Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Invity
Recenze Invity – česká směnárna kryptoměn a srovnávač burz
Logo Invity
Invity
Logo Invity

Recenze Invity – česká směnárna kryptoměn a srovnávač burz

Poslední aktualizace recenze 22. 2. 2024 | David Drštička
Hodnocení Finex.cz
73 %

Základní informace o Invity

V češtině? Ne
Minimální obchod 85 Kč
Počet aktiv 45

Invity je nástroj pro porovnávání nákupních kurzů kryptoměn při nákupu, prodeji nebo směně kryptoměn. Při těchto porovnáních jsou ale bohužel využity pouze některé kryptoměnové burzy a směnárny a při prodeji pouze jedna společnost.

Dále Invity nabízí také mobilní aplikaci, která se však funkcemi od webového rozhraní radikálně liší. V této aplikaci je možno držet a nakupovat pouze Bitcoin (BTC) a to pouze za EUR. Má sloužit ke spoření bitcoinů a k jejich lehkému nákupu.

Co všechno Invity nabízí? Stojí to za to? Dozvíte se v této recenzi!

Obsah recenze o Invity

Kdo stojí za Invity?

satoshilabs logoInvity spadá pod českou skupinu SatoshiLabs. V tomto uskupení je například i světově známý výrobce hardwarových peněženek Trezor.

Pod SatoshiLabs, které roku 2013 založili Pavol Rusnák a Marek Palatinus, spadají také firmy Tropic Square nebo Vexl.

Jak se zaregistrovat na Invity?

Nejrychlejší cestou je stáhnutí mobilní aplikace Invity, kde se můžete zaregistrovat pomocí e-mailu (nebo pomocí Google účtu či Apple ID). Aplikace je k dispozici pro zařízení s Androidem a iOS.

Pro aktivaci účtu je nutné vyfotit přes telefon svůj občanský průkaz nebo cestovní pas, aby si vás Invity mohlo ověřit a dále nahrát selfie, aby se porovnala podobnost vašeho obličeje s obličejem na dokladu. Posléze se vám zpřístupní celá aplikace.

V mobilní aplikaci však nejde dělat to stejné, co na webu.

Jak funguje Invity?

Celá mobilní aplikace Invity je udělána tak, aby se v ní vyznal i naprostý nováček v oblasti kryptoměn. Pokud umíte anglicky, tak se v ní zorientujete velmi rychle.

Čeština bohužel zatím k dispozici není. Pomocí spodních tlačítek můžete poslat, nakoupit, prodat nebo přijmout Bitcoin. Při psaní této recenze (prosinec 2023) však nešlo v mobilní aplikaci Bitcoin prodat.

Zdroj: Mobilní aplikace Invity
Vzhled mobilní aplikace Invity
Vzhled mobilní aplikace Invity

Co se týče webového rozhraní, tak to nabízí trochu jiné funkce oproti mobilní aplikaci. Na webu je odkaz na mobilní aplikaci pod slovy “Save in crypto”, což naznačuje, že je aplikace pouze pro to, aby si uživatel mohl koupit kryptoměny nějakým lehkým způsobem a doslova si do budoucna spořit právě v BTC.

Zdroj: https://invity.io
Webové rozhraní Invity
Webové rozhraní Invity

Jak funguje webové rozhraní Invity?

Webové rozhraní na PC je stále velmi jednoduché na pochopení, pokud umíte alespoň trochu anglicky. K dispozici je samozřejmě nákup kryptoměn a to nejen Bitcoinu, ale i dalších altcoinů, jen to funguje jinak než v mobilní aplikaci.

Dále je možné na webu směnit jednu kryptoměnu za druhou, což v telefonu zatím nejde (ani to není v nabídce). Směna funguje skrze externí směnárny. Stejné je to s prodejem kryptoměn, ten však funguje pouze skrze jednoho externího prodejce.

Zdroj: invity.io
Směna kryptoměn skrze webové rozhraní Invity
Směna kryptoměn skrze webové rozhraní Invity

Jak nakoupit přes webové rozhraní?

Nákup přes web funguje tak, že při zadání částky v CZK (nebo EUR a spousty dalších měn) vám web ukáže nabídku několika kryptoměnových burz (např. AnyCoin, MoonPay, Banxa a jiné), z nichž některé jsou více či méně pro vás výhodné.

Po tom, co si vyberete nějakou nabídku, která vám bude vyhovovat, zadáte svoji kryptoměnovou adresu a poté dokončíte obchod na dané burze (Invity vás automaticky přesměruje na danou burzu).

Je nutné dodat, že pro dokončení obchodu je potřeba na některých burzách být zaregistrovaný.

Zdroj: invity.io
Nákup kryptoměn přes webové rozhraní Invity
Nákup kryptoměn přes webové rozhraní Invity

Jak nakoupit přes mobilní aplikaci Invity?

Skrze aplikaci Invity na telefonu je nyní možno nakoupit pouze Bitcoin a pouze za EUR. Nejmenší hodnota, za kterou lze nakoupit, je 10 EUR a je nutné použit platební kartu, což s sebou nese také relativně vysoké poplatky oproti jiným možnostem nákupu bitcoinu, které je možné provést bank. převodem.

Při nákupu je možné zapnout funkci “Recurring buy” (opakovaný nákup), díky kterému můžete týdně, po dvou týdnech, měsíčně nebo kvartálně nakupovat Bitcoin za vaší zvolenou hodnotu v EUR. Jedná se tak o aplikaci metody dollar-cost averaging (DCA) v praxi.

Zdroj: Mobilní aplikace Invity
Nákup Bitcoinu v mobilní aplikaci Invity
Nákup Bitcoinu v mobilní aplikaci Invity

Kde se uchovají mé bitcoiny?

Invity spolupracuje se společností BitGo, která se stará o úschovu kryptoměn. Mobilní aplikace Invity vám vygeneruje pouze vaši bitcoinovou adresu, ale k heslům nebo seedu nemáte přístup. O ně se právě stará BitGo. Invity je zde pouze jakýmsi prostředníkem, který zařizuje to, aby se uživatel ke svým BTC mohl lehce dostat a zároveň aby pro něj byla registrace snadná, přehledná a rychlá.

Pokud si po nějakém čase troufnete na vlastní správu bitcoinů, samozřejmě si je z Invity můžete přeposlat na kteroukoliv jinou vaši peněženku.

Poplatky na Invity

Web Invity uvádí, že se uživatel nikdy nesetká s nějakými skrytými poplatky. Když budete nakupovat Bitcoin skrz mobilní aplikaci a za pomocí platební karty, tak zaplatíte z každé transakce 4,5 % poplatek. Při prodeji v mobilní aplikaci (až bude k dispozici) bude poplatek 2 %. Při posílání Bitcoinu na jinou adresu se účtuje pouze transakční poplatek dané sítě, který Invity nijak neovlivňuje.

Při nákupu kryptoměn skrze webové rozhraní Invity se poplatky liší podle výběru kryptoburzy a jsou popsány na obrázku níže. Prodej lze vykonat skrze externí společnost BTC Direct. U ní je poplatek 2,5 %. Co se týče směny kryptoměn, tak se poplatky u externích směnáren pohybují od 0,6 % do maximálně 2 %.

Zdroj: invity.io
Poplatky při koupi kryptoměn na webu Invity

Srovnání nákupu na Invity, Coinbase a Binance

Poplatek ve výši 4,5 % při nákupu přes aplikaci se může zdát jako vyšší, ale při srovnání nákupu Bitcoinu v hodnotě 15 EUR pomocí platební karty u Coinbase, Binance a Invity vyšlo Invity spolu s Binance vítězně.

U Coinbase a Binance jsou poplatky započítány už v 15eurovém nákupu. U Invity je poplatek počítán z 15 EUR a vychází na 0,68 EUR (celkem 15,68 EUR). Poplatky tedy vychází z těchto tří nejlépe u Binance (2,06 %). U Invity při zadání 15eurové platby zaplatíme více kvůli 4,5% poplatku a také dostaneme více BTC, než u Binance, ale kdybychom u Binance nakoupili za 15,68 EUR, tak bychom BTC dostali ještě více. Tudíž Invity se v tomto srovnání drží těsně druhé za Binance.

Na trhu samozřejmě existuje více kryptoburz, ale jak je známo, nováčci v kryptosvětě, na které Invity cílí, volí hlavně tyto uživatelsky přívětivé, spolehlivé a celosvětově rozšířené burzy.

Zdroj: Coinbase, Binance, Invity
Srovnání nákupu BTC v hodnotě 15 EUR
Srovnání nákupu BTC v hodnotě 15 EUR v jeden moment

Závěr

Invity je v první řadě srovnávač při nákupu, prodeji a směně kryptoměn, ale zahrnuje ve svém srovnání pouze některé kryptoburzy. K dispozici je i mobilní aplikace Invity, která slouží primárně ke koupi Bitcoinu a k jeho držení (nebo přeposlání na jinou peněženku).

Poplatek 4,5 % při nákupu přes mobilní aplikaci se může zdát vyšší, ale při srovnání 15eurového nákupu Bitcoinu u Coinbase, Binance a Invity se Invity umístilo jen těsně druhé za Binance.

Velké plus si Invity zaslouží díky své přehlednosti a jednoduchosti, která pomůže zejména novému uživateli se ve světě kryptoměn vyznat. Aplikace je teprve na začátku, chybí možnost bitcoiny prodat, ale v budoucnu věříme, že bude k dispozici i tato funkce. Pro některé může být plus i to, že se jedná o český produkt spadající pod českou společnost SatoshiLabs, tvůrce světoznámé kryptopeněženky Trezor.

Hodnocení Finex.cz

11. místo
Směnárna
73 %
2024

Jednoduchý srovnávač kurzů

Invity je jednoduchý srovnávač kurzů kryptoměn z několika dalších zdrojů, který umožňuje uživatelům jak porovnávat kurzy pro nákup, tak i samotné uskutečnění nákupu. U prodeje kryptoměn nabízí méně služeb. Invity také nabízí mobilní aplikaci, ve které je možné bitcoiny uschovat a koupit platební kartou.

Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

60%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

83%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

80%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

50%

Registrace a verifikace
V tomto kritériu je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace, popř. procesu ověřování totožnosti, je-li to vyžadováno.

60%

Bezpečnost peněženky
V tomto kritériu je zahrnuta nejen celková bezpečnost peněženky, ale také jednotlivé zabezpečovací prvky, jako například délka seedu, možnost přidat passphrase, nebo zda měla tato peněženka v minulosti nějaké problémy.

80%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

98%

Více informací o Invity

Jméno firmyInvity
Základní informace o brokerovi
V češtině?
Vznik brokera2019
ProvozovatelSatoshiLabs
Webová stránkahttps://invity.io/
Sídlo brokeraKundratka 2359/17a Praha 8, 180 00, CZ
Počet aktiv45
Důležité informace pro investora
Dohled ČNB
Demo účet
Minimální obchod85 Kč
W-8BEN formulář
Pojištění vkladů
Ohodnoťte společnost Invity
0
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎