Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Obrovská výhra pro Ethereum. SEC uzavřela vyšetřování

SEC upustila od klasifikace Etherea jako cenného papíru. Je to významné vítězství v jedné z velkých bitev. Válka s regulátorem ale nekončí.

Obrovská výhra pro Ethereum. SEC uzavřela vyšetřování
Zdroj: Depositphotos.com

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) přelomovým rozhodnutím ukončila vyšetřování Etherea (ETH).

SEC rozhodla, že prodej ETH nepředstavuje transakce s cennými papíry. Tento závěr znamená významné vítězství pro vývojáře Etherea, poskytovatele technologií i širší komunitu kolem blockchainu a zmírňuje obavy z možných regulačních opatření.

Vítězství v jedné bitvě

Ukončení vyšetřování přišlo poté, co společnost Consensys, významný vývojář Etherea, vyzvala SEC ke komentáři v návaznosti na schválení spotových burzovně obchodovaných fondů (ETFs) na ethery.

Consensys zaslala SEC dopis, v němž žádala o vyjasnění, jaký dopad bude mít schválení spotových ETFs na ethery na probíhající vyšetřování, protože ETFs vychází z toho, že Ethereum je komodita nikoli cenný papír.

Ukončení vyšetřování je v souladu s postojem Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC), která ETH jako komoditu klasifikuje.

Zpráva měla také pozitivní dopad na trh s kryptoměnami. Cena Etherea po ní přes noc vzrostla o více než 4 %.

Válka ale pokračuje

Rozhodnutí SEC uzavřít vyšetřování je pro komunitu Etherea klíčovým momentem. Poskytuje úlevu od hrozby regulačních opatření, která by mohla zbrzdit růst a přijetí blockchainových technologií.

Právnička společnosti Consensys Laura Brookoverová zdůraznila rychlé změny vedoucí k tomuto usnesení.

“Od konce dubna, kdy jsme podali žalobu proti SEC, se věci změnily pozoruhodně rychle, což vyvrcholilo dnešním vývojem,” napsala Brookoverová na Twitteru. “Po více než roce je vyšetřování Etherea konečně u konce a nikdo nebyl obviněn.”

Navzdory tomuto vítězství zůstává Consensys zapojena do širší právní bitvy s Komisí pro cenné papíry a burzy, v níž usiluje o další vyjasnění regulace.

Žaloba, kterou vyvolalo oznámení Wells, jež Consensys obdržela v souvislostí se svou populární peněženkou MetaMask, podtrhuje napětí mezi regulačním dohledem a technologickými inovacemi.

Společnost tvrdí, že donucovací opatření SEC představovala riziko pro přijetí a rozvoj blockchainových technologií a potenciálně podkopala vedoucí postavení USA v tomto inovativním odvětví. Přístup SEC k regulaci kryptoměn označuje za příliš agresivní a dokonce nezákonný.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.