Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Fintechová společnost eToro se rozhodla delistovat tokeny ADA a TRX

Publikováno
Fintechová společnost eToro se rozhodla delistovat tokeny ADA a TRX
Zdroj: shutterstock.com

Oblíbená obchodní platforma eToro oznámila vyřazení tokenů ADA (Cardano) a TRX (Tron) pro zákazníky ze Spojených států.

V blogovém příspěvku platforma pro obchodování uvedla, že delistování nabude účinnosti od 26. prosince 2021, zatímco staking tokenů skončí 31. prosince 2021.

Podmínky pro uživatele

Američtí držitelé tokenů ADA a TRX již nebudou moci otevírat nové pozice, nicméně držet tyto kryptoměny mohou i nadále bez omezení.

Společnost se rovněž vyjádřila, že pracuje na synchronizaci těchto dvou tokenů a kryptopěněženky eToro Money. Dojít by k tomu mělo začátkem příštího roku.

Pokud budou tokeny součástí inteligentního portfolia, budou převedeny na otevřené pozice v osobním portfoliu, které lze držet nebo uzavřít podle uvážení uživatele.

Toto rozhodnutí je dle společnosti eToro způsobeno výhradně obchodními důvody s odkazem na vyvíjející se krypto regulační prostředí. Zejména ve Spojeném království a USA se regulační orgány v posledních měsících zaměřily právě na kryptoburzy.

eToro zvyšuje nabídku kryptoměn

K vyřazení kryptoměn ADA a TRX došlo poté, co eToro rozšířilo svou nabídku kryptoměn pro různé uživatele po celém světě. Konkrétně eToro rozšířilo své kryptoměnové služby v Austrálii a zvýšilo počet dostupných kryptoměn na 36.

Burza přidala 15 digitálních aktiv včetně populárních mincí jako jsou Solana (SOL), Shiba Inu (SHIB) a Dogecoin (DOGE).

eToro není první platformou, která byla zasažena tlakem regulačních orgánů. Například kryptoburza Kraken nedávno oznámila vyřazení kryptoměny Monero, jež je zaměřena na soukromí uživatelů ve Spojeném království.

Informace o rizicích

eToro je platforma s mnoha aktivy, nabízející jak investování do akcií a kryptoaktiv, tak i obchodování s CFDVezměte prosím na vědomí, že CFD jsou složité nástroje a přicházejí s vysokým rizikem rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých peněz.

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 úplných let a nemusí stačit jako základ pro investiční rozhodnutí.

Copy Trading nepředstavuje investiční poradenství. Hodnota vašich investic může jak stoupat, tak i klesat. Váš kapitál je ohrožen.

Investování do kryptoaktiv je vysoce volatilní a v některých zemích EU neregulované. Neexistuje zde žádná ochrana spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

eToro USA LLC nenabízí CFD a nečiní žádná prohlášení a nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, která byla připravena naším partnerem s využitím veřejně dostupných informací o eToro, které nejsou specifické pro subjekty.

Líbil se vám tento článek?
1
1

Autor

Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o toto odvětví začala aktivně a blíže zajímat. Jsou to již čtyři roky, co sleduji nejrůznější novinky a fundamentální vlivy, o nichž následně píšu články v několika internetových magazínech. Ráda také monitoruji trhy s digitálními aktivy, dlouhodobě hodluji i investuji do začínajících projektů. Svět kryptoměn může být i nebezpečný, ale zároveň nabízí to, co dosavadní finanční systém nedokáže. Proto věřím, že jsou decentralizované technologie včetně kryptoměn budoucností.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.