co když mi karta nepřišla?
Dodání karty lze zkontrolovat v účtu Revolut v části Karty. Standardní dodání může zabrat až 9 pracovních dnů. Kartu také mohl převzít někdo jiný, např. váš soused. Pokud vám karta nedorazila a dodací lhůta již uplynula, nahlaste ji v aplikaci jako ztracenou a objednejte si kartu náhradní.

stars
98 %
1. místo
Skvělý pomocník pro všechny cestovatele a lidi hledající alternativu k tradičnímu bankovnictví
Díky Revolut můžete v rychlosti posílat peníze mezi svojí rodinou či přáteli. Největší výhodou Revolut však je jejich platební karta s extrémně nízkými poplatky a skvělými směnnými kurzy. Platební karta zdarma, skvělé kurzy pro směnu měn, platby do zahraničí bez poplatků, blokování karty na 1 klik a zajímavé možnosti investování dělají z Revolutu skvělou službu, která má podle nás velkou budoucnost. 
 • Platební karta zdarma
 • Skvělé kurzy pro směnu měn
 • Možnost blokování karty na 1 klik
 • Prémiové karty jsou až za příplatek

Jméno firmyRevolut
Webová stránkahttps://www.revolut.com/
V češtině?
Sídlo společnostiLondýn, Velká Británie
Zákaznická podporaFAQ, Live chat nebo emailem v angličtině
Typ peněženkyInternetová peněženka
Metody vkladuPlatba kartou, bankovní převod
Metody výběruPlatba kartou, bankovní převod

Upozornění: Sekce komentářů níže není zákaznická podpora peněženky Revolut. Nemůžeme Vám pomoci - v případě problému je třeba vše řešit přímo s podporou Revolut, ne s námi.
Diskuze k tomuto článku: 43 komentářů
Marek

Za sebe nemohu Rovolut doporučit. Aplikace funguje, hlavně při prvotním přihlašování, dosti podivně, vyžaduje smskou zasílané kódy, ale stránka s přihlašováním se objeví na 2 sec, pak vše padá. Také je přinejmenším podivný přístup jejich customer service. Včera jsem u kamaráda viděl, že mu poslali zprávu, že on i ten, komu doporučí otevření účtu, dostanou nějaký bonus. Naschvál jsem mu řekl, ať mi pošle link. Udělal to a já se o pár hodin později přihlásil a otevřel si účet. No, prémie žádná ani u něj, ani u mne, po upozornění se zákaznický servis nejprve “podrobně seznamuje” s mým případem. Pak začne plácat nesmysly a jde vidět, že vůbec neví, o čem mluví. Během několika zpráv píší údaje, které jsou ve vzájemném rozporu, takže jsem pochopil, že jen lžou a manipulují. Už jsem jim oznámil, že jsou podvodníci a že to hodlám prezentovat na zahraničních zákaznických serverech, oni ale pokračují ve svým lživých narativech. Otevřel jsem si Premium účet, ale nevěřím jim už ani slovo, takže nehodlám přes ně příliš nic moc používat. Pojištění je z nějakého důvodu stále neaktivní, ač by s otevřením prémiového účtu mělo být aktivováno. Proč by někdo měl používat takovou pochybnou aplikaci? Spolehnu se na Transferwise, příbuzní používají již nějakou dobu a nikdy nebyl žádný problém. REVOLUT rozhodně NEDOPORUČUJI!

Petr

Dobrý den, chci se zeptat na aktivaci karty. Aktivace proběhne po zaplacení v kamenném obchodě a zadání PIN. Znamená to, že musím udělat nákup minimálně za 500kč? A ještě jeden dotaz, nedaří se mi poslat z mé karty peníze na nový účet manželky. Je to vázané na aktivaci mé karty?

Magazín Finex

Dobrý den, nemusíte dělat nákup za 500 Kč, stačí platit čipem (kartu do terminálu strčit) a ne bezkontaktně. Pak by měla chtít PIN i u nákupu za 1 Kč. :) Převod peněz mezi 2 Revolut účty by neměl být vázaný na aktivaci karty. Jak se o převod snažíte? V aplikaci je na to funkce Send money, kdy se peníze pošlou mezi 2 Revolut účty, není k tomu potřeba nikam zadávat kartu. Zkuste to a případně dejte vědět. :-)

Pavel

Mám s Revolutem vlastní specifickou zkušenost. Vlastní lehkomyslností jsem si navždy zablokoval přístup k mobilní aplikaci. Otevřel jsem ji, jako mnohokrát před tím, a byl jsem vyzván k aktualizaci. Nepřemýšlel jsem a souhlasil. Po aktualizaci se aplikace spustila a byl jsem vyzván k zadání telefonního čísla. Po zadání čísla se na displayi objevilo oznámení, že mám jít do své emailové schránky, tam je mail od Revolutu a v něm tlačítko, jehož stisknutím se dostanu do aplikace. Pozdě jsem si uvědomil, že napárovaná schránka k mému účtu už neexistuje a že už používám jinou. Bohužel, do aplikace se nejde přihlásit jinak. Účet je vázán na telefonní číslo a to je propojeno na email. K emailu už nemám přístup, takže do mobilní aplikace se už nikdy nedostanu. Jiný přístup k účtu není. Podpora je jen z aplikace. Revolut je pro mě symbolem toho, jak v online světě musí být člověk stále ve střehu a jak jednoduše lze o všechno přijít. Nezbývá, než si vzpomenout, kolik které měny na účtu Revolut mám a pokusit se to alespoň vybrat kartou. A na služby Revolutu dále rezignovat. Škoda. není to špatný systém.

Magazín Finex

Dobrý den, Vaše situace nás mrzí, ale přicházíme s možnými řešeními. :-) Jako první se jeví využít jinou kontaktní metodu (např. zde nebo třeba jejich Facebook/Twitter účet). Další možnost je otevřít nový účet a přes nový účet v aplikaci na podpoře sdělit Váš problém – tedy že jiný účet nefunguje a toto je jediná cesta, jak se k podpoře dostat.. Budeme držet palce, věříme, že se to vyřeší.

Lukas

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké jsou možnosti vzhledem k mojí situaci. Žijí střídavě v ČR a na Slovensku a v každé zemi mám otevřený běžný účet. Revolut bych chtěl začít používat především na převod peněz. To znamená, že bych měsíčně posílal eura ze slovenského účtu na Revolut, tam si je “přeměnil” na koruny a poslal na účet v ČR. Zajímá mě, jestli je v tom nějaký háček, jestli je problém s přidáním dvou různých karet na jeden účet Revolutu a jestli je celý tento proces bez poplatků. V zásadě jde o to, zda to dává smysl a není to zbytečně složité.

Předem děkuji za odpověď.

Petr

Ahoj, mám Standard účet a chtěl bych si přidat i několik účtů svých známých, ale nejde to. Při volbě přidat bank. účet příjemce se sice okno objeví, ale hned zase zmizí. Takže není čas si nic ani přečíst
Nevím tedy kde je chyba. Díky za odpověď

Zdenek

Dobrý den s Revolutem mam špatnou zkušenost ještě dřív než jsem ji mohl vyzkoušet začalo to tím ze jsem na jejich účet vložil Na pokladne Raiffeisen bank peníze 29.6.2020 netušil jsem ze oni vklady na účet nepodporuji tak jsem vyzval na chatu o vracení peněz i banka je o to zadala a do dnešního dne nemám peníze jsem invalidní důchodce a oni se chovají hrozné je mi píšou ze to předali nějakému týmu jen si vymýšlejí

Martin

Dobrý den, mám podobné zkušenosti. Dokud jsem měl na Revolutu 50tis.Kč a používal jsem ho jako cestovní peněženku na výměnu peněz, bylo všechno ok. Jakmile jsem převedl na účet cca 50.000 USD a začal jsem obchodovat akcie, vyzvali mně k doložení původu peněz. Poslal jsem jim scan smlouvy o prodeji nemovitostí a scan banky kam byla částka z prodeje nemovitostí převedena. Dva měsíce se nedělo nic, ale měl jsem omezené možnosti k užívání účtu. Mohl jsem jenom platit kartou, nešlo posílat peníze převodem. Když jsem se po 2měsících začal zajímat o výsledek šetření, zablokovali mi účet úplně s tím, že jim mám poslat výpis z banky, výplatní pásku, prostě nesmysly. Nikdo mi neodpověděl, jestli mé podklady které jsem již před 2 měsíci posílal byli nedostačující nebo jestli je stratili. Myslím si, že budu muset kontaktovat právníky, možná policii ČR a jsem přesvědčen, že by hromadná žaloba na šikanózní metódy Revolutu měla velkou šanci na úspěch. Je z podivem, že Finex.cz dává Revolutu takovou podporu a nevšímá si problémů, které dle mého názoru jsou již na hranici zákonnosti…

Magazín Finex

Dobrý den, Martine. Jen bych chtěl ještě takto veřejně dát i ostatním čtenářům vědět, že do pár hodin od Vašeho komentáře se po našem zásahu situace zlepšila a Váš účet je tak již odblokován a plně funkční. Snad se to již nebude opakovat. Přeji hezký den!

Lolík93

Dobrý den ,
když mám účet STANDARD tak nemohu z tohoto účtu poslat převodem peníze na jiný bankovní účet ? a mohu pouze vybírat peníze z bankomatu a to 4500 kč za měsíc ? a jaký je poplatek za větší výběr peněz z bankomatu ? a ještě jedna otázka – když si chci vložit peníze na revolut kartou , tak je tam nějaký limit ? Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, i u účtu standard můžete poslat peníze na bankovní účet. Stačí zmáčknout tlačítko Send -> Bank accounts -> A tam přidat bank. účet příjemce v mezinárodním formátu. Výběry v hotovosti jsou možné v neomezené výši, jen od nějaké částky (momentálně je to zmíněných 4 500 Kč, ale to se v budoucnu může změnit) je za výběr poplatek (momentálně 2 %). Při vkladech kartou by neměl být limit žádný.

Ondřej

Revolut je neseriozni firma, zadržují bezdůvodně peníze tisícům lidem, najděte si to na netu, twitteru (@revolutscam), je to dokonce na Wikipedii. Lidé pak nemají ani na placení účtů, na které si nechávali posílat výplaty – to je vůbec nezajímá.

Moje osobní zkušenost je taková, že mi před 3mi dny zamkli účet kvůli “podezřelé aktivitě”. Okamžitě jsem jim dodal co chtěli: moje selfíe s papírem kde jsem měl napsat datum toho dne, dále prohlášení, že mi nepřišly žádné podezřelé sms ani hovory. Od té doby je na chatu stále zobrazeno looking for agent (již 3 dny) – co jsem pak googlil, tak jsou lidé kteří čekají týdny i měsíce, jsou lidé kterým účet zrušili a peníze nikdy neviděli. Není jak se s nimi spojit, na twitteru, nebo FB Vám vždy odpoví univerzální zprávou, že Váš problém předávají kompetentnímu týmu.. neděje se nic…

Ondřej

Dnes se mi po 3 dnech poprvé ozvala snad živá agentka revolutu jen proto, aby mi sdělila že děkuje za podklady, nic víc nechce a můj případ eskaluje na další jejich kometentní team.. chat s ní ukončen a opět … looking for agent.. účet stále uzamčen – přesně dle šablony kterou popisují lidé na twitteru a facebooku.

Ondřej

4. den se ozvala agentka Margaret – otázka proč mi aliexpress vrací peníze na kartu.. protože mi nedodali některé balíky – to už je opravdu k pláči. Celý den jsem čekal na odpověď a dnes v noci mi odpověďěla, opět další otázkou že chce vědět zdroj mých příjmů a jelikož byla noc a já jsem neodpověděl během několika hodin, chat ukončila. Takže se hledá nový agent a opět čekám. Takže na jejich agenta se může čekat dny i týdny, ale vy musíte odpovědět v řádu hodin!
Šikanování ze strany zaměstnanců revolutu, kdy každý den položí jinou otázku, ale nikdo vám neřtekne proč vám vlastně uzamkli účet.. takže čekám s čím příjdou příště.

Ondřej

5. den další agentka – účet odemčen bez vysvětlení, či omluvy… přecházím k transferwise.

pepa

Dobrý den.
Kartu/účet Revolut mohu mít v mnoha měnách. Mohu ale mít na tomto účtu několik měn najednou? Např. pro cestu do Chorvatska přes Slovensko a Maďarsko jednu částku v € další v HUF a ještě jednu v HRK ? Díky za odpověď.

Magazín Finex

Dobrý den, ano, to je samozřejmě možné. Na svém účtě můžete mít peníze v libovolném množství měn. Pak se vám při platbě kartou vždy strhne primárně ta konkrétní měna, kterou máte platit.

Ksana

Dobrý den. Jak založit podnikatelský účet přes aplikace Revolut. Je tam jenom možnost osobního účtu. Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, účet si otevřete přímo na stránkách Revolut Business.

Tomáš

Dobrý den,
vůbec bych neřekl, že Revolut podpora funguje skvěle. Nyní mi Revolut zadržuje platbu €5000 s výmluvou, že čekají na další údaje z banky odesílatele. Předešlá platba €1000 od stejného odesílatele byla vyřízena za 24 hodin. NYní už tam platba visí 3 dny a žádna odezva od supportu. Dnes čekám na odpověď zatím pouze 4 hodiny na supportu v aplikaci. Dovolat se samozřejmě nikam nedá.

Magazín Finex

Dobrý den, Tomáši. Pokud Vám zadržují peníze, určitě k tomu mají dobrý důvod. Chápu, že je to nepříjemná situace, ale s trochou trpělivosti věřím, že se vše vyřeší.
Vojtěch, Finex.cz

Tomáš

taky doufám, že k tomu mají důvod, jen marně uvažuji jaký. Nicméně hlavně komunikace je mizerná. Jsem schopen dodat jekékoliv podklady, ale nejsem schopen se spojit s podporou.

Ondys

Je možné si na Revolut účet posilat klasickou vyplatu aniž by to bylo nějak omezené částkou?

Magazín Finex

Dobrý den, ano, je to možné. Revolut sami na svých stránkách uvádí: “Přímo na svůj účet Revolut můžete od svého zaměstnavatele, příbuzných a přátel dostávat převody i CZK. Údaje pro převod najdete, když v části Účet v aplikaci přejdete na Podrobnosti a zvolíte měnu, ve které chcete na svůj účet Revolut přidat peníze.”

Martin

absolutně nedoporučuji používat Revolut jinak, než cestovní peněženku na malou sumu peněz, která mně v případě komplikací nebude tolik bolet…

Tomáš

Dobrý den, přesně tohle jsem udělal. €1000 bylo zprocesováno do 24 hodin. €5000 od stejného odesílatele visí jako nezprocesováno již několik dní a podpora absolutně nekomunikuje.

Ondřej

Tohle rozhodně nedělejte!!!! Kdykoli Vám mohou bezdůvodně uzamknout účet, budete bez peněz a nikdo se s Vámi bavit nebude! Osobní zkušenosti.

Tazatel

Zdravím.
Je možné peníze vložit nějakou formou hotově a kde?
Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, musím Vás zklamat. Na oficiálních stránkách Revolut uvádí: “Nepodporujeme vklady v hotovosti, protože věříme, že digitální platby představují mnohem bezpečnější a pohodlnější způsob placení. To znamená, že nepodporujeme hotovost ani šeky.”

Ondys

Já jsem ale četl, že je možné vložit klidně v bance na pokladně a zadat IBAN atd jen ta transakce trvá 1-3dny

Magazín Finex

Dobrý den, teoreticky by to asi jít mohlo. Můžete to zkusit s nějakou malou částku a dát nám vědět, zda to prošlo. :-)

blekii

Ahoj všem, já bankovní účet nemám ( exekuce ) takže zaměstnavatel mi platí z toho nechají, hotově. Nehledám cestu jak to objejít, ale placení kartou se hodí… je to i pro mě?

Honzin

Bleki já teda nevim, ale podle mě by to mělo jít v pohodě, ale exekuci nemam takže nepotvrdim

Tomáš

Dobrý den,

je možnost mně zaslat Odkaz pro akci na doručení karty zdarma?

Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den Tomáši, stačí kliknout na zelené tlačítko výše. Nebo zde. Karta zdarma je tam. :-)

Diky

Diky za kartu zdarma, už je na cestě :-))

Magazín Finex

Dobrý den, nemáte vůbec zač, snad vám bude karta Revolut dobře sloužit. Klidně nám za pár měsíců napište nějaké své postřehy, co se Revolutu týče. Děkujeme.

Jirka

Revolut už je v češtině.

Magazín Finex

Díky za komentář, Jirko. Upravili jsme recenzi.

Jirka

Ahoj, to, že jsem si pořídil Revolut, byl můj nejlepší počin. Mám Premium.
Několikrát jsem jí už využil v zahraničí a dlužno poznamenat, že funguje naprosto bezkonkurenčně.

Magazín Finex

Díky za komentář Jirko. Revolutka je fakt dobrá – za mě jako hlavní plusy vidím podporu Apple Pay, rychlou směnu měn s téměř nulovým poplatkem a možnost rychlé blokaci karty. Jsme rádi, že Ti funguje.

Vojtěch, Finex.cz

Jirka

Mám ještě jeden malý poznatek s platbami Revolutu přes ApplePay,
v UK tam se dá platit tímto způsobem pouze do výše 30 Ł.

RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 96 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 95 %
U 62 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo