Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

10. díl Seriálu technické analýzy – Svíčkové formace Pin Bar + Three Line Strike

Publikováno
10. díl Seriálu technické analýzy – Svíčkové formace Pin Bar + Three Line Strike
Zdroj: depositphotos.com

V minulém dílu Seriálu technické analýzy jsme si řekli něco o tom, jak předpovědět budoucí pohyb ceny vzhledem k pohybu grafu a utvořeným svíčkovým formacím či patternů (více např. o dvojitých vrcholech se dozvíte zde).

Různé tvary opakovaně objevující se v grafu ale nejsou jediné formace, kterých bychom si měli všímat. Další formace, které stojí za povšimnutí, jsou formace svíček. Existují mnohé typy svíček a jejich kombinace. Někdy má svíčka dlouhý knot nebo nos, někdy naopak ani žádný nemá. A právě to je téma, o kterém si dnes něco povíme.

Svíčka pinbar

Pinbar Techická analýza
Jak poznat pinbar (kliknutím zvětšíte)

Začneme typem svíčky Pin Bar. Je pravda, že se nejedná úplně o formaci svíček, jelikož Pin Bar je tvořen pouze jednou svíčkou, ale to nevadí – do tohoto dílu seriálu se to hodí. Na obrázku výše můžeme vidět anatomii medvědího a býčího Pin Baru.

Svíčka Pin Bar značí, že v určitém časovém úseku se cena dostala hodně nahoru (nebo dolů), ale ještě před uzavřením svíčky se stalo něco, co směr vývoje ceny ovlivnilo (např. dosažení významné rezistence nebo supportu) a cena se tedy vydala zase zpět na druhou stranu.

Po tomto průběhu můžeme předpokládat, že se cena bude vyvíjet i nadále tímto směrem.

Pinbar Technická Analýza
Náhled na dvě svíce PINBAR

Obchodování Pin Barů

Pin Bar ve směru trendu

Pokud patříte mezi obchodníky, kteří vyhledávají příležitosti v souladu s převládajícím trendem, může Pin Bar sloužit jako vstupní signál do obchodu. Začínajícím obchodníkům bychom doporučili obchodovat právě spíše ve směru trendu, Pin Bary proti trendu mohou být obtížnější na obchodování a úspěšnost nižší.

Pro vyšší úspěšnost bychom zároveň doporučili sledovat časové rámce od 1hodinových a výše, kde je zpravidla méně falešných signálů. Na obrázku níže již můžeme vidět Pin Bar, který se utvořil u rostoucí trendové linie a který nabídl vstup do ziskové long pozice.

pin bar ve směru trendu
Příklad Pin Baru ve směru trendu.

Pin Bar v oblasti supportu a rezistence

Ne vždy se však trhy obchodují v trendu. Jsou samozřejmě situace, kdy se trh v určitém období pohybuje do strany a drží se v nějakém obchodním pásmu tvořeným supportem a rezistencí a kde má trh tendenci se odrážet.

Na těchto supportech a rezistencích tedy můžeme vyčkávat, až se vytvoří svíčka Pin Bar, která nám nabídne vstup do pozice. Příklady můžeme vidět opět na obrázku níže.

pin bar na supportu či resistanci
Příklad Pin Barů v netrendujícím trhu

Formace Three Line Strike

Tato svíčková formace se vždy skládá ze 4 po sobě jdoucích svíček. Tři svíčky musí být ve stejném směru a čtvrtá ve směru opačném. Formace Three Line Strike nám naznačuje přicházející změnu směru trendu a nejlépe funguje na timeframech M15 a delších.

Nejlépe tato formace funguje, je-li poslední svíčka právě typu Pin Bar, který jsme si ukázali výše.

Meta Trader Graf
Náhled na formaci THREE LINE STRIKE

Další svíčkové formace

Myslím si, že pro dnešek by nám dvě svíčkové formace mohly stačit. Chcete více informací o svíčkových formacích? Napište nám níže do komentářů! ⤵️

Autor článku: Tým traderů z portálu FXstreet.cz

Líbil se vám tento článek?
35
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (8 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Kristýna Šmídová

dobrý den, nevim zda se dalším svíčkovým formacím nebudete věnovat v dalších dílech ale pokud ne tak já bych měla zájem o více informací o svíčkových formací. Předem děkuji, kristýna

Redakce Finex

Dobrý den, Kristýno. Další svíčkové formace naleznete např. v článku Svíčkové formace 2. :-)

Jakub

Ahoj, můžu se zeptat, co přesně znamená věta : “nejlépe funguje na timeframech M15 a delších”. Pokud to chápu dobře, tak zkratka M15 jsou patnácti minutové svíčky a delších znamená delší období? Tudíž se to nejlépe ukáže dále na třiceti minutových svíčkách a hodinových svíčkách? Díky za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, Jakube. Je to přesně tak, jak říkáte. :-)

Petr

Ahoj chtěl jsem se zeptat, u pinbarů – jaké je optimální doba expirace? Díky.

Štěpán Petřivý

Ahoj,

hodně to záležní na tvé strategii, nelze to tak jednoduše říct. Ale volil bych pravděpodobně 1 svíčku… Ale vyzkoušej sám! Např na našem demo účtu

Lukáš

Ahoj, rád bych se zeptal, jaký je rozdíl mezi svíčkou hammer a pinbarem? Protože, kdyby např. nastala situace, že bude pinbar “krátké býčí tělo svíce” bez horního knotu mohlo by se totiž jednat také o hammer. (Omlouvám se pokud se jedná o “špatný” dotaz, jsem začátečník.) S pozdravem Lukáš

Štěpán Petřivý

Ahoj, rozdíly tam jsou minimální. Prakticky je to téměř to samé. ŠP

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.