Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Internetová peněženka » PayPal

PayPal – Recenze internetové peněženky

PayPal je nejznámějším internetovým platebním systémem na světě. Byl založen v roce 1998 coby maličká firma Confinity a jistě není ani bez zajímavosti, že jedním z jeho zakladatelů je šéf automobilky Tesla Elon Musk. Tržní kapitalizace PayPalu činí 61,6 miliard dolarů.

Obsah recenze PayPal

1.Co PayPal umí?2.Poplatky u PayPal3.PayPal a kryptoměny4.Vaše zkušenosti s PayPal (komentáře)

Co PayPal umí?

Hlavním cílem PayPalu je umožnit uživatelům posílat a přijímat online platby v mnoha světových měnách. Je to vlastně takový prostředník, který platby na internetu zprostředkovává. Vedle české koruny je to například, euro, americký dolar, kanadský dolar, thajský baht, argentinské peso, izraelský nový šekel a mnohé další.

Novinkou od roku 2018 je PayPal debetní platební karta s přímým napojením na PayPal účet, díky níž lze platit nejen u obchodníků, ale také vybírat hotovost bankomatů, které jsou označeny štítkem MasterCard, Cirrus nebo PULSE, zde je ovšem nutné počítat s poplatky.

Abyste mohli PayPal začít hned teď používat, stačí vám k tomu e-mailová adresa a platební karta. Službu však můžete využívat i v případě, kdy platební kartu nevlastníte. Zapotřebí však bude nejdříve PayPal s vaším bankovním účtem propojit. To se dělá tak, že na PayPal pošlete malou platbu, kterou svůj účet potvrdíte a zároveň dobijete.

Poplatky u PayPal

Zřízení účtu u PayPal je zdarma. Zdarma je také posílání soukromých plateb, tedy rodině anebo přátelům, stejně tak jako jejich příjem. Pokud nakupujete zboží anebo služby, také neplatíte žádné poplatky.

Nicméně jste-li na straně prodávajícího, poplatky za každou uskutečněnou transakci se vás už týkají. Poplatek zaplatíte i v případě, kdy posíláte platbu do zahraničí anebo když přijímáte platbu z jiné země.

Více o poplatcích na oficiální stránce.

PayPal a kryptoměny

I přestože PayPal přislíbil do facebookovské Libry rozsáhlou investici ve výši 10 milionů dolarů, od kryptoměn jako takových dává zatím ruce pryč. S kryptoměnami ovšem PayPal zkušenosti má, v minulosti totiž umožňoval prodejcům přijímat platby i v Bitcoinech, ale kvůli jejich nestabilitě a vysoké volatilitě od způsobu tohoto placení upustil.

Prozatím.

Tým PayPalu totiž pracuje na blockchainové technologii a s kryptoměnami do budoucna rozhodně počítá. Kryptoměny si však pomocí PayPalu koupit můžete na eToro anebo LocalBitcoins, ostatní brokeři kvůli možnosti zneužití chargeback nákup kryptoměn přes PayPal neumožňují (do ledna 2019 to šlo i přes VirWoX).

stars
95 %
2. místo
Super peněženka
PayPal je dlouho stabilně fungující internetová peněženka, kterou přijímá mnoho zahraničních i českých obchodů.

   Jméno firmyPayPal
   Webová stránkahttps://www.paypal.com/cz/home
   V češtině?
   Sídlo společnostiSan Jose, Kalifornie, USA
   Zákaznická podporaFAQ, Emailem v angličtině
   Typ peněženkyInternetová peněženka
   Metody vkladuPlatební karta, bankovní převod
   Metody výběruBankovní převod
   Měna účtuČeské koruny, Eura, Dolary a další

   Diskuze k tomuto článku: 16 komentářů
   Jarmila

   Mám stejný problém,nefunguje převod z PayPalu na bankovní účet!!!Neoprávněně zadržují větší částku.Kontaktovala jsem zákaznickou podporu,ale píšou samé nesmysly.

   Helena

   Prosím, poradí mi někdo, jak zrušit paypal ? Děkuji

   Magazín Finex

   Dobrý den, oficiální návod na stránkách PayPal naleznete zde.

   Michaela

   Dobrý den,
   prodávala jsem přes internet pár věcí. Pán mi měl poslat peníze na účet z účtu ze zahraničí a použil službu paypall, ale já ho zřízený na číslo účtu, který jsem mu poslala nemám. Vrátí se mu peníze na účet? Já Paypall založený mám, ale je tam vedené číslo účtu, které už ale neexistuje. Pán mi poslal potvrzená o platbě, ale já peníze nemám nikde. Ještě ke všemu mám na paypall vedené tel. číslo, které dávno neexistuje a já se tedy nemůžu ani do účtu přihlásit, jak můžu změnit telefonní číslo aniž bych musela být přihlášená ?

   Děkuji

   Magazín Finex

   Dobrý den. Bude potřeba se přihlásit do Vašeho PayPal účtu a tam si peníze nechat poslat na Váš nový bankovní účet. Pokud si nepamatujete přihlašovací údaje, zkuste kontaktovat podporu PayPal – s tím my Vám bohužel nemůžeme pomoci.

   Jarmila

   Bohužel mám také problém,16.5. jsem si na paypal ze svého bankovního účtu odeslala 2000kč a dosud se mi účet paypal zobrazuje jako prázdný.Nevím jak to dál řešit,2000kč není zanedbatelná částka abych to hodila za hlavu.

   Magazín Finex

   Dobrý den. Jste si jistá, že jste platbu odeslala přesně podle uvedených instrukcí – na správné číslo účtu se správnou identifikací platby? A zkoušela jste kontaktovat zákaznickou podporu PayPal?

   Jakub

   Dobrý den, mám problém, kamarád mi poslal peníze na PayPal vcelku malou částku, ale už asi 2 dny mi to píše, že je částka zadržena, takže mi jsou ty peníze k ničemu

   Barak

   Dobrý den,
   přítel mi poslal z Chrovatska peníze, ale mám stále uvedeno, že platba je zadržena? Co s tím?

   Děkuji za pomoc.

   Lubor

   Vážení uživatelé Paypalu. Buďte trpěliví. V dnešní době je velký nápor na všechny bankovní platební brány vzhledem k situaci. Mohou nastávat problémy. Avšak nejvíce si dávejte pozor na falešné emaily. Hlavně při nákupech z číny. Pokaždé, když nakoupím, přijde email o chybném, či zablokovaném účtu. A že je nutné reagovat opětovným ověřením údajů. Nikdy neotvírejte takovéto odkazy z emailu, jsou falešné i když některé jsou téměř k nerozeznání. Paypal je však stále nejpropracovanější a nejvěrohodnější platební brána s garancí vrácení peněz při nákupech např ebay.

   Radek

   Platby za zboží jsem zaplatil přes Paypal, ale některé zboží vůbec nedorazilo.
   Už asi dva měsíce nejde otevřít žádná dřívější aktivita.(jen načítá a nic) , Takže nejsem schopen zjistit konkrétní platbu do ciziny která je která. Na emaily nikdo nereaguje. Paypal zruším- absolutní nespolehlivost když každou chvíli něco nefunguje !!

   Lubor

   Při načtení aktivity v PC se stále načítá, ale k načtení nedojde. Avšak při použití aplikace Paypal v mobilu s androidem je vše v pořádku. A to i načítání aktivity. Chyba v PC se projevuje od poslední aktualizace Windows.

   Igor Kaplan

   Od čtvrtka 27.3.2020 nejde převod z PayPalu na bankovní účet !!!
   Píšou samé kecy !!!

   JIM

   Souhlas.Chtěl jsem si převést peníze na účet a už je 2.4. a zatím nic!!!!

   Pavel

   Původní kartu mám již prošlou,jak získat novou?

   Eva

   Koupila jsem nějaké zboží u Klinkgel. Protože mě nevyhovovalo, vracela jsem. Karta, kterou jsem zboží platila však byla mezitím mnou zrušena, takže mě peníze nebyly poukázány. Na účtě mám ale 0,00 CZK. Nevím, jak se k penězům dostat. Na PayPal jsem mezitím zaregistrovala nový účet, ale bez výsledku.

   RECENZE

   TOP Forex a CFD brokeři

   XTB logo
   XTB★ 98 %
   U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
   eToro logo
   eToro★ 95 %
   U 62 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
   RoboMarkets logo
   RoboMarkets★ 94 %

   Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. *

   Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
   Facebook icon Jít na Facebook
   Finex logo