Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Podrobná analýza fondu VanEck předpokládá cenu Etherea na 22 000 USD!

Správce aktiv VanEck předpověděl, že do roku 2030 by cena Etherea mohla stoupnout na neuvěřitelných 22 000 dolarů za minci. Co ho k tomu vede?

Publikováno
Podrobná analýza fondu VanEck předpokládá cenu Etherea na 22 000 USD!
Zdroj: dgtlzen.com

Analýza společnosti VanEck navíc nabízí hned 3 scénáře. Podle býčího by Ethereum (ETH) mohlo vyletět až na 154 000 USD, zatímco medvědí výhled naznačuje potenciální propad na 360 USD.

Toto široké rozpětí poukazuje na volatilitu a nejistotu, které jsou trhu s kryptoměnami vlastní.

Pokud by se v roce 2030 skutečně naplnil základní scénář, představovalo by to ohromující 487% návratnost oproti dnešní ceně a složenou roční míru růstu ve výši 37,8 %!

K chóru optimistických předpovědí se nedávno přidala i banka Standard Chartered. Ta předpokládá, že by Ethereum mohlo do konce roku 2024 dosáhnout ceny 8 000 USD a do konce roku 2025 až 14 000 USD.

Schválení spotových ETFs

Odvážná předpověď je podložena mimo jiné schválením spotových fondů obchodovaných na burze (ETFs) na Ethereum. Schválení spotových ETFs je více než jen regulační milník, symbolizuje rostoucí akceptaci a integraci kryptoměn do tradičních finančních systémů.

Zalistování fondů na americké burzy, ke kterému má dojít v příštích měsících, by mohlo katalyzovat značný příliv kapitálu.

Očekává se, že spotové ETFs na Ethereum přilákají během prvních 12 měsíců ohromující příliv 15 až 45 miliard USD nových investic.

Tento příliv by nejen zvýšil likviditu Etherea, ale také posílil jeho cenovou stabilitu, čímž by se z něj stalo atraktivnější aktivum pro retailové i institucionální investory.

Společnost K33 Research dále zdůrazňuje potenciální dopad a předpovídá, že tyto ETFs by mohly přilákat 3,1 až 4,8 miliardy USD jen během prvních pěti měsíců po svém spuštění.

Důsledky pro Ethereum jsou hluboké, protože si nadále upevňuje svou pozici přední platformy pro smart kontrakty a základního kamene ekosystému decentralizovaných financí (DeFi).

Analýza VanEck ukazuje robustnost Etherea

Hloubková analýza společnosti VanEck zdůrazňuje mnohostrannou hodnotu Etherea a upozorňuje na jeho přínos napříč spektrem odvětví, včetně financí, bankovnictví, plateb, marketingu, reklamy, sociálních her, infrastruktury a umělé inteligence.

Obzvláště sugestivní je označení Etherea společností VanEck jako “digitální ropy”, které zdůrazňuje jeho nezastupitelnou roli v blockchain ekosystému.

Tato metafora zdůrazňuje funkci Etherea jako životně důležitého zdroje, podobného ropě v průmyslové éře, který pohání motory decentralizovaných aplikací a chytrých kontraktů. S 20 miliony aktivních uživatelů měsíčně zprostředkovalo Ethereum v uplynulém roce transakce v ohromující hodnotě 4 bilionů USD.

Příjmy na uživatele navíc u Etherea vysoce převyšují příjmy web2 aplikací jako jsou Facebook nebo Uber.

Zdroj: vaneck.com
Příjmy Etherea na jednoho uživatele ve srovnání s web2 aplikacemi (miliony USD)
Příjmy Etherea na jednoho uživatele ve srovnání s web2 aplikacemi (v milionech USD)

Při pohledu do budoucna VanEck předpokládá, že by Ethereum mohlo do roku 2030 vygenerovat 66 miliard USD volného cash flow, což by podpořilo tržní kapitalizaci ve výši 2,2 bilionu USD.

ETFs nejsou ještě jistá

Přestože se budoucnost Etherea zdá být slibná, není bez rizik a výzev. Příkladem je schvalovací proces spotových fondů obchodovaných na burze na Ethereum.

Ačkoli americká Komise pro cenné papíry (SEC) v květnu schválila žádosti 19b-4, konečné spuštění ale vyžaduje i schválení žádosti 19b-4 i S-1.

Tato nejistota, byť z našeho pohledu zbytečná, může způsobit období volatility a váhání investorů. Jakákoli nepříznivá rozhodnutí regulačních orgánů by navíc mohla mít značný negativní dopad na cenu Etherea a jeho vnímání na trhu.

Jsou tu i další rizika

Dalším kritickým faktorem jsou výkyvy úrokových sazeb. S růstem úrokových sazeb investoři často přesouvají svůj kapitál z vysoce rizikových aktiv jako jsou kryptoměny do stabilnějších investic.

Přetrvávajícím problémem je konkurence ze strany ostatních platforem. Přestože je Ethereum přední platformou pro chytré kontrakty, čelí tvrdé konkurenci novějších, škálovatelnějších i cenově výhodnějších alternativ.

Blockchainy jako Solana či Avalanche neustále inovují a potenciálně snižují podíl Etherea na trhu.

Navzdory těmto výzvám však existují silné faktory, které přispívají k býčímu výhledu pro Ethereum. Za optimistickými prognózami stojí především nadšení investorů z nových ETFs a pokračující pokrok v rozšiřování Etherea.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.