Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nejlepší růstové akcie pro 4. kvartál roku 2022 podle eToro

Publikováno
Nejlepší růstové akcie pro 4. kvartál roku 2022 podle eToro
Zdroj: Depositphotos.com

Investování do růstových akcií může být pro mnohé investory poměrně lákavou příležitostí. Vhodné jsou zejména pro ty, kteří hledají příležitosti pro dlouhodobější zhodnocení svého kapitálu.

Na akciovém trhu i v současnosti najdete akcie společností, kterých růst je vyšší, než je celkový průměr na trhu. Tyto společnosti dokážou investorům nabídnout zajímavou příležitost pro zhodnocení jejich portfolia.

Jak najít ty nejlepší růstové akcie?

Pokud budete mít zájem objevit ty nejlepší růstové akcie, bude vhodné se zaměřit na společnosti, které působí v odvětvích s nadprůměrným tempem růstu. U těchto společností totiž lze předpokládat, že budou těžit z dlouhodobých pozitivních trendů a hodnota jejich akcií se díky tomu bude zvyšovat.

Mezi odvětví s nadprůměrným růstem v současnosti patří například e-commerce, cloud computing či videohry. Pokud se investor zaměří na lídry například těchto odvětví, může se mu takto podařit identifikovat akcie, které mají velký potenciál růstu.

5 nejlepších růstových akcií

V tomto článku si přiblížíme 5 růstových akcií, které by dle našeho názoru mohly investorům v období 4. čtvrtletí roku 2022 přinést slušné zhodnocení. Jsou to tyto:

Alphabet (GOOGL)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

Společnost Alphabet byla založena v roce 2015. Jednalo se o restrukturalizaci světoznámé společnosti Google. Alphabet dnes patří mezi lídry v odvětví internetových služeb. Nejdůležitější součástí portfolia společnosti je platforma Google, známá všem uživatelům internetu. Alphabet má však kromě Google také mnoho jiných dceřiných společností, které jsou ve svém odvětví špičkou na trhu. V portfoliu této společnosti tak můžete najít například YouTube, tedy největší platformu pro sdílení videí na světě. Součástí portfolia Alphabet je také operační systém Android či služba Google Search. Alphabet také vlastní i firmu Intrinsic, která se zabývá vývojem robotického softwaru. Společnost také investovala do světoznámé firmy Uber.

 • Společnost Alphabet za 2. čtvrtletí roku 2022 dosáhla celkové příjmy ve výši 69,685 miliardy USD. Za 2. čtvrtletí roku 2021 dosáhl tento údaj hodnotu 61,880 USD a v této oblasti zaznamenala 13% meziroční nárůst.
 • Za 2. čtvrtletí roku 2022 dosáhl provozní zisk společnosti výše 19,453 miliardy USD, v porovnání s 2. čtvrtletím roku 2021, kdy měl provozní zisk hodnotu 19,361 miliardy USD.
 • Čistý zisk společnosti měl za 2. čtvrtletí roku 2022 hodnotu 16,002 miliard USD. Za stejné období roku 2021 měl hodnotu 18,525 miliard USD a v této oblasti tedy společnost zaznamenala pokles. Zisk na akcii společnosti Alphabet měl za 2. čtvrtletí roku 2022 hodnotu 1,21 USD, oproti 2. čtvrtletí roku 2021, kdy dosáhl zisk na akcii výši 1,36 USD.
 • Další zveřejnění příjmů: výsledky za 3. čtvrtletí, 26. říjen 2022
 • 5letá návratnost ceny akcií: 159,46 %.

Block (SQ)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Block Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

Dříve společnost Square, dnes Block, je jedním z lídrů v odvětví finančních služeb a digitálních plateb. Hlavní platební produkty společnosti, které poskytuje v první řadě menším firmám, by ale měli i do budoucna mít název Square.

 • Ve druhé polovině roku 2021 firma Square spustila aplikaci Cash App Pay, která vytváří integraci mezi ekosystémy Cash App a Seller.
 • Společnost Square dosáhla za 2. čtvrtletí roku 2022 celkové příjmy ve výši 1,47 miliardy USD, což je meziroční nárůst o 29 %.
 • Čistá ztráta společnosti Square dosáhla za 2. čtvrtletí roku 2022 výši 208 milionů USD.
 • Za 2. čtvrtletí roku 2022 se společnosti Square podařilo dosáhnout EBITDA v hodnotě 187 milionů USD, za stejné období v roce 2021 mělo EBITDA hodnotu 360 milionů USD.
 • Další zveřejnění příjmů: výsledky za 3. čtvrtletí, listopad 2022
 • 5letá návratnost ceny akcií: 244,34 %

Steel Dynamics Inc. (STLD)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie STLD Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

Steel Dynamics je společnost sídlící v Indianě ve Spojených státech amerických. Hlavní činností této společnosti je produkce oceli. Společnost Steel Dynamics byla založena v roce 1993 a dnes je třetím největším producentem výrobků z uhlíkové oceli v rámci USA.

 • Společnost Steel Dynamics je součástí žebříčku Fortune 500, což je každoročně sestavovaný seznam 500 amerických společností, které v daném fiskálním roce dosáhly největší celkové příjmy. Také patří mezi nejziskovější společnosti zabývající se produkcí oceli v rámci USA.
 • Za 2. čtvrtletí roku 2022 dosáhla společnost Steel Dynamics celkové příjmy ve výši 6,2 miliardy USD, což je 39% meziroční nárůst.
 • Steel Dynamics se ve 2. čtvrtletí 2022 podařilo dosáhnout EBITDA v hodnotě 1,7 miliardy USD a zisk na akcii měl hodnotu 6,73 USD.
 • Další zveřejnění příjmů: výsledky za 3. čtvrtletí, 17. říjen 2022
 • 5letá návratnost akcií: 129,66 %

Tesla (TSLA)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

Společnost Tesla sídlí ve státě Texas v USA a zaměřuje se zejména na výrobu a prodej elektrických automobilů a na produkci čisté energie. Do portfolia Tesly patří také vývoj a výroba solárních panelů a nabíjecích stanic pro elektromobily. Tesla je jednou z nejhodnotnějších firem na světě z pohledu tržní kapitalizace.

 • Tesla je v současné době nejvýznamnější světový producent a prodejce elektromobilů a svůj podíl na tomto trhu kontinuálně navyšuje. Tesla má dceřinou společnost Tesla Energy, prostřednictvím které vyvíjí a instaluje fotovoltaické systémy v rámci USA. Akcie společnosti Tesla jsou u investorů, jak u malých, tak i velkých, velmi oblíbené, jelikož patří mezi nejvýkonnější na trhu. Pozitivní je, že i do nejbližších let se očekává, že hodnota akcií Tesly bude výrazně stoupat.
 • Společnosti Tesla se za 2. čtvrtletí roku 2022 povedlo dosáhnout příjmy ve výši 16,934 miliardy USD, což je 42% nárůst oproti stejnému období předešlého roku, kdy měly celkové příjmy výši 11,958 miliardy USD.
 • Čistý zisk společnosti Tesla dosáhl za 2. čtvrtletí roku 2022 výše 2,259 miliardy USD a jedná se o 98% nárůst v porovnání se stejným obdobím roku 2021, kdy dosáhl čistý zisk výše 1,142 miliardy USD.
 • Další zveřejnění příjmů: výsledky za 3. čtvrtletí, 18. říjen 2022
 • 5letá návratnost ceny akcií: 1 153,77 %

Shopify (SHOP)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Shopify Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost Shopify se zaměřuje zejména na poskytování služeb svým zákazníkům v oblasti e-commerce. Shopify provozuje stejnojmennou e-commerce platformu, která nabízí e-shopům širokou škálu služeb, jedná se zejména o marketing, platby, dopravu a mnoho jiných věcí.

 • Společnost v současné době poskytuje své služby zákazníkům z více než 170 zemí světa. V roce 2021 se společnost Shopify stala největší veřejně obchodovanou firmou v Kanadě. Ve 3. čtvrtletí roku 2021 společnost spustila i produkt jménem Shopify Markets, který podnikatelům usnadňuje uskutečňování přeshraničního obchodu.
 • Společnosti Shopify se za 2. čtvrtletí roku 2022 podařilo dosáhnout celkové příjmy ve výši 1,3 miliardy USD.
 • Shopify mělo ve 2. čtvrtletí roku 2022 provozní ztrátu v hodnotě 190,2 milionu USD.
 • Společnost Shopify zaznamenala ve 2. čtvrtletí roku 2022 čistou ztrátu ve výši 1,2 miliardy USD.
 • Další zveřejnění příjmů: výsledky za 3. čtvrtletí, 31. říjen 2022
 • 5letá návratnost akcií: 320,49 %

Závěr

V rámci tohoto článku jsme vám představili přehled 5 růstových akcií, které podle našeho názoru mohou v nejbližším čtvrtletí přinést zajímavé zhodnocení. Navštivte eToro a získejte další užitečné informace ze světa investic. eToro je platforma s mnoha aktivy, která nabízí jak investování do akcií a kryptoaktiv, tak i obchodování s CFD.

CFD jsou komplexním nástrojem s vysokým rizikem rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých peněz.

eškeré obchodování s sebou nese riziko. Riskujte pouze kapitál, který si můžete dovolit ztratit.

Tato komunikace slouží pouze pro informační a vzdělávací účely a neměla by být brána jako investiční poradenství, osobní doporučení nebo nabídka či výzva k nákupu či prodeji jakýchkoli finančních prostředků nástroje. Tento materiál byl připraven bez ohledu na konkrétní příjemce investiční cíle nebo finanční situaci a nebyl zpracován v souladu s právními a regulační požadavky na podporu nezávislého výzkumu. Jakékoli odkazy na minulost nebo budoucnost výkonnost finančního nástroje, indexu nebo balíčku investičního produktu nejsou a neměly by být být považován za spolehlivý ukazatel budoucích výsledků. eToro neposkytuje žádné zastoupení a odpovědnost za správnost nebo úplnost obsahu této publikace.

Nulová provize je dostupná pouze klientům společností eToro Europe Ltd. a eToro UK Ltd. a nevztahuje se na krátkodobé obchody s akciemi nebo obchody s akciemi s pákovým efektem. Nulová provize znamená, že při otevírání nebo uzavírání pozice nebyl účtován žádný brokerský poplatek. Jsou účtovány další poplatky. Pro další informace o poplatcích navštivte https://www.etoro.com/cs-cz/trading/fees. Váš kapitál je ohrožen.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.