Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Kryptoměnové burzy » eToro spustí vlastní kryptoměnovou burzu s osmi stablecoiny!

eToro spustí vlastní kryptoměnovou burzu s osmi stablecoiny!

eToro spustí vlastní kryptoměnovou burzu s osmi stablecoiny!

Broker eToro zažívá v současnosti doslova zlatou éru. Jaké novinky si pro nás aktuálně připravuje? Podívejme se na to.

Nová kryptoměnová burza eToroX

První důležitá novinka se jmenuje eToroX. Jde o vlastní kryptoměnovou burzu, která bude je naprosto nezávislá na klasické platformě eToro. Tato burza je navíc regulována Gibraltarskou entitou GFSC.

Spuštěna před pár dny eToroX zatím podporuje šestici kryptoměn. Konkrétně by to měl být Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple (XRP) a Dash. Další kryptoměny (jako např. EOS) budou na burzu eToroX přidány brzy. Ty je zatím možné si koupit na klasické platformě eToro.

Burzu jsme ještě nestihli vyzkoušet. Až se tak stane, najdete na našem webu její recenzi.

eToro vytvoří 8 nových stablecoinů

Druhou zásadní inovací bude vytvoření hned osmi vlastních stablecoinů, které budou na burze podporovány rovněž. Broker eToro tak přidává nové do poměrně dlouhé řady stablecoinů, které jsme viděli v minulých měsících, například PAX, USDT, USDC či GUSD.

Nově vzniklé stablecoiny budou navázány na následující měny: duro, americký dolar, dolar novozélandský, dále dolar kanadský a australský, japonské jeny, švýcarský frank a britskou libru. Celkem budou mít obchodníci možnost vytvoření až 37 obchodních párů.

Jaký budou mít stablecoiny dopad

V plánu je taktéž navázání spolupráce s ostatními burzami. Cílem těchto kroků je především posílení důvěryhodnosti kryptoměn v očích veřejnosti a rozvoj obchodování s nimi. Stablecoiny totiž zajišťují potřebnou likviditu a slouží jako vhodný uchovatel hodnoty.

Likvidita má totiž v konečném důsledku vliv i na volatilitu aktiv a právě ta je u kryptoměn značná. Zástupci eToro počítají s tím, že jak se zlepšuje situace na trhu, který již nemá klesající tendence, poptávka po stabilním uchovateli hodnoty aktuálně nemusí být tak naléhavá. Přesto označují stablecoiny za legitimní součást trhu, která je z výše uvedeného důvodu potřebná.

Podle generálního ředitele eToro jsou stablecoiny a blockchain budoucností finančního systému.

Přečtěte si naši recenzi eToro

eToro logo

eToro

★ 90 %

U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další novinky eToro

Nová platforma bude fungovat ve většině evropských zemí. Určena by měla být primárně zkušeným obchodníkům. Dostupná naopak nebude v USA a v Číně.

Tron Foundation taktéž oznámila některé novinky z vývoje, například práci na Minimum Viable Product Dapp či Tron Instagram. Tron Grid úspěšně implementoval multi-signature a v rámci SunNetwork došlo k posunu v řešení škálovatelnosti, což má primárně vliv na zrychlení systému.

Peněženka a směnárena jsou poskytované společností eToro X Limited („eToro X“), společností s ručením omezeným zapsanou na Gibraltaru s číslem společnosti 116348 a se sídlem 57/63 Line Wall Road, Gibraltar. eToro X je regulovaný poskytovatel DLT licencovaný Gibraltarskou komisí pro finanční služby podle zákona o investicích a finančních svěřeneckých službách s licenčním číslem FSC1333B.

Další informace

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-2,5%
Cena
$20 840
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-2,2%
Cena
$1 205
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-1,7%
Cena
$234,1

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 2 komentáře
Lucas

Zdravím redaktory webu. Mám dotaz. Je lepší kryptoměny obchodovat na burze, nebo u CFD brokera, jako je například plus500? Proč je to, nebo to lepší? Bavit se můžeme například o CoinBase pro v porovnáním se zmíněným plus500.

Portál Finex.cz
Odpověď na Lucas

Dobrý den Lucasi,
popravdě na to neexistuje jednoznačná odpověď. CFD brokeři jako např. zmíněný Plus500 nebo XTB obchodování s kryptoměnami sice nabízí – ale poměrně nevýhodné. Jejich spready a poplatky jsou několikrát vyšší, než poplatky na kryptoměnových burzách. To je ta nevýhoda. Výhodou ale na druhou stranu může být český jazyk platformy, rychlá zákaznická podpora, snazší proces registrace a vkladu peněz. Dále je u CFD brokerů možné používat pákového efektu a obchodovat tak s většími objemy, než byste mohl na burzách jako takových.

Pokud chcete pouze spekulovat na cenu kryptoměn a všechny obchody vyrovnávat v Kč nebo dolarech, zvolil bych CFD brokera. Pokud chcete kryptoměny držet, přeprodávat a účastnit se opravdového trhu, pak zvolte burzu.

V každém případě přeji hodně štěstí s obchody. Vojtěch, Finex.cz

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo