Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Revolut se chystá na aktualizaci svých podmínek. Největší změny můžeme očekávat u poplatků

Publikováno
Revolut se chystá na aktualizaci svých podmínek. Největší změny můžeme očekávat u poplatků

I když se Revolut neustále snaží svým uživatelům přinášet nová vylepšení a možnosti, u nového updatu podmínek to bude spíše naopak.

Nově navrhnuté změny se totiž budou týkat především až dvojnásobného navýšení poplatků u směny a zahraničních transakcí.

Podle oficiálního oznámení by připravované změny měly vyjít v platnost 12. srpna tohoto roku.

Revolut bude nově řešit i chybně zadané platby

Hned na začátek začneme jednou z pozitivních zpráv, a to připravovaným vylepšením ohledně chybně zadaných plateb. Revolut se totiž chystá během svého updatu zlepšit i komunikaci s uživatelskou podporou, která by měla být nově schopna řešit i situace, kdy uživatel omylem odešle peníze na jiný účet, než plánoval.

Podle oznámení společnosti by tak neměl být žádný problém takovouto platbu zrušit a peníze vrátit zpět na účet uživatele.

Naše recenze internetové peněženky Revolut

Favorit redakce

Zkontrolujte platné obchodní podmínky
Výhody
  • Skvělé kurzy pro směnu měn
  • Možnost využít Google Pay či Apple Pay
Nevýhody
  • Prémiové karty jsou až za příplatek
  • Výběry z bankomatu zdarma mají své limity

Změna se dotkne především poplatků za směnu

Jak víte, tak Revolut si při překročení bezplatného limitu u směny měsíčně účtuje poplatek 0,5 %.

Po této aktualizaci smluvních podmínek se však dosavadní limit pro uživatele s účtem Standard sníží ze zhruba 120 000 Kč na 25 000 Kč.

Podle samotného Revolutu by se ale tato změna neměla dotknout mnoha uživatelů, přičemž odkazuje na své statistiky, podle kterých uživatelé v průměru tento limit během jednoho měsíce ve většině případů nepřekročí.

Pro uživatele s účty Premium a Metal zůstává i nadále směna uvolněna od limitu a poplatků.

Změna se však bude týkat i směny během víkendu, kdy byla dříve u předních měn účtována přirážka 0,5 %. Nově se tak tato přirážka zvýší na 1 %, přičemž u ostatních měn zůstane bez změny.

Důsledkem tohoto rozhodnutí má být schopnost společnosti pokrýt rizika spojená s pohybem trhů, které jsou především v této době čím dál tím častější. Během všedních dnů však zůstane situace neměnná a při případné směně nebude uživateli účtována žádná přirážka.

Poplatky se změní i u převodu do jiných zemí

Jednou z dalších změn bude u Revolutu i poplatek za převod peněz do jiné země, kdy je první převod vždy zdarma a až u dalšího bude účtován poplatek 15 Kč.

Tím však nic nekončí a další navýšení můžeme očekávat i u poplatku za převod peněz v měně, která není národní měnou cílové země. Pokud tedy odešlete platbu v USD například do Brazílie bude vám účtován poplatek ve výši 90 Kč. Dobrou zprávou však je, že aplikace bude nově upozorňovat uživatele na případné poplatky před provedením dané transakce.

Jedny z nejvyužívanějších plateb jako jsou například platby mezi uživateli Revolutu, vnitrostátní převody nebo platba eurem zůstanou i nadále pro všechny uživatele bez poplatků.

Revolut navíc připravil i další změny, které se týkají především zjednodušení a zpřehlednění jeho celkového fungování. Ty je možné najít na jeho webových stránkách, přičemž k jejich aplikaci dojde až 12. srpna tohoto roku.

Jaký je váš názor na update ze strany Revolutu? Budete ho i nadále využívat? Podělte se o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
9
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (8 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Honza

Timto pro mne revolut pro smenu cizich men ztratil smysl.

Michal

Zdravim, tech 25k na smenu je mesicni limit nebo rocni?

Redakce Finex

Dobrý den, jedná se o měsíční limit.

Petr

Prostě Revolut potřebuje pravidelné a placené členství. Pokud to zůstane u prémia 150kč, tak se to ještě bude dát. Pak to začnou lidé zvažovat.

Míra

Jak jste přišli na ta čísla při směně cizí měny? 30k na 25k?
Stávající limit je u Standardu 120k a nový z jejich dnešního emailu má být 1250! Zřejmě to bude ale chyba…

Petr

podle mě byl limit cca120.tis.kč a teď pouze 25.tis.kč. celkem zásadní umravnění!

Redakce Finex

Dobrý den, Míro. V emailu opravdu Revolut uváděl 1 250 Kč. Poté však vydal vyjádření, že se jednalo o chybu a nový limit je opravdu 25 000 Kč – v newsletteru Vám ještě tedy prý přijde omluva a oprava. :-) Mohu se zeptat, kde jste Vy přišel na 120 000 Kč limit? V jejich podmínkách jsem našel pouze 1000 GBP, což dává těch 30 000 Kč, které jsou v článku uvedeny.

Míra

Ano, oprava z 1250 na 25000 už včera večer dorazila. Ale původní limit byl a do toho srpna stále je 120000kč. Mám to tak na svém účtu. Je to od nich pořádné snížení, obzvlášť poté, co je možné investovat do akcií v USD. Zřejmě ten nízký limit obejdu založením druhého účtu pro manželku. Převody mezi klienty jsou totiž pořád zdarma. Na Premium za 175kč se mi zatím nevyplatí přecházet. Jsem zvědav na zpoplatnění těch převodů, moc jim nerozumím. Např. platba kartou na Ali-Express bude stále zdarma nebo ne?

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.