Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Dash (DASH) – Kurz, graf ceny, peněženka

Dash (DASH) – Kurz, graf ceny, peněženka

Koupit!

Čtyři roky starý Dash má za sebou bouřlivou historii. Co do hodnoty kapitalizace se dnes drží na předních příčkách – v polovině března 2018 činila jeho tržní hodnota 3 miliardy dolarů. Oproti Bitcoinu a dalším kryptoměnám nefunguje Dash na klasickém blockchainu – má vlastní, unikátní transakční systém.

Obsah článku o Dash

1.Spletitá historie Dash2.Vyplatí se Dash obchodovat?3.Těžba4.Kde koupit Dash?5.Dash graf - Vývoj ceny Dash6.Diskuze o DASH

Spletitá historie Dash

Digitální měna Dash vznikla pod názvem XCoin 18. ledna 2014. O deset dní později byla překřtěna na Darkcoin – a konečně koncem března 2015 získala své nynější jméno. Jde o zkratku termínu digital cash („digitální hotovost“) a jasně naznačuje ambice svých tvůrců: vytvořit silnou, celosvětově uznávanou kryptoměnu.

Hned po spuštění oběživa vytěžili kryptoměnoví těžaři během dvou dní desetinu konečného množství kryptoměny (to je stanoveno na 19 milionů jednotek Dashe). Výzvu vytěžené jednotky „vrátit“ těžaři odmítli – získaný Dash směnili za jiné altcoiny a v podstatě iniciovali uvedení kryptoměny od oběhu.

Funkční design Dashe vychází z principu Bitcoinu. Obsahuje ale několik odlišností; zásadním rozdílem je šifrování, postavené na dvouvrstvé síti. Na jedné vrstvě probíhá potvrzování transakcí (skrze tzv. masternodes), na vrstvě druhé pak správa a udržování serverů. Za jejich provoz – nikoliv za šifrování jednotlivých převodů – jsou těžaři odměňováni.

Velikou výhodou je úplná anonymita systému. Důmyslný mód PrivateSend dokáže skrýt adresu odesílatele i transakční historii převedené měny. Ověření transakce je díky systému Instasend 4sekundovou záležitostí.

Vyplatí se Dash obchodovat?

Dash patří mezi kryptoměny, které se během jediného roku dočkaly raketové zhodnocení. Zatímco 18. února 2017 se jednotka Dashe obchodovala za 20,05 dolaru, o rok později byl na trhu k mání za 729,08 dolaru. Svého dosavadního vrcholu dosáhla měna 21. prosince 2017, kdy se obchodovala za 1 600 dolarů.

Graf vývoje ceny kryptoměny Dash

Během necelého roku dosáhl Dash neuvěřitelné 7 980% výnosnosti.

Obchodovat dash můžete u brokerů, kteří obchodování kryptoměn nabízí. Jsou mezi nimi například všem známý IQ Option, který nově přišel i s kryptoměnovou směnárnou, známý CFD broker XM v češtině, nebo Plus500.

XTB logo

XTB

★ 97 %

U 80 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo

eToro

★ 93 %

U 66 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

I dnes představuje Dash zajímavou investiční příležitost. Existují dva způsoby, jak jej získat: buď těžbou, čímž pomůžete celkové stabilitě sítě kryptoměny Dash a nebo jejím nákupem.

Těžba

Těžení nejznámějších kryptoměn (Bitcoin, Ethereum, Litecoin) je dnes v rukou obřích mining poolů. Není divu – aby se těžba vyplatila, je potřeba mít po ruce obrovský výpočetní výkon a levný zdroj elektrické energie. Podstatná část těžby probíhá v Číně, v Evropě a Severní Americe se nevyplatí.

Na obrázku je vidět, že jakákoli těžba Dashe v Americe se již dávno nevyplatí a byla by tedy prodělečná

Ve Spojených státech se těžba Dashe na průměrném počítači už dávno nevyplatí. V Česku je situace obdobná.

Kde koupit Dash?

trezor krypto penezenka

Peněženka Trezor

Nejlepší cestou, jak se stát vlastníkem Dashe, je koupit jej. Nabízí jej většina on-line burz, jako např.: BitFinex, Bittrex či Binance.

Pro uložení Dashe si můžete vybrat z mnoha aplikací třetích stran, které ale většinou nedoporučujeme. Doporučujeme vyzkoušet hardwarové kryptoměnové peněženky Trezor či Ledger. K dispozici je také oficiální peněženka, kterou stáhnete zde.

Dash graf – Vývoj ceny Dash


stars
93 %
N/A
Dash
Dash je jedna z kryptoměn sloužících výhradně pro provádění transakcí. Ty jsou v síti Dash rychlé a levné - cca půl haléře za transakci.
  • Možnost odesílat utajené transakce
  • Využití sítě masternodů
  • Kontroverzní předtěžení 11 % coinů vývojářským týmem
  • Ani utajené transakce nejsou 100% anonymní

✅ KryptoměnaDash
✅ JednotkaDASH
✅ ZakladatelEvan Duffield
✅ VytvořenoZnamý jako XCoin v lednu 2014
✅ Webové stránkyhttps://www.dash.org/
✅ Lze těžit?
✅ Typ těžbyProof of Work
✅ Tvorba blokuCca 2.5 minuty
✅ Max. počet tokenů 22 000 000
✅ Počet tokenů 8 926 588

Připojte se k diskuzi

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coinbase logo
Coinbase★ 93 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %